RE: Prvorodjena deca pametnija ? (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Odgajanje



Poruka


degu -> RE: Prvorodjena deca pametnija ? (6.3.2015 10:03:41)

Ima logike, doduše ja sam drugo dete [sm=smiley36.gif]




adulence -> RE: Prvorodjena deca pametnija ? (6.3.2015 10:05:02)

hahahahahah,ne znam ne mogu da kazem da sam pametnija od svog mladjeg brata ali svakako sposobnija i samostalnija...




Kata90 -> RE: Prvorodjena deca pametnija ? (6.3.2015 10:06:48)


IZVORNA PORUKA: degu

Ima logike, doduše ja sam drugo dete [sm=smiley36.gif]


takodje[sm=smiley20.gif]




Sosa Mena -> RE: Prvorodjena deca pametnija ? (6.3.2015 10:12:02)

Mislim da je sustina u tome sto sa prvim detetom roditelji imaju vise vremena da rade. Rodjenjem drugogo deteta sva paznja se poklanja drugom jer je prvo samostalnije u odnosu na njega pa se stim prvorodjenda dece brze osamstaljuju kroz zivot.




mila83 -> RE: Prvorodjena deca pametnija ? (6.3.2015 10:38:50)


IZVORNA PORUKA: Sosa Mena

Mislim da je sustina u tome sto sa prvim detetom roditelji imaju vise vremena da rade. Rodjenjem drugogo deteta sva paznja se poklanja drugom jer je prvo samostalnije u odnosu na njega pa se stim prvorodjenda dece brze osamstaljuju kroz zivot.


I to naravno! Samo treba voditi racuna da deca imaju zdrav odnos izmedju sebe , mislim da je empatija na prvom mestu. Ma svasta se jos moze pisati na ovu temu..




Sosa Mena -> RE: Prvorodjena deca pametnija ? (6.3.2015 10:41:11)

Zdrav odnos izmedju same dece zavisi od mnogo cega. Ako su roditelji skladne osobe nece ni medju decom biti neke razlike.




veselicaa -> RE: Prvorodjena deca pametnija ? (6.3.2015 10:42:06)

Meni je recimo S.veci empata od A. iako je mladja.Jednostavno sa svima moze da se poistoveti,jednom kada je A.bila kod zubara i bila ne tako fina.Stasa je plakala ispred u hodniku.




mila83 -> RE: Prvorodjena deca pametnija ? (6.3.2015 10:51:01)


IZVORNA PORUKA: veselica

Meni je recimo S.veci empata od A. iako je mladja.Jednostavno sa svima moze da se poistoveti,jednom kada je A.bila kod zubara i bila ne tako fina.Stasa je plakala ispred u hodniku.


Pa to ti pise i u clanku za mladju decu [sm=smiley36.gif]




mila83 -> RE: Prvorodjena deca pametnija ? (6.3.2015 10:52:13)


IZVORNA PORUKA: Sosa Mena

Zdrav odnos izmedju same dece zavisi od mnogo cega. Ako su roditelji skladne osobe nece ni medju decom biti neke razlike.


Tako je. I naravno, ne ocekivati previse od starijeg deteta,ne nametati mu dodatnu ulogu roditelja, da vecito brine o mladjem,niti uporedjivati mladje sa starijim tipa, on je to bolje ili pre uradio...neki roditelji to nesvesno rade.




Sosa Mena -> RE: Prvorodjena deca pametnija ? (6.3.2015 10:54:38)

Na zalost do drugog nisam stigla pa sad ne mogu bas da kazem kakv cu odnos imati sa Manjom ako dodje druga beba. Ali ako se vodim istim ponasanjem kao prema njoj mislim da problema nece biti ni u nasem odnosu niti u njenom sa novim clanom porodice. Dace Bog pa cemo to videti u praksi. [sm=smiley1.gif]




veselicaa -> RE: Prvorodjena deca pametnija ? (6.3.2015 10:54:49)

IZVORNA PORUKA: Sosa Mena

Zdrav odnos izmedju same dece zavisi od mnogo cega. Ako su roditelji skladne osobe nece ni medju decom biti neke razlike.

Bas to [sm=smiley1.gif]
Mila ne procitah ja clanak jos [sm=smiley36.gif]
Soso,bice,bice samo polako [sm=smiley31.gif]




Brand new mama -> RE: Prvorodjena deca pametnija ? (6.3.2015 11:56:58)

Ja kao pametnije prvorodjeno dete[sm=smiley36.gif], mislim da nije u pitanju toliko stav roditelja prema deci ili uporedjivanje,vec neki drugi faktori na koje ne mozemo bas previse uticati,sem ako ne rodimo blizance. jednostavno,starije dete i mladje dete nikad nece biti u identicnim sitacijama u toku odrastanja.Da, nepodeljena paznja i slicno,to jos moze da se sredi,ali mislim da je tu vise pitanje samo odnosa izmedju starijeg i mladjeg.Starije jednostavno preuzima neku zastitnicku poziciju,on je veci, mladje dete ce ipak biti na neki nacin zasticenije(i nece se na njemu ponavljati greske koje smo cinili sa starijim, smislicemo nove :). I ipak, prvo dete je ranije "izbaceno iz gnezda", dosa je nova beba, krece u vrtic...to su nove situacije u Koje upada uglavnom potpuno nepripremljen(bas me zanima sta bi merenje stresa kod malisana pokazalo u tim situacijama).A nekad stres moze i dobro delovati,pa to privikavanje na nove situacije dovodi do nesto vise inteligencije.Recicete-pa i mladje dete krece u vrtic,skolu...da,ali je vec upoznat sa tim kako to ide jer je starije vec prokrcilo put.




mila83 -> RE: Prvorodjena deca pametnija ? (6.3.2015 12:40:43)


IZVORNA PORUKA: Brand new mama

Ja kao pametnije prvorodjeno dete[sm=smiley36.gif], mislim da nije u pitanju toliko stav roditelja prema deci ili uporedjivanje,vec neki drugi faktori na koje ne mozemo bas previse uticati,sem ako ne rodimo blizance. jednostavno,starije dete i mladje dete nikad nece biti u identicnim sitacijama u toku odrastanja.Da, nepodeljena paznja i slicno,to jos moze da se sredi,ali mislim da je tu vise pitanje samo odnosa izmedju starijeg i mladjeg.Starije jednostavno preuzima neku zastitnicku poziciju,on je veci, mladje dete ce ipak biti na neki nacin zasticenije(i nece se na njemu ponavljati greske koje smo cinili sa starijim, smislicemo nove :). I ipak, prvo dete je ranije "izbaceno iz gnezda", dosa je nova beba, krece u vrtic...to su nove situacije u Koje upada uglavnom potpuno nepripremljen(bas me zanima sta bi merenje stresa kod malisana pokazalo u tim situacijama).A nekad stres moze i dobro delovati,pa to privikavanje na nove situacije dovodi do nesto vise inteligencije.Recicete-pa i mladje dete krece u vrtic,skolu...da,ali je vec upoznat sa tim kako to ide jer je starije vec prokrcilo put.


potpuno delim misljenje. a ovo da stres itekako moze i da doprinese osamostaljivanju dece,uverila sam se skoro.bila sam dva meseca sa bebom u bolnici,a moja M mi je omatorila za par godina! po svom razmisljanju,podrsci,pomaganju....




jabudic -> RE: Prvorodjena deca pametnija ? (6.3.2015 12:41:56)

Prvorodjena djeca pametnija?
How yes no! [sm=smiley36.gif]




mama krava -> RE: Prvorodjena deca pametnija ? (6.3.2015 12:43:01)

Da[sm=smiley36.gif]!

Ja sam prvorodjeno![sm=smiley36.gif]


Ma, salim se! Mislim da to nikakve nema veze!




veselicaa -> RE: Prvorodjena deca pametnija ? (6.3.2015 12:45:47)


IZVORNA PORUKA: jabudic

Prvorodjena djeca pametnija?
How yes no! [sm=smiley36.gif]

[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Bibilib -> RE: Prvorodjena deca pametnija ? (6.3.2015 12:46:05)

Onda sam i ja pametna ....prva sam rodjena.....[sm=bravo.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Anarunika -> RE: Prvorodjena deca pametnija ? (8.3.2015 19:07:45)

Evo ja ću da kažem: Stariji sin mi je mali naučnik, suština inteligencije, a mlađi je tupson [sm=smiley36.gif] Ali zato je emotivno pravi mudrac u odnosu na svog starijeg brata. A ja ih obojcu obožavam sa svim njihovim manama i vrlinama [sm=sloncek.gif][sm=smiley27.gif]




vikiveki -> RE: Prvorodjena deca pametnija ? (13.7.2015 8:26:10)

Evo i ja da se upišem u klub prvorođenih a pametnijih[sm=smiley36.gif]
Šalu na stranu ispada da je gornja konstatacija tačna.I moja prvorođena ćerka je znatno pametnija od svog mlađeg brata,mada to govorim ako posmatram samo postignuće u školi,e sad u odnosu na najmlađeg sina ne znam šta bih rekla još je mali ali čini mi se da će on možda biti i bolji od seke,ali videćemo




Bibilib -> RE: Prvorodjena deca pametnija ? (13.7.2015 20:09:22)

To se nikad nezna jer se deca menjaju, evo ja bih sada rekla da je ovaj mladji pametniji od starijeg u periodu od godinu do dve...kad vratim film unazad....




vikiveki -> RE: Prvorodjena deca pametnija ? (13.7.2015 21:42:23)

Bibilib možda si upravu,ali ja posmatram sa stanovišta prvorođenog deteta[sm=smiley36.gif]




amdn -> RE: Prvorodjena deca pametnija ? (13.7.2015 22:04:17)

heheh ma genetika je cudo, ako gledam sestru i sebe onda drugo dete je pametnije, a ako gledam sestricinu i sestrica onda prvo [sm=smiley36.gif]
ja sam drugo [sm=smiley36.gif]




choopa choops -> RE: Prvorodjena deca pametnija ? (13.7.2015 22:07:47)

Laž!!!! [sm=smiley36.gif] (trebam li naglasit da sam drugorođena?![sm=smiley36.gif] )

Elem što se moje djece tiče, ona možda ovako na oko djeluje pametnije, ali mislim da je on bistriji. Sto puta me iznenadi kad izvadi neko sjećanje oiz naftalina. Ja zaboravim, a on ne...Vidjećemo kakav će biti u školi, mada ne gajim neke velike nade, znajući da kad ga nešto ne interesuje možemo dubit na glavi on će tjerat po svom...




vikiveki -> RE: Prvorodjena deca pametnija ? (13.7.2015 22:10:36)

[sm=smiley36.gif] prvorođeni vs drugorođeni[sm=smiley36.gif]




amdn -> RE: Prvorodjena deca pametnija ? (13.7.2015 22:31:24)

e to Viki [sm=smiley36.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>