RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplodnju (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Želimo novog člana



Poruka


NadaR -> RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplodnju (11.1.2013 22:12:09)

IZVORNA PORUKA: marigogi

MOGU LI DRAGE NAM ZENICE SA ISKUSTVOM NAPISATI UTISKE VEZANE ZA VTO - NACIONALNI PROGRAM U OVE DVE KLINIKE. KOJA JE BOLJA KAKVI SU LEKARI ODNOS LEKAR-PACIJENT, CEKANJE itd. KO JE RADIO KOD DR.CRNOGORAC NACIONALNI PROGRAM VTO AKO MOZE DA PRENESE SVOJE UTISKE . KO JE RADIO U BETANIJI SVOJE UTISKE. Bila bih Vam veoma zahvalna [sm=smiley1.gif]





Sanjalica1980 -> RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplodnju (12.1.2013 19:19:17)

Cao svima,ja sam nova na ovom forumu i imala sam potrebu da napisem i moje utiske vezane za prvi VTO.

VTO sam radila u Genesisu u Novom Sadu kod dr. Crnogorac i to pre dva meseca. Moram da naglasim da nisam isla preko nacionalnog programa jer tada jos nisu dobili na tenderu a nisam zelela da cekam.

Ja sam puna pozitivnih utisaka bez obzira sto mi prva vto nije uspela.
Cela ekipa je jako ljubazna i stalno su se trudili da mi odgovore na svako moje pitanje. O njima imam samo reci hvale.
Dr. Crnogorac je jedna divna i profesionalna zena. I ona sama je prosla kroz vto i nekako sam imala osecaj da me maksimalno razume.
Svaki deo procesa je maksimalno ispratila i cak ako je bilo potrebe primala me i nedeljom.

Prvi put sam na nekom forumu pa se izvinjavam ako nesto nisam dobro napisala.
Ako nekome budu trebali detalji vezani za sam proces slobodno me pitajte.





mine -> RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplodnju (17.1.2013 17:08:43)

Mene zanima da li si ti birala Crnogorac ili su ti oni predlozili?
Za te pare nedeljom treba i da dodje i to cvrkucuci...
IZVORNA PORUKA: Sanjalica1980

Cao svima,ja sam nova na ovom forumu i imala sam potrebu da napisem i moje utiske vezane za prvi VTO.

VTO sam radila u Genesisu u Novom Sadu kod dr. Crnogorac i to pre dva meseca. Moram da naglasim da nisam isla preko nacionalnog programa jer tada jos nisu dobili na tenderu a nisam zelela da cekam.

Ja sam puna pozitivnih utisaka bez obzira sto mi prva vto nije uspela.
Cela ekipa je jako ljubazna i stalno su se trudili da mi odgovore na svako moje pitanje. O njima imam samo reci hvale.
Dr. Crnogorac je jedna divna i profesionalna zena. I ona sama je prosla kroz vto i nekako sam imala osecaj da me maksimalno razume.
Svaki deo procesa je maksimalno ispratila i cak ako je bilo potrebe primala me i nedeljom.

Prvi put sam na nekom forumu pa se izvinjavam ako nesto nisam dobro napisala.
Ako nekome budu trebali detalji vezani za sam proces slobodno me pitajte.







mine -> RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplodnju (17.1.2013 17:10:21)

Bas sam nesto ogorcena na ove farmaceutske i doktorke lihvare...izvinjavam se




mine -> RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplodnju (17.1.2013 17:13:37)

Dunja, koji si protokol imala sa ovim FSH?
IZVORNA PORUKA: dunja RR

IZVORNA PORUKA: mica slavljenica

Dunja, moj AMH je 1,10 i sa minimalnom terapijo sam imala 14 jc u Le. Kada sam pisala dr Lazarovskoj, nijednom ije pomenula moj AMH, cak je rekla da obzirom na dobar odgovor na stimulaciju, necemo koristiti previs hormona. Pretpostavljam da su kod tebe tu sliku sklopili na osnovu ostalih hormona i njihovog odnosa ili mozda gresim? Kakav ti je FSH?



FSH mi je 10,77.

Dr. Zadori je rekao da mi AMH nije loš :)






dunja RR -> RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplodnju (17.1.2013 17:28:41)

Mine moja, da li mi veriješ da ja ne znam. Ja sam bila ubeđena da je to kratki protokol, što sam imala (krenulo je drugog dana ciklusa, merional i suprefact), trajalo 7 dana. Juče sam bila radi dogovora za novi postupak (na jednoj drugoj klinici), ovde kod nas, preko države sam prošla, i rekoše mi da je to što sam primala dugi protokol.

Rekoše mi juče da se svakako za endometriozu preporučuje dugi, i da će verovatno i oni tako, samo neće kao Zadori, njegova stimulacija im je bila čudna, ali i sami su rekli - kako god, došlo je do trudnoće i očigledno je bilo rezultata. E sada, zašto se nije zadržalo, ne znaju, ali kažu da je svakako trudnoće bilo.

Ostatak ti šaljem na pp :)




mine -> RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplodnju (17.1.2013 17:51:06)


IZVORNA PORUKA: dunja RR

. Ja sam bila ubeđena da je to kratki protokol,.

Ostatak ti šaljem na pp :)


Ja sam i dalje ubedjena da je to kratki[sm=smiley16.gif]




dunja RR -> RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplodnju (17.1.2013 17:56:04)

Ma i ja sam bila, ali nekoliko puta ih pitah juče, kažu ma jok, ovo vam je dugi, o svašta, totalno me zbuniše [sm=smiley36.gif]




jess021 -> RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplodnju (17.1.2013 18:38:41)

Koliko sam skontala na tenderu je prosla i klinika Perinatal iz NS, a niko je i ne spominje, pa me zanima da li znate ko je tamo u timu lekara i da li se neko opredelio za njih?




mine -> RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplodnju (17.1.2013 19:23:25)

Da ona je sad prvi put u igri. ja ne znam za neke uspehe tamo...mislim da je dr Kozarov tamo.
IZVORNA PORUKA: jess021

Koliko sam skontala na tenderu je prosla i klinika Perinatal iz NS, a niko je i ne spominje, pa me zanima da li znate ko je tamo u timu lekara i da li se neko opredelio za njih?





jela 76 -> RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplodnju (17.1.2013 20:08:50)


IZVORNA PORUKA: jess021

Koliko sam skontala na tenderu je prosla i klinika Perinatal iz NS, a niko je i ne spominje, pa me zanima da li znate ko je tamo u timu lekara i da li se neko opredelio za njih?

Ne znam nikog ko je njih odabrao. A ti ih pozovi, i pitaj ih ko od lekara tamo radi! A možda imaš na njihovom sajtu, probaj.




jess021 -> RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplodnju (18.1.2013 8:51:16)

Bas me zanima, ja sam svojevremeno isla kod dr Kozarov, ali nisam bas bila odusevljena, pa me zanima da li se neko odlucio za njih i kakva su iskustva.




zekaimaca -> RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplodnju (21.1.2013 0:46:10)

Devojke, da li je neka od vas radila vto u Jevremovoj, jako me zanimaju vasa iskustva!




Dani.kv -> RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplodnju (29.1.2013 15:10:27)

DEVOJKE DA LI SE AMPULE DIFERELINA I MENOPURA OBAVEZNO ČUVAJU U FRIŽIDERU?




dunja RR -> RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplodnju (29.1.2013 15:26:29)

Ja merional nisam držala u frižideru a bilo je leto,a on je na istoj bazi kao menopur. Za diferelin ne znam ..




viking -> RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplodnju (29.1.2013 15:54:42)

Meni se čini kao da mi je ova tema samo odmogla... Taman pomislim "e, super" a onda pročitam nešto sasvim suprotno, i kao da sam sa svakim postom svi više zbunjena....




mine -> RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplodnju (29.1.2013 16:22:10)

Ne, na sobnoj temperaturi se drze i jedne i druge.
IZVORNA PORUKA: Dani.kv

DEVOJKE DA LI SE AMPULE DIFERELINA I MENOPURA OBAVEZNO ČUVAJU U FRIŽIDERU?





mine -> RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplodnju (29.1.2013 16:24:14)

Viking, to je tacno. Sve su to subjektivni stavovi o klinikama i lekarima. Moraces da "njuskas" malo vise i da probas da sklopis neku sliku sama.




Dani.kv -> RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplodnju (29.1.2013 16:50:43)

Hvala devojke. Nasla sam Madjarski 470€ za 40 ampula




jess021 -> RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplodnju (8.2.2013 10:36:04)

Drage moje, sl. nedelje cu predati papire na prvostepenu, koga izabrati u NS?
Betanija, Genesis, Perinatal....nisam pametna.
Pomagajte, kakva su iskustva?!




mine -> RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplodnju (8.2.2013 10:58:06)

Ja bih izabrala betaniju a evo i zasto.
perinatal-prvi put su u izboru, nemaju iskustva
genezis- da mozes da biras dr birala bih genezis ali ne mozes
betanija i genezis, obe imaju dobre biologe
u betaniji ti je veca % da imas dobrog lekara.
raspitaj se jos...valjda ce se neko jos javiti
IZVORNA PORUKA: jess021

Drage moje, sl. nedelje cu predati papire na prvostepenu, koga izabrati u NS?
Betanija, Genesis, Perinatal....nisam pametna.
Pomagajte, kakva su iskustva?!





jess021 -> RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplodnju (8.2.2013 11:17:23)

mine, hvala ti.
I ja sam bila za Betaniju, ali me pokolebalo to da je kod privatnika mnogo bolji tretman, iako znam da to nije merodavno za uspeh, a iz Betanije i nemam neke utiske, svi se nesto ponasaju kao da mi nemamo pametnija posla u zivotu, nego da dolazimo tamo i naravno sve je bolje ako mozes privatno, tako da sam ogorcena na sve lekare koji rade drzavno.
A u Genesisu o trosku fonda VTO radi dr Crnogorac, jel da?




degu -> RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplodnju (8.2.2013 11:23:31)

Jess baš sam sad iz Betanije i znaš da sam i sama razočarana, al nekako za VTO vidim da ima nekog reda tamo, znaš kad ti je terapija, kad UZ i poprilično su ljubazni sa ženama koje rade VTO i da tu nema vikenda, čak i tad možeš da dođeš [sm=smiley36.gif]
Raspitaj se još dobro.




jess021 -> RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplodnju (8.2.2013 11:29:53)

degu, ne znam ni gde da se raspitujem sem ovde.
Znam jednu sestru koja radi u Genesisu, ali ona, naravno, kaze da su oni najbolji.




mine -> RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplodnju (8.2.2013 11:51:27)

Pa kad bi mogla da biras dr i izaberes Kopitovic bili bi sigurno u vrhu izbora a ovako...ja sam cula da radi Crnogorac, pozovi ih i pitaj slobodno.
Jess, betanija je sto se tice VTO sasvim druga prica. Degu je u pravu sto se tice posvecenosti. I opet manje vise svi su pod palicom Vesne Kopitovic koja ih vodi i bez cije konsultacije ako su nesigurni nece nista raditi. O Tabs da ne pricam. Po meni njih dve odrzavaju uspesnost ove klinike na zavidnom nivou.
Pitaj na pp ako te nesto zanima detaljnije ;)
IZVORNA PORUKA: jess021

degu, ne znam ni gde da se raspitujem sem ovde.
Znam jednu sestru koja radi u Genesisu, ali ona, naravno, kaze da su oni najbolji.






Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>