RE: Partusisten i Verapamil za opustanje materice (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


jovicaa -> RE: Partusisten i Verapamil za opustanje materice (27.12.2011 21:58:19)

 bice ok, samo gledaj sad da lezis sto vise, dok se to ne smiri.




crazymama -> RE: Partusisten i Verapamil za opustanje materice (28.12.2011 19:21:04)

mene danas opet boli, iako pijem partusisten od juce ujutru... juce je prestalo, a danas oko podne opet pocelo, iako danas bas mirujem...
ne znam da li da zovem dr veceras? posle koliko vremena su se vama smirile kontrakcije od pocetka uzimanja terapije? mozda je rano da mi skroz isceznu..?




crazymama -> RE: Partusisten i Verapamil za opustanje materice (28.12.2011 21:48:15)

zvala sam dr, kaze da ne sme da me boli, povecao mi je dozu na 4 sata po 1 partusisten i rekao mi da uzmem palitrex 2x2 i da lezim... i ako me i dalje bude boleo da dodjem u front... nadam se da nece biti potrebe!




Jeca.V -> RE: Partusisten i Verapamil za opustanje materice (28.12.2011 21:59:52)

CM,ma jel si ti sigurna da su to kod tebe kontrakcije?[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]Ono kako si opisivala da te boli meni bas i ne lici na to.Klasicne kontrakcije su kad te steze i popusta bol a uz to ti se i ceo stomak stegne i bude jako tvrd pa popusti.Naravno da trebas da slusas tvog doktora,a ja cisto malo da te utesim,jer po tvom opisu stvarno mislim da to nisu kontrakcije pa zato i lek ne deluje bas.[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Leki 77 -> RE: Partusisten i Verapamil za opustanje materice (28.12.2011 22:31:03)


IZVORNA PORUKA: crazymama
.
ne znam da li da zovem dr veceras?


Kada god imaš dilemu da li da zoveš dr ili ne, zovi! Bolje da ga 100x nepotrebno pozoveš, nego jednom ne pozoveš a trebalo je.




crazymama -> RE: Partusisten i Verapamil za opustanje materice (28.12.2011 23:05:56)

leki, u pravu si!

jeco, meni se ne grci stomak, bol je u potpunosti ista kao blagi menstrualni bolovi... nisam pametna, valjda dr zna bolje nego ja, a on juce posle ultrazvuka rece da su kontrakcije, sta znam... evo utoplila sam se, pisem sa laptopa, i bolje mi je, skoro da ne boli uopste.




Vika -> RE: Partusisten i Verapamil za opustanje materice (28.12.2011 23:08:56)

Moje kontrakcije su bile bas takve- poput blagih menstrualnih bolova. Nisam ni znala jer nisu ličile na one koje su ovde žene opisivale.




crazymama -> RE: Partusisten i Verapamil za opustanje materice (28.12.2011 23:10:51)

kako si ih se resila? :)




Vika -> RE: Partusisten i Verapamil za opustanje materice (28.12.2011 23:14:12)

Moja prica je poduza. Ukratko, bila sam na tokolizi (partusisten i verapamil venski) nedeljama i prevremeno se porodila ali to je sve izazvala operacija slepog creva krajem šestog meseca trudnoće.




crazymama -> RE: Partusisten i Verapamil za opustanje materice (28.12.2011 23:18:09)

aha, vazno je da se dobro zavrsilo! nadam se da ce i meni biti ok.




Vika -> RE: Partusisten i Verapamil za opustanje materice (28.12.2011 23:19:39)

Naravno da hoće! [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image] Slušaj doktora i lezi.




crazymama -> RE: Partusisten i Verapamil za opustanje materice (1.1.2012 21:35:44)

da ne cuje zlo, u NG sam usla bez bolova, navikla sam se na terapiju i skroz sam ok... nema drhtavice ni ostalih nuspojava, a stomak ne boli vise... hvala Bogu.




Ana RR -> RE: Partusisten i Verapamil za opustanje materice (1.1.2012 22:45:29)

CM, samo miruj, to je baš bitno. Ja sam od 17. nedelje pila gynipral zbog kontrakcija i vrlo brzo su mi prestali bolovi u stomaku, a umeli su da budu baš, baš jaki. Verapamil sam jako retko pila, mogu na prste da nabrojim koliko puta. Pomagalo mi je da pre leka pojedem kockicu čokolade i nisam imala drhtavicu. Jedino mi je smetala vrućina, čim izađem na sunce srce mi lupa sto na sat. 




crazymama -> RE: Partusisten i Verapamil za opustanje materice (2.1.2012 12:22:46)

mislis da je pametno da izbacim verapamil, ako mogu?
ja pijem po pola verapamila i po 1 partusisten 6x dnevno... nisam puno izlazila, pa ne znam da li mi smeta sunce, ali od mirovanja me bole zglobovi, prepone, ledja... sinoc smo prosetali krug oko zgrade i prijalo mi je...




Nensi* -> RE: Partusisten i Verapamil za opustanje materice (2.1.2012 17:27:26)


IZVORNA PORUKA: Ana RR

CM, samo miruj, to je baš bitno. Ja sam od 17. nedelje pila gynipral zbog kontrakcija i vrlo brzo su mi prestali bolovi u stomaku, a umeli su da budu baš, baš jaki. Verapamil sam jako retko pila, mogu na prste da nabrojim koliko puta. Pomagalo mi je da pre leka pojedem kockicu čokolade i nisam imala drhtavicu. Jedino mi je smetala vrućina, čim izađem na sunce srce mi lupa sto na sat. 


I ja sam vremenom prestala da pijem Verapamil jer sam provalila da se ne tresem od Gyniprala kad pojedem nesto slatko pre nego sto ga popijem.




Ana RR -> RE: Partusisten i Verapamil za opustanje materice (2.1.2012 20:26:09)

IZVORNA PORUKA: crazymama

mislis da je pametno da izbacim verapamil, ako mogu?
ja pijem po pola verapamila i po 1 partusisten 6x dnevno... nisam puno izlazila, pa ne znam da li mi smeta sunce, ali od mirovanja me bole zglobovi, prepone, ledja... sinoc smo prosetali krug oko zgrade i prijalo mi je...


Pa ne znam, zaista. Kada sam rekla doktorki da ne pijem verapamil pitala me da li SIGURNO ne osećam nikakve tegobe i rekla je da ga obavezno popijem ako osetim lupanje srca. Kad se desi da mi je loše ja ga popijem ali u principu mi nije trebao.
Znam, ja sam mirovala 4 meseca, i dan danas me boli levi kuk [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley29.gif[/image]




Sanjica26 RR -> RE: Partusisten i Verapamil za opustanje materice (2.1.2012 23:47:43)

crazymama meni je isto u trudnoci dr dala verapamil. Primetila sam da mi nista ne pomaze i prestala sam da ga pijem. Na sledecoj kontroli mi je dr rekla da mogu slobodno da ga ne pijem ako mi nista ne znaci. Vazno je da pre leka obavezno jedes. Obicno kad sam jela nije me hvatala drhtavica. I da odmoris pola sata kad popijes. Barem sam ja tako radila.




MarijaBg -> RE: Partusisten i Verapamil za opustanje materice (3.1.2012 0:00:15)

Ja sam bila na tokolizi u bolnici nekoliko puta po par dana, tad sam pila verapamil i treslo me strasno. Kad sam pila gynipral u tabletama, na 4 sata, nisam pila verapamil, uopste nisam osecala drhtavicu, lupanje srca, nista. Dr mi je odmah rekla da ne pijem verapamil ako dobro podnosim gynipral, cak je bolje da ne pijes, cuvaj zeludac, trebace ti [sm=smiley36.gif]




crazymama -> RE: Partusisten i Verapamil za opustanje materice (3.1.2012 1:07:36)

u kojim slucajevima je neophodna tokoliza, kako prepoznati taj trenutak..?




crazymama -> RE: Partusisten i Verapamil za opustanje materice (3.1.2012 23:06:18)

izbacila sam danas popodne verapamil, nemam nikakve nuspojave kad popijem samo partusisten [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image], normalno se osecam!




Ana RR -> RE: Partusisten i Verapamil za opustanje materice (3.1.2012 23:08:48)

Odlično [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image] i tačno je ovo što Sanjica kaže, obavezno klopaj pre leka i odmori posle. 




dejana007 -> RE: Partusisten i Verapamil za opustanje materice (3.1.2012 23:12:37)

to ti je super! ja pila oba leka u trudnoci, toliko se plasila da ne smeta bebi ali sve je proslo o.k i on je dobar [sm=smiley1.gif]

s tim sto mi rekli da cu da izguram ceo 9 a ja se porodila treci dan od prestanka terapije....

sto se tice tokolize i nju primala, na osnovu merenja kontrakcija, otvorenosti - doktor preporuci.




crazymama -> RE: Partusisten i Verapamil za opustanje materice (3.1.2012 23:33:09)

hocu hvala ;)




Ana RR -> RE: Partusisten i Verapamil za opustanje materice (4.1.2012 10:20:04)

Da, ja sam se porodila 5 dana posle završetka terapije [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




crazymama -> RE: Partusisten i Verapamil za opustanje materice (4.1.2012 10:27:16)

znaci, da se ne iznenadim ako dr kaze da ga pijem do kraja trudnoce...




Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>