RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuvajmo zajedno



Poruka


Modessty -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (29.1.2015 8:49:05)

jocajaca a po kom receptu si pravila fondan?




jocajaca -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (29.1.2015 8:53:55)

Zadnji put kad sam pravila pravila sam po Minjinom receptu, a inače sam isprobala puno recepata I svi su oni tu negdje.
Jednom sam pravila I posni, e pošto nisam mogla da nađem posni želatin onda sam pravila bez njega pa nije mi ispao lose samo što se teže razvlačio.
Ne znam kako ga razvlačite ali ja imam jednu mušemu koju malo ali malo pospem šećerom I na njoj razvučem a onda zajedno sa mušemom podignem I prekrijem tortu tako je lakše nego dizati sam fondan.




Mala Elena -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (29.1.2015 13:41:02)

Ma sipala sam secer ali posto je sve to otislo u beskonacno. ..pocela masa da puca. Dosetila sam se da namazem ruke maslacem i uzorak prosao ok [sm=jezicek.gif]




milicicak -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (18.3.2015 20:42:29)

Ja napravila masnice i tackice za tortu koju cu sutra da filujem i ostavila da se osusi. Jesam li se zeznula?
U stvari, da li se svezi ukrasi od fondana stavljaju na sveze prekrivenu tortu ili se suse pa onda stavljaju?




lesica -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (18.3.2015 20:44:10)

Milicicak, nema veze što će se osušiti. Samo ih pre stavljanja pipni vodom, i lepše će se zalepiti.




milicicak -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (18.3.2015 20:45:57)

Hvala, Lesice :)




Mala Elena -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (19.3.2015 15:59:14)

Mene zanima da li je fondan otporan na slatku pavlaku, kremfix i vocni fil ? Zapravo buter krema stiti fondan od svega toga?
I da li se po figuricama moze iscrtavati cokoladom ?




Biserce -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (21.12.2015 9:41:18)

Helppp...cime mesite kupovni fondan???Ja sa brasnom i kad napravim figuricu ona mi sljone...ako stavim puno brasna onda se kruni i puca...




amdn -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (21.12.2015 21:11:18)

draga nemoj mesiti figure od brasna,evo recept iz MInjine kuhinjice, ja pravim tako vec 4 god i odlicne su, ako treba savet pitaj ili poslaji pp.

http://www.ringeraja.rs/c-kuhinja/recepti/figure-od-fondana_1982.html

srecno




amdn -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (21.12.2015 21:16:24)

http://www.ringeraja.rs/c-kuhinja/recepti/figure-od-fondana_1982.html

evo linka




Bibilib -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (22.12.2015 0:38:19)

Evo ti link kako ja pravim inace fondan masu
http://www.ringeraja.rs/c-kuhinja/recepti/fondan-masa_1423.html




milicicak -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (19.3.2016 20:35:46)

Kad prekrijem tortu fondanom ne bi trebalo da je stavim u frizider?
Kako mi nedostaje slaaaag.... Mrziiiim fondan [sm=smiley36.gif]




IvanaSK RR -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (19.3.2016 20:48:56)

Fondan ne treba u frizider,moze da se razlije.




choopa choops -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (19.3.2016 23:46:18)

Ja uvijek stavljam torte sa fondanom u frižider i nikada se nijednoj nije ništa desilo :-) Od prve torte 2009-te godine do dana današnjeg [sm=smiley1.gif]




vikiveki -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (20.3.2016 0:20:34)

Jao ,ja još uvek nemam hrabrosti da se usudim da pravim torte sa fondanom:)




milicicak -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (20.3.2016 0:38:39)

Choopo, znaci mogu da je prekrijem fondanom sutra i gurnem u frizider do prekosutra? Jupiiiii :)
Ne mogu da se setim sta sam radila prosle godine, al mislim da su mi torte bile na terasi, bilo je hladnjikavo.
I opet moram da kazem da je slag majka mara za torte al sta da radim kad ne mogu da ga koristim.
Koliko torti moze da se prekrije od one mase fondana iz Minjinog recepta? Sve mi se nesto mota po glavi da je dovoljno za jednu tortu, tj da sam prosle godine pravila dve mere. Cu se utepam ako budem morala jos jednom da mesim [sm=smiley36.gif]




choopa choops -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (20.3.2016 1:37:50)

Tortu obloži buttercream-om ili ganache-om i onda fondan i pravac u frižider ;-) Ne znam kolika ti je torta, ako je manji kalup, onda bi možda mogle i dvije?! Ja uvijek napravim jednu dozu, prekrijem tortu i ostane mi za figure. Pečem u kalupu od 28cm.




nikiteki -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (20.3.2016 22:33:51)

Ja nikad nisam pravila tortu sa fondanom ne znam ni da li bi umela




veselicaa -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (12.3.2018 15:24:04)

Fondan pravim samo po receptu sa Minjine kuhinjice.Probala sam i onaj sa zelatinom bez glicerina,nisam nesto zadovoljna,lep je na izgled ali se ne oblikuje tako lako.




mama Jo -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (13.3.2018 12:24:22)

Ja sam jednom samo uzela fondan, li gotov, nemam zivaca da pravim sve to a mislim i da sam malo ,,smotana" za tako nesto 😂




Duškić -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (13.3.2018 12:27:24)

MorAm ovo da pronadjem. Pa da probam da napravim.




vocicana -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (13.3.2018 14:50:07)

Ma sve do tog dela, fondani, figurice...sve odradim,a taj deoukrasavanja, antitalenat.
Ne mogu stvarno da se petljam. Nisu ni figurice tako skupe.




veselicaa -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (13.3.2018 21:32:55)


IZVORNA PORUKA: Duškić

MorAm ovo da pronadjem. Pa da probam da napravim.

Sta te zanima,pitaj objasnicu ti[sm=smiley1.gif]




milicicak -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (8.3.2019 18:04:55)

Da li neko ima iskustva sa Mirpain masom za dekorisanje? Ja bih da je narucim i iskoristim umrsto fondana, ispadne mi jeftinije ali nemam pojma da li to moze tako kako sam zamislila




Ana RR -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (8.3.2019 18:24:41)

Milicicak, ako ti nešto znači ja sam ovo koristila

[img]https://i.postimg.cc/6T0kvKyL/4178-1505399184-356cover-image-detail.jpg[/img]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sledeća stranica >   >>