Temperatura (sirup i čepići) II deo (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


wivern -> Temperatura (sirup i čepići) II deo (26.4.2016 6:52:12)

Nastavljamo tamo gde smo stali.
Nadam se da ova tema nece brzo stici do 100 strana.




sonyasha -> RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo (15.5.2016 7:09:14)

Merila sam Milutunu pre pola sata i ima 37, 3. [sm=smiley13.gif]Ne znam da li da dramim, jer on ima tek 5 meseci.[sm=zmeden.gif] Mada niko od nas nema temperaturu i on nema nikakve dodatne simptome. Mislim da ću da pošaljem mm po paracetamol i da čekam - nema druge.




wivern -> RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo (15.5.2016 7:37:06)

Sacekaj da mu T predje 38, ako predje. Nama paracetamol nista ne radi kod T, samo brufen.
Pogledaj kakvo je vreme svuda su viruscine, svi su zivi bolesni.
Nadam se da ce brzo proci.




sonyasha -> RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo (15.5.2016 7:53:46)

Hvala Wiv, tako ću. Nama kod Vojina ne radi Brufen pa vođena tim kažem paracetamol.




wivern -> RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo (15.5.2016 7:57:03)

i ja sam prvo davala paracetamol, jer on meni pomaze. ali ovo moje dete definitivno nije na mene [sm=smiley36.gif]. Ja retko imam visoke T a on nikada nema niske [sm=jezicek.gif]




sonyasha -> RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo (15.5.2016 11:50:55)

[sm=smiley36.gif] a na mene ne deluje paracetamol luda kuća [sm=smiley36.gif]
Inače, klacka se oko 37,5 pa mi samo ostaje da ga gnjavim da stalno siki i da se nadam najboljem!




jess021 -> RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo (15.5.2016 11:58:31)

Sony, nemoj da brines, ako je to moguce. To stvarno moze biti temp od zubica. Ako tako ostane nista mu nemoj davati.
Da sto pre prodjr[sm=smiley31.gif]




choopa choops -> RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo (17.5.2016 13:31:14)

I opet sa temperaturom[sm=smiley13.gif] 38,5. Danima je vec slinava, krklja dok kašlje, a sinoć dobila T. S druge strane bojim se da nije opet urinarna infekcija?![sm=zmeden.gif]




Mala Elena -> RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo (1.6.2016 10:26:51)

Evo, imala je onu nisku T i juce dolazi iz vrtica raspolozena, sve ok...i najednom, tamo oko 20h pocinje da povraca. Prvo je povratila neku corbicu i tokvice a to su i imali za obrok u vrticu. Posle je povracala celu noc. Bila je gladna i trazila je svasta ali nisam mogla da joj dam. I na vodu je povracala. Uz to dobila je i dijareju.
Recite mi, kad spustam T tusiranjem, da li smem kvasiti glavu???




serpica -> RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo (1.6.2016 13:29:04)

ME ne kasi glavu dok je tusiras,mozes lice da joj kvasis a kasnije na celo obloge ali glavu ne,bar su meni tako rekli dr.
I nas zadesila neka t iznenada...[sm=smiley13.gif]




Mala Elena -> RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo (1.6.2016 14:19:47)

Oh nije valjda [sm=smiley13.gif]?
Pa i.ja mislim da kosa ne treba, nas su tako ucili stariji a danas neka zamenska rece obavezno glavu tj kosu da joj peremo pa mi nista vise nije jasno [sm=zmeden.gif]




choopa choops -> RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo (1.6.2016 15:00:09)

ME i kod nas važi pravilo da se ne kvasi glava, ali sa ovdje čitala da kao baš treba da se rashladi?!?! ne znam, nisam pametna. Ja mojima i dalje ne kvasim glavu kad imaju T.[sm=zmeden.gif]




Maraj -> RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo (1.6.2016 15:02:28)

Jedni dr kazu da se kvasi glava , drugi ne. ..... mozda je ok da joj lice kvasis a kosu ne




dijana1* -> RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo (7.6.2016 22:03:37)

Kod mene svi bolesni. Doduse Vuk i Uros su se resili temperature. Vuk pije Panklav a Urosa inhaliram a Kosta vec 5 dana ima temp i jake glavobolje. Danas place Kosta placem i ja sa njim. Dete jauce i kuka joooj jooooj[sm=smiley19.gif]
Ujutru ponovo kod dr.




Ana RR -> RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo (7.6.2016 23:20:09)

O bre Dijo [sm=smiley13.gif]




mama krava -> RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo (18.6.2016 16:41:39)

Ovaj moj juce rano ujutru dobio T...kmeckao u snu i ja kad sam ustala da ga proverim, provalila da je topao. Imao je 38,4. Dobio lek, preznojo se....i tek popodne ponovo dobio isto 38,5. Isli do DZ da ga poslusaju...kazu sve ok. Dise savrseno, a meni se cinilo da krci. Nocas je poceo da kaslje laringiticno....dala sam mu Pulnocort i imao je opet temp 38,5....dala sam mu opet lek da mu spusti temp. On je inace super ovako ...jede, svadja se sa setrom, hoce da ide napolje....malo se snuzdio pred spavanje i tada je imao opet 38,4, ali mu nisam dala nista. Spavao, probudio se, rucao....gleda crtace, ali je i dalhe vruc....38,2. Bax da vidim sta ce biti do veceras....necu mu davati lek.




mama krava -> RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo (18.6.2016 22:40:21)

Evo sad sam mu tek dala. Ima 38, ali bunca jadan u snu i vrpolji se. Inace je bio ok. Bili napolju, vecerao, ali brzo je zaspao...sad da ostanem jos malo da ga presvucem ako se preznoji...valjda je stvarno samo virus[sm=smiley13.gif]




choopa choops -> RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo (18.6.2016 23:00:24)

A je l' kašlje? Kako jede, pokazuje li da ga boli grlo?[sm=zmeden.gif]

Pisala sam u temi urinarne infekcije i trodnevna groznica.
I je imala temperaturu prošlog vikenda, pa sam vadila samo urin (tako nam je savjetovala dr da uradimo u slučaju da dijete ne pokazuje znakove prehlade, tipa da joj jako curi nos ili da kašlje), nisam znala šta da radim. Na kraju je ispalo da je imala trodnevnu groznicu (3 dana visoka temperatura, po završetku toga osip), a pored toga je imala i UI, pokazla je urinokultura.




mama krava -> RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo (18.6.2016 23:19:21)

Kaslje, ali nista spec...kad lezi onda malo vise. Ma jede, igra se...nije ni vusoka temp....oko 38,5... Juce je rekao da ga bole oči, ali to je verovatno od temperature. Evo preznojio se...sad da ga presvucem...da mu dam vode pa da spavamo.




choopa choops -> RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo (18.6.2016 23:35:50)

Da i moji govre da ih bole oči (ili glava) kad imaju temperaturu.
Valjda prođe brzo, mora da je neki virus.




milicicak -> RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo (12.9.2016 14:26:17)

Da se zapljunem... Do danas sam mislila da sam ekspert za skidanje temp ali ovo sto mini buba ima me razuverilo. Vec dva sata joj skidam temp al ne pada ispod 39. Prvo smo se hladili pelenama, pa je popila brufen, pa sam je tusirala, pq smo se opet hladili... I dalje nece ispod 39




branki* -> RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo (12.9.2016 16:18:44)

Milicicak,kako je tara?a,da kombinujes brufen i paracet?




milicicak -> RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo (12.9.2016 18:43:20)

Branki, citav sat nije imala temp, tj. imala je oko 37 sa nesto sto ja ne racunam u temperaturu. Pa je opet pocela da skace... Taman sam iskoristila dok je tu oko 38 da joj uvalim palacinku da pojede...
Inace joj kombinujem eferalgan/brufen na 4 sata, sad je problem sto joj posle leka temperatura ne spada po 3 sata pa tek onda krene polako da pada... A mnogo mi ke kratko to vreme izmedju da joj kombinujem lekove. Nisam pametna...




lesica -> RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo (12.9.2016 18:48:23)

Mili, je l ona imala do sada rozaceu ( sesta bolest) ?
Nema nikakvih drugih simptoma sem T?

Ako je to, drz se 3 dana uzasne T koja nece dole i onda samo u trenutku spadne pa krece osip.

E da, proveri sa lekarom, mozda joj treba povecanje doze leka, nekad i to radi posao.

Grlim vas [sm=smiley31.gif]




milicicak -> RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo (12.9.2016 18:55:25)


IZVORNA PORUKA: lesica RR

Mili, je l ona imala do sada rozaceu ( sesta bolest) ?
Nema nikakvih drugih simptoma sem T?

Ako je to, drz se 3 dana uzasne T koja nece dole i onda samo u trenutku spadne pa krece osip.

E da, proveri sa lekarom, mozda joj treba povecanje doze leka, nekad i to radi posao.

Grlim vas [sm=smiley31.gif]

Jeste, imala je rozaceu ako je to ono tri dana paklene temp pa onda osip. A imala je i neki mnogo gadan virus kada deset dana nisam mogla da joj spustim temp ispod 38 al je padala relativno brzo sa 39 sa nesto na 38. Sad joj jako tesko spustam ispod 39. Ma leveluje mi dete u svakom smislu [sm=jezicek.gif]
Hvala puno, divne ste [sm=smiley31.gif]




Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>