RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplodnju (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Želimo novog člana



Poruka


Suncicabg -> RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplodnju (3.11.2011 20:32:19)

IZVORNA PORUKA: Lalami

Opet ja, da li neko moze da mi kaze nesto o dr Radulovicu i Specijalnoj klinici Beogard

Stvarno ne znam nista o ovoj klinici. Pridruzi nam se i na ovoj temi, posecenija je, pa ce neko sigurno znati da ti kaze nesto o ovom dr VANTELESNA OPLODNJA




monini -> RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplodnju (5.12.2011 13:25:22)

devojke samo da vas obradujem...
http://www.smedia.rs/vesti/vest/77445/Centar-za-vantelesnu-oplodnju-Pronatal-Genezis-Cesi-i-Srbi-otvorili-centar-za-vantelesnu-oplodnju.html
ima nade za sve nas...[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image]ljubim vas[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image]




World -> RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplodnju (10.4.2012 12:31:33)

ima li neko iskustva sa klinikom GENESIS u Novom Sadu, konkretno dr. Crnogorac?




dugmence -> RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplodnju (10.4.2012 13:56:50)

World,ja iskreno sto se tice te klinike mogu da ti preporucim dva Dr. za koja znam da su van serijska a to su Dr.Kopitarevic i Dr.Bjelica.




Suncicabg -> RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplodnju (10.4.2012 16:16:31)

Ne znam gde bih mogla to da uradim, pa cu ovde da jako pohvalim sestru Milicu iz Visegradske i glavnu sestru Miru. Super su [sm=smiley1.gif]




plačljiva -> RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplodnju (10.4.2012 19:50:29)

ima li neko iskustva sa dr Spremovic iz Visegradske...Ona će mi raditi vto...




Suncicabg -> RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplodnju (10.4.2012 21:17:11)


IZVORNA PORUKA: plačljiva

ima li neko iskustva sa dr Spremovic iz Visegradske...Ona će mi raditi vto...



Danas sam cula u prolazu da devojke pricaju da je bas fina, i da se svakom nasmesi [sm=smiley1.gif] onako bas prijatna kazu




monini -> RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplodnju (11.4.2012 0:35:46)

IZVORNA PORUKA: World

ima li neko iskustva sa klinikom GENESIS u Novom Sadu, konkretno dr. Crnogorac?

Svete[sm=smiley31.gif] pa gde si ti?!i pak nastavljate pricu Vto?! znam da ste se pazili da do trudnoce ne dodje zbog tvoje terapije, ali ti posle toga nestade zeno :)
ja nemam licno iskustvo sa Genesisom,ali sam cula o njima sve naj naj kao i za dr Kopitovic..za dr Crnogorac neznam,ali negde sam citala da ona blisko saradjuje tj menja dr Kopitovic..ja sam se dvoumila izmedju njih i Leskovca,ali je Le bio u opticaju jos za prvu Vto prosle god, tako da smo se ipak odlucili za njih..u svakom slucaju, Genesis toplo preporucujem, mislim da neces pogresiti :)




liliana -> RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplodnju (11.4.2012 2:22:25)


IZVORNA PORUKA: plačljiva

ima li neko iskustva sa dr Spremovic iz Visegradske...Ona će mi raditi vto...

Ja sam bila kod Dr Cece Spremović zbog prolaktina, tj. na nju su me uputili , jer mi je prolaktin bio enormno veliki. Jako je fina, ljubazna i prijatna. Ja za nju imam samo reči hvale.[sm=smiley1.gif]




kejtica -> RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplodnju (12.7.2012 9:59:02)

Zna li neko kako izgledaju prve konsultacije kod Kopitovićke u Genesisu? Koliko se čeka na vt o svom trošku?




Lenka2 -> RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplodnju (12.7.2012 10:14:38)

Kada ideš o svom trošku ne čekaš ništa, sve sa stimulacijom i transferom završi se za mesec ipo dana. S tim da ti je sad sezona godišnjih odmora.




dunja RR -> RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplodnju (18.7.2012 17:12:59)

Iz klinike PFC (Prag) sam dobila odgovor da doktor preporučuje kratki protokol sa menopurom i cetrotidom (veće doze hormona) zbog granične vrijednosti FSH i AMH, što govori o smanjenim ovarijalnim rezervama kod mene.

Iz klinike Embryolab (Solun) su mi javili istu dijagnozu ali predlažu duži protokol od 3-4 nedelje.- "Vas AMH je na niskom nivou, dakle rezerve jajnih celija su smanjene sto je i realno zbog endometrioze koju imate i operacija koje ste imali do sada".

I sada ne znam šta da radim ...

Takođe i dr. Zadori mi se danas javio mailom i verovatno ću otići na konsultaciju. On mi nije rekao ništa o dužini protokola ..

Volela bih i da znam šta znači to kratki protokol sa menopurom i cetrotidom (veće doze hormona) što rekoše u PFCu, koliko je to lekova da procenim koliko bi me izašli što se para tiče.

Da li je glupo da pitam Danicu iz PFC-a koji bi mi lekovi sve išli za stimulaciju, kako bih se preračunala? Ili možda vi devojke koje ste radile znate otprilike šta im to znači - kratki protokol sa menopurom i cetrotidom (veće doze hormona)?




nina26 -> RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplodnju (18.7.2012 18:35:06)

z klinike Embryolab (Solun) su mi javili istu dijagnozu ali predlažu duži protokol od 3-4 nedelje.- "Vas AMH je na niskom nivou, dakle rezerve jajnih celija su smanjene sto je i realno zbog endometrioze koju imate i operacija koje ste imali do sada".


Izgleda da u Grckoj praktikuju duzi protokol da bi obezbedili sto veci br. jajnih celija i da bi imali vece sanse za oplodnju.

Ali ne znam sto ti svi govore da ti je AMH nizak ako se dobro secam, tvoj AMH je bio super????

Nije glupo da pitas za lekove i koja je can istih, moras unapred da se pripremis, to oni dobro znaju.




dunja RR -> RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplodnju (18.7.2012 19:08:07)


IZVORNA PORUKA: nina26

z klinike Embryolab (Solun) su mi javili istu dijagnozu ali predlažu duži protokol od 3-4 nedelje.- "Vas AMH je na niskom nivou, dakle rezerve jajnih celija su smanjene sto je i realno zbog endometrioze koju imate i operacija koje ste imali do sada".


Izgleda da u Grckoj praktikuju duzi protokol da bi obezbedili sto veci br. jajnih celija i da bi imali vece sanse za oplodnju.

Ali ne znam sto ti svi govore da ti je AMH nizak ako se dobro secam, tvoj AMH je bio super????

Nije glupo da pitas za lekove i koja je can istih, moras unapred da se pripremis, to oni dobro znaju.


Hvala draga[sm=smiley1.gif]

Amh mi je 1,56. Dr. koji je radio analizu u laboratoriji je rekao da je nalaz super, ostali kukaju kako je AMH nizak. Ni meni nije jasno ..




mica slavljenica -> RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplodnju (18.7.2012 19:20:43)

Dunja, moj AMH je 1,10 i sa minimalnom terapijo sam imala 14 jc u Le. Kada sam pisala dr Lazarovskoj, nijednom ije pomenula moj AMH, cak je rekla da obzirom na dobar odgovor na stimulaciju, necemo koristiti previs hormona. Pretpostavljam da su kod tebe tu sliku sklopili na osnovu ostalih hormona i njihovog odnosa ili mozda gresim? Kakav ti je FSH?
Sto se kratkog protokola tice to je protokol u kome ne primas supresive koji potiskuju dejstvo tvojih prprodnih hormona i meni je to super jer kada rade kratk protokol, lekari imaju individualni pristup pacijentkinji, a sa dugim protokolom prave grupe pacijentkinja i kalkulisu malo kako bi imali transfere i aspiracije u isto vreme. Dr Sonja to ne radi. Ne znam sta znaci to - vece doze hormona i naravno da nije glupo da pitas koliko bi to sve kostalo, ne moze ti reci tacno, ali okvirno bar, moze.
Eto, to je sve sto ja znam i nadam se da sam ti pomogla.




17 joka -> RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplodnju (18.7.2012 19:20:52)

Dunjice, kratki protokol je manji broj dana a jaca stimulacija
Amh, je super

nemoj mi zameriti ali posalji mejl i ovima iz klinike u koju ja idem




dunja RR -> RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplodnju (18.7.2012 19:25:59)

Hvala devojke. Joko pisaću :)

Mico da li si i ti radila u PFCU VTO ili?




mica slavljenica -> RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplodnju (18.7.2012 22:58:17)


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Hvala devojke. Joko pisaću :)

Mico da li si i ti radila u PFCU VTO ili?

Nisam, ali spremam se[sm=smiley1.gif]




zmajče -> RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplodnju (16.8.2012 11:43:49)

Mico jesu li ti rekli koliko bi to okvirno koštalo čisto da znamo red cena.srećno draga[sm=smiley1.gif]




dunja RR -> RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplodnju (19.8.2012 16:24:08)

Evo mojih utisaka sa klinike Kaali u Segedinu, za koju sam se definitivno odlučila:

Evo ovako, kada sam stigla (sama sam išla, bez supruga), prvo smo malo popričali dr.Zadori i ja, objasnila sam mu svoj slučaj i onda mi je uradio UZ. Sve je ok, endometrioza se nije vratila u zadnjih mesec dana ni malo, znači na desnom jajniku stoji mala endometriočna cista koja je tolika bila i pre mesec ipo. Dr. kaže da to sve izgleda OK, čak da mu i levi jajnik, iako je manji, izgleda prilično OK (u Frontu su ga bili otpisali). Rekla bih da priraslica po materici nema, jer mi ništa nije naglasio. Komunikacija je bila na engleskom, ja ne pričam ništa specijalno, on priča odlično - studirao je u u SAD, ali mi je rekao da se dobro razumemo.

Posle UZ, dopunio je još neke moje podatke, između ostalog, pitao me čime se bavimo suprug i ja. Rekla sam da ja radim za Ringeraju a da suprug ne radi trenutno. Nakon toga mi je rekao da će mi konsultacije i UZ, umesto dogovorenih 85 eura naplatiti 45 eura, jer suprug ne radi.

Pitao me kada želim na postupak, i ja sam rekla krajem septembra. Rekao je da nema problema, krećemo tada :)

Cena postupka IVF je 355.000 HF, vrlo je verovatno je da će mi raditi i ISCI pa čak i hatching, ali mi to neće dodatno naplaćivati zbog naše materijalne situacije.

Lekovi su između 130.000 i 150.000 HF.

Ukupno postupak i lekovi izlaze oko 1.800 EUR.

Za zamrzavanje nisam sigurna da li će nam dodatno naplaćivati ili ne, poneću još para za svaki slučaj.

Lekove kupujem u Mađarskoj, (dr. će mi dati recepte) i dogovorili smo se da po lekove dođem polovinom septembra a sa postupkom krećemo krajem septembra, 2. dana ciklusa. Moram još da razradim detalje oko termina dolaska i ostanka tamo, to mi je još ostalo malo nejasno, ali on uredno odgovara na mail, svaki dan, tako da ćemo se to lako dogovoriti.

Dr. Zadori ja jako fin, Segedin je miran gradić, nisam puno videla od samog grada, ali eto, biće prilike i jedva čekam:)


Za sada mi je dao da pijem (uzela sam u Segedinu u apoteci u koju me on poslao, blizu klinike je) Femibion, CETEBE (vitamin C od 500) i Riblje ulje. Sa tim krećem od 1.9.. Rekao mi je i da nastavim sa kontraceptivima, koje pijem protiv endometrioze, i piću ih sve do postupka (sa pauzama pred cikluse, naravno).




Jeca* -> RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplodnju (19.8.2012 16:31:33)

Dunja, hajde pa onda uz paketice ove godine da nazdravimo i lepim vestima [sm=smiley31.gif]




dunja RR -> RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplodnju (19.8.2012 16:32:33)

Dogovoreno Jecka [sm=smiley31.gif][sm=smiley27.gif]




dunja RR -> RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplodnju (19.8.2012 16:34:52)

IZVORNA PORUKA: mica slavljenica

Dunja, moj AMH je 1,10 i sa minimalnom terapijo sam imala 14 jc u Le. Kada sam pisala dr Lazarovskoj, nijednom ije pomenula moj AMH, cak je rekla da obzirom na dobar odgovor na stimulaciju, necemo koristiti previs hormona. Pretpostavljam da su kod tebe tu sliku sklopili na osnovu ostalih hormona i njihovog odnosa ili mozda gresim? Kakav ti je FSH?



FSH mi je 10,77.

Dr. Zadori je rekao da mi AMH nije loš :)




pari -> RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplodnju (19.8.2012 17:07:20)

Dunja, hvala puno što si sve opisala i jedva čekamo nastavak i naravno radujemo se za tebe!




dunja RR -> RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplodnju (19.8.2012 17:08:36)

Hvala pari, i mila, scanirala sam cenovnik, stavila sam u temu za Mađarsku:)




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>