RE: decji apetit (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dohranjivanje gustom hranom



Poruka


Anck Su Nmaun -> RE: decji apetit (31.8.2010 12:13:32)

Nema vise pravila... kad sam je pohvalila da jede poslenjih dana [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image] evo za celo jutro popila 30 ml...i nesto maalo sikila.... tek sad je popila 80 i to je pocela da place  , a mislila sam gladna je sve ce popiti kad ..mlo sutra...idemo malo u setnjicu sad pa ce malo sokica ako nhista drugo mozda joj se otvori apetit!




lanajelena -> RE: decji apetit (31.8.2010 16:08:05)

Anck od sokica joj se nece otvoriti apetit,ne bih da pametujem ali ja bih na tvom mestu izbacila sokice od njih sigurno nece napredovati ako vec uvodis dohranu bolje joj pravi kasice...to ti ja sve pricam iz mog iskustva sa Lanom znam sta je muka [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image]




Anck Su Nmaun -> RE: decji apetit (31.8.2010 18:00:50)

Ne nisi me razumela ne od soka da joj se otvori apetit nego od set_nje po svezem vazduhu ... a sok joj danas prvi put dajem a ponela sam ga ako slucajno ogladni da je zavaram dok ne stignemo kuci!

A kasice polako uvodimo svaki dan jabukica ili sargarepica, krompir!




NadaR -> RE: decji apetit (1.2.2011 9:59:28)

Milos poslije one prehlade,strasno slabo jede [sm=smiley13.gif]

Sto god ga pitam ,kaze > Nee mooogu [sm=smiley19.gif]

Juce je prezivio dan na dve flasice mlijeka i jedan tanjir pilece supe.


Jos je sada kod tete koja se i ne trudi nesto posebno da ga natjera da jede[sm=smiley13.gif]





nela79 -> RE: decji apetit (1.2.2011 10:14:38)

I Vanja je oko Bozica bi samo na NETU(necu), iako inace stvarno dobro jede. Posto sam izbacila vecinu grickalica i slatkisa iz vidnog polja apetit se vraca u normalu. Ja ga obicno i ne tjeram, ako nece ne mora, jesce kad bude gladan. Jedino mi je bitno da svaki dan pojede nesto corbasto ili supicu. Ostalo sta god da ubaci u kljun zadovoljna sam. I tvoj MIlos ce se polako vratiti u normalu vidjeces.




mihi -> RE: decji apetit (1.2.2011 11:35:30)

Nado ne brini to su faze, biće bolje, a juče pročitah članak nejog nutricioniste koji kaže da deci rekonvalescentima ne treba dodavati vitaminske i mineralne suplemente (dodatke) nego prirodne voćne i povrćne sokove.




Anck Su Nmaun -> RE: Decji apetit (31.10.2017 9:55:13)

Hvala bogu s apetitom nemamo problem , sto se tice V kao sto sam imala sa njima oko 2 god. On jede kao mecava. Samo da se jede, sve sto vidi da se moze pojesti ..daaaaj [sm=jezicek.gif].

Sad imam problemcic sa H, velika je al jao slabo jede. Ovako je ona ok, i krv, i kilaza na sistemackom ali mrsavica je.




vocicana -> RE: Decji apetit (31.10.2017 9:57:02)

Isto Anck, jede kao mecava, muskarcici, drugacije je sa njima. Samo da sije, da trci i da klopa i nema problema. Dobar je pu, pu, pu.




Anck Su Nmaun -> RE: Decji apetit (31.10.2017 9:59:54)

ma nekad je vise dosadan koliko bi jeo. Juce je celo popodne jeo bolonjeze. Posto smo jeli svakko kako dodje s posla, vrtica i skole, kako ko sedne da jede eto njega trci u tanjir [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




Mala Elena -> RE: Decji apetit (31.10.2017 10:00:18)

Devojcice su cudo, vecita borba.




vocicana -> RE: Decji apetit (31.10.2017 10:02:06)

[sm=smiley27.gif][sm=smiley36.gif][sm=bravo.gif]




Sanjica26 RR -> RE: Decji apetit (31.10.2017 10:12:16)

Deciji apetit kako dune vetar[sm=smiley36.gif]




Sarav -> RE: Decji apetit (31.10.2017 10:45:07)

Moja S jede na mahove. Ubucka se, pa poraste i tako u krug. Zezamo se ovih dana jer jede kao provaljena da ima pantljičaru koja ima gliste koje imaju kandidu[sm=smiley36.gif]




IvanaSK RR -> RE: Decji apetit (31.10.2017 16:45:34)

Kod nas je retko da imaju apetit [sm=smiley36.gif]




Mala Elena -> RE: Decji apetit (31.10.2017 18:12:57)


IZVORNA PORUKA: Sarav

Moja S jede na mahove. Ubucka se, pa poraste i tako u krug. Zezamo se ovih dana jer jede kao provaljena da ima pantljičaru koja ima gliste koje imaju kandidu[sm=smiley36.gif]



Tako je bilo sa P kad je bila beba, taman se ubuci uhvati je bolest kada.nista ne jede i smrsa.




Ana RR -> RE: Decji apetit (31.10.2017 18:19:41)


IZVORNA PORUKA: Sarav

Moja S jede na mahove. Ubucka se, pa poraste i tako u krug. Zezamo se ovih dana jer jede kao provaljena da ima pantljičaru koja ima gliste koje imaju kandidu[sm=smiley36.gif]


Za mene su ovo govorili do 20 i neke [sm=smiley36.gif]




MamaNecaVo -> RE: Decji apetit (1.11.2017 13:18:15)

Mislim da kod svakog deteta ima tih faza.




Sanjica26 RR -> RE: Decji apetit (1.11.2017 13:39:51)


IZVORNA PORUKA: Ana RR


IZVORNA PORUKA: Sarav

Moja S jede na mahove. Ubucka se, pa poraste i tako u krug. Zezamo se ovih dana jer jede kao provaljena da ima pantljičaru koja ima gliste koje imaju kandidu[sm=smiley36.gif]


Za mene su ovo govorili do 20 i neke [sm=smiley36.gif]

Takodje[sm=smiley36.gif]




MamaNecaVo -> RE: Decji apetit (13.11.2017 16:21:18)

Kod nas je faza kada A nece da jede i to traje i traje..




mama Jo -> RE: Decji apetit (13.11.2017 18:27:05)


IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

Deciji apetit kako dune vetar[sm=smiley36.gif]



Potpisujem...
Mada u principu jos uvek nemam velikih problema sa apetitom, desavaju se dani kada jede i hoce i milina, onda samo odjednom bira, te nece ovo te nece ono....




Misha i Ljisha -> RE: Decji apetit (14.11.2017 7:12:12)

kod nas je faza nejela vec 3 i nesto godine [sm=smiley36.gif], ja sam cak bila i do psihologa da se posavetujem sta da radim jer sam probala sve moguce i nemoguce metode, izgladnjivanje, ucenjivanje, kaznjavanje, nemarenje, cekanje da kaze da je gladna, teranje, cak sam je tukla po guzi [sm=smiley13.gif] i i dalje smo na istom a psiholog mi rece da je ne teram. Ona nije mrsava, ima 20,5 kg. Sto je cak vise od njenih vrsnjaka, kaze nasa dr da joj toliko imaju prvaci, ali s obzirom da je ona i visa od svojih vrsnjaka sve ok i BMI je ok.

JA kazem dorucak, pa se teramo. Izmedju dobije bananu jabuku ili mandarinu, pa kazem rucak pa se teramo, posle rucka smo smo se nacerali dobije slatkis. I dodje vecera pa se ceramo. Grickalice su joj dozvoljene nekad nakon vecere, tipa kokice. I non stop imamo problem.

Evo bila je kod mojih 2 noci i 3 dana i nista jela nije, mama se moja nasekirala, pravili joj pomfrit, nijedan nije uzela, tata pekao palacinke ona nije pojela nijednu celu, supu je popila iz solje jer ne voli testo iz supe, i jela je malo pecene slanine i to je to.Oni po ceo dan nju nutkali a ona samo kaze nisam gladna kasnije cu[sm=jezicek.gif]. Zivi mmi se roditelji nasekirali. Kaze mama da je divno dete, disciplinovano ali je katastrofa za jelo. Nije htela ni keksa i mleka ma nista. Oni su u cudo kako nece ni slatko[sm=smiley36.gif]. I tako... Ja se vec navikla ali se svaki obrok mucimo




emicaa -> RE: Decji apetit (14.11.2017 8:03:18)

T ne bira sta ce da jede.Cesto ruca dva puta ali sto to traaaajeee.Meni rogovi izrastu dok ona zavrsi sa ruckom.100 puta joj ponovim jedi Teodora




Milena18 -> RE: Decji apetit (14.11.2017 8:11:02)

M za sada ne bira, sve rado jede osim spanaća. Nadam se da će tako i ostati.




emicaa -> RE: Decji apetit (14.11.2017 9:06:27)

Milena Davidu je spinat medju omiljenim stvarima ali zato bira na svemu ostalom [sm=smiley36.gif]




mama Jo -> RE: Decji apetit (14.11.2017 9:09:57)

Moja drugrica je za svoju dvogodisnju ceru pre neki dan rekla - ja ne zna stvarno od cega ona raste i zivi, ona nista ne jede 😊




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>