RE: Sobno cvece (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Od cvetića do salatice



Poruka


Anck Su Nmaun -> RE: Sobno cvece (28.11.2013 12:17:50)

Pa ja sam sefleru uvek drzala unutra na toplom.




Žapkić -> RE: Sobno cvece (28.11.2013 12:21:18)


IZVORNA PORUKA: Žapkić

Dobila sam za Tinin rođendan od brata na poklon "Kućnu sreću"-onu što cveta, tj. ima narandžaste bobice.
Da li neko ima tu biljku?
Pošto ne znam ništa o njoj, dobro bi mi došao svaki savet i iskustvo...[sm=smiley1.gif]

Neko?[sm=smiley13.gif]




vikiveki -> RE: Sobno cvece (28.11.2013 13:22:48)

Anck ja sam šefleru držala u sobi ali nije htela da napreduje nikako pa sam je ja iznela napolje kada je bilo toplo i dosta je porasla,ali sada je zima pa sam je opet unela unutra




Ivanka 75 -> RE: Sobno cvece (28.11.2013 13:31:21)

Meni Benjamin opet gubi lisce [sm=smiley13.gif]




Наташица -> RE: Sobno cvece (28.11.2013 13:41:34)

цвијеће кућна срећа треба доста воде, али сипај у тањирић па ће вући цвијеће само и треба јој сваки дан стављати по мало. тако ми је рекла цвјећарка. ја сам мами једном купила то цвијеће, али га је упропастила...није му сипала воде па јој се осушило. е сад, ја би додавала мало водице и одозго пошто вода у тањирићу брзо испари.




bikki -> RE: Sobno cvece (28.11.2013 13:48:18)

[img]http://www.dodaj.rs/t/2q/2h/47rHwq33/dsc0267.jpg[/img]

Jel zna neko sta je ovo?




vikiveki -> RE: Sobno cvece (28.11.2013 13:55:10)

Bikki ja neznam šta je to tj. kako se zove,ali je jako lepo i sviđa mi se,baš je neobično




Anck Su Nmaun -> RE: Sobno cvece (28.11.2013 13:58:31)


IZVORNA PORUKA: vikiveki

Anck ja sam šefleru držala u sobi ali nije htela da napreduje nikako pa sam je ja iznela napolje kada je bilo toplo i dosta je porasla,ali sada je zima pa sam je opet unela unutra

Pa dobro svakom cvecu prija napolje kad je toplo, ali mislim zimi znam da voli toplo a ne hladan hodnik.

Ovo sa slike neznam sta je ali tako cesto bambuse oblikuju... neznam mozda je neka vrsta ?!




bikki -> RE: Sobno cvece (28.11.2013 14:00:27)

To sam dobila na poklon nedavno i interesuje me samo zbog toga da znam kako da se ponasam prema njemu.
Mada,mislim da nije zahtevno.
A lepo i neobicno,jeste[sm=smiley1.gif]




bikki -> RE: Sobno cvece (28.11.2013 14:02:28)

Verovatno jeste neki bamsus,to sam i ja prvo pomislila.




vikiveki -> RE: Sobno cvece (28.11.2013 14:02:54)

Dobro,onda ću ga ipak staviti u sobu da prezimi




Sanchy -> RE: Sobno cvece (28.11.2013 14:16:08)

Skoro je bio neki clanak o tome koliko je difembahija otrovna a i fikus,,ako dete pojede komadic lista moze da bude vrlo opasno,,,ja to nisam znala ,iskreno,pa sam najvise zbog cveca a imam i fikus,bendzamina,adama,indijansko pero,debelu koku,i jos nesto sto ne znam ni sta je,zatvorila terasu ispred kuce i tu cu ih ostaviti zimus,,sta znam..




pocahontas -> RE: Sobno cvece (28.11.2013 14:31:53)

ja sam imala difembahiju koju sam sklonila zbog psa, da je slucsjno ne capi, isto sam cula da je otrovna...
inace su mi se osusila dva fikusa i filadendron koje sam donela od nane[sm=smiley13.gif]




Štetica -> RE: Sobno cvece (28.11.2013 14:34:47)

Zapkic ako je ona biljka kao lozica sa sitnim srcolikim cveticima,i ima sitne bobice(velicine graska),onda znam sta je. Na svetlo mesto i da nebude puno toplo,zaliva se preko tanjirica i mala kolicina vode u zemlju. Voli orosavanje preko lista sa odstajalom vodom. U fajtalicu napunis vodu i ostavis da odstoji. Treba uvek da bude vode vode u tanjiricu jer vole vlagu. Presadi je u vecu saksiju na prolece a mozes i da je razdvojis u bokoru jer se jako brzo siri,kolika god da je saksija za 2-3meseca ce je pokriti celu.
A kad si rekla bobice pomislila sam na ono drvce pmorandzicu-srecicu,jer pod kucnom srecom se prodaje nekih 7-8 biljaka.




Olga75 -> RE: Sobno cvece (28.11.2013 14:35:05)

verovali ili ne imamo temu DIFENBAHIJA [sm=smiley36.gif]
ja je jos uvek nemam u kuci , moja mama gaji neke tri vrsta ali ja necu jos




Žapkić -> RE: Sobno cvece (28.11.2013 16:46:23)


IZVORNA PORUKA: Štetica

Zapkic ako je ona biljka kao lozica sa sitnim srcolikim cveticima,i ima sitne bobice(velicine graska),onda znam sta je. Na svetlo mesto i da nebude puno toplo,zaliva se preko tanjirica i mala kolicina vode u zemlju. Voli orosavanje preko lista sa odstajalom vodom. U fajtalicu napunis vodu i ostavis da odstoji. Treba uvek da bude vode vode u tanjiricu jer vole vlagu. Presadi je u vecu saksiju na prolece a mozes i da je razdvojis u bokoru jer se jako brzo siri,kolika god da je saksija za 2-3meseca ce je pokriti celu.
A kad si rekla bobice pomislila sam na ono drvce pmorandzicu-srecicu,jer pod kucnom srecom se prodaje nekih 7-8 biljaka.

E, štetice, hvala ti puno! To je! Malo si me zbunila kad si mi rekla da aste kao drvce, a ja ne vidim kako bi moglo bit drvce.[sm=smiley36.gif]
Poslušaću tvoj savet-za sada će ostati u svojoj saksijici, a na proleće ide u veću.[sm=smiley1.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Sobno cvece (28.11.2013 20:28:39)

Ja sam kao devojka obozaavala Difenbahije i namnozila ih... desetak cak ako ne i vise!
Razdelila dosta i ostalo mi kod mame jos 3-4 , ali kuci ih jos necu donositi zbog dece.

Inace sam donela jedan lep Fikus ali nesto me nece, jaako sporo mi raste a donji listovi otpadaju, sve radim po knjizi i savetima iskusnih ali ne ide mi [sm=smiley13.gif] a bas volim kad se dobro razgrana kao drvo, extra izgleda!




Moiraina -> RE: Sobno cvece (28.11.2013 20:49:14)


IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Meni Benjamin opet gubi lisce [sm=smiley13.gif]

Meni se ovo dešavalo svako proleće kad bih ga iznela na terasu i svake jeseni kada bih ga unela unutra. Nekoliko puta sam mislila da je gotov, bukvalno svo lišće do poslednjeg se osušilo i otpalo, ostalo je samo stablo. Tada bih odrezala grane, presadila u veću saksiju, posle 2 nedelje je redovno raslo mlado lišće i grančice. Poslednji put kada se tako skroz osušio, proletos, nisam više imala živaca da se bavim time i završio je u kontejneru (dobila sam pelcer od 10cm, bio je metar i po kada sam ga bacila [sm=smiley13.gif]).
Imala sam još gomilu kojekakvog bilja i sve sam poubijala jer sam zaboravljala da zalivam, sad više nemam ništa, a nemam gde ni da držim.




Sanchy -> RE: Sobno cvece (28.11.2013 21:17:32)


IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Ja sam kao devojka obozaavala Difenbahije i namnozila ih... desetak cak ako ne i vise!
Razdelila dosta i ostalo mi kod mame jos 3-4 , ali kuci ih jos necu donositi zbog dece.

Inace sam donela jedan lep Fikus ali nesto me nece, jaako sporo mi raste a donji listovi otpadaju, sve radim po knjizi i savetima iskusnih ali ne ide mi [sm=smiley13.gif] a bas volim kad se dobro razgrana kao drvo, extra izgleda!

Ja imam fikus ,ponekad ga zalijem,tipa jednom nedeljno i poprskam mu listove pa prebrisem jednom mesecno i to je sve..super mi raste ,stalno imam nove listove,,celo prolece,leto i jesen je napolju u polu hladu ,tek kad temp.,nocu ode u minus unosim ga u prostoriju u kojoj nema puno svetlosti,ove godine ostavicu ga na terasi koju smo zatvorili najvise zbog cvece.Eto ,pojma nemam da li je to sto radim po knjizi,ali on meni buja..




Sanchy -> RE: Sobno cvece (28.11.2013 21:19:48)

Sto se tice Benjamina isto i meni opadnu svi listici u zimu,gde god ga stavila ali se na prolece oporavi u fullu i krene da raste bas,,kao da spava zimski san pa se probudi,eto bas..




Torbica -> RE: Sobno cvece (28.11.2013 21:24:59)

Ja sam izrod, ne gajim cvece! Imam u hodniku svasta nesto sto mi je mama donosila pa i brinula o njemu dok je dolazila. Nesto malo je bilo u sobama dok sam imala samo ceru, a kad je dosao Djole i poceo da jede zemlju iz saksije, sve je letelo u hodnik, vecina nije opstala. [sm=smiley13.gif]




Sanchy -> RE: Sobno cvece (28.11.2013 21:39:57)

[img]http://www.dodaj.rs/f/O/1z/16GRn5Ma/sdc13173.jpg[/img]




Štetica -> RE: Sobno cvece (28.11.2013 21:40:40)

Bendjamin mora da "odboluje" svako premestanje i promene temperature. Zbog toga je i moj zavrsio u smecu,jer taman bude lep preko leta i kad ga unesem u kucu on odbaci lisce,pa ostanu samo gole grane.
A inace kod mene sve biljke u prolece lete napolje pa kako im se svidja,90% mi prezivi tako da sam zadovoljna.




Anck Su Nmaun -> RE: Sobno cvece (28.11.2013 22:17:13)

Ma sve isto radim, zalivam jednom nedeljno, prskam , brisem listove, proletos presadila u novu zemlju i lepo je krenuo ali sve mali listovi kao da je gladan a... celo leto napolju bio, sad je unutra i ima svetlosti ali je stao s rastom, mada znam da kod nekih i zimi pusta listove.
Nego sta uciniti da mu donji listovi ne otpadaju.. jer onda ogoli i nije tako lep [sm=zmeden.gif][sm=smiley13.gif]




Ivanka 75 -> RE: Sobno cvece (28.11.2013 22:48:57)

Planirala sam da sutra kupim Sefleru, mm ce da odlepi, on nije ljubitelj cveca, ni u kuci ni u dvoristu.
A ja zeleno cvece, samo liske, obozavam.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>