RE: Razgovori mama 11/15 [chat] (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Razgovori roditelja



Poruka


daca77 -> RE: Razgovori mama 11/15 [chat] (3.11.2015 9:42:47)

Samo da vam mahnem, mame [sm=smiley1.gif]
Ne stizem da pridjem kompu, jer moja N juri po celom spratu-toliko joj je zanimljivo puzanje da je strasno...ruzno je da kukam, ali dete juri na sve strane...kako li ce biti kad prohoda, ne znam...[sm=smiley13.gif]
Jos joj je ovaj prostor od skoro 100kvadrata nedovoljan, vec hoce i kod sveki...a tamo samo trpa gluposti u usta i tako me samo prepadaju-juce je stavila u usta stipaljku od zavese i ne dozvoljava da joj izvadimo...




branki* -> RE: Razgovori mama 11/15 [chat] (3.11.2015 10:00:14)

Wiv,covece,tamo gde bi trebalo da budu stepenibila ce,posto je spavaca soba iznad,jesu merdevine!znaci,ladno je to nekad bio tavan ,oni su ga malo sredili,ima krovni prozor i prislonili merdevine i to se vodi kao jednoiposoban stan.jer su dole soba i kuhinjica.




jess021 -> RE: Razgovori mama 11/15 [chat] (3.11.2015 10:47:18)

Dobro jutro!
Branki, bitno da ste sad zadovoljni, na kraju je super ispalo.
Mi smo se naspavali, iako Lenka cim je spustim u krevetic spava, ali se vrti svo vreme i onda ja mislim da nije dovoljno podrignula pa je podizem i tako 10 puta.
Nemam pojma sto se tako vrti?!




branki* -> RE: Razgovori mama 11/15 [chat] (3.11.2015 10:49:27)

Jess,moguce da je muci stomak ili grcevi,normalno je sve to.ja sam se uvek pitala kako ona izreka-spava mirno kao beba kad se bebe non stop vrte!




Maraj -> RE: Razgovori mama 11/15 [chat] (3.11.2015 11:00:22)

Dobro jutro. I mi nemirnije spavamo... ja ga stavim na bok on se okrene na ledja...

inace mi juce imali revakcinaciju nakon porodilista. Valjda je ovo bsg ili koja vec vakcina koja se prima prva u a Domu zdravlja. Joj ala je provristao. Celo vece je sinoc bio nervozan....




jess021 -> RE: Razgovori mama 11/15 [chat] (3.11.2015 11:02:20)

Meni Lenka samo na boku spava, nesto mi frka da je stavim na stomak ili ledja?!
Mi cemo tu vakcinu primiti kad budemo isli na kontrolu 18.11.
Maraj, jeste to bili na kontroli? Koliko ste napredovali?




Maraj -> RE: Razgovori mama 11/15 [chat] (3.11.2015 11:07:27)

Jess jesmo. 4840g imamo sada (izasli sa 3900gr). Na pocetku mi je slabije napredovao sa Aptamilom . Rekla mi pedijatrica nakon 2.nedelje da uzmem Hipp i od tad mi bolje napreduje. Nekako je i Hipp masniji. Od Aptamila flasica uopšte ne bude masna.
On se meni sam okrene na ledja. Ja ga stavim na bok a nadjem ga na ledjima




Valerie -> RE: Razgovori mama 11/15 [chat] (3.11.2015 12:13:43)

maraj super ste napredovali!
dobili ste (smo) drugu od tri doze vakcine protiv hepatitisa b. tu nema reakcije, ne verujem da je od toga bio nervozan, ali je bockanje stvarno stresno, ja ih nikad ne drzim, a trudim se i da ne gledam [sm=smiley1.gif] sa dva puna dobijamo pentaksim.
pocela je da nam se nazire reakcija na bcg iz porodilista, valjda ce proci bez nekih plikova...

i moja se vrti dosta, ali je podglavim urolanim peskirom, pa je makar malo fiksiram. dosta bljucka pa da se ne zagrcne... previse sam je dojila na jednu stranu, pa je sad favorizuje, moram sad vise na drugu. i dr videla. mislim nema veze ali da podjednako jaca misice vrata. zavovoljna sam kako je cvrsta i dize i drzi super glavu. sad cemo je malko stavljati na stomak, po minut dva, da radi sklekove [sm=smiley36.gif] ali za spavanje necu.
jess, jeste je stavili bese drugu sobu? jao ja nikako moju da premestim nocu u krevetac, ne spavam ja mirno kad ne znam da li mrmlja sto je gladna ili "sanja". kad mi je pred ocima, bolje se razumemo...




wivern -> RE: Razgovori mama 11/15 [chat] (3.11.2015 13:06:11)

Pa vi ste sjajni, upisite se i u temu Napredovanje vase bebe po mesecima
Tu se cekiramo iz kontrole u kontrolu.
Branki sve znam, nista ne moras da mi objasnjavas. Do pre 15-ak godina su na vozdovcu iznajmljivali supu sa poljskim cucavcem kao stan studentima i to su trazili dobre pare posto su u blizini par fakulteta.
Ovo moje dete danas kao da sam ga ukljucila na struju. Ne staje.




Mariya -> RE: Razgovori mama 11/15 [chat] (3.11.2015 13:31:09)

Dan mame!!
ja se smaram na poslu...
jess stavljaj ti nju na bok,kad bude mogla ona će se sama namestiti kako jjoj odgovara.moje obe spavaju na stomaku




Trcosava -> RE: Razgovori mama 11/15 [chat] (3.11.2015 13:50:59)


IZVORNA PORUKA: Maraj

Jess jesmo. 4840g imamo sada (izasli sa 3900gr). Na pocetku mi je slabije napredovao sa Aptamilom . Rekla mi pedijatrica nakon 2.nedelje da uzmem Hipp i od tad mi bolje napreduje. Nekako je i Hipp masniji. Od Aptamila flasica uopšte ne bude masna.
On se meni sam okrene na ledja. Ja ga stavim na bok a nadjem ga na ledjima

Boldovano ću i j potvrditi. Jednom me mrzelo da idem u apoteku po Novalac, pa sam u DM-u uzela aptamil. Ništa masno nije. Inače od kako ne sisa, je na Novalac-u. E da, u aptamilu nema gvožđa, u Novalacu ga ima. Još jedan razlgo više zašto sam ipak se vratila na novalac.




jess021 -> RE: Razgovori mama 11/15 [chat] (3.11.2015 13:56:56)

Mi isto pijemo Novalac.
Lenka spava na boku, s tim da menjamo stranu svaki dan, a ona je meni u pozicioneru tako da nema sanse da se okrene na ledja.
Valerie, sva sreca pa je krevetac na tockice, uvece je prevezemo u nasu sobu, a preko dana je u svojoj, ali nije nijednom spavala kod nas u krevetu.
Bili smo u setnji, divan je dan, i ja sam se osamutila od svezeg vazduha[sm=smiley1.gif]




Mariya -> RE: Razgovori mama 11/15 [chat] (3.11.2015 14:34:13)

Jooj,pišem sa telefona pa sve moram kratko,a još i baguje.
Maraja,niste uspeli sa dojenjem?
i ovde je vreme divno sad a jutros maglusina,jedva sam došla na posao.nisam videla suprotnu traku na autoputu,ni table pored puta!




adulence -> RE: Razgovori mama 11/15 [chat] (3.11.2015 15:26:36)

Dan zene...evo mojih cimerki iz tromesecja...
Meni Relja spava trenutno,a ja leskarim...Maraj od hepatita nemaju bebe reakciju koliko znam...
Meni Relja vrlo cesto spava na ledjima,kad ga stavim na stranu,Iva to nije radila,a kada spava na stomaku ne okrece se naravno...hehhe...ja sam se inace danas bas iznervirala kada sam shvatila da su nam drugu kontrolu zakazali kada budemo imali skoro 3 puna meseca,no sutra svakako idem u dz pa cu da se pobunim...




Maraj -> RE: Razgovori mama 11/15 [chat] (3.11.2015 15:57:44)

Mariya dojim ga ja ali i dohranjujem. Po ceo dan mi je na sisi.... al pojede i dohranu.
Meni Lazar tokom dana spava u dnevnoj sobi na ugaonoj garnituri a nocu je u svojoj sobici u krevetcu. Ta sabica je do nase spavace , vrata su otvorena tako da ga bukvalno cujemo i kako dise celu noc. Al ta sobica mi je udaljena od dnevne a on mi i danju slabije spava tako da je zato sa mnom u dnevnoj preko dana




Mariya -> RE: Razgovori mama 11/15 [chat] (3.11.2015 17:42:04)

Hehe,Maraja,to tebe Lazo koristi kao dudu[sm=duda.gif][sm=smiley36.gif] Ma biće to dobro,samo ga pusti da sisa. Još malo i videfes kako će mu se promeniti ponašanje,menjace se malisa kako raste.
Jao mame..kako pišem sa telefona,sve moram kratko i brzo jer me izloguje nakon minut-dva i nikako da napišem šta je luci radila.odsekla je sebi šiške!!gledam je pre tri dana i vidim cuperak sa leve strane čela,pitam je šta si radila,a ona-odsekla sam kosu!!!ja da crknem od smeha!!jer sama sam kriva,ja sam sebi,dva dana pre toga skraćivala šiške pred njom.ona je videla kako to treba pa uradila i sebi.tako da sam joj morala odseći šiške da mi dete izgleda normalno ali super je ispalo jer je preslatka i divno joj stoje,a meni sve bilo žao da joj odsečem kosu




Mariya -> RE: Razgovori mama 11/15 [chat] (3.11.2015 17:59:24)

Htedoh još da napišem da je dobro to što ga preko dana držiš sa sobom u dnevnoj.ovde na RR sam pročitala kako bebe odmalena treba učiti da razlikuju dnevni i noćni san,pa da znaju da se noću spava u krevecu u mraku i tišini,a preko dana svuda i uz neke zvuke.Ja sam sa obe tako i dobro spavaju.tj.luci je super spavač,a h.ima faze kad se budi ali vidim da razgleda po sobi kad se probudi i kad vidi da je mrak,tišina i svi spavamo onda i ona legne i nastavi gde je stala




branki* -> RE: Razgovori mama 11/15 [chat] (3.11.2015 18:14:46)

Umorih se nesto danas,aa i muka mi neka.boza drnda neke kasike,kao da mi u mozak lupa!kontrolisem se da ne viknem!boka spava.muz ode da saceka bus,mama poslala torbedve koje nisu mogle da stanu u auto od neke rezervne gume.




wivern -> RE: Razgovori mama 11/15 [chat] (3.11.2015 18:23:15)

Zene ovo je da odlepis, sutra pocinjem da radim a uhvatio me stomacni virus [sm=smiley13.gif]
Ne znam cime smem da se kljukam, sad cu da napisem u temi.




amelia -> RE: Razgovori mama 11/15 [chat] (3.11.2015 18:25:29)

Dobro vece mame sta se radi? Ja uspavljujem bebca i malo da odmorim malo pre dosli kuci..bili smo na kontrolu radili mu skrining bubrega kukova i drugih organa sve je ok hvala Bogu ali nisam zadovoljna debil od pedijatra nece da mi meri A koliko je napredovao kaze da nisam imala za to zakazano boze moj sva sam u cudu kao da je ko zna sta trebao uraditi sva sam besna.svakako moram daga vodim kod negovog pedijatra da odnesem rezultate.. Usput bili malo po radnama kupila sam mu jedno odelce papucice dve kapice i jednu jaknicu [sm=smiley9.gif][sm=smiley9.gif]




branki* -> RE: Razgovori mama 11/15 [chat] (3.11.2015 18:30:38)

Wiv,mozda je na nervnoj bazi,od uzbudjenja!
Amelia,super sto je sve kako treba,a [sm=bravo.gif]za kupovinu!ne nerviraj se.




wivern -> RE: Razgovori mama 11/15 [chat] (3.11.2015 18:38:45)

Nije Branki, ja na nervnoj bazi imam grceve uzasne. Ovo je sasvim druga prica, nije za detaljisanje [sm=smiley36.gif]

Amelia pa kako da utrosi 5 minuta vremena za merenje, nisi zakazala sta ce covek [sm=smiley36.gif]




emicaa -> RE: Razgovori mama 11/15 [chat] (3.11.2015 18:40:46)

Ja oslala ovo svoje dvoje po hljeb,a Dora se vraća po peti put da mi pošalje poljubac [sm=smiley1.gif]
Amelia super,a to prvi put čujem da treba i termin za mjerenje.
Wiv ženo baš je našao pravo vrijeme kad će te uhvatit.




branki* -> RE: Razgovori mama 11/15 [chat] (3.11.2015 18:41:25)

Pih,bre,znam za crnu cokoladu za jelo i kuvanje,caj od dunje.




adulence -> RE: Razgovori mama 11/15 [chat] (3.11.2015 19:01:19)

jao zene to nkako da vam napisem na otpusnoj listi za bebu mi je pisalo do treceg meseca vitamin D sa dodatkom vit.K ,a sada kada smo bili na kontroli pita me pedijatrica da li mu dajem i ja kazem da mu dajem samo vit Djer nisam nasla ovaj,ona kaze odlicno taj i dajte,nemojte ovaj sa vit K...sta vi mislite sto mi je to rekla?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>