RE: Važno je i tvoje mišljenje na temu - Bezbednost dece tokom vožnje! (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca



Poruka


Anoniman -> RE: Važno je i tvoje mišljenje na temu - Bezbednost dece tokom vožnje! (27.5.2015 10:59:22)

Isto Bubi , U je imala oo 9, 10 kg.

Wiw sve ja razumem i tekst, ali sta ces da radis kada je detetu malo jaje[sm=zmeden.gif]




wivern -> RE: Važno je i tvoje mišljenje na temu - Bezbednost dece tokom vožnje! (27.5.2015 11:12:08)


IZVORNA PORUKA: Unina mama

Isto Bubi , U je imala oo 9, 10 kg.

Wiw sve ja razumem i tekst, ali sta ces da radis kada je detetu malo jaje[sm=zmeden.gif]


Upravo to sam se i ja zapitala. Nije mi jasno uopste




mimi_buba -> RE: Važno je i tvoje mišljenje na temu - Bezbednost dece tokom vožnje! (27.5.2015 11:34:28)

Mislim da decu ne treba tako svrstavati, sve do godinu dana, jer su deca razlicite kilaze, konstitucije. Ako je tesno, sto ne prebaciti u sediste?




Ana RR -> RE: Važno je i tvoje mišljenje na temu - Bezbednost dece tokom vožnje! (27.5.2015 11:34:58)

Ne sećam se tačno sa koliko meseci smo Mareta prebacili u veliko AS ali on je po svemu izlazio iz predviđenih mera, i po težini i po dužini. Svakako je bilo pre navršenih godinu dana. Doduše i na AS lepo piše da je od npr 9-36m ili od toliko i toliko kg.




dunja RR -> RE: Važno je i tvoje mišljenje na temu - Bezbednost dece tokom vožnje! (27.5.2015 13:02:04)

IZVORNA PORUKA: mimi_buba

Mislim da decu ne treba tako svrstavati, sve do godinu dana, jer su deca razlicite kilaze, konstitucije. Ako je tesno, sto ne prebaciti u sediste?


Naravno. Nama je jaje već sa 6 meseci uveliko bilo malo, na RR deda mrazu je visio iz njega.




wivern -> RE: Važno je i tvoje mišljenje na temu - Bezbednost dece tokom vožnje! (27.5.2015 14:19:57)


IZVORNA PORUKA: mimi_buba

Mislim da decu ne treba tako svrstavati, sve do godinu dana, jer su deca razlicite kilaze, konstitucije. Ako je tesno, sto ne prebaciti u sediste?


Sedista su okrenuta u smeru kretanja vozila, moje pitanje je bilo sta raditi u tom slucaju kada je dete manje od godinu dana a preraste jaje. Jer u tom slucaju mu se narusava bezbednost po ovome iz texta. Volela bih bas da mi neko strucan objasni to.




World -> RE: Važno je i tvoje mišljenje na temu - Bezbednost dece tokom vožnje! (27.5.2015 14:24:14)

Ja ti nisam strucna, ali mi smo stavili A. u veliko sjediste kad je imala nepunih 11 mj, ali ima ono jastuce sto se stavi naprijed, nije samo pojas. To ima veze sa vratom, mora biti dovoljno cvrst, kod manjih beba nije.




Anoniman -> RE: Važno je i tvoje mišljenje na temu - Bezbednost dece tokom vožnje! (27.5.2015 14:24:29)

Wiw moje , tj chipolinovo sediste od 9-18 kg je imalo mogucnost postavljanja u oba sera i ka, i od, ali ja sam uvek postavlajla ka, valjda ce se javiti neko strucan da ti objasni situejsn...[sm=smiley1.gif]




Ana RR -> RE: Važno je i tvoje mišljenje na temu - Bezbednost dece tokom vožnje! (27.5.2015 14:27:18)

Wiv, evo Mareta sa 10 meseci u AS. Nema gde da mrdne [sm=smiley36.gif]

[img]http://www4.slikomat.com/13/0527/3s6-553513.jpg[/img]

Valjda zavisi i od modela AS, nemam pojma.




World -> RE: Važno je i tvoje mišljenje na temu - Bezbednost dece tokom vožnje! (27.5.2015 14:30:10)

Pa da, tako je i kod nas, bas nema kud..




wivern -> RE: Važno je i tvoje mišljenje na temu - Bezbednost dece tokom vožnje! (27.5.2015 14:31:51)

Anci sunce ti poljubim kakav je ovo spejssatl [sm=smiley36.gif]
Naravno da nikada necu dobiti odgovor na moje pitanje. Poenta je da nigde nije do kraja objasnjeno sta i kako treba i uvek se ostavlja gomila drugih mogucnosti, a naposletku ispada da pola nas radi pogresno. Jer nije ni objasnjeno kako treba.




Ana RR -> RE: Važno je i tvoje mišljenje na temu - Bezbednost dece tokom vožnje! (27.5.2015 15:12:13)

To su svi naši rekli [sm=smiley36.gif] Mare u spejsšatlu [sm=smiley36.gif]

Da li mi verujete da smo tek pre 20ak dana konačno sklonili taj jastuk? Ja nemam pojma kako je on sedeo ali ne da jastuk ni za živu glavu. Voli dete tu da vozi autiće [sm=smiley29.gif] i što je najgore sad je i meni neobično što je samo pojasom vezan, non stop se okrećem i proveravam ga.




Mala Elena -> RE: Važno je i tvoje mišljenje na temu - Bezbednost dece tokom vožnje! (27.5.2015 15:14:50)


IZVORNA PORUKA: dunja RR

IZVORNA PORUKA: mimi_buba

Mislim da decu ne treba tako svrstavati, sve do godinu dana, jer su deca razlicite kilaze, konstitucije. Ako je tesno, sto ne prebaciti u sediste?


Naravno. Nama je jaje već sa 6 meseci uveliko bilo malo, na RR deda mrazu je visio iz njega.




Zar sa 6?[sm=smiley1.gif]
Pa Wiv , ja mislim da nije narusena bezbednost ako je dete stabilno i sedi skroz samostalno i drzi vrat kako treba. I ako je vezano . E sad sto se tice vezivanja as sa pojasem , videla sam snimak koji si postavila ali nije svako as isto ... nije mi skroz jasno a moram da razjasnim .




Anoniman -> RE: Važno je i tvoje mišljenje na temu - Bezbednost dece tokom vožnje! (27.5.2015 15:23:44)

Ovo je nase, tada je kostalo oko 13o e i ja sam prezadovoljna

KLIK




World -> RE: Važno je i tvoje mišljenje na temu - Bezbednost dece tokom vožnje! (27.5.2015 15:25:35)

Joj Ana i nasa Ana jos drzi jastuce.. [sm=smiley36.gif]
Moracemo joj ga oduzeti kad izvrsimo rotaciju sjedista..




Ana RR -> RE: Važno je i tvoje mišljenje na temu - Bezbednost dece tokom vožnje! (27.5.2015 15:27:23)

World, stvarno su neverovatni [sm=smiley36.gif]




ivaMark -> RE: Važno je i tvoje mišljenje na temu - Bezbednost dece tokom vožnje! (27.5.2015 15:28:35)

ME, nije isto kod svih postavljanje...nase je maxi cosi i ide ovako kada se odlucis za AS onda pogledaj pravilnu instalaciju.

Jovanu smo prebacili sa 9, 10 meseci... Luka je jos u jajetu...

Mislim da je neko postavljao "kriterijume" za prelazak iz manjeg u vece u temi: kakvo autosediste. Cak ako me secanje sluzi ima veze i vrh glave (kod jajeta) nekih 2cm od gornje ivice je granica.. ako me secanje dobro sluzi [sm=smiley1.gif]




marketing RR -> RE: Važno je i tvoje mišljenje na temu - Bezbednost dece tokom vožnje! (27.5.2015 15:36:27)


IZVORNA PORUKA: wivern

E sad ja imam dilemu kad dete prebaciti iz jajeta u vece sediste. Kod nas pise da je jaje do 13 kg, ja jos uvek ne planiram da ga micem iz jajeta a u textu pise da roditelji cesto zure da dete prebace u vece sediste, pa me interesuje sta je sa decom koja su naprednija i ne mogu vise da stanu u jaje. A nisu ni za vece sediste. Mi se negde uklapamo u koriscenje jajeta, ali sa vecim bebama nije to tako lako. Gde smestiti nogice detetu, mora biti zgrceno sto je vrlo neudobno ako je duzi put.



Draga Wivern,


Evo odgovora koji smo dobili od instruktora za dečija auto-sedista:


"Preporuka je da se dete prebaci iz jajeta u sledeću kategoriju sedišta tek kada ispunjava sva tri ova uslova: ima bar 10kg, samostalno hoda i ima godinu dana. To je zbog toga što su tada mišići i celo detetovo telo jači nego kod bebe koja ne hoda, pa se eventualni stres na vrat i glavu prilikom sudara lakše podnosi, tj. manje su šanse za ozbiljne posledice.

U svakom slučaju za dete je bezbednije da se što duže vozi unazad, pa ako dete visinom nije preraslo jaje neka se vozi u njemu do punih 13 kilograma. Visinom je dete preraslo jaje kada mu od vrha glavice do kraja naslona auto-sedišta ima manje od širine jednog prsta. Dužina nogu u prerastanju ne igra nikakvu ulogu, noge deteta mogu udarati o sedište, mogu biti i savijene, detetu to nije neudoban položaj. Dakle, ako se čini da je vrh glave došao do kraja naslona treba povaditi sve eventualne dodatke sa autosedišta (oni jastučići, umetci koji dolaze sa sedištem a predviđeni su za novorođenčad), detetu guza treba biti u samom pregibu auto-sedišta, dete treba vezivati u sobnoj garderobi (ne jakne i skafanderi). U tom slučaju većina dece će komotno stati u jaje do godinu ili nešto više.

Ako dete ima predispozicije da bude jako visoko (roditelji košarkaši :) preporučujemo da se kod kupovine sedišta bira ono sa najdužim naslonom. Što se tiče kilaže izuzetno napredna deca teško da će pre godine dana dostići 13kg."




Ivanka 75 -> RE: Važno je i tvoje mišljenje na temu - Bezbednost dece tokom vožnje! (27.5.2015 16:19:48)


IZVORNA PORUKA: wivern

E sad ja imam dilemu kad dete prebaciti iz jajeta u vece sediste. Kod nas pise da je jaje do 13 kg, ja jos uvek ne planiram da ga micem iz jajeta a u textu pise da roditelji cesto zure da dete prebace u vece sediste, pa me interesuje sta je sa decom koja su naprednija i ne mogu vise da stanu u jaje. A nisu ni za vece sediste. Mi se negde uklapamo u koriscenje jajeta, ali sa vecim bebama nije to tako lako. Gde smestiti nogice detetu, mora biti zgrceno sto je vrlo neudobno ako je duzi put.


Iva je jaje prerasla sa 7 meseci pa smo kupili sediste do 18kg i bilo je pun pogodak. Samo na prvom duzem putovanju je bilo okrenuto od smera voznje, posle smo ga okrenuli normalno da se vozi (znaci pre 1 god) i to samo zato sto nije imala gde noge da stavi. Za razliku od nje, moj sestric se naopako vozio do skoro godinu i po ali je dosta nizi od nje i ima krace noge.

Moje misljenje je da sediste od 9-36kg ne resava probleme sedenja, voznje i spavanja tokom voznje kod male dece. Ipak treba ici postepeno sa sedistima, za svaki uzrast.




Ivanka 75 -> RE: Važno je i tvoje mišljenje na temu - Bezbednost dece tokom vožnje! (27.5.2015 16:30:38)

Dunja sad procitah da deci savijene noge ne smetaju.
Ivi su smetale. Ona je od rodjenja nekako uvek drzala ispravljene noge, zato je i bili tesko drzati je u narucju, vecito ukocena.
U sedistu se bunila kad je bilo okrenuto naopako, videlo se da ne zeli tako da sedi. To prvo putovanje sa 7 meseci je jedva izdrzala, posle nismo nigde duze putovali do sl leta pa je i porasla a sediste smo okrenuli u pravcu voznje.




Ana RR -> RE: Važno je i tvoje mišljenje na temu - Bezbednost dece tokom vožnje! (27.5.2015 16:47:42)

Marko je sa 10,5 prohodao, visinu i težinu je tada imao kao da ima više od godinu dana.

Ivanka, ukočene i ispružene noge su znak hipertonusa, znam jer je Marko imao i išli smo dugo na vežbe. Baš zato ih treba podsticati da savijaju noge i da se opuštaju mišići. Jbt kad se setim kako smo ga masirali, prosto budem ljubomorna [sm=smiley36.gif]




Ivanka 75 -> RE: Važno je i tvoje mišljenje na temu - Bezbednost dece tokom vožnje! (27.5.2015 16:50:49)

Nisam to znala... Ja sam je terala da savija noge, odahnula sam kad je propuzala i pocela da se lenje po namestaju.




amdn -> RE: Važno je i tvoje mišljenje na temu - Bezbednost dece tokom vožnje! (27.5.2015 18:55:46)

Nas decak mrsavac sad ce 4god a jedva da ima 15kg, ima da sedi u ovom nasem AS do 13 god hehe,
mi imamo neko Chicco Neptun do 36 kg, zadovoljni smo, nadam se da je po svim merilima, propisima, takvo smo trazili.




Ana RR -> RE: Važno je i tvoje mišljenje na temu - Bezbednost dece tokom vožnje! (27.5.2015 19:24:10)

Hihi mrša mali [sm=smiley1.gif]




jovicaa -> RE: Važno je i tvoje mišljenje na temu - Bezbednost dece tokom vožnje! (27.5.2015 19:30:09)

IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Ja znam mamu 4 dece koja ih nikad nije vozila u AS, najmladje ima 4god, i koja kaže da su AS glupost i mamipara.
A jeste nezgodno.... ne mogu 3 AS da stanu u kola...

onda kupis auto sa tri pojasa nazad.. mislim deca jednostavno treba da budu vezana.
ne smem ni da mislim sta bi bilo da moji decaci nisu bili vezani




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>