RE: Vantelesna oplodnja XV (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Želimo novog člana



Poruka


Maraj -> RE: Vantelesna oplodnja XV (8.2.2018 19:16:34)

Nato ja sam pre vto primila injekciju vit B. Pa nastavila samo 1 kutiju da pijem. A folan od 5 mg pod obavezno. I sad ga pijem.




Maslacak15 -> RE: Vantelesna oplodnja XV (8.2.2018 19:42:14)

to znaci da si dobro pokrivena. Folna, bevipleks to je klasika, aspirin je isto ok i ne treba ti nista vise. A za cabergolin obavezno pitaj. Pije se samo jednom nedeljno, to je isto ogromna prednost. Ja imam granican prolaktin oko 25 ng/ml i tri godine nisam mogla da zatrudnim nikom nije bilo jasno zasto. Cim popijem cabergolin ostanem trudna. Moram naravno i da imam odnos hahahah ali je ucinak momentalan. Neverovatan hokus pokus[sm=smiley36.gif]. za neverovati da takva "sitnica" moze toliku razliku da napravi.
Ne kazem, i bromokriptin radi posao i spusta prolaktin ali sve sto sam procitala kaze da je cabergolin efektniji i stabiliniji. I ovde je mojoj endokrinoloskinji bio prvi izbor. Bromokriptin je mnogo duze na trzistu, a srpski lekari vole evergreen[sm=smiley36.gif]. Ali i cabergolin je licenciran ( mislim pod imenom dostinex) tako da pitaj.




zece -> RE: Vantelesna oplodnja XV (9.2.2018 23:35:52)

Nata jesi li is pitala urodzena stecena trombofilija pitam tejer I Ja Samimala biohemiska trudnoca I imam urodzena trombofilija




nata11 -> RE: Vantelesna oplodnja XV (10.2.2018 9:29:59)

Da ima pod tim imenom Maslacak, pitacu.

Jesam Zece radila sve trombofilije i terapije ide od pozitivne bete.




vojvodjanka87 -> RE: Vantelesna oplodnja XV (11.2.2018 21:54:51)

Molim odgovor nekoga ko je prosao komisiju za VTO..ja sam trebala da predam papire za komisiju tacnije da uzmem uput za komisiju medjutim ginekolog mi je trazio potvrdu neurohirurga o trudnoci..moj neurohirurg meni nije dao potvrdu da smem da zatrudnim cak sta vise usprotivio se,pa pitanje je posto ce sigurno traziti i komisija taj papir da li ce me odbiti..hvala vam zenice




dunja RR -> RE: Vantelesna oplodnja XV (11.2.2018 22:09:01)

Vojvođanka pa gde si ti, kako si [sm=smiley31.gif]

Zbog čega ti traže potvrdu od neurohirurga?




vojvodjanka87 -> RE: Vantelesna oplodnja XV (11.2.2018 22:12:42)

Cao Dunja sad sam dobro kako si ti [sm=smiley31.gif]imala sam problema zdravstvenih sa glavom tacnije izliv krvi na mozak pre tri godine pa sam bila na gama nozu tu u bg pa dr iz betanije traze njihovu dozvolu sto oni odbijaju ,pa me zanima da li ce komisija obratiti paznju na to..




dunja RR -> RE: Vantelesna oplodnja XV (11.2.2018 22:17:24)

Ako su upoznati sa istorijom tebe kao pacijenta možda će tražiti.
Da li je bezbedna VTO u tvom slučaju, ako traže te papire?




vojvodjanka87 -> RE: Vantelesna oplodnja XV (11.2.2018 22:24:40)

Pa obrazlozenje zasto ne dozvoljavaju je zbog mogucnosti od povisenog krvnog pritiska i povisenog hormonskog statusa tacnije zbog hipervaskularizacije ,posto ja konkretno imam problem sa krvnim sudovima [sm=smiley13.gif]sad ne znam da li uopste vredi da uzmem uput za komisiju




dunja RR -> RE: Vantelesna oplodnja XV (11.2.2018 22:36:59)

Razmisli, i da li si spremna za rizik ako je situacija ozbiljna (laik sam u tom delu). Izvini što tako kažem, znaš i sama da razumem sve, kolika je želja [sm=smiley31.gif]




vojvodjanka87 -> RE: Vantelesna oplodnja XV (11.2.2018 22:42:46)

Pa ne znam to jos ali razmisljam o tome,zanima me samo da li gledaju taj papir gde mi dr trazi njihovu dozvolu tj misljenje o VTO postupku a gde oni striktno zabranjuju,ja bi kad bi se odlucila da hocu da rizikujem pokusala proci komisiju bez tog papira.....sve znam Dunja sve mi je jasno,znam da razumes sve i ti i sve zenice koje prolaze ovo..[sm=smiley31.gif]




nata11 -> RE: Vantelesna oplodnja XV (12.2.2018 11:15:22)

Vojvodjanka ja mislim da to tokom trudnoce mogu drzati pod kontrolom. Potrazi misljenaj vise neurologa zvog sebe.
Imas pp. [sm=smiley31.gif]




jess021 -> RE: Vantelesna oplodnja XV (12.2.2018 13:46:36)

Vojvodjanka, koliko ja znam ba komisiji ne trazi nista izuzev spisak potrebnih analiza. Ali ako su lekari sa odeljenja steriliteta upoznati sa tvojom anamnezom, onda stvarno ne znam kako da to izvedes.




Maraj -> RE: Vantelesna oplodnja XV (12.2.2018 14:16:26)

Vojvodjanka, ja mislim da niko nema pravo da ti zabrani da se ostvaris u ulozi majke. Verujem da je dijagnoza ozbiljna al sto kaze nata, pa sto je ne bi drzali pod kontrolom.... uvek nesto moze da podje po zlu, pa i kod zena bez dijagnoze kao sto je tvoja.
Ja bi potrazila jos neko misljenje. Jos nekog neurologa.
Ne odustaj. Ipak ne 3 god proslo od tad jel da....




zece -> RE: Vantelesna oplodnja XV (13.2.2018 0:09:41)

Mozak je I te kako povezan sa hormonima pricam to iz iskustvo moje majke pre6 god imala je dva tumora na mozgu od koj I jedan je bio. malign I imala je 48 god kad su joj otklonili to kada su je operisali bila je 5 Dana u komi Ali sada hvala bogu sve je ok Ali cesto joj pada secer u krv I zbog operacija mozga I Ja bih te sovetovala da proslusas sta ce ti reci neurohirurg




vojvodjanka87 -> RE: Vantelesna oplodnja XV (13.2.2018 12:12:21)

Hvala vam na savetima,idem sutra po uput u bolnicu pa cu videti sta kazu za taj papir sto je dr napisala,ne obustavlja mi se ceo ovaj proces kad sam vec dovde stigla..[sm=smiley13.gif]




jess021 -> RE: Vantelesna oplodnja XV (13.2.2018 14:08:21)

Vojvodjanka, javi sta si uradila. Drzim ti palceve!




dunja RR -> RE: Vantelesna oplodnja XV (13.2.2018 14:15:43)

Šta god da bude, drži se.

I što neke reče, proveri sa nekoliko neurohirurga, ako možeš, da budeš ti mirna i sigurna [sm=smiley31.gif]




nata11 -> RE: Vantelesna oplodnja XV (13.2.2018 19:36:54)

Da li bi neko znao objasniti kako odlucuju ko ce biti kraca a ko duza sema terapije?




dunja RR -> RE: Vantelesna oplodnja XV (13.2.2018 20:01:57)

Nato, meni je dr Biljana Arsić da bi uvek u mom slučaju radila samo kratki postupak, a Milica Ilić iz Jevremove rekla je da je dugi postupak napušten u svetu.

Goca je meni 2013. (tada sam imala 36 i po) radila dugi postupak, i iz tog zamrznutog embriona dobili smo Savu. Sada u septembru je radila kratki, nije uspelo, pa je odlučila da će ponovo dugi.

Kada sam mog endokrinologa pitala koja je razlika između dugog i kratkog protokola, dobila sam sledeči odgovor:

"Dugim postupkom se dobijaju kvalitetnije ćelije i dobar je i za dobre i za loše jajnike.

Kratki protokol je kraći, komforniji i može se koristiti za dobre jajnike."




Maslacak15 -> RE: Vantelesna oplodnja XV (14.2.2018 19:04:42)

nato ja mislim da to mnogo zavisi od doktora i njihovih afiniteta. Dug postupak je klasika i mozda preferirano resenje za prosecnu pacijentkinju. Ali za dve krajnosti: previse osetljive jajnike koji super odgovaraju na stimulaciju da bi se izbegla hiperstimulacija i za zene koje imamju malo manju rezervu zbog godina ili drugih faktora ide se pre na kratki postupak. Ali u principu zavisi od licne procene lekara. Na kraju krajeva jako je tesko predvideti ishod protokola kod bilo koje pacijentkinje unapred.
Kad bi samo znali koliko ima studija i radova samo na te teme: stratifikacije pacijenata da bi se videlo koji parametri favorizuju bolji ishod itd. To je tesko. Dok se ne proba....




vojvodjanka87 -> RE: Vantelesna oplodnja XV (14.2.2018 19:31:50)

da vam se javim[sm=smiley1.gif]bila sam danas u bolnici dobila sam uput za prvu komisiju za nekih 30 dana i upute za vadjenje hormona i rh i hiv i tako to...u sredu idem po jos uputa ,sta mi sve treba od nalaza za komisiju u socijalnom?Nisu obracali puno paznje sto na papiru iz GAK pise misljenje neurohirurga a ja nisam spominjalaa,to cu samo reci mom dr u betaniji.




Maraj -> RE: Vantelesna oplodnja XV (14.2.2018 20:18:03)

Super vojvodjanka. Pretpostavila sam da ce tako i biti. Oni gledaju samo njihov deo




jess021 -> RE: Vantelesna oplodnja XV (14.2.2018 20:36:47)

Vojvodjanka, koliko znam treba ti sve sa spiska kao i uput. A spisak nalaza imas u temi vto preko fonda ili nesto slicno, neka me ispravi ko zna sigurno naziv teme.
Bas mi je drago!

A ko ti u bolnici daje upute?




Maraj -> RE: Vantelesna oplodnja XV (14.2.2018 20:42:42)

Ja sam cini mi se skidala sa sajta ministarstva zdravlja, sta sve treba za vto




Stranica: <<   < Prethodna stranica  95 96 [97] 98 99   Sledeća stranica >   >>