RE: Partusisten i Verapamil za opustanje materice (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


Maslacak15 -> RE: Partusisten i Verapamil za opustanje materice (17.3.2012 7:17:37)

Hm znam ja da je do doktora i njihovog nacina rada. Sad sam videla da nemacko udruzenje ginekologa u svojim guiadlines zvanicno opominje lekare da nema validnih dokaza da Partusisten deluje i da ga zbog ozbiljnih sporednih efekata ne treba davati. Nehotice sam te zabrinula Sanchy, sigurno oni znaju sta rade i sve je do individualnog organizma i klinicke slike. Ali zaista je tako, mozes da pronadjes po netu i anglosaksonske studije idealna duzina grlica je data na preko 3,5 cm ispod 3 se preporucuje posmatranje, a na 2,5 mereno transvaginalno (ä!) je cuttoff ispod kojeg postoji statisticki gledano povecan rizik od preranog porodjaja i otvaranja. A sigurno postoje i zene i sa kracim grlicem pa i otvorene koje izguraju do termina. Ali tako kazu cifre.....




Sanchy -> RE: Partusisten i Verapamil za opustanje materice (17.3.2012 12:45:37)

Pitacu ga sledeci put za tu duzinu grlica,to mi nista ne odgovara posto idem na carski ali ja sam dva puta bila u hitnoj(zbog bolova u stomaku) kod razlicitih dr ..plus moji doktori niko nikakvu zabrinutost nije pokazao,nista mi na tu temu niko nije ni nagovestio...[sm=smiley13.gif]




Olga75 -> RE: Partusisten i Verapamil za opustanje materice (17.3.2012 14:48:06)

GRLIC MATERICE U TRUDNOCI
molim vas da koristite pretrazivac




Sanchy -> RE: Partusisten i Verapamil za opustanje materice (17.3.2012 14:50:58)

Puno tema i puno stranica...kada ukucam zeljeni pojam stalno me vraca nazad...i stvarno ne mogu unapred da znam da li postoji koja tema..u svakom slucaju nasla sam malopre




crazymama -> RE: Partusisten i Verapamil za opustanje materice (11.4.2012 13:31:56)

drage trudnjace, obzirom da sam stigla do porodjaja, zelim da poklonim 3 kutije partusistena koji nisam iskoristila i jednu kutiju verapamila... rok trajanja partusistena je do 03.2016.g. a verapamil do 09.2014.

saljem post expressom, jer sam pred samim porodjajem, pa ne mogu da izlazim, vase je samo da platite 150din postarinu kad vam dostave paketic.
prva koja mi posalje privatnu poruku sa podacima dobice lek.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 8 [9]