RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


Misha i Ljisha -> RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo (12.6.2018 13:06:26)

Maraj normalno je, ipak je oborio malo veruj mi tvom L znaci i to. Ne spusti se uvek na 36,6 temp kad skidas. Bitno je da je pala pa makar i za 0,1 iako je deprimirajuce ali bitno je da NE raste




jess021 -> RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo (12.6.2018 13:24:12)

Maraj, jel mu dajes samo Panadol?
Moja deca, a cujem i od ostalih mama, slabo reaguju na paracetamol, narocito kod visoke temp. Pokusaj sledeci put opet sa Brufenom, znam da si pisala da nije reagovao na njega, ali ja bih ipak dala. Ili kupi Nurofen, mozda ce bolje reagovati na njega.
Mama Jo, kao sto su ti rekle vec, ako je nervozna nemoj cekati 38.5




Maslacak15 -> RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo (12.6.2018 13:28:29)

Maraj to nije visoka temperatura vazno da je malo spala. Upala grla moze da bude i virusna. Ja jesam prijatelj antibiotika ali deluju samo na bakterije.Ako se temperatura ne povuce tokom dana sklona sam da mislim da je ipak virus. Antibiotici deluju skoro momentalno kad terapija odgovara patogenu. Ali ne treba previse da brines, bice sve ok iako verujem da ti je neobicno kad nisi navikla.




Maraj -> RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo (12.6.2018 14:08:51)

Hvala drage na savetima
Ja stvarno nemam iskustva. L je bio bolestan pre 2 god kada je imao upalu uha i to je to. Tako da sad ove T koje jedva spadaju mi deluju bas [sm=smiley29.gif]
Jess probacu sledeci put opet sa brufenom




IvanaSK RR -> RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo (12.6.2018 14:38:39)

Maraj, nama je skoro svaka temperatura isla do 40. Vrlo brzi joj skakala i tesko se spustala. Kombinovala sam Brufen (ili Nurofen) sa Paracetamolom. Dešavalo se da joj dam i Brufen u razmaku manjem od sest sati ako je frka.
Izbegavam da dajem ako je ispod 38.5 ali isto gledam kako se oseca. Ili nocu ako mi je frka dam i ako nema toliku temperaturu.




Sanjica26 RR -> RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo (12.6.2018 14:49:14)

T je bila dete kojoj se temperaturu se nisu skidale od febriceta. Samo joj je brufen obarao temperaturu. Imala je strahovito visoke temperature kad se setim. Jeza me sad prodje. Mi smo se cesto tusirale. Glavu nikad nisam kvasila. Samo kad je istusiram, mokru pelenu stavim na celo i menjam.
Kod Sofije su bile visoke temperature, ali kod nje odmah znamo uzrok respiratorne infekcije. I cim dobije jednu bocu stane.
Sto vise tecnosti nek decica piju.




mama Jo -> RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo (12.6.2018 16:33:50)

Evo J je pala od paracetamola, od jednog... sad nije jij ni bila jako visoka 38,1 kad sam joj dala ali je vas lose izgledala odjednim. Od kad se probudila 36,7... nadam se da je to to




IvanaSK RR -> RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo (12.6.2018 17:47:37)

Zelim vam da se ne vraća temperatura.




mama Jo -> RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo (12.6.2018 19:24:12)

Vratila se 😈
Jaoj, tacno po raspolozenju joj vidim.




pari -> RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo (12.6.2018 19:30:49)

M sad ima 38 i zali se jako na grlo...
Mislila sam zbog bola da mu dam brufen, tantum verde sprej i neoangin junior bombonice.
Sta vi dajete?




IvanaSK RR -> RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo (12.6.2018 19:34:35)

Pari, sve to i mi dajemo [sm=smiley1.gif]
Kao sto vec napisah Brufen dajem ako je iznad 38.5 ili ako je nesto mnogo boli, razdrazljiva, nervozna...




jess021 -> RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo (12.6.2018 20:57:18)

Pari, daj Brufen, jer pored toga sto skida temp, deluje i protiv upalno.




MimaKos -> RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo (12.6.2018 21:59:38)

Ja sam vise za paracetamol, pa ako je jaca temperatura i ne dwluje onda dajem brufen. Ali uvek prvo probam paracetamol. Nurofen je nama bio uzas, nikad nije delovao ( ne znam zasto ?? )..




mama Jo -> RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo (12.6.2018 22:05:59)

Mi smo paracetamol jer joj je 38, 1, i snizi joj ali cim prodje dejstvo vrati se temp...

Sta da radim tokom noci? Da probam da joj izmerim? Kontam probudice se vec ako joj bude neugodno...




lesica -> RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo (12.6.2018 22:09:29)

Žene, dajte deci da pijuckaju neki rehidran, kad su pod temperaturom, naročito sad kad je ovako pakleno.

Mi se solidarišemo, zapravo sad već nema T, ali vikend i juče ojhaaa.

Mama Jo, ja noću na pipanje merim [sm=smiley36.gif] i ukoliko su vrući dam sirup, naravno pratim kad i koji su prethodno pili.




mama Jo -> RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo (12.6.2018 22:14:22)

Da, da... razumem, evo pipkam je [sm=smiley36.gif]
Tako cu raditi tokom noci, ionako se budim svaki cas...

Nije mi palo na pamet rehidran da joj dam danas jer samo tem.je imala nikakvi drugi simptomi... ali kad bolje razmislim slabo je jela i pila... skroz si u pravu za to!




IvanaSK RR -> RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo (12.6.2018 22:18:43)

Mama Jo, ako joj spusta temperaturu Paracetamol onda kotisti njega. Koristimo ono sto deluje[sm=smiley36.gif] moja ne voli te rehidrane nikako, a svaki put joj kupujem.




Ana RR -> RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo (12.6.2018 22:21:22)

O bre, šta je ovo? Mukice male [sm=smiley13.gif]




IvanaSK RR -> RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo (13.6.2018 7:30:57)

Kako je prosla noc?




mama Jo -> RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo (13.6.2018 8:21:45)

Kod nas relativno ok... pod tim mislim da se budila cesce i na cas mi se cinila bas topla, na cas ne...lomila ju je verovatno! Nismo nista popili tokkom noci, evo od jutros je lepo raspolozena...


Jutros joj stavljam toplomer a ona vice: ,,gleeedaj bebo sad ce mama da izmeri koliko imam kila" 😁




IvanaSK RR -> RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo (13.6.2018 8:32:01)

Hahaha, ona je slatkica[sm=smiley1.gif]
Nadam se da nece imati vise temperaturu.




Maraj -> RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo (13.6.2018 9:24:17)

Moj L je jutros u pola 4 imao T. Dala sam mu brufen. Custila nos usisivacem
Od tad je ok. Nema T. I u pola 8 je popio antibiotik
Ja L nikad nisam davala to za rehidrataciju.
Imam 2 kesice od proslog letovanja. Ponela na more i vratila. To mu samo dam da posisa tu kesicu?
Mm mu kupio lizalice sa vitaminom c
Nece da jede tj da sisa one tvrde bombone za grlo (neoangin) a lizalicu hoce. Pa bar nju nek polize...




mama Jo -> RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo (13.6.2018 9:26:29)

Mislim da se rehidran rastvara u vodi i onda pomalo pije.




IvanaSK RR -> RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo (13.6.2018 9:27:38)

Mislim da se rastvori u pola litre vode prokuvane i prohladjene.




Maraj -> RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo (13.6.2018 9:27:47)

Ja imam one 2 kesice. Kao za instant (nes) kafu




Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>