Bračni problemi II deo (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Porodica i partnerski odnosi



Poruka


doktorkakristal -> Bračni problemi II deo (19.4.2015 0:39:46)

drage moje nastavak moze ove posto smo presle 100 strana




doktorkakristal -> RE: bracni problemi II deo (19.4.2015 0:44:44)

BM uz tebe smo kako god da bude,nazalost svi manje vise imamo problema,stvar je prihvatiti stvari i nositi se sa njima,na kraju ce uvek doci sunce posle kise,mozda je vreme da i ja kazem da ne zivim sa suprugom od decembra meseca ,razvodimo se bez nekog posebnog razloga udaljili smo se ,ja ne mogu dalje i to je najbolje za oboje,prvo nije bilo lako sad sam se vec navikla ,bolje se osecam ,Dora je jos mala pa ne zna sta se desava,nadam se da ce i on i ja naci svoju srecu mi nismo bili jedno za drugo




Azra_ -> RE: Bračni problemi II deo (19.4.2015 0:57:31)

BM, meni nekako po tvojoj priči situacija deluje sasvim jasno. To nije čovek koji zaslužuje tebe i decu. Još samo da predloži da dovede švalerku da svi živite zajedno, kad mu je sve tako normalno i opušteno.

DK, ovo što si ti napisala jako retko čujem i divim se ženama koje smognu snage da kažu tako nešto. Znaš, uvek neko preispitivanje, da li možemo dalje, ne možemo i te priče... Teško je razvesti se i kada postoji zaista konkretan problem kao kod BM, a kamo li tek kad je ˝sve ok˝, a zapravo nije tako. Bravo za jake žene![sm=bravo.gif]




doktorkakristal -> RE: Bračni problemi II deo (19.4.2015 7:28:14)

AZRA [sm=smiley31.gif]




serpica -> RE: Bračni problemi II deo (19.4.2015 7:30:29)

Doco [sm=smiley31.gif] ne znam sta da kazem..




mali_mis -> RE: Bračni problemi II deo (19.4.2015 7:34:14)

Iva, BM, DR jedan veliki [sm=smiley31.gif] Imate moju podrsku.
Muskarci su stoka. Jedino su oni sami sebi bitni, i samo da njima bude dobro, i da se sve i svi njima prilagodjavaju.




branki* -> RE: Bračni problemi II deo (19.4.2015 7:38:52)


IZVORNA PORUKA: mali_mis

Jedino su oni sami sebi bitni, i samo da njima bude dobro, i da se sve i svi njima prilagodjavaju.

slazem se!




Maraj -> RE: Bračni problemi II deo (19.4.2015 7:41:09)

DR [sm=smiley31.gif] ja stvarno ne znam sta je ovo sa ovim muškarcima. Sve je izgubilo neki smisao. Ne mozes se nikad opustiti. Ocito moras stalno biti na nekom oprezu....




emicaa -> RE: Bračni problemi II deo (19.4.2015 9:24:03)

Kristal [sm=smiley31.gif].Što bi rekli bolje dobar razvod nego loš brak.




Maraj -> RE: Bračni problemi II deo (19.4.2015 9:29:10)

Ja se tesko navikavam na promene. Cak sta vise i ne volim ih.... tesko je kako god okrenes da stavis tacku na deo svog zivota. Al kad te dovedu u takvu situaciju.... ato i kazem sa svih strana se treba cuvati...




Ivanka 75 -> RE: Bračni problemi II deo (19.4.2015 9:33:31)

Bolje je znati da uzrocnika nemira nema da nije u istom stanu nego ga cekati pa sebi nabijati nervozu.
I sto je najgore, hteo ne hteo ta nervoza utice i na decu.
Jedina stvar za koju se treba boriti je da deca imaju kakav-takav odnos sa ocem da ne bi zazalili kasnije.




wivern -> RE: Bračni problemi II deo (19.4.2015 9:54:49)

DK svaka cast, i za Doru je bolje da ne raste u braku koji nema smisla.
IZVORNA PORUKA: mali_mis
Muskarci su stoka. Jedino su oni sami sebi bitni, i samo da njima bude dobro, i da se sve i svi njima prilagodjavaju.

Ja na zalost ne mogu bas da budem toliko pristrasna. Znam i dosta zena koje se bas ovako ponasaju, i nije svuda samo muskarac kriv.
Ova moja konstatacija se ne odnosi na BM i njenu situaciju, tu je sve jasno kao dan.




jess021 -> RE: Bračni problemi II deo (19.4.2015 10:25:29)

Ja isto ne mogu da generalizujem da su svi bas takvi, i ne mogu da zivim stalno na nekom oprezu, ako se nesto desi tako i meni, mislicu o tome tad..
Big Mum, uradi ono sto mislis da je najbolje za tebe i tvoju decu, ja mislim da preko ovakvih stvarni ne bih mogla preci, ali...

Dr, samo da sto bezbolnije prodjete kroz sve to, ako ti mislis da je to prava odluka, onda neka bude tako. Aposlutno razumem da nekad jednostavno oset_is da to nije to, ne mora bti nikakav specijalan razlog, tipa prevara, alkohol...
Razvoda je oduvek bilo, ali nikad mi nije bilo jasno sta se desi sa odraslim ljudima kda krenu u tom procesu jedno drugo da muce, da gledaju samo da napakoste, a deca kako prodju, to mi je prestrasno.
Veliki [sm=smiley31.gif] za obe.




Didy -> RE: Bračni problemi II deo (19.4.2015 11:13:34)

BM, bas mi je zao zbog svega. Verujem da si dovoljno jaka i da cete ti i deca prebroditi sve. Budi samo oprezna sa svekrvom, meni deluje kao da je ona na tvojoj strani da bi vratila svog zabludelog sina, a kad bi on hteo da se vrati, a ti rekla da zelis razvod, bojim se da bi svekrva vrlo brzo drugu pesmu pevala. Nadam se da gresim, ali meni tako nekako deluje.
DK, ja sam bila u slicnoj situaciji kao ti posle drugog porodjaja. Mm i ja smo se bas bili udaljili, bilo je bas stresno svima. Preselili smo se u novu kucu dok sam ja bila trudna, rodila se beba, duplo vise obaveza oko dece, mnogo vise kucnih poslova, mm na poslu imao guzvu, pa oko kuce radio puno, sam zavrsavao dosta stvari, starije dete isto tesko podnelo sve te promene i bili smo svi u bas nekom bezveze periodu. Ali to ja sad sagledavam iz ovog ugla, tada nisam mogla da vidim celu sliku, ni da shvatim uzroke i posledice tako jasno kao sada kad se sve stisalo. Ali ja sam uvek u dnu svoje duse, ma koliko mi tada delovalo ponekad da je najbolje i da se razidjemo, osecala da imamo ipak nesto veliko i vredno i zelela sam da se borim za nas. Kad mi je razum govorio - Dosta vise, srce i intuicija neka moja nisu dali. Posle sam shvatila da nemamo nikakav konkretan problem, vec gomilu obaveza i manjak zivaca i strpljenja i da nijedno od nas nije htelo da popusti ni milimetar. Sada mi je drago sto smo prevazisli taj period i isplivali iz svega. Ne kazem da je tvoj slucaj takav, navodim svoj kao primer. Naravno, moraju obe strane biti svesne problema i spremne da se bore, jer ako jedna vuce na povrsinu, a druga na dno, onda nista ne vredi.
Saljem vam svima podrsku i nadam se da cete pronaci resenja koja su najbolja za vas same i za decu i da cete imati puno podrske porodice, prijatelja da ne prolazite same kroz sve to. [sm=smiley31.gif]




doktorkakristal -> RE: Bračni problemi II deo (19.4.2015 11:24:44)

hvala na podrsci i razumevanju,nazalost mi smo davno imali problema ,uvek je manje vise bilo nekih trzavica ali eto nekako prolazili kroz to,nazalost stvar se pogorsala posle rodjenja deteta,nisam ja na precac donela odluku stavise dugo sam vagala,sve dok jednog dana nisam shvatila da ga posmatram samo kao oca svog deteta,bilo je bolno ali iskreno priznati samoj sebi da nema ljubavi vise,rzdvojili smo se i nakon svih ovih meseci moje misljenje se nije promenilo,sad sam jos sigurnija,mi normalno komuniciramo svakodnevno vezano za Doru,ne kazem da nema nekad prebacivanja sa njegove strane,bude po koja otrovna strelica ali iskuliram,Doru vidja redovno uzima je da spava kod njega,cak smo je i setali zajedno par puta,volela bih da ostanemo u korektnim odnosima zbog nje,volela bih vise od svega da on nadje svoju srecu,stvarno tako mislim,jer ako nas dvoje budemo srecni bice i Dora




Didy -> RE: Bračni problemi II deo (19.4.2015 11:37:18)

Normalni odnosi roditelja posle razlaza su najvazniji zbog dece. Vidim da si ti vec rascistila sama sa sobom i jasno vidis sta se desava. Ja nikad nisam osetila da smo mi prestali da se volimo, mada sam ponekad imala te sumnje. Sada ih, srecom, vise nemam nikako, ali znam o cemu pricas. Mm i ja smo pricali na tu temu dosta pre braka i jasno sam mu rekla - Ako nekad prestanes da me volis, idi. Niko ne zasluzuje da traci vreme nekome drugom. Zelim vam oboma da pronadjete srecu i da budete ispunjeni i zadovoljni svojim zivotima, i zbog vas samih i zbog Dore.




big mum -> RE: Bračni problemi II deo (19.4.2015 11:58:11)

Hvala vam na podršci [sm=smiley31.gif]

DK baš mi je žao zbog tvoje situacije,vjerujem da ti nije ni malo lako.I da si dobro razmislila te odvagnula one dobre i loše strane.Možda je bolje i tako nego ovako kao ja se mučiš i prepupucavaš sa budalom.
Opet ponavljam više bih ga poštovala da je odnos bio fer i korektan kao tvoj.Pokušala sam sve ,razgovarala ,pričala nisam se svađala.Međutim on je vremenom bivao sve gori i išao u neku bolesnu krajnost.
Sad je to sve izmaklo kontroli i ovakav život nema smisla.

Od njega ne želim ništa,ne treba mi njegov novac(kojeg nema)auto.Želim samo svoj mir.Nek plaća svojoj djeci hranu/odjeću/školovanje.Za sebe lično imam dovoljno.Nek se ponaša normalno ,da ne vodi djecu tamo i ne traumira.Da oni imaju svoj red i mir.
Stvarno nemam ništa protiv da on provodi vrijeme sa svojom djecom da ih vodi u šetnje,park.Ali da ta žena nema nikakvog kontakta sa mojom djecom.




Didy -> RE: Bračni problemi II deo (19.4.2015 12:34:25)

BM, nazalost, mislim da ne postoji nacin da zabranis tm da vodi dete kod te zene. Jedino da on samovoljno pristane na to, u sta cisto sumnjam. [sm=smiley13.gif]




big mum -> RE: Bračni problemi II deo (19.4.2015 12:43:27)

IZVORNA PORUKA: Didy

BM, nazalost, mislim da ne postoji nacin da zabranis tm da vodi dete kod te zene. Jedino da on samovoljno pristane na to, u sta cisto sumnjam. [sm=smiley13.gif]


Razgovarala sam poznanicom koja je imala sličan problem te se obratila CZSR te su ga oni pozvali na razgovor.I "očitali mu bukvicu" i zabranili odvođenje i susrete djeteta sa ljubavnicom.Tako da on jedino može viđati djete u vrtiću ili kod njegovih roditelja(ali on je u zavadu sa njima)tako da malu viđa jedino u vrtiću.
MISLIM DA DA ONI NE BRANE DA DJETE BUDE U PRISUSTVU DRUGE ŽENE KAD SE OKONČA BRAKORAZVODNA PARNICA I KAD OTAC POČNE DA ŽIVI SA DRUGOM ŽENOM.A dodat ne jer to neprirodno okruženje za malo dijete.
Zato i idem sutra tamo da dobijem info iz prve ruke.
Izvinite na velikim slovima.




Didy -> RE: Bračni problemi II deo (19.4.2015 12:48:17)

BM, nadam se da je tako kako kazes, meni zvuci logicno.




big mum -> RE: Bračni problemi II deo (19.4.2015 12:53:00)

I ja se iskreno nadam da je tako,a pogotovo jer su ti susreti izazvali veliki stres kod djeteta zbog kojeg ona muca.




branki* -> RE: Bračni problemi II deo (19.4.2015 12:55:28)

i meni zvuci logicno ovo sto je big mum navela,a moguce je vrlo da ce logoped biti voljan da napise neki izvestaj gde ce lepo pojasniti kako je sofijino mucanje direktan proizvod njenom traumom i opterecenjem sto je njen tata sa drugom zenom i da je u interesu deteta da se to vise ne desava.




Maslacak15 -> RE: Bračni problemi II deo (19.4.2015 14:13:06)

Doktorka [sm=smiley31.gif] I ja mislim da je najbolje ako niste jedno za drugo sto si smogla snage da ucinis taj korak odmah dok je Dora jos mala. Znam ja nekoliko slicnih primera, gde je rodjenje deteta bilo okidac. Da se razumemo, daleko od toga da je bilo koje dete samo po sebi problem, Sve te veze nisu imale smisla i bile su u problemima od pocetka ali su problemi zanemarivani i "baceni pod tepih". I onda dete kad stigne, i zivot se promeni i stignu obaveze, obicno situacija eskalira i dramaticno se pogorsa.
Konkretno moja rodjena sestra od tetke szabavljala se dugo sa deckom i sve vreme je bilo problema, prava telenovela. Lepo se videlo iz aviona da su razliciti i nisu jedno za drugo. I ona je to videla ali eto " gde ce da nadje drugog " ( a mogla bi svakog da nadje prelepa zubarka), " nisam ni ja savrsena" i slicni dobro poznati argumenti. I kad su se vencali i dobili dete, situacija eeksplodira potpuno i ona ode prvi put jkad je mali imao 11 meseci. Nazalost, pod pritiskom okoline sto zbog sopstvene slabosti vrati se posle dva meseca " da pokusaju ponovo". Elem slede jos 3,5 godine mucenja i ona definitivno odlazi. Prosto ne ide pa ne ide. Samo je sad mnogo veci problem sa malim, koji je vezan za tatu i on to mnogo gore prozivljava sa 5 godina nego da je istrajala kad je imao 11 meseci.

Ja uvek kazem, dete losu vezu ne moze da popravi, moze samo da je ucini mnogo gorom. A mnogi cine tu gresku, ajde da dobijemo dete pa ce onda biti bolje... Ne mislim da je ovo u tvom slucaju bilo tako cisto kazem generalno. Ljubi doru i budi hrabra!![sm=smiley31.gif]




Valerie -> RE: Bračni problemi II deo (19.4.2015 14:31:08)

drage [sm=smiley31.gif] BM, DK jako mi je zao sto prolazite kroz tezak period. velika snaga je potrebna da se prevazidju takve situacije koje ti promene zivot iz korena. zelim vam da vi i decica budete srecni.

moji su imali grozan brak i zao mi je sto su ostali zajedno tolike godine. nikakve slicnosti, potpuno razlicite zelje, stil zivota, karakteri. ma sve. ljubav je postojala samo sa strane moje majke, mada ja ne mogu da prihvatim da je to ljubav. ne mozes ceo zivot da trpis potcenjivanja i kojesta, svaki dan, decenijama, trzavice, neprijatnosti, a da kazes da je to ljubav. ja ni promil ne bi podnela. uzasno sam ispastala, niko se nije obazirao na to kako se osecam. kad sam odrasla trebalo mi je mnogo godina da se psihicki iscupam iz te bolesne situacije i da nadjem svoj put. bolje da su me ostavili kod babe i dede koji su ziveli u skladu i postovanju i jako me voleli i posvetili mi se. i zato mislim - najvaznije je zastiti decu. ona sve znaju i osecaju.




Torbica -> RE: Bračni problemi II deo (19.4.2015 20:41:23)

Doco [sm=smiley31.gif]
Ja sam isto od onih sto kazu, ne gutaju sto nije za jelo. Smatram da je to jedino posteno, i prema sebi i prema partneru.
Mi imamo bas skladan brak, u svakom smislu. Ono sto se nama desava u poslednje vreme je to da sam cesce odsutna od kuce. Zbog posla. I da mm nosi mnogo veci teret sada nego ranije, kuca/deca. 5-7 radnih dana mesecno budem popodne, sve je na njemu. Evo i juce, celodnevna edukacija o terapiji bola, dosla sam kuci u 18h, vec vreme za veceru [sm=smiley13.gif] Sledece nedelje sam utorak i cetvrtak popodne... Za sada ne mogu da se pozalim, nosi on to sve junacki...Mene pomalo pece savest, a opet sa druge strane, to je cena toga, sta da radim. Molim se Bogu da sve to preguramo junacki [sm=zz_unsure.gif]




Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>