RE: Vantelesna oplodnja XV (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Želimo novog člana



Poruka


Tacnica86 -> RE: Vantelesna oplodnja XV (28.2.2018 18:56:03)

Cao svima,nova sam ovde..od malopre😀
Cisto da vas upoznam sa mojom pricom...U braku sam sa muzem 2.5 god.,a sve ukupno 13 god.Vec dve god pokusavamo da dobijemo bebu.uradili smo sve analize koje nam je doktor davao i sve je ok.tako bar kazu.Ali nista se ne desava..planiramo da udjem u proces VTO-a,pa me zanima da li postoji mogucnost da se inseminacije preskoce,obziron da sam cula da ide prvo to,pa VTO?




nata11 -> RE: Vantelesna oplodnja XV (28.2.2018 19:02:34)

Cao Tacnica.
Postoji to zavisi od dr koji te vodi na odeljenju steriliteta. Moras se posavetovati sa njim.

Mada ako nemate konkretan problem mozes i probati. To se radi mesec za mesecom, dosta brzo to ide.




vojvodjanka87 -> RE: Vantelesna oplodnja XV (4.3.2018 10:14:34)

Pozdrav zenice ☺ ja samo da vam se javim i da vam kazem sta mi se dogodilo u medjuvremenu 😔 prikupila sam sve analize sem hormona koje sam trebala raditi sutra posto mi je juce krenuo ciklus i uz u kolpo,ali ja sam u cetvrtak zavrsila hitno na op stolu usled neopisivih bolova.. Navodna cista za koju su doktori u bet rekli da nije nista i da oni to ne bi dirali da ja mogu na vto sa njom nije bila obicna cista nego je to bio uvrnut i naduvan jajovod ...uklonili su mi i jajovod i jajnik😔ostao mi je jedan policistican sa potpuno zacepljenim jajovodom,sutra izlazim kuci pa od sl ciklusa ponovo u borbu sa jednim ali sta je tu je,e sad ,da li neko zna sta mi sad jos treba od papira obzirom na situaciju?




Maslacak15 -> RE: Vantelesna oplodnja XV (4.3.2018 10:55:21)

vojvojdjanka joooj[sm=smiley19.gif] bas mi je zao sto se tako mucis....za papirologiju ti ne mogu pomoci. Ali kazes da ti je jajnik policistican. Jesi li sigurna da je endokrinoloski preduzeto sve sto moze? To je jako bitno i za uspeh VTOa. Jel imas insulinsku rezistenciju, kakvi su androgeni ? itd....

Tacnice dobrodosla. Kao prvo stani polako? Zasto se zuri sa VTO?? Da li si sigurna da vam treba ? Kazes radili ste analize koje vam je "doktor davao". Od presudnog znacaja je sta ste sve radili jel vecina doktora bas i nije revnosna. Osim toga cak i da je sve ok na prvi pogled mozda nije na drugi. Daleko od toga da te odvracam od VTO ,to je revoucionarna metodologija koja je pomogla milionima parova do sada. Ali sve jedno ja i dalje mislim da treba da bude poslednje sredstvo. I da je bolje ako je moguce ostvariti prirodno zacece.
Ovo ti kazem kao neko ko je cekao prvu trudnocu 3 godine i dva puta drzala u rukama upute za VTO ( jer nisu znali sta mi je) da bi se ispostavilo da imam trivijalan problem ( resiv sa pola tablete nedeljno) dok ne zatrudnim a inace sam super plodna otprilike. I kad je problem nadjen ostala sam do sada cetiri puta u drugom stanj sto bi rekli "iz prve", i uskoro ocekujem trece dete ( imala sam jedan spontani proslog proleca) uz besprekorne trudnoce. ne kazem da je uvek tako ali ne treba juriti i srljati. Znam kako je veruj mi, bila sam u situaciji.....

mislim da VTO ne treba odlagati u sledecim situacijama: postoji jasno definisan problem ( tipa zena nema jajovode ili su zapuseni, muskarac ima uzasan sppermiogram) itd ili pak ako je zena u kasnim 30 im, od neke na primer 37 godine. Tu ne treba gubiti vreme. A ostalima se isplati koliko god bilo tesko i mucno vrsiti pritisak na lekare da traze u cemu je problem. Pritom su bitniji endokrinolozi nego ginekolozi o cemu sam milion puta pisala.




vojvodjanka87 -> RE: Vantelesna oplodnja XV (4.3.2018 11:25:56)

Maslacak hvala...taj jajnik sto su izvadili zajedno sa jajovodom je bio na ultrazvuku svaki put odlican,cak je i taj jajovod na hsg delimicno produvan,kako to mi nije jasno jer je bio dvaput umotan i prekinut dovod krvi ,sad mi je ostao taj policistican pa me zanima kako to sad sa njim ide,jer planiram da uradim krioprezervaciju jc,i sto pre ponovo uci u proces vto,cak sta vise nastavljam sve od sl meseca ako dr dozvoli,nisam nikad rafila te testove ali hormoni su mi dobri svaki put,e videcemo sl meseca kakvi ce biti bez ovog jajnika. 😢




Maslacak15 -> RE: Vantelesna oplodnja XV (4.3.2018 11:56:19)

Nije Mi jasno Sto Su morali da vade i Jajnik, Al sta je tu je...kako god sad je kasno. Ne Mora da znaci da je taj Sto je policistican los. Generalno pcos se resava.ako razmisljala o krioprezervaciji vodi racuna da ih Bude dovoljno (jajnih celija). Ako mozes najbolje je ici na embrione...Samo budi istrajna. Mlada si, situacija je kompleksna Ali ima vremena. Glavu gore[sm=smiley31.gif]




vojvodjanka87 -> RE: Vantelesna oplodnja XV (4.3.2018 13:07:58)

Maslacak to sam ih i ja pitala,oni se nesto nasli uvredjeni sto to pitam kao gospodjo da nismo morali ne bi ga izvadili bio je sav crn i kao mandarina,bas me je to ubilo sto su njega dirali,ali ja cu nastaviti dalje da se borim nista me nece pokolebati..hoce mi sad posle vadjenja janika amh pasti posto je bio 4,1?




nata11 -> RE: Vantelesna oplodnja XV (4.3.2018 13:41:16)

Vojvodjanka zao mi je [sm=smiley13.gif][sm=smiley31.gif]
Jesi odabrala kliniku koja ima mogucnost zamrzavanja. I ja bih pre isla na zamrznute embrione ali videces opet sa dr.




vojvodjanka87 -> RE: Vantelesna oplodnja XV (4.3.2018 13:46:39)

Nisam jos dosla do toga da biram kliniku,ali planiram da ih zamrznem za kasnije da imam za ne daj boze ,ko bi se ovom nadao😞kontala sam da biram betaniju jer je tamo moj dr koji je upucen u citavu moju situaciju...samo ne znam da li da pre predavanja papira komisiji odem kod njega na odeljenje i sve mu ispricam sta mi se desilo da mi on predlozi sta dalje.




nata11 -> RE: Vantelesna oplodnja XV (4.3.2018 14:06:48)

Da razumem te. Ja bih ti preporucila da se vidis sa njim i posavetujes.




zece -> RE: Vantelesna oplodnja XV (8.3.2018 22:16:58)

Ja sam danas bila na prvi uz I imamo 16 antralnih folikula I nekoliko malih I smo poceli sa bemfola stimulacii sutra porcinem sa kleksan a u pon idem na novi uz




nata11 -> RE: Vantelesna oplodnja XV (17.3.2018 8:13:31)

Koja je normalna vrednost estradiola (tokom stimulacije hormonima) na dan primanja stop inekcije?




Maslacak15 -> RE: Vantelesna oplodnja XV (17.3.2018 8:34:53)

zavisi od broja folikula Nato. Orjentaciono se racuna 200 pg/ml po zdravom folikulu ( pazi na jedinice, pmolovi su su drugo). ... Srecno!!!!




vocicana -> RE: Vantelesna oplodnja XV (17.3.2018 14:42:48)

Zece drzim pesnice da sve bude dobro.




zece -> RE: Vantelesna oplodnja XV (18.3.2018 12:59:51)

Hvala voci sutra idem na punkcije jk imamo 7 zrelih jk i nekoliko malih koj nisu za bacanje tako mi je rekao dr




vocicana -> RE: Vantelesna oplodnja XV (18.3.2018 21:52:48)

Drzim pesnice. Toliko cu ti se obradovati, a onda da te vidim u [sm=nosecka.gif], da pises, jer stvarno imas sta. Prosla si zaista pakao, najjace drzim pesnice stisnute!!!




zece -> RE: Vantelesna oplodnja XV (19.3.2018 22:21:49)

Hvalaa voci aspiracija je prosla ok imala sam 8 jk sutra cu mi drreci kada CE biti et




Maraj -> RE: Vantelesna oplodnja XV (19.3.2018 22:26:01)

Bravo zece [sm=bravo.gif] navijamo sada[sm=bravo.gif]




IvanaSK RR -> RE: Vantelesna oplodnja XV (19.3.2018 22:27:50)

Zece, uz tebe smo!




Sanjica26 RR -> RE: Vantelesna oplodnja XV (19.3.2018 22:46:13)


IZVORNA PORUKA: zece

Hvala voci sutra idem na punkcije jk imamo 7 zrelih jk i nekoliko malih koj nisu za bacanje tako mi je rekao dr


Ajde navijamo zece[sm=bravo.gif]




jess021 -> RE: Vantelesna oplodnja XV (20.3.2018 0:05:16)

Zece[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




pozitivna -> RE: Vantelesna oplodnja XV (20.3.2018 12:09:09)

draga vidim dobre vesti [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




pozitivna -> RE: Vantelesna oplodnja XV (20.3.2018 12:09:58)

ZECE [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




veselicaa -> RE: Vantelesna oplodnja XV (20.3.2018 19:53:00)

Nova tema KLIK




Stranica: <<   < Prethodna stranica  95 96 97 98 [99]