RE: Farbanje i minival u trudnoći... (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


Maraj -> RE: Farbanje i minival u trudnoći... (10.7.2018 16:06:35)

E sad vidoh moj post iz prosle trudnoce.... ja sam stvarno bila sarena. Sa palet bez amonijaka sam se ofarbala. Meni nije izvukla.
Sad u ovoj trudnoci sam se ofarbala isto sa 5-6 meseci prvi put al sam sa farbom sa kojom se uobicajeno farbam. I evo na neka 2 meseca sam se farbala




Anck Su Nmaun -> RE: Farbanje i minival u trudnoći... (10.7.2018 17:12:03)

Ma kakvi , kod mene sve normalno bilo




Šmizli -> RE: Farbanje i minival u trudnoci... (24.1.2019 21:30:07)

Zenice za nedelju dana ulazim u 5 mesec,isto toliko se nisam farbala.Cula sam da farbanje u trudnoci nije dobro,posebno farbe koje imaju amonijak.Ja sam se farbla stillovim color samponom ali ne znam da li ima amonijaka u njemu.I sad ne znam sta da radim,a bas bih se ofarbala.Ima li neka iskustvo sa tim.? Hvala vam unapred




vonavoj -> RE: Farbanje i minival u trudnoci... (24.1.2019 21:34:10)

Ja sam se i farbala i satirala..bila sam 6ti mesec kad sam se satirala.a svaki mesec sam se farbala sa obicnom farbom.. beba ziva,zdrava..po meni su to gluposti,vise mi steti duvanski dim nego farba..




dunja RR -> RE: Farbanje i minival u trudnoci... (24.1.2019 21:43:08)

Ja se farbam sa Biokap farbama, skroz su prirodne, uzimam u Srbotrade apoteci. 1000 dinara su i odlično pokrivaju sede.
Ja farbam samo izrastak pa mi jedna farba traje par meseci, a uzimam dve boje i mešam, 8.0 i 9.0, plavuša sam, ali ne volim da bude svetlo, pa dodajem uvek malo tu tamniju 8-icu.




emicaa -> RE: Farbanje i minival u trudnoci... (24.1.2019 21:46:24)

Ja sam tri dana pred porod isla na pramenove i farbanje.
Obadvije trudnoce sam koristila normalne farbe i farbala jednom mjesecno




pari -> RE: Farbanje i minival u trudnoci... (24.1.2019 22:06:48)

Ja sam se normalno farbala. Mislim da svako treba da uradi po svom osecaju




nata11 -> RE: Farbanje i minival u trudnoci... (24.1.2019 22:11:03)

Ja se nisam farbala do 4 meseca i tada uzela slabiju farbu.Inace sam tamno braon a farbam se u plavo pa farbe sa 12% hidrogena nisu dolazile u obzir. 
Nokte sam danas prvi namazala. Posto sam visoko rizicna trudnoća sestra u bolnici me savetovala da ne lakiram nokte zbog ne daj boze hitne anestezije. 




jess021 -> RE: Farbanje i minival u trudnoci... (25.1.2019 7:02:28)

Moja dr mi je govori da u trudnoci ne bi trebala da koristim blans, farbanje je dozvoljeno. 




vonavoj -> RE: Farbanje i minival u trudnoci... (25.1.2019 8:09:41)

Da li imaju objasnjenje zasto? Niko nikad nije rekao konkretno..ja poslusam kad mi se objasni.




vonavoj -> RE: Farbanje i minival u trudnoci... (25.1.2019 8:12:34)

Mislim ni dr nije rekao, frizeri..Sve to ne ulazi u krvotok, to su male kolicine povrsinski.Npr.duvan steti bebi,zbog posteljice,krvotoka..to shvatam..a ovo ne 




jess021 -> RE: Farbanje i minival u trudnoci... (25.1.2019 8:12:58)

Von, zbog isparenja svih tih silnih kiselina, ne treba tu posebno objasnjenje.




nata11 -> RE: Farbanje i minival u trudnoci... (25.1.2019 8:30:07)



IZVORNA PORUKA: jess021

Moja dr mi je govori da u trudnoci ne bi trebala da koristim blans, farbanje je dozvoljeno. 



Isto. Farbanje moze a blans i plavi pramenovi ne. 




vonavoj -> RE: Farbanje i minival u trudnoci... (25.1.2019 8:32:50)

Ja sam se satirala, nisam znala,niko mi nista nije rekao..sve je ok.




emicaa -> RE: Farbanje i minival u trudnoci... (25.1.2019 8:41:39)

Meni je moja dr rekla da mogu slobodno  da se farbam,pramenujem sredjujem nokte kao i prije sto sam radila.
A iskreno malo vise vjerujem na rijec ovde svojoj doktorici




IvanaSK RR -> RE: Farbanje i minival u trudnoci... (25.1.2019 8:43:46)

Zbog tih isparenja kazu da nebi trebalo, ali isto tako znam frizerke koje su radile do samog porodjaja..
Ja se farbam svetlom farbom i uglavnom 12% hidrogena. U prvoj trudnoći se nisam farbala prva dva meseca i u drugoj (ali vise zato sto nisam mogla da se ofarbam). Do kraja trudnoce sve normalno.




vonavoj -> RE: Farbanje i minival u trudnoci... (25.1.2019 8:55:54)

Emice,kod vas sve moze.kod vas ni utrogestana nema,a kod nas svaka trudnica..malo su opusteniji.Moje dve drugarice su do 9og radile,frizerke, preduzetnice,sta ce..




emicaa -> RE: Farbanje i minival u trudnoci... (25.1.2019 8:57:34)

Von skrecemo sa teme ali u pravu si.Ja za pola testova i drugih cuda sto se tu rade i daju nikad cula nisam.




jess021 -> RE: Farbanje i minival u trudnoci... (25.1.2019 9:52:56)

To je ista stvar kao sa pusenjem, kad ih cujem pusila sam celu trudnocu i dete pravo zdravo. 
Naravno da se ne ocekuje ako stavljate pramenove da ce desiti ne znam ni ja sta, ali isto tako mislim da je pametnije ne udisati sve te otrove. 





IvanaSK RR -> RE: Farbanje i minival u trudnoci... (25.1.2019 10:06:07)

Jess ali stvarno sumnjam da bilo sta moze biti od jednih pramenova u trudnoci.
Prva ja sam otisla na trudnicko cim sam mogla. Ne smatram ni da je dobro da trudnica stoji ceo dan, bez obzira da li moze, a kamoli da udiše isparenja farbi, kiselina...




medamisko -> RE: Farbanje i minival u trudnoci... (30.1.2019 19:23:33)

Farbala sam se u trudnoci, nije mi nista smetalo.




Šmizli -> RE: Farbanje i minival u trudnoci... (16.3.2019 12:33:11)

Da li je dozvoljeno farbanje u trudnoci,ja sam praktikovala kao prva tri meseca ne,a posle moze mada ja sam 6 mesec i nisam se ofarbala,a bas mi se isprala boja,Inace farbala sam se u crno still kolor samponom.Kakvo je vase misljenje?






Rosita -> RE: Farbanje i minival u trudnoci... (16.3.2019 13:01:07)

Ako pogledaš malo unazad, videćeš da smo se sve farbale.





bubulence -> RE: Farbanje i minival u trudnoci... (16.3.2019 13:26:07)

Farbam se normalno... Kao i pre trudnoce... 





Sanidej -> RE: Farbanje i minival u trudnoci... (18.3.2019 16:57:20)

Farbanje normalno, a smrdljevak od mini vala nikad vise ni mimo trudnoce.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>