RE: Sobno cvece (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Od cvetića do salatice



Poruka


vikiveki -> RE: Sobno cvece (23.5.2014 8:40:19)


IZVORNA PORUKA: mika79

mimahana šefleri treba baš dugo da se ožili, stavi je u vodu i ćušni na neko mesto gde nećeš stalno zavirivati i čekaj, treba joj više od dva meseca a možda i duže.

Ja sam znači fenomen[sm=smiley36.gif] meni komšinica dala pelcer šaflere,i rekla da je stavim u vodu...i posle 10 dana videla sam da ima žilice.Kada sam rekla komšinici da treba da je zasadim ona mi nije verovala dok i sama nije videla da ima žilice...sada vidim da je to što mi je rekla da joj treba dosta vremena da pusti žile istina,moj slučaj je samo izuzetak[sm=smiley36.gif]




vikiveki -> RE: Sobno cvece (23.5.2014 22:44:46)


IZVORNA PORUKA: vikiveki

Ivanka ,meni su ciklame najlepše pred zimu tj. u poznu jesen,a ostatak godine nisu baš tako bujne...nisam sigurna da li one u jednom trenutku stvaraju seme[sm=smiley13.gif] meni trenutno umesto cveća imaju kao neke loptice.Zna li neko da li ja te loptice smem da odsečem i da probasm da izvadim ako unutra ima seme?

Ima li nekog ko mi može pomoći[sm=zmeden.gif]




Ivanka 75 -> RE: Sobno cvece (23.5.2014 23:16:31)

imam i ja te loptice... idoh da ih googlam[sm=smiley1.gif]




anci kv -> RE: Sobno cvece (23.5.2014 23:21:10)

jel šefler beše sa zeleno crvenkastim lepim listovima?




Ivanka 75 -> RE: Sobno cvece (23.5.2014 23:39:07)

Progoooglala ciklamu [sm=smiley1.gif]
Te loptice (seme) se seje od aprila do jula, ali na forumima se svasta pise pa sam shvatila da moze i u septembru i opet ce da nikbe.
Glavna caka je da seme mora da bude u potpunom mraku prve tri nedelje,najbolje pokriti ga crnom folijom da ne dodje do uzlaganja svetlosti. Posle toga valjda nije bitno.
Niko nije rekao da li su odmah, iste godine cvetale ili ne, ali uglavnom kazu da su nikle nove ciklame.
E sad, ja ne znam kad da skibem te loptice sa drske, sadili kasnije, moja prestala da cveta pre 2-3 nedelje, ima jednu ooogromnu lopticu i nekoliko manjih.




Leax -> RE: Sobno cvece (23.5.2014 23:39:49)

Evo je saflera i one su sa zelenim uglavnom prosaranim liscem [sm=smiley1.gif]
[img]http://www.moj-album.com/slike/317673/IX3BXEZJwuNXtjWS.jpg[/img]




Ivanka 75 -> RE: Sobno cvece (23.5.2014 23:43:26)

Moja seflera je skrooz zelena, nije prosarana zutim.
Ima mesec dana kako se sunca na terasi (izbacila sam svo cvece iz kuce na terasu i poludelo skroz, samo buja) [sm=smiley1.gif]




Leax -> RE: Sobno cvece (23.5.2014 23:50:24)

Pa zato sam napisala "uglavnom" jer postoji vise varijacija u boji lisca koje moze biti samo zeleno, zuto-zeleno, belo-zeleno,...kao i velicini listova od sitnijih do krupnijih ali je u osnovi izgled biljke isti.
Evo je i zelenolisna [sm=smiley1.gif]
[img]http://img638.imageshack.us/img638/5734/dsc07888d.jpg[/img]




Ivanka 75 -> RE: Sobno cvece (23.5.2014 23:56:38)

to je ta,zelena [sm=smiley1.gifKako da je nateram da pusti jos jednu granu, ima samo jednu a visoka oko 70cm?




Leax -> RE: Sobno cvece (24.5.2014 0:08:32)

Ako ti je izrasla dovoljno u visinu onda odrezes vrh , koji mozes da ozilis, a ona bi trebala da pusti bocne grane . Ako si je ove godine dobila na poklon nije preporucljivo nista seckati treba da prodje bar jedna godina da se biljka adaptira na novu sredinu .




Ivanka 75 -> RE: Sobno cvece (24.5.2014 0:16:57)

Kupila sam je pre 3 meseca. Znaci da je ne diram.
Ok [sm=smiley31.gif]




Leax -> RE: Sobno cvece (24.5.2014 0:23:14)


IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Kupila sam je pre 3 meseca. Znaci da je ne diram.
Ok [sm=smiley31.gif]


[sm=smiley31.gif]




vikiveki -> RE: Sobno cvece (24.5.2014 0:36:08)

Ja sam prošle godine preko Flore kupila jednu šarenolisnu šafleru(ona je prošarana sa žutom bojom po listovima),u početku posle 10 dana listovi su počeli da žute naglo i da opadaju,ja sam zvala Floru i oni su mi objasnili da je to jako osetljiva biljka i da joj ne smem često menjati mesto gde stoji , makar prvih pola godine ili godinu dana.Ja kupila neku prihranu i nisam je više dirala,i povratila se.Isto tako njoj postepeno treba menjati i saksije, svaki put,na otprilike 6 meseci ja je presadim u malo veću saksiju,nisam joj još sekla vrhove jer hoću da mi još poraste,kada bude dostigla visinu koju ja želim,skratiću je.Sada ima nešto više od 50 cm.
Ivanka hvala ti što si se potrudila da mi pomogneš.Ja imam dosta tih loptica i sve su uglavnom iste veličine,i nisam sigurna kada treba da ih sklonim....deluju mi kao da su još nezrele...pretpostavljam kada se budu malo osušile da će se unutra čuti semenke i da će to biti znak da je seme unutra spremno




Žapkić -> RE: Sobno cvece (7.12.2014 15:08:28)

Devojke, da li neko ima "Kalanholu"?
Ja sam je dobila na poklon, ali nemam pojma kako se gaji. Ima crvene cvetiće.
Molila bih one koje imaju ovu biljku da mi kazu nešto više o njoj, jer bih baš volela da mi se "odrzi".




Žapkić -> RE: Sobno cvece (8.12.2014 19:53:56)

Neko?[sm=zmeden.gif] Niko?[sm=smiley13.gif]




Olga75 -> RE: Sobno cvece (8.12.2014 19:58:19)

mislim da je ona sukulent , znaci malo zalivanja , nadjes joj mesto a leti napolje gde i ostali sukulenti
ja bas nisam neki ljubitelj kaktusa i sukulenti pa ih ne gajim , sem krasule koja mi je konacno krenula




Ivanka 75 -> RE: Sobno cvece (8.12.2014 22:51:04)

Na jednobojnoj sefleri mi opadaju ljstovi, zakljucila sam da treba da je presadim u vecu saksiju, sutra cu.

A kako da joj isecem vrh, gde, i sta da radim sa vrhom posle?
Olga, ne znam za to cvece, nikad cula [sm=smiley1.gif]




Kata90 -> RE: Sobno cvece (14.12.2014 12:24:43)

zene interesuje me,dal neka od vas ima avokado?to je vise drvo,ali moze i u kuci da se drzi......kako se to gaji,juce smo dobili to seme....




Kata90 -> RE: Sobno cvece (14.12.2014 15:37:30)


IZVORNA PORUKA: Kata90

zene interesuje me,dal neka od vas ima mango?to je vise drvo,ali moze i u kuci da se drzi......kako se to gaji,juce smo dobili to seme....





emicaa -> RE: Sobno cvece (14.12.2014 16:17:35)

ja imam tri orhideje i neko veliko sa crvenim cvjetovima,pojma nemam kako se zove.meni dosta [sm=smiley36.gif]




superm -> RE: Sobno cvece (14.12.2014 16:24:16)

Skoro sam videla sobno cvece, zove se bozicna zvezda, divno je!




Anck Su Nmaun -> RE: Sobno cvece (14.12.2014 20:58:13)

Uvek sam bila dobra s cvecem ali sad je u nasem stanu pakao ..nemoze nista da prezivi a Fikus pogotovo. Izbacila sam ga u hodnik zgrade, posto niko nije hteo da ga udomi. Setim se ponekad da ga zalijem...pa kako mu bude!




emicaa -> RE: Sobno cvece (1.10.2015 11:13:41)

Žene imam 6 orhideja i svima listovi počeli venuti,zaljevam ih redovno i uvjek su na istom mjestu.Ima li šanse da ih spasim [sm=smiley1.gif]




Наташица -> RE: Sobno cvece (1.10.2015 12:13:58)

ја имам једну исто је била на издаху и опорави се. сад чак и цвјета. једино што ја своју залијем можда три пута мејсечно. можда да провјериш да им није превише воде. него, ја имам други проблемчић. овај мој муж алергичан на све и свашта. изгледа да му смета цвијет орхидеје. уби се кишући кад процвјета, а кад је вани и на послу, ништа му. у стану се ништа није промијенило, редовно чистим, само орхидеја процвјетала. мора бити до ње. не желим да је се ријешим, чак сам планирала још да узмем. је ли има неко слично искуство?




emicaa -> RE: Sobno cvece (1.10.2015 13:09:12)

I ja svoje tako zaljevam i posle prospem vodu jer im ne godi previše.na sve to pazim,čak sam kupila i one kao vitamine za orhideje,dajem im još par dana fore da se oporave inače ću ih zamjenit.
E sad ja nisam nikad čula da može izazvati alergiju,nemam pojma.Pokušaj da je skloneš negdje na dan dva a da on ne ulazi u tu prostoriju pa da vidite.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>