RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat] (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> U očekivanju (deteta)



Poruka


choopa choops -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat] (1.2.2015 22:06:54)

Noc jabudicu :-)

Oni idu u različit vrtić?

Ja sam danas mnogo nervozna, baš nije moj dan [sm=smiley13.gif] Opet sam poludjela zbog nihove sobe i morala da je sređujem u ovo doba jer su sve razbacali...A htjela sam da legnem malo sa ćerom da se mazimo dok ne zaspe, ali sam se toliko iznerviralaa da sam je jedva poljubila apred spavanje i sad me duša boli [sm=smiley13.gif]

Krsta me i dalje bole i baš sam nikakva i fizički i psihički...




jabudic -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat] (1.2.2015 22:10:35)

Idu na dva razlicita kraja grada, vec 2g. Ja sam nocas bolje, mada sam danima bila uzasno raspolozena. [sm=smiley31.gif]




serpica -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat] (1.2.2015 22:10:40)

I ja cu da vam mahnem i odoh,ceka me isto sto i jabudica plus dom zdravlja...laku noc devojke [sm=smiley31.gif]
Chupa i mene bole krsta bas...ne znam sta je to,a za ceru ne brini i meni se to desi tako pa nadoknadim ujutru sve.




choopa choops -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat] (1.2.2015 22:14:10)

Svašta, neobično baš da nisu u istom vrtiću...

Ma i ja sam danima nervozna, a i nekako se sve i poklopi da budem još nervoznija. Ne znam ni koji đavo sam napravila glupost sada. Mogla sam da iskuliram do sutra, ne volim kad ih vičem pred spavanje [sm=smiley19.gif] A naročito nju, kad ide u školu ujutru rano. Baš sam kreten!

šerpice laku noć i tebi [sm=smiley31.gif]




choopa choops -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat] (1.2.2015 22:17:08)

Ma mene sigurno bole jer sam danas oribala kupatilo, išla do donjeg sprata dva puta, i sad sredila sobu, a cijelo vrijeme ležim, pa nemam snage. Proći ćekad malo legnem.

Ajte laku noć, lijepe snove želim[sm=smiley31.gif]




bubulence -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat] (1.2.2015 22:29:25)

gde mi bezite?
Serpi a jeli Toma krenuo u vrtic?
i mi ujutro u dz. mm iz nocne vidi Emu po terapiju a ja cu do ginekologa. pa onda treba da zovem tog nekog dr kasnije da vidim hocu li se i gde poradjati [sm=smiley1.gif]....
Cupo sutra ces nam biti kao nova, nisam navikla da si mi ti tuzna [sm=smiley13.gif]




serpica -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat] (1.2.2015 22:31:31)

Bubi krece posle 10 feb da primimo poslednju dozu pentaxima i krecemo [sm=smiley1.gif]
Ja ne znam sto me bole,ali nije mi svejedno..sad cu da legnem,Bubi pravila bih ti drustvo ali nemam snage majke mi[sm=smiley13.gif]




bubulence -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat] (1.2.2015 22:34:18)

samo ti draga lezi i odmaraj!
lepo spavaj :-*




serpica -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat] (1.2.2015 22:38:26)

[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




choopa choops -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat] (1.2.2015 22:41:55)

Bubu tu sam ja nego sam se začitala na onoj temi kako uspavljujete djecu. Sjećam se kako sam primjenjivala onu metodu Islpači se sa sinom jer sam bila iscrpljena, i kako nije uspjela. A kako bih sebe zadavila zbog toga sada, jer mislim da nisam trebala tada tako...

Nego, koje bodiće kupujte djeci? Ja sam mojima uzimala neke Mimosa, valjda su turski bili, ma odlični su,. Em su im dezeni bili prva liga, em je pamuk lijep, nisu mrdali. Ali čini mi se da je komad oko 4,8e, pa da razmotrim neku drugu opciju [sm=smiley36.gif]




bubulence -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat] (1.2.2015 22:47:51)

za E sam sve uzimala u Madjarskoj H&M ,C&A, F&F, i bili su super. a mm ujak je doneo neke iz Italije, oni su bili bas bas savrseni, ali sam ih sve podelila i to mi je sada jako zao jer ne znam ni kako su se zvali da ih sada trazim. sada sam uzela u Aksi, ne znam marku i dobila sam iz Engleske George... imam ih cini mi se 12 i mislim da mi je dovoljno




choopa choops -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat] (1.2.2015 22:54:24)

Ma ovi su odlični stvarno, nemam riječi. Slikaću vam da pokažem imam Matijine od prošle godine. Ali samo kad bi bili maaalo jeftiniji [sm=smiley36.gif] s obzirom da moram sve iznova da kupujem...
A opet HM i CA isto dođe komad preko 4e ako sam dobro ukapirala?!
Mada sve razmišljam da uzmem neke najjeftinije ionako mi više neće trebat [sm=smiley36.gif] Znači oko 12 kom će mi bit dovoljno?! ja sve zaboravila [sm=zz_big_green.png]




bubulence -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat] (1.2.2015 22:57:50)

mislim da je C&A jeftiniji, imaju ona pakovanja od 7kom za nekih 12-13e a odlicni su. u Aksi sam nasla neko snizenje bili su oko 2e a izgledaju savrseni. eno, oprani , nisu se pomerili. mislim da bodica najvise treba.




choopa choops -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat] (1.2.2015 23:03:05)

Koju si veličinu uzela?




bubulence -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat] (1.2.2015 23:07:18)

56 i 62 .mada su neke 56 vece od 62... nema pravila... za Emu sam uglavnom uzimala 62 jer su mi tako savetovali pa su joj svi bili veliki. tako da sam sada uzeka i jednih i drugih... evo prebrojah, ipak imam 15 bodica... mada sam sigurna da je 12 sasvim dovoljno




jovicaa -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat] (1.2.2015 23:07:45)


IZVORNA PORUKA: *boka*

Jovice kako prekratko, ja imam 35 godina i moja mama je odlazila na redovan UZ još tada. Evo sad baš sedim sa njom i pitam je. Sa blizancima je išla jednom mesečno još pre 33 godine.
Ali lekari valjda znajo bolje od na, mi možemo imati samo mišljenja.


to nije dovoljno vremena da bi moglo da se utvrdi da li ima posledica. proucite, ima razne literature, ne mislim naravno na blic, nego na ozbiljne knjige. ne treba ziveti u strahu i nezanju i misljenju da je doktor bog i batina. trudnoca je prirodno fiziolosko stanje a ne bolest. kao sto se tretira cesto u bolnici i na porodjaju.




choopa choops -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat] (1.2.2015 23:10:58)

Ma da i ja ću da uzmem nekoliko onih 56. Sve zavisi kolika će biti beba. Trebalo bi da bude prosječna 3,5kg, tako mi je rekao dr na EUZ. I L mi je rođena sa 3,430g, a M sa 3,550 (jedino što je rođen 11 dana ranije, ali isto mislim da ne bi nakupio puno više kilograma).
A štramplice bi možda trebalo veće (62) ako me sjećanje dobro služi? [sm=zmeden.gif]




jovicaa -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat] (1.2.2015 23:14:13)

mi uvek 56, ali nasi su bili onako veliki, iako su rodjeni u 37. nedelji. preko 3 i 500 gr
po pitanju infekcija, ne znam kako onda svuda u inostranstvu zene radjaju zivu i zdravu decu, a niko ih ne pregleda ceo osmi, deveti mesec. znaci mogu biti otvorene i sedam prstiju, to nikad ne znas..
kazem nemojte ziveti u takvom strahu od lekara. nije u pitanju internet literatura, nego literatura generalno. nije lose prouciti sve to i znati sta se desava, jer samim tim su i trudnoca i porodjaj mnogo laksi.
meni je zao sto ovu svest nisam imala u prvoj trudnoci, ali sta ces, sta je tu je. ovo je naravno samo moje misljenje.

a i argument mog lekara da me tada porodi nije bio dobices infekciju, nego ja necu biti tu u ponedeljak[sm=smiley36.gif] (taj dan kad me je porodio bila je subota) znaci da je znao da to moze i jos da saceka.. i da mu je bilo bitno da me on porodi= dobije pare.

mislim ne znam da li bih ja izdrzala jos tri nedelje ili tri sata, to je potpuno neizvesno, ali zao mi je sto sam dozvolila indukovan porodjaj, umesto da je lepo krenulo samo i prirodno, kao sto i treba.




bubulence -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat] (1.2.2015 23:16:56)

Cupka i tu sam uzimala obe velicine... mada je sada vecina 0-3 meseca, oa sam to i uzimala...
jovice u koji deo ZR ste se preselili? mozda sam vec i pitala... mnogo volim ZR




jovicaa -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat] (1.2.2015 23:19:17)

preselili smo se na bagljas. sad mi je blize bolnica[sm=smiley36.gif] mislim ono ako se otvorim par prstiju sticicu, salim se[sm=smiley36.gif]

a koga ti imas u zru?




bubulence -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat] (1.2.2015 23:22:33)

tu sam zivela dve god dok sam isla na visu, izmedju ostalog i na predivnom Bagljasu... a sada mi je tu dever i ujak od mm pa kod njih dolazimo cesto...




Chipsy -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat] (1.2.2015 23:29:08)

Ja nisam pametna. Moja koleginica fizicarka kaze da uz nije bezazlen[sm=smiley13.gif] Ali stvarno ne znam, kad sam lezala u bolnici, skoro svakodnevno su me gledali preko Uz. Boko, ti imas 35, izgledas puno mladje[sm=smiley1.gif]. Meni mama kaze da u njeno vreme trudnovanja nije bilo Uz, a ja imam 36[sm=zmeden.gif] Imam info da se prvi Uz pojavio 1985.
Ja sam sad mnogo prestravljena , nisam isla na uz vec dugo, jer kad sam radila AC nekako mi onaj Uz deluje drljavo pa to i ne racunam, mada dr koja mi je prvi put uocila probleme kod Julije gledala me je na nekom bzvz Uz, pa je ipak videla.
Bubi, jabudic, i ja sam neodlucna katastrofa. Inace kad nesto nebitno ne mogu da odlucim ja bacim kockicu, a bogami pocecu i za vaznije stvari tako[sm=smiley36.gif] Svi me znaju po kockici, to mi je cak i slika na fb
Choopa, ne sekiraj se , sutra cete ti i cera da se mazite. Ali moras nekad i da pokazes zube.
Jovice, mozda si u pravu, mene je dr istraumirala da bakterije u brisu mogu da izazovu prevremeni porodjaj, a Trca npr kaze da to u SLO uopste ne proveravaju. Pa koliko bi se onda zena tamo prevremeno porodilo?[sm=zmeden.gif]
Ali meni je dovoljno samo pomenuti nesto, ima da se istripujem najstrasnije




jovicaa -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat] (1.2.2015 23:32:27)


IZVORNA PORUKA: bubulence

tu sam zivela dve god dok sam isla na visu, izmedju ostalog i na predivnom Bagljasu... a sada mi je tu dever i ujak od mm pa kod njih dolazimo cesto...

super, lep je zr... mada mrtav je sad jako.. ranije je bio stvarno gradcina, ali to nije do grada nego do ulaganja u njega...
a gde zivis? ne mogu da skontam u kom gradu? ranije sam mislila u bgu?




*boka* -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat] (1.2.2015 23:36:00)

Ja mnooogo volim Carters, oni mi imajj savršene dezene i uzimala sam one komplete po 5 razlicitih za 1.290 din. Ja sam za Elicu kupila 56, kontala sam neće imati preko 3.600 - 3.700 kad ona 4.170. Sve joj je bilo knap.
Uzimala sam i H&M i C&A i veličine se baš razlikuju.




bubulence -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat] (1.2.2015 23:37:30)

Chipsy kako je Juca? jesi rekla da je operacija 10.02.? i moja mama kaze da nije bilo uz aparata kada je bila trudna samnom a ja sam ‘83. god...
jovice do pre 11 meseci sam zivela u NS a sada u Odzacima... Zr je i dalje prelep grad, samo je sada siromasan jako, ili mi se cini...




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>