RE: Visok prolaktin (PRL) (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Problemi sa zatrudnjivanjem



Poruka


GRGA -> RE: Visok prolaktin (PRL) (25.8.2011 14:34:09)

Tacni kao svajcarski sat u dan-na 30 dana




liliana -> RE: Visok prolaktin (PRL) (25.8.2011 14:35:31)

Moj prolaktin je bio 955. 




nina26 -> RE: Visok prolaktin (PRL) (25.8.2011 14:37:21)

Ja nisam stvarno procitala za tu devojku koja je ostala T sa prolaktinom od 1900???

Bas bih volela da nam Conti da njeno vidjenje stvari?

Sto se tice te terapije koju spominjete da se daje tek ako je preko 2000 prolatkin, da, to ce vam prepisati obican endokriolog, a reporudktivac ce vam dati terapiju za mnogooo nize vrednosti.

I dalje sam u cudu sa tom devojkom i njenim prolaktinom[sm=zmeden.gif]




maca821 -> RE: Visok prolaktin (PRL) (25.8.2011 14:38:21)


IZVORNA PORUKA: GRGA

Tacni kao svajcarski sat u dan-na 30 dana

Ipak ti ponovi prolaktin, jer on ako je visok poremeti ciklus. A tebi su ostali hormoni ok.




liliana -> RE: Visok prolaktin (PRL) (25.8.2011 14:39:19)

Meni je  Dr Spremović iz  Višegradske rekla da  moj tako visok PRL nije smetnja za VTO. I  bila je u pravu.




nina26 -> RE: Visok prolaktin (PRL) (25.8.2011 14:43:29)

Iliana, jel si ti uzimala neku terapiju u medjuvremenu i da li si nastavila kad si ostala T?

Pitam jer sam ja pre VTO uzimala Norprolac, pa kad sam ostala T sam prestala, a sad sam procitala da lek za prolatkin treba da se pije i prvih meseci trudnoce da ne bi doslo do spontanog, sto je kod mene bio slucaj, e sad da li ima to veze stvarno nemam pojma.[sm=zmeden.gif]




Suncicabg -> RE: Visok prolaktin (PRL) (25.8.2011 14:43:48)

IZVORNA PORUKA: liliana

Moj prolaktin je bio 955. 


[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley3.gif[/image]
Jel ti toliki bio za vreme vto? Meni je prosli put dr iz dz dala uput za endokrinologa, jer se bojala da necemo proci komisiju




liliana -> RE: Visok prolaktin (PRL) (25.8.2011 14:49:30)

Nina, nisam uzimala nikakvu terapiju. Čudno, ali tako je. Sa mnom je na VTO bila devojka kojoj je PRL bio daleko niži od mog, pa  je imala terapiju. Mogu je pitati (ako ti  treba informacija) da li  je tu terapiju uzimala i za vreme trudnoče.
Sunči, to je vrednost (konstantna) koja je bila kada smo ušli u postupak. Ja sam prvo upućena na  običnog endokrinologa,  (mislim-zapadne mi debil koji mi je rekao da smo mi žene sve živčane i  pod konstantnim stresom, pa kako bi mi i bio niži?![image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/lev.gif[/image] mislim...toliko o doktorskoj etici..), a onda sam  upućena na Spremovićku.




Tinana -> RE: Visok prolaktin (PRL) (25.8.2011 14:57:42)

IZVORNA PORUKA: GRGA

Tinana........moj prolaktin na 3 dan ciklusa je sasvim ok............Najnormalniji..............Profil prolaktina 1890 prvo vadjenje-drugo 300 trece 179 .(tako nesto znam da je dosta nize)da li je to moguce-ili ponovo da vadim prolaktin[sm=zmeden.gif]



Iskreno ne znam sta da ti kazem.nadam se da ce se javiti neko sa slicnim iskustvom.Ja nisam nikada radila dnevni profil,ali sam proveravala PRL nekoliko put a pre propisane terapije i uvek je bio 1700-1800.
A pre nego sto sam zatrudnela otisla sam kod sadasnjeg doktora sa svim rezultatima i on je rekao da se PRL ne radi bilo kad u toku ciklusa vec 3. ,7. ,14. ,i 21.dana ciklusa.Mene je to malo iznenadilo jer nisam nigde to procitala a interesovala sam se bas dosta o ovom hormonu.Taj mesec sam ostala trudna tako da nisam stigla da ga proverim u ovim danima ciklusa.




nina26 -> RE: Visok prolaktin (PRL) (25.8.2011 15:15:15)

Tinana, znaci ti si ta devojka koja je ostala T sa prolaktinom od preko 1000[sm=smiley1.gif]

I imala si najnormalnije ovulacije? Jel si prirodno ostala ili ne?

Svala cast, stvarno si presedan[sm=smiley1.gif]




nina26 -> RE: Visok prolaktin (PRL) (25.8.2011 15:20:28)

Nina, nisam uzimala nikakvu terapiju. Čudno, ali tako je. Sa mnom je na VTO bila devojka kojoj je PRL bio daleko niži od mog, pa  je imala terapiju. Mogu je pitati (ako ti  treba informacija) da li  je tu terapiju uzimala i za vreme trudnoče.


Stvarno bas cudno da ti nisi dali terapiju[sm=zmeden.gif]
Ja cu nastaviti da pijem da spustim sto vise mogu, da skodi ne moze sigurno.

Ako ti nije tesko pitaj za svaki slucaj kad ostanem opet T da znam sta da radim[sm=smiley1.gif]
[sm=smiley31.gif]




liliana -> RE: Visok prolaktin (PRL) (25.8.2011 15:21:54)

Hoću. Ovih dana  ću se videti sa njom kad krene na Zlatibor, pa ću je pitati.




Tinana -> RE: Visok prolaktin (PRL) (25.8.2011 16:43:18)

Ne nina,nisam ostala sa tolikim PRL trudna.Mozda nisam dobro objasnila u zadnjem postu.Pila sam Bromokriptin nekih 9 meseci,ali ovaj novi dr je sumnjao da nije bila ispravna doza pa mi je objasnio da ne mozes da vadis PRl kad pozelis nego samo odredjenim danima ciklusa.Ali kazem nisam stigla jer sam taj mesec zatrudnela.
A sto se tice ovulacije,naravno da je nisam imala sa tolikim prolaktinom.




GRGA -> RE: Visok prolaktin (PRL) (25.8.2011 17:01:57)

LILIANA IMAS PP




nina26 -> RE: Visok prolaktin (PRL) (25.8.2011 23:04:52)

Tinana, tako vec moze [sm=smiley1.gif]




*Maki* -> RE: Visok prolaktin (PRL) (27.8.2011 13:29:46)

Kako je meni objasnjeno,sa prolaktinom iznad granica normalnog nema ovulacije,tako da ne moze doci ni do trudnoce. (kada kazem --nema ovulacije-- mislim na to da folikul dostigne potrebnu velicinu tj.da jajna celija sazri,kod mene je bio slucaj da raste do 13-14 mm i onda je pucao)
Inace prolaktin moze da se proverava bilo kog dana ciklusa, obicno prvo vadjenje bude najvise jer smo tad najaktivniji,a i samo postavljanje igle,cekanje-nervoza ga podizu.

Grga,nisam stigla da procitam bas sve detaljno,u tvom gradu ne rade analizu prolaktina u drzavnoj ustanovi?? Mene je moj doktor kod koga sam isla privatno uvek savetovao da odem kod ginekologa u drzavnoj ustanovi i trazim onaj mali uput za proveru dnevnog profila,da ne bih placala.I te privatne klinike materijal salju u drzavnu laboratoriju da se analizira..
Najbitnije je da ti se postavi igla-kanila bar pola sata pre prvog vadjenja, meni su proveravali prl cak i popodne, u 8:30h, 11h, 15h pa u 18h otrpilike...




Suncicabg -> RE: Visok prolaktin (PRL) (7.9.2011 18:24:10)

Dr je rekla da samo da ponovim prolaktin i danas je opet 700 [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




caja 2 -> RE: Visok prolaktin (PRL) (23.9.2011 19:57:09)

cao svima.....da vam opisem svoj problem.....vadim vec dva puta prolaktin jednom je bio 930 a drugi put 620 naravno razmak izmedju toga je tri mjeseca.....a ref vrijednosti su od 40 do 530....e sad kad je vaj put nalza bio 620 onda mi je endokrinolog preporucila profil prolaktina taj nalaz jos uvijek cekam....ali jos jedna stvar taj moj endokrinolgo i ginekolog su me poslali na mgnetnu rezonancu hipofize i danas sam isla i prozivjela traume neke sto se tice te magnetne rezonance i nalaz je uredan.hipofiza mi je uredna hvala Bogu......poslali su me jer nemam redovno [sm=hudicek1.gif]zadnji put sam imala 10.7 2011 i jos uvijek nisam dobila..[sm=hudicek1.gif]ee sad jos cekam nalaz od profila prolaktina jer je prolaktin hormon stresa......




degu -> RE: Visok prolaktin (PRL) (23.9.2011 20:11:50)

Cajo nemoj da se brineš, Prolaktin se može srediti terapijom, mada meni tvoj ne deluje baš toliko visok, a možda ti je buđenje stres, čak i igla.
I moj je bio 975, kad sam radila profil bio je OK 621;167;120
samo što su referentne vrednosti moje laboratorije do 700.
Tako da bi trebalo u profilu da ti bude manji.
Ne znam da li znaš da bi pre vađenja trebala da ustaneš bar jedno 2 sata i da ne ideš peške da se zamaraš.

A zašto ti ne daju terapiju?




caja 2 -> RE: Visok prolaktin (PRL) (24.9.2011 0:32:01)

pa i pogodilo se da sam ustala dva sata ranije i nisam isla pjesice.........jos cemo vidjeti profil prolaktina i definitivno malo pauze sto se tice bilo kakvog vadjenja krvi pa sva mi je ruka kako da sam narkoman......ja samo znam a irekli su mi kad dodjes do onog momenta kad te posalju na magnetnu rezonancu hipofize...da dalje nema i tacniji snimak.....al eto prolaktin je hormon stresa i srece,sumnjam da mi je povisen od srece....jer 4 godine se bakcem od doktora do doktora...




cele -> RE: Visok prolaktin (PRL) (25.9.2011 18:58:50)

Ciao svima..
Nakon 2 god.braka svi nalazi ok kod mene.Kod mm radjen spermogram i nalaz normospermia,znači ne može biti bolji,ali T nema.Slučajno odemo kod endokriologa i on savjetuje da mm uradi prolaktin jer ako je i malo povišen ne dolazi do T iako je sve ok.I tada šok,prolaktin dva puta veći od gornje granice..Idemo sada na MR hipofize...

Da li ste imali slična iskustva [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




zivka -> RE: Visok prolaktin (PRL) (25.9.2011 19:30:06)

cele samo pazi prolaktin je hormon stresa a ne treba ga vaditi odmah nakon budjenja-kao i ostale hormone. Bar 2 sata nakon budjenjua kada organizam uspostavi svoju ravnotezu. Cudi me da su njemu dali da vadi hormon?! Valjda ti trebas to da uradis jer on utica i na izlucivanje mleka iz dojki. 




cele -> RE: Visok prolaktin (PRL) (26.9.2011 19:05:49)

Moj prolaktin je ok...I mm radio je prolaktin popodne,znači sve kako treba..Malo nam je čudno što je to tražio endrokrinolog,pa ne znam da li su i Vaši muževi radili prolaktin?Sutra idemo da zakažemo za MR.




Suncicabg -> RE: Visok prolaktin (PRL) (26.9.2011 20:06:55)

Mm nikad nije radio prolaktin [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




zivka -> RE: Visok prolaktin (PRL) (26.9.2011 21:11:23)

Pa ni moj... analizama smo bili 6 god i dobili odobrenje za besplatan VTO Ne znam..




Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>