RE: Visok prolaktin (PRL) (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Problemi sa zatrudnjivanjem



Poruka


mirjanam -> RE: Visok prolaktin (PRL) (9.6.2011 17:35:43)

cao svima!ja pijem bromergon od marta sada mi je prolaktin u granicama normale ali su mi ciklusi i dalje neredovni,dobijam na 45-50 dan.Dali ce mi se ciklus tek regulisati ili je neki drugi problem u pitanju.dali je imala neka slicno iskustvo?




Milka76 -> RE: Visok prolaktin (PRL) (9.6.2011 18:00:40)

Moja je drugarica pola bromikriptin nekoliko meseci, nisu joj se uredile [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/hudicek1.gif[/image], tako da je saznala da je [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/nosecka.gif[/image] a vec je bila 9 nedelja. Tako da nije problem ostati [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/nosecka.gif[/image]cak i ako nemas redovan ciklus.
Najbolje je da proveris sa dr sta je razlog, a mozda to daju i kontacepciju par meseci da se sve sredi...

Mico ja sam Norprolac narucivala u Lilly apoteci kod nas u gradu, mogla bi i tamo da proveris. Ma dok ti popijes zalihe vec ce se nestasica srediti [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




lidija 011 -> RE: Visok prolaktin (PRL) (12.6.2011 23:00:19)

IZVORNA PORUKA: mica slavljenica

Nina mila odgovara mi pocetak jula ako ga dotle ne budem nasla, imam dozu do pocetka avgusta. Javljam sta sam uradila.

Milka nisam uzimala bromokriptin, i cula sam da se tesko podnosi, danas idem kod doce pa cu videti sta on kaze, ali norprolac super podnosim.

Lidija, pijem od 75mcg, ako ga negde nadjes javi, ja stizem u roku od odma[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image] .

Devojke hvala unapred divne ste[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image]


Mico, nazalost nisam nasla nigdje norprolac... imali su neki sa majskim rokom[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]... Da je drugi lijek u pitanju rekla bih ti da uzmes slobodno, ali ovo su hormoni i ne usudjujem se... jesi li ti uspjela da nadjes negdje?




mica slavljenica -> RE: Visok prolaktin (PRL) (13.6.2011 15:21:01)

Ej Lidija, jos jednom ti se do neba zahvaljujem i svim ostalim mojim rr drugaricama, bas ste me dirnule svojom pozrtvovanoscu, ljubim vas sve,

Sto se leka tice, malopre me je zvala zena iz jedne apoteke u kojoj sam pokusala da ga nadjem i kaze da mi je nasla jednu kutiju, rok septembar, Tako da sam za preko leta obezbedjena. Jos cu da kopam, mozda neko moze iz Madjarske da mi ga donese. Inace doca mi je rekao da je mnogo bolji od bromokriptina ili bromergona koji su domaci lekovi. Hm...... bas me cudi da je tako[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




mulan -> RE: Visok prolaktin (PRL) (13.6.2011 17:20:55)

Jutros sam radila hormone i kako vidim prolaktin mi je povisen 616,47, a gornja granica je 557,13 [sm=smiley13.gif] Da li se uvek propisuje terapija ako su povisene vrednosti ili se nekada napravi izuzetak [sm=zmeden.gif]




Alexis79 -> RE: Visok prolaktin (PRL) (13.6.2011 17:24:32)

Jesi li radila dnevni protok(3 vadjena na sat vremena) ili samo iz jednog vadjenja?




Anoniman -> RE: Visok prolaktin (PRL) (13.6.2011 17:25:40)

Tebi nije mnogo povisen...Ne verujem da ce ti davati lekove. Probaj sa nekom antistres terapijom...Vezbanje, trcanje...




mulan -> RE: Visok prolaktin (PRL) (13.6.2011 17:30:34)

Samo jedno vajdenje nisam radila dnevni protok.
Isla sam cele sedmice pre vadjenja krvi na yogu i pilates kako bi smanjila stres. [sm=smiley13.gif]




Anoniman -> RE: Visok prolaktin (PRL) (13.6.2011 17:32:36)

Mulan, to nije nista strasno, tako je i meni bilo, ali zato sto sam jedva nasla parking mesto i to sam se parkirala nepropisno, pa sam samo cupkala misleci daj vadi tu krv, odnece mi pauk auto. Dr mi rece, sve je to ok. Normalno je da si malo pod stresom jer brines kakvi ce ti rezultati biti.

Ako dr posumnja da rezultat nije kako treba, sto ne verujem da ce se desiti, on ce te poslati da ga vadis ovako kako Alex kaze. To je jedino merodavno. A ti se u svakom slucaju resavaj svakog stresa koji imas. Ja sam jedno vreme uzimala pred spavanje i persen, bas mi je prijao.




Alexis79 -> RE: Visok prolaktin (PRL) (13.6.2011 17:38:59)

Uradi dnevni protok jer ti je to jedino merodavno.
A na visinu prolaktina utice svasta.
Potrebno je da budes naspavana ,da se ne tusiras pre samog vadjenja krvi,da nisi imali nikakav seksualni nadrazaj barem dan pred vadjenje krvi ,da nisi preterala sa nekim fizickim aktivnostima .....
A da ne pricam da je sam ubod igle mali stres koji takodje moze da ga podigne.
Sve ovo ti pricam iz licnog iskustva jer  su kod mene u sva tri vadjenja vrednosti bile i do 15  puta vece od gornje granice.
Pila sam norprolak 8 meseci i to se sredilo.

Skoro sam radila dnevni protok zbog Vto i opet mi je prvo vadjenje iznad granice ,a ostala 2 su mi ok.
Za mene je stres dok mi plasira braunilu i zato mi je ta prva vrednost uvecana.
To su mi i dr. rekli.

Zato mislim da ne treba da brines,nego lepo fino uradi dnevni protok da budes mirna




mulan -> RE: Visok prolaktin (PRL) (13.6.2011 17:44:45)

Hvala svima vam na brzom odgovoru. [sm=smiley1.gif]

mali misu, kao da me vidis [sm=smiley36.gif] ja imam problem sa spavanjem sto bi neki rekli "plitko" spavam, a kada se iznerviram tu noc uglavnom oka ne sklopim, a odem na posao kao da nije bilo nista u stvari to se ja samo pravim. Probala sam da neke stvari emotivno ne prezivljavam, ali nekada mi ne ide od ruke. Pa, evo sada pocinjem sa sporijim sportovima kako bi se relaksirala i usmerila paznju na druge stvari, a i da se naspavam kao normalan svet. Svaki put kada odem u Front shvatim da toliko teskih prica i sudbina ima i da nije sve tako strasno i nepremostivo. Videcu sta ce mi sutra doktor reci, ali cu vas svakako potruditi da prevazidjem ovo.




Anoniman -> RE: Visok prolaktin (PRL) (13.6.2011 17:56:32)

Moj univerzalni lek za sve, pored kokakole, je da sebi udovoljavam i da radim iskljucivo ono sto mene cini zadovoljnom. Cesto izgledam kao grozna zena, ali ja nemam mnogo obzira prema drustvenim normama, prema onome "red je, valja se", prema ljudima koji me zamaraju..... Pola zivota ti prodje u zadovoljavanju tudjih gluposti nekih izmisljenih obzira... a to ti sve samo trosi zivce i krade od tvog zivota. Iskuliraj strahove sta ce drugi da kazu, sta ce biti sutra na poslu.. da ne davim. Misli malo na sebe, jer kad si ti srecan i dobro bice i sve oko tebe. Ceo svet se vrti oko mene, a ja se tu i tamo muvam oko sacice voljenih mi ljudi. Zivecu sto godina, samo ce morati da mi daju nesto za podizanje prolaktina, sa manje nus pojava, za sad upraznjavam povremeno gledanje TV-a i saobracaj [sm=smiley36.gif]




mulan -> RE: Visok prolaktin (PRL) (13.6.2011 18:20:58)

Ako nista vise nosicu oklagiju sa sobom, pa cu sigurno da spustim prolaktin [sm=smiley36.gif]




caja 2 -> RE: Visok prolaktin (PRL) (22.6.2011 0:11:12)

i ja da vam se javim.......dosla sam sa kontrole a isla sam jel mi je prolaktin bio 920 visok.........ovako mi je doktorica rekla endokrinolog...da to nije jos bas toliko visoko za terapije...da dodjem za tri mjeseca sa obnovljenim nalazom prolatina...a uglavom mi sad nije ukljucila nista....kaze da sam ja ostajala trudna i jesam 5 puta....ali svi su se zavrsavali sa spontanim pobacajem....e sad da vam jos nesto napisem ja sam taj prolaktin vadila prije godinu dana i vise malo...i bio je sasvim ok......i normalno nisam uopste pomislila da ce taj se prolaktin poremetit...a nebi ni dolsla do tog ja bolujem od hipoteroze-stitna zlijezda...vec 4 godine...sad mi je i tsh 0.62 ........taj prolatin me sad najvise zabrinjava sad dobar ,sad nije.....[sm=zmeden.gif]




lidija 011 -> RE: Visok prolaktin (PRL) (22.6.2011 0:18:25)

Jesu li ti radili dnevni profil prolaktina i jesi li bila pod stresom prije mjerenja? Koje su ti ref. vrijednosti za TSH? Rekla bih da je nizak




caja 2 -> RE: Visok prolaktin (PRL) (22.6.2011 0:27:19)

pa posto je moj tsh on varira dodje do 7...prije dve godine je bio 26 ali sam popila letox prije vadjenja krvi....referentne vrijednosti tsh od 0,42 do 5.12............kad sam ja dobila nalaz i vidjela da je tsh pao tolikooooo a prolaktin skocio nebu pod oblake odkud sad to????a bila sam ubjedjena da je ok sto se tice prolaktina...i ja poslije primanja poludim od brige i suza i svega.....kako sad to,ajd za tsh sam navikla znam da imam problem i to je to...pomirila sam se s tim...kad sam ja donijela te doktorici DR.GRUBOR iona mi zena kaze da mi jest prolaktin visok i to je u redu al kad mi je rekla da nece nista da mi daje nikakvu terapiju jer to nije bas toliko visoko a ref.vrijednosti prolaktina od 120 cini mi se do 520 a ja imam 920...ma neznam....ja jednostavno vise neznam nista...ona kaze da je kod mene tsh da se sad vrti oko 1 sto je dobro....malo mi je smanjila terpaiju za stitnu...al u sustini nista mi nije jasno sto se tice prolatina...a joj drags ja sam dnevno 50 puta pod stresom...al tad se nesto nesjecam da sam bila hahaaha jer to je ipak bilo 8 ujutro kad sam vadila krv.....




caja 2 -> RE: Visok prolaktin (PRL) (22.6.2011 0:28:48)

poslije primanja NALAZA hahah izvinite preskocila sam rijec...




nina26 -> RE: Visok prolaktin (PRL) (22.6.2011 10:15:52)

Caja meni je prolaktin bio malo manji od tvog, pa mi je data terapija. Naravno da nije zabrinjavajuce, to ti svaki endokrinolog kaze, ali ako pitas ginekologa on ce ti dati terapiju sigurno. Jer endokrinolozi lece prolatkin kad je preko 3000 zato njima tvoj rez nije nista. Ali posto hoces da ostanes T mislim da bi trebala to malo da smanjis da bar bude u granicama normale.




mica slavljenica -> RE: Visok prolaktin (PRL) (22.6.2011 20:15:12)

Nina, ja sam pronasla samo jos jednu kutiju norprolaca. Imam mogucnost da ga nabavim iz Nemacke preko jednog farmaceuta ali je tamo visestruko skuplji. Da li bi mogla da mi se raspitas koliko je tu, u Grckoj pa ako je jeftiniji, da se dogovorimo da mi ga doneses? Hvala unapred.




nina26 -> RE: Visok prolaktin (PRL) (22.6.2011 20:25:49)

A jel si uzela tu jednu kutiju?

Ovde je oko 25-30 eu ako se ne varam bilo je davno kad sam uzimala.

Hocu nije problem, samo ja ne znam jos uvek kad cu dolaziti, moze biti pocetak, sredina jula.




mica slavljenica -> RE: Visok prolaktin (PRL) (22.6.2011 20:57:49)

Jesam, uzela sam tu jednu kutiju,sad imam zalihe do dvadesetog avgusta, tako da kad god da dodjes, meni odgovara. Ako je ta cena, pa i vise, ja bih uzele nekoliko kutija, mislim koliko mozes da mi doneses. Ovo sto mogu da nabavim iz Nemacke kosta 7100 dinara, a to je papreno, ja sam ga ovde placala 2700 din.
Poslacu ti moj br. mob. u pp, pa me ti cimni da te nazovem ili pusti poruku par dana pre nego sto krenes u Srbiju, da se dogovorimo gde da se nadjemo, pa da popijemo i neku kaficu[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image].
Naravno, pre toga ti proveri da li ga jos uvek i tamo ima i koja je cena.
Ljubim te .




nina26 -> RE: Visok prolaktin (PRL) (22.6.2011 21:05:14)

Vazi, dogovoreno[sm=smiley1.gif]




aly2 -> RE: Visok prolaktin (PRL) (12.7.2011 0:41:03)

dragte moje,
imam adenom hipofize 15mm
bila sam u zg kod dr gnjidica i interesuje me da li je iko od vas isao god njega na operaciju, te kako je sve skupa proslo???
billa je na ovom forumu neka zena "henna ze" ali njene postove nikako ne mogu da nadjem, pa bih molila da je nko kontaktira ako znate o kome govorim!!!
sva sam prestrasena...
aly




degu -> RE: Visok prolaktin (PRL) (12.7.2011 0:52:45)

henna ze je članica ringeraja.ba, registruj se i tamo pa je kontaktiraj.
Nadam se da će ti se i ovde javiti cure koje imaju slično iskustvo.
Želim ti puno sreće!




she76 -> RE: Visok prolaktin (PRL) (15.8.2011 19:50:30)

Devojke,da li neka zna gde moze da se nabavi Norprolac od 75mg, pijem ga vec deset meseci,a sada je izgleda opsta nestasica,bar ga u Beogradu nema nigde.

Hvala na svakoj informaciji




Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>