RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat] (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> U očekivanju (deteta)



Poruka


pngpme -> RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat] (6.6.2016 18:20:45)

Emice jeeee! Super kad je sve ok...
Ja se raspadam danas, vratila se sa ispita, sve me boli...




BubaBubica -> RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat] (6.6.2016 20:21:03)

Super Emice! [sm=bravo.gif] Mene nije pregledao jer je bio umoran, kaže gužva bila danas, kaže kontrola za mesec dana. Opet mi je posteljica zadnji zid, prošli put je bila prednji i takooo... po tome znam da nije ni pogledao dobro UZ ali beba je aktivna nonstop, pa ne brinem [sm=smiley36.gif] UZ kaže da ima oko 1600 gr [sm=9nebesa.gif] još toliko da nabaci i može napolje [sm=smiley36.gif] Ja imam 65 kg, znači u plusu sam 16 kg ali dobro, taman ono što izgubim na porođaju ostaje mi kilaža odgovarajuća na moju visinu. I na kraju mi babica kaže a mogu da nastavim da krečim [sm=jezicek.gif] samo sam se nasmejala i mislim si samo neka smo mi završili sa krečenjem dosta je bilo. Stavljam kasnije slike, nije sve kako sam naumila ali to moram korak po korak, nisam počela ni da oslikavam zidove još. Sada mi izgleda sve praznooo.




marijana22 -> RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat] (6.6.2016 20:52:52)

Emice [sm=bravo.gif] Bubice [sm=bravo.gif]
Ja idem sutra na kontrolu nadam se da će me primiti
Kuhinju smo završili, danas nam bio majstor treba rupe oko prozora da se pokrpe i da se gletuje, kreči, dolazi u ponedeljak. I to da završimo pa da odmorimo. Danas sam vodila decu posle vrtića u parkić, bili smo dva sata. Došli kući jeli, onda mm vodio sina kod drugara, a ja ćerku napolje jer je plakala za njima i baš mi nije prijala ta šetnja, mrtva sam.

Bubi jedva čekanm slike.
Png kako si prošla na ispitima?




pngpme -> RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat] (6.6.2016 22:03:21)

Bubice, super da je beba dobro, [sm=smiley21.gif] za doktora kome posteljica šeta...
Marijana, super su ispiti svi prošli, imam još dva, ali u mom gradu, ne moram da putujem na njih, tako da mi to puno znači. Polažem neku razliku predmeta, što bi moj tata rekao - o jadu radim. Ti? Pune ruke posla oko djece :). Želim sreću na sutrašnjem pregledu, da vidimo kako je napredovala djevojčica. Ja idem na CTG sutra, danas sam imala samo par kontrakcija, svaki dan je dan za sebe skroz, nema pravila...




Ella2407 -> RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat] (6.6.2016 22:08:11)

Emice super da je sve ureduu...
Bbubice takodjer,hahha
a kakve su ti to kile molim te na tvoju visinu [sm=zmeden.gif]
Ako sada imas 65,to je koliko sam ja imala kada sam ostala trudna..a slicne smo ja mislim visine,ja sam 171 ..hahha :D
ja sam sad na +15,strasnooo,samo cekam kako ce me dr nalijepit sad kad odem hahha :D





vocicana -> RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat] (6.6.2016 22:13:47)


IZVORNA PORUKA: Ella2407

Emice super da je sve ureduu...
Bbubice takodjer,hahha
a kakve su ti to kile molim te na tvoju visinu [sm=zmeden.gif]
Ako sada imas 65,to je koliko sam ja imala kada sam ostala trudna..a slicne smo ja mislim visine,ja sam 171 ..hahha :D
ja sam sad na +15,strasnooo,samo cekam kako ce me dr nalijepit sad kad odem hahha :D



Trudnicice caos!
Emice divno da je sve u redu!
Bubice, sampionko, posestrimo!!! Uizvajte
Ella draga, ja sam mislila da cu eksplodirati u 9-tom. Samo se opustite, jedino sto vam ne zavidim je sto cete se namucitipo ovom groznom vremenu, vrucine i to,, ali je proslo leto ja mislim neponovljivo sa onim paklom!
Ljubimo vas, idem dalje, kucevni poslovi me cekaju dalje[sm=zz_banghead.gif]




emicaa -> RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat] (6.6.2016 22:17:55)

Bubice možda si ti fenomen neki pa ti posteljica šetka,kreten ti je doktor da znaš [sm=smiley1.gif]
Ella samo se ti opusti,moja zaova u prvoj trudnoći dobila preko 20 kg i posle dva tri mjeseca opet bila živi kostur [sm=smiley36.gif]




BubaBubica -> RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat] (7.6.2016 8:13:04)

Dobro jutrooo [sm=smiley31.gif]

Emice, Pngpme šta da vam kažem za doktora, koji je radio nekada u Vršačkom porodilištu... Posteljicu verovatno nije ni pogledao. A imala sam jednu kontrakciju za vreme UZ, baš me stisla i zbog ležećeg položaja em gura tu sondu po stomaku, ništa nije prokomentarisao niti sačekao da prođe a meni baš neprijatno bilo. Meni je važno da su mi izmerili pritisak, da bebi dobro kuca srce, ostalo neka mu je na duši. Meni je ličio kao da je dan pre bio na nekoj žurci i ono drugi dan ne zna gde mu je glava. [sm=smiley29.gif] Kaže kontrola za mesec dana, od kad krećemo sa CTG-om, ako naravno ne bude umoran i ako ne bude gužve. Užas [sm=smiley24.gif] Ako kažem da taj isti doktor mi nije dao na vreme uput za porodilište jer navodno ne treba, neću ja još, iz porodilišta sam se vraćala po uput kod njega pa nazad u bolnicu... Kad su mu sve koze na broju, on je i super lik, i dobar doktor. Ako mu nešto fali, gotovo, čovek ne funkcioniše i ti možeš da radiš šta god hoćeš. Još nisam skontala kad je idealno ići kod njega, ako zakažeš da budeš prva, preteknu te xy žena kojima treba samo da pogleda rezultate, ako sredinom radnog vremena, gužva je nenormalna. Ako krajem radnog vremena, dođeš brzo na red, nema gužve, ali doktor više nije nizašta.

Marijana čekamo tebe sa pregleda, držim palčeve da te prime! Javi kako nam raste bebac [sm=bravo.gif]

Voci dragaaa [sm=smiley31.gif] samo sebi ponavljaj proćiće i to, proćiće i to, i da to tako mora da bude, i za čas će biti veliki dečko koji beži da se igra sa drugarima [sm=bravo.gif] Posle ćeš da kukaš što nije bio duže beba veruj mi [sm=smiley36.gif]

Ella, i ja sam visoka 170 cm [sm=smiley17.gif] ali sam pre trudnoće imala 47 kg pa sad zamisli koji sam kostur bila tada. Stres me pojeo. Sad mi trudnoća dođe kao rehabilitacija hahahaha [sm=jezicek.gif] ali neka, što više kg nabacim to bolje, posle ionako znam da će deo otići pa da ne budem kao hodajući kostur.

E a ja ću sad malo da odmoriiim. Ima danas da ne radim ništa. Imam ponekad one pripremne kontrakcije ali krene tako jako da steže, da osetim tačno pritisak dole kao da izlazi. Ko zna možda sam i otvorena [sm=zmeden.gif] Izem ti doktora! I kontrola za mesec dana? Ako mi postane previše sumnjivo idem ja ranije a on neka radi posao kako mu valja [sm=zz_throwball.gif]




emicaa -> RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat] (7.6.2016 8:22:16)

Dobro jutro,
Bubice a da odeš i privatno,ne znam koliko to košta ali eto samo predlažem.Da budeš mirna i da znaš da nisi otvorena.
Ovde uošte ne pregledaju vaginalno do devetog,nebi me ni juče pregledala da nisam imala one bolove.Oni provjere krvnu sliku,izvagaju,uzmu urin,uz(tu ga vagaju,mjere,pogleda organe,prekontrolišu plodovu vodu) i osluša srce.Posteljicu niko ne spominje.Ja sad pojma nemam šta me tačno čeka u devetom kod nje jer sam prošli put čitav osmi i deveti morala u bolnicu na preglede.




pngpme -> RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat] (7.6.2016 10:11:08)

Dobro jutro, ja sam danas više-manje kući, nemam neke obaveze neodložne pa mi je već bolje. Žene, kako ćemo preživjeti vrućine koje nas tek čekaju? [sm=zz_hot.gif][sm=zz_hot.gif][sm=zz_hot.gif] Pogotovo mi koje živimo na asfaltu u stanovima... Tuširanje hladnom vodom na svakih pola sata? Kada puna leda? [sm=smiley1.gif][sm=zz_cold.gif]




MishMash -> RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat] (7.6.2016 10:26:20)

Hello devojke!

Emice, drago mi je da je sve ok.

Bubice, lekari su čudo! I ova moja je skroz izgubljena, svaaaaaki put moram da joj pričam da je bila kasnije ovulacija, koliko sam puta imala krvarenja, šta sam pila od lekova itd. Stvarno sam već poludela, ona žena tobože uredno kucka sve što ja kažem, a sledeći put opet treba da joj sve po redu ispričam.

E, da, htedoh da te pitam nešto. Da li si imala pomoć kada je stigla druga beba i kako si se organizovala?

Mm i ja nemamo nikakvu pomoć, a htela bih i da se naspavam i sa starijim detetom da se družim. Mnogo bih htela [sm=smiley36.gif] Za sad mi je plan da napunim zamrzivač kuvanim jelima i da u toku nedelje samo vadim i dodajem priloge (pire, pirinač, testenina).

Png, drago mi je da ne moraš više da putuješ i da je sve ok. U prošloj trudnoći baš teško podnosila vrućine, klima je radila skoro bez prestanka. Ne znam kako će biti sada[sm=smiley36.gif]




emicaa -> RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat] (7.6.2016 11:36:27)

Png naša sreća je što završavamo sredinom jula,čini mi se da najgore vrućine dolaze tek kasnije.Mada mene vrućina najmanje brine,gore mi je kako će mi ledja izdržati .
Sad vidjeh da sam od danas 35 sedmica( znači ulazim u 36[sm=zmeden.gif] )




Ella2407 -> RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat] (7.6.2016 11:46:34)

Opaa Emiceee,usitnilooo, :D Moja se prijatekica neki dan porodila u 35+6,jednostavno krenulo,beba 3 kg,nista inkubator,sve superr...ja kazem to je jednostavno beba bila spremna po svemu da izadje :D

Bubii moja blago tebiiiii,hahah.. tebi je u cilju da sto vise jedesss,jaooo jest to dobroo :D
Tebi bi bilo najbolje kad bi ti 15 kg ostalo poslije poroda,to bi bilo mjera bas :D

Vociii :**** <3


Ja sAM maloprije ustala,kao pregazena,a trebala bih i stan malo poradit pa rucaak a opet mi je dan kad mi se bas nista ne daa hahah :D




marijana22 -> RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat] (7.6.2016 12:44:58)

Stigla sa pregleda. Nisam uspela da dođem na red kod mog dr. bila gužva, ali me pregledao drugi dr. Sve ok, beba malo krupnija, po uz je 32+2. Ja planiram da idem još na jedan pregled početkom jula a posle ctg.

Malo da odmorim pa idem da sređujem po kući, sudovi, veš, ručak

Mish evo ja ću ti odgvoriti umesto bubice. Ovako moj sin je išao u vrtić kad se beba rodila. Pa sam prepodne imala slobodno da se odmorim, sredim po kući, skuvam ručak. Beba dok je mala ne traži mnogo pažnje. Ja sam npr dojila i igrala se sa sinom u isto vreme. Čitamo knjige, slažemo slagalice, nešto gde možeš da sediš


Razmišljam i ja da se prijavim za ovaj paket za trudnice, samo još da smislim neki komentar[sm=zmeden.gif]

pozz svima




Milena18 -> RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat] (7.6.2016 13:27:36)

Emice, Bubice, Marijana [sm=bravo.gif] za preglede. I ja sam bila na ultrazvuku u petak, sve je u redu, nego od one frke oko bolova i ubrzanog rada srca nisam stigla ni da pišem. Baš mi je porasla bebica, a i vidi se, ogroman mi je stomak. Ali rekao mi je lekar da treba da dodam još koji kg, za sada imam +6. Mislim da sam imala više, ali ja uvek brzo smršam kad mi nije dobro. Nadoknadiću, apetit se vratio [sm=smiley36.gif]

Pngpme, kako si danas, jesi li išla na CTG?

Emice, ja sam od tih koje će zadesiti još veće vrućine. Već počinjem da pravim planove da izlazim iz kuće samo po noći.




emicaa -> RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat] (7.6.2016 13:34:33)

Ella ja uopšte nemam osjećaj da je usitnilo,mislim sa svih strana me je priteglo ali ženo ja ništa nisam spremila [sm=smiley36.gif]
Marijana bitno da je sve ok [sm=smiley1.gif]
milena kad je tebi termin?




Ella2407 -> RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat] (7.6.2016 13:52:55)

Maa ne sekiraj za spremanje,to ide valjda brzo,a ako i ne stignes sve,valjda ce neko uskocit hahah :D
Ja sam kontala mozda ovaj ili slijedeci mjesec otic uzet te neke osnovne stvari,tipa kompletic za iznosenje,dekice i tako te stvari :D

Jao kako mi beba ne da da sjedim "pogurena", odma sa svih strana guraaa,vjerovatno konta "pa mamaaa nemam ni ja mjestaaa sta radis" hahah :D




emicaa -> RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat] (7.6.2016 14:45:06)

Mi idemo u subotu pokupovati šta treba od odijela(treba nam skoro sve),oprati to sve,sklopiti krevetac,pelene,za mene pidzame i još par sitnica.




pngpme -> RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat] (7.6.2016 14:50:55)

Marijana, super za pregled! [sm=smiley32.gif] Možda bude čak i krupnija od sestre i brata?
Emice, meni se baš čini da je najgore u prvoj polovini ljeta, moguće je da griješim... U svakom slučaju dobro je što nas ne kači da budemo trudne baš čitavo ljeto. I ja paničim jer ništa nije spremno i nemam osjećaj da će brzo, premda stvarno ne bih voljela da čekam 40.nedelju kad bih mogla da biram... Ja u petak ulazim u 36.nedelju.
Milena, tek popodne idem, ali neću sigurno imati kontrakcije, kad sam kući, ležim i odmaram imam možda tek 15ak dnevno...
Ella, moja se naskroz pomami kad sjedim pogurena... Ne brini za kilograme nego navali na vodu i voćke/povrćke, sve će to da bude super, skinućeš sve kad se porodiš... Makar se svi nadamo, je li... Ja sam do nedavno bila +13, ali imala sam 5 viška u početku. ALI od kako sam krenula da otičem od vrućina ne vagam se!!! Taj stres još ne bih podnijela.
MaliMish, biće malo potrebno da se prilagodite, koliko vidim po tikerima, kod moje sestre je ista razlika među djecom kao što će i kod tebe da bude... Zavisi kako koje dijete, oni su se solidno uskladili, ali starija kćerka je još uvijek dosta ljubomorna, mala ima već godinu dana. Nije gruba prema njoj, ali nema neke interakcije, ne želi da je zabavi, da joj dodaje igračke, rijetko...
p.s. Emice, meni mama dolazi kao ispomoć tako da planiramo od vikenda sve da spremimo, biće to ooooogroman posao jer trebaju dvije sobe da se istumbaju a za bebu osim polovne robice nemam ništa, kao ni za sebe. Imamo krevetac i kolica, što je super, ali sitnica milion treba da se nabavi. Još imamo neki projekat za kupatilo što treba da se radi... Jedva čekam da sve bude gotovo, pa da mogu ujutru da vidim krevetac i da postajem polako svjesna da moja beba stiže...




sansa -> RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat] (7.6.2016 14:51:53)

E citam i smejem se...sve nesto rsturimo po kuci i majstorisemo pred kraj trudnoce...evo ja i u trecoj krecila u sedmom mesecu i se sam propala ali mi nekako slatko da majstorisem bas sad a ne znam sto [sm=bravo.gif][sm=jezicek.gif]
ja ne znam kako vi ali mi ne mozemo da spojimo u zadnjih dva meseca dve nedelje u vrticu da nismo bolesni,stalno nesto kaslju slinave i tako u krug, a od sinoc i mene grlo ubi a dobro i nije kad sam mutila pre neki dan sladoled i sve sam obrisala sama [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




Ella2407 -> RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat] (7.6.2016 15:01:41)

Pnqpme ,znaci bas im ne pase taj polozaj,jer se bas pomame :D ne znam jel me udara u prepone il pod rebra,i cim se uspravim smiri se hahah :D
ali meni je toliko slatko ovo premetanje,jest da nekad cak dodje i ne dougodnog aliiiii preslatkoo,
Sve pokusavam da sebi stvorim sliku sta li se to sad unutra desava :D

MojA je sada izgleda noge dole okrenula,jer me stalno nesto "skaklja" po mjehuru ili skoro kod "gospodje" negdje hahah :D





Milena18 -> RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat] (7.6.2016 18:32:27)

Emice, meni je termin 11. avgusta. Ali, dobro, nije mi toplo u kući, a imam i dvorište, pa bolje da se ne žalim.
Ella, Pngpme, tako i mene beba ćuška kad se pogurim, kao da mi stavlja do znanja da nema dovoljno mesta [sm=smajl.gif]
Mi za vikend idemo da kupimo krevetac. Prvo smo mislili da ošmirglamo i ofarbamo moj, ali smo se ipak predomislili. A planiram i da potražim neke bodiće i štramplice. Počinjemo sa pripremama, jupi...
Lepo popodne i veče vam želim, stomačići!




Ella2407 -> RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat] (7.6.2016 20:04:12)

Milena tu smo negdje sa terminima,i meni je receno OKO 10.og augusta...
A blago tebi za bastuu,ja sam u stanu a nemam cak ni balkon hahha :D katastrofa
Ako bude vruce kao prosle godine ima stvarno da se napatim,jer prosle godine ni trudna nit ista pa nisam znala sta cu od sebe,par puta mi je dolazilo da placem od muke hahahah :D
[sm=smiley36.gif]




emicaa -> RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat] (7.6.2016 20:39:41)

Mi imamo dva balkona,mali i veći ali plačem za baštom.
Ja sam se nadala da ću nagovorit mm da prefarba krevetac u bijelo ali ništa od toga definitivno [sm=smiley13.gif]




vocicana -> RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat] (8.6.2016 7:51:40)

Opa stize vam jos jedna [sm=nosecka.gif] iz crtica[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>