RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem dobu? (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


Anoniman -> RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem dobu? (18.3.2012 9:01:21)

Mi slabo trošimo kapice. Juče smo kapuljaču stavili samo za slikanje inače smo bili gologlavi. Uz napomenu da je bila pod tendom od kolica u suprotnom bi imala šeširić da je štiti od sunca. Prekjuče je bilo hladnije pa je imala končanu kapu. Na 12 stepeni bih joj stavila, na 22 nikako.




maslackic -> RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem dobu? (18.3.2012 9:09:30)

hvalaaa Gae [sm=smiley31.gif]




babybeemaja4 -> RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem dobu? (18.3.2012 9:30:59)

Pozdrav mame!! I mi imamo istu dilemu jer ce nam danas biti prva setnja :) a mama od ranog jutra smislja sta da joj obuce.[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]

Planiramo oko 11:30 da krenemo. A da li je previse ako joj obucem bodic, plisane zeke sa stopicama i neki duksic preko.  Da li treba i patofne ili carapice ispod? Svaki savet je dobrodosao za neiskusnu mamu!!




Anoniman -> RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem dobu? (18.3.2012 9:41:00)

Pre nego što počneš da je oblačiš prebaciš kanal na studio b i pogledaš temperaturu, ako je dostigla najavljenih 24 duks i čarape ti ne trebaju. Imaj na umu da se beba u stanu kupa na 24. Ako je pemperatura ispod 20 obuci duks pa joj posle skini. Osim ako nisi neki ekstrem (izuzetno zimogrožljiva ili ko mm koji bi u februaru mogao da ide u bermudama i japankama - istrenirali ga i vojsci kad su ih kupali u šumi, ledenom vodom, šmrkom u sred marta) bebu oblači kao što bi i sebe. S tim da u prelaznom periodu njoj za jedan tanji sloj više jer ti hodaš a ona leži/sedi.




nenja22 -> RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem dobu? (18.3.2012 9:48:20)

ja se isto totalno upravljam po sebi, sa ovim tanjim sljem više, što mu doće bodić bez rukava, prvi sloj do njega...jedino što kape koristim više nego što bih sebi, generalno su im do druge godine uši osetljivije, tako da i onaj neki ne tako hladan vetar, ne volim na uši da mu duva...da mi je devojčica, pa da joj mećem trakice, to bih najrađe radila, čini mi se [sm=smiley36.gif]




Anoniman -> RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem dobu? (18.3.2012 9:52:25)


IZVORNA PORUKA: nenja22

ja se isto totalno upravljam po sebi, sa ovim tanjim sljem više, što mu doće bodić bez rukava, prvi sloj do njega...jedino što kape koristim više nego što bih sebi, generalno su im do druge godine uši osetljivije, tako da i onaj neki ne tako hladan vetar, ne volim na uši da mu duva...da mi je devojčica, pa da joj mećem trakice, to bih najrađe radila, čini mi se [sm=smiley36.gif]


E a meni pedijatar rekla obrnuto: man se kapa, vetar ne ulazi u uši, upala uha ide od zapušenog nosa a ne od vetra. Naravno da je ne izvodim kad duva jak i hladan vetar ali sve ostalo tretiramo normalno.




Anoniman -> RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem dobu? (18.3.2012 13:41:40)

Isto je meni pedijatrica rekla, vetar nema veze sa upalom usiju, apsolutno nikakve veze.
Ja cu inace flipnuti, moj mozak ne moze da obradi ove prelaze koji glase "danas perjana jakna, sutra kratki rukavi" i deca mi se vecito kuvaju u prelanom periodu! :(




mama kukunka -> RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem dobu? (18.3.2012 14:13:19)

juce sam promasila, jer sam nekako zaboravila koliko je to 22C napolju, tako da sam ocekivala toplo na suncu, ali 10akC ako zadjemo u neku senku :)..Pa joj navukoh futrovane pantalone , a ispod toga hulahopke i patofne-cizmice..kore bodi kratak rukav, majca, dux plisani i jakna koja se da skinuti..Pantalone smo skinuli i obukli tanke cim smo dosli kod kume u dvoriste.. Na svu srecu, ja nosim puno rezervne garderobe svuda
Jedino sam kolica nafatirala-podloga, pa cebe sto se zakopcava ( samo polozeno da bi se kolica ususkala, a nju sam stavila da legne u skafander-dzak kako bih mogla da je ususkam i time pokrijem ako zahladni..nekako kad nemam autofix na kolicima, sve mi se cini da je od zemlje ipak hladno ( ovo su mi ''seoska kolica'', stoje na ulazu u kucu i sluze samo za lokalno svrckanje..
Danas ima plisane pantalone, a gore sve do dux-a..




vukosava -> RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem dobu? (18.3.2012 14:37:13)


IZVORNA PORUKA: gae_gr

Pre nego što počneš da je oblačiš prebaciš kanal na studio b i pogledaš temperaturu, ako je dostigla najavljenih 24 duks i čarape ti ne trebaju. Imaj na umu da se beba u stanu kupa na 24. Ako je pemperatura ispod 20 obuci duks pa joj posle skini. Osim ako nisi neki ekstrem (izuzetno zimogrožljiva ili ko mm koji bi u februaru mogao da ide u bermudama i japankama - istrenirali ga i vojsci kad su ih kupali u šumi, ledenom vodom, šmrkom u sred marta) bebu oblači kao što bi i sebe. S tim da u prelaznom periodu njoj za jedan tanji sloj više jer ti hodaš a ona leži/sedi.


Moj isto. Kad je sneg on uzme duks ja bez jakne nigde. I oblaci je ko sebe. Moja nikad ni ne nosi hulakopke. Juce je setao, temperatura oko 18 stepeni, bodi sa rukavima pamucni, carape, prolecne cipelice i pamucne pantalone. Preko ovo:

[img]http://i45.tinypic.com/2w7ir84.jpg[/img]




nenja22 -> RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem dobu? (18.3.2012 16:23:15)

E a meni pedijatar rekla obrnuto


a opet naravno, kom se carstvu prikloniti...ova sto je mene kapama privolela se klela u nemce i neka njihova istrazivanja kad mi je to o kapi, usima i sinusima tupila, i kako je ovde svaki vetar, maltene, hladan, i sta ti ja vec znam...mada je moja teorija da se niko od hladnog vazduha razboleo nije (ok, nije bas moja, ali sam je kao takvu usvojila, jerbo mi se svidja [sm=smiley36.gif]) ali je cinenica ponajvise da ni ja ne volim da mi duva oko glave previse, pa kapu pocesto (sesir, ili tome slicno) i sama nosim...


a kod nas obrnuto, mm se nesto uvek smrzava, kad sam ja vec uveliko za jutarnju kafu na terasi, on mi se pridruzuje u dzemperu i cvokocuci...




Anoniman -> RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem dobu? (19.3.2012 9:48:07)

Juce je bila u kratkim rukavima [sm=smiley36.gif]
Izbacili smo sve jakne , sad je slojevito , kako t raste tako skidamo jedno po jedno ..
Ona kapu ni nema , treba da kupimo neki sesiric ovih dana , nista mi se ne svidja




Ana RR -> RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem dobu? (19.3.2012 11:02:04)

Ni Marko nema kapu, obučem mu pamučni prsluk sa kapuljačom pa je stavim ako je baš jako sunce. Mada on sve skida sa glave, valjda će trpeti kačket ili kapu kada kupimo.

Juče i prekjuče je bio u trenerci samo, a u popodnevnoj šetnji sam mu obukla neku duks-jaknicu. Jako je toplo, on se mnogo znoji, juče je bio crven kao bulka u autu kada smo išli za grad.




minavb -> RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem dobu? (19.3.2012 11:06:41)

Ja sam juče i prekjuče bila u kratkim rukavima. Vanja je imao trenerku ili farmerice, bodi kratkih rukava i tanji duks. Za kasnije popodne sam mu ponela prsluk a kapu ne nosi. Na nogama kratke čarape i patike.




Anoniman -> RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem dobu? (19.3.2012 11:10:01)

Mi smo juče zvrndali u tankom bodiju sa rukavima i donjem delu trenerke, na nogama kratke čarape i cipele. Kad je krenula malo da pada temperatura obukli smo gornji deo trenerke. Danas isto, s tim da je po kući u kratkim rukavima.




Olga75 -> RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem dobu? (19.3.2012 11:19:31)

ja sam onda najgora sto se tice oblacenja deteta [sm=smiley9.gif]
jutros : hulahopke , donji deo trenerke , potkosulja , duksic i dzemper , preko toga prsluk i traka za usi
ne znam , ona hoce da sedne dole , stalno je raspojasana a nece vise da nosi bodic pa joj onda navucem hulahopke do pazuha




Ana RR -> RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem dobu? (19.3.2012 11:26:19)

Kod nas u kući je hladnjikavo, ne bih smela da ga skinem u kratke rukave. Imamo spoljnu sondu i čim je toplo napolju automatski se grejanje smanjuje (dok se ručno ne pojača).

Olga, ja sam se juče zeznula pa sam mu obukla hulahopke i malo deblju trenerku kada smo krenuli pa sam ga u autu presvlačila. Kukao je dok ga nisam raskomotila. Baš ne voli kada mu je vruće.




branki* -> RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem dobu? (19.3.2012 11:29:27)

ja bozi oblacim hulahopke,on,takodje,hoce da sedne na travu.nosi jos i pantalone,bodi dugih rukava,preko toga dzemper na kopcanje.kapu ne nosi.ponesem mu i prsluk,za svaki slucaj,mada mu juce nije bio potreban.




lesica -> RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem dobu? (19.3.2012 11:39:57)

Hihihihi,ja sam onda najgora nemajka,jucerasnja kombinacija-bodi kratkih rukava,tanka pamucna majica preko,dole famerice,carapice i tanke prolecne patike. Doduse ponela sam i prsluk,ali nam nije trebao. Danas-carapice,helanke,bodi kratkih rukava i tunikica preko.




Anoniman -> RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem dobu? (19.3.2012 11:41:44)


IZVORNA PORUKA: lesica

Hihihihi,ja sam onda najgora nemajka,jucerasnja kombinacija-bodi kratkih rukava,tanka pamucna majica preko,dole famerice,carapice i tanke prolecne patike. Doduse ponela sam i prsluk,ali nam nije trebao. Danas-carapice,helanke,bodi kratkih rukava i tunikica preko.


Ja sam gora [sm=smiley36.gif]




lesica -> RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem dobu? (19.3.2012 11:43:22)

Cuj ja bih je skinula skroz u kratak rukav,da nije silnih dusebriznika koji bi me saleteli kako nisam normalna-tako da ta kombinacija ostaje za kuci [sm=smiley36.gif]




mihi -> RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem dobu? (19.3.2012 11:44:45)

Lesice kako bi te moja sveki nagrdila on je dr za oblačenje dece. Tj stalno me je opominjala mislim da mu je toplo svuci ga ili hladnio je obuci još nešto ja je kuliram dok joj posle petog puta kažem, da li ja Vama ličim na debila da morate kad god se vidimo da opominjete da li je deci Luka je sad veliki ali Milošu hladno ili vruće.

Ja Miloša oblačim kao i sebe juče i prekjuče pre podne je bio u kratkim rukavima napolju.




maslackic -> RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem dobu? (19.3.2012 12:09:17)

ljudi moji sta je sa babama, sad sam do prodavnice bila sa kozicom udavise me sto joj ne stavih kapu...cak i ova moja licimurna sveki ... [sm=smiley36.gif]

a bas nam je lepo bilo u parkicu kod zgrade




Anoniman -> RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem dobu? (19.3.2012 12:14:19)

Ma najbolje šubaru da joj staviš i bundu obučeš [sm=smiley29.gif]




Olga75 -> RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem dobu? (19.3.2012 12:49:43)

sad cu i ja ko baba [sm=smiley23.gif]
beba od dva meseca , nesrasla fontanela , jos uvek po malo termolabilna
sva sreca pa je zvercica bila tako mala zimi [sm=smiley36.gif]




ishler -> RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem dobu? (19.3.2012 17:03:01)

Moja nosi tanku trenerku,ispod bodi kratkih rukava,patikice,eventualno tanka kapica posto kod nas jako duva.[sm=smiley1.gif]
Ali rukovodim se osecajem s tim da je njima malo hladnije jer su staticni.
Nikada je ne pretopljavam




Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>