Angelmanov sindrom (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca sa posebnim potrebama



Poruka


vikiveki -> Angelmanov sindrom (24.8.2016 15:09:54)

Tražila sam ali nisam uspela da nađem ovde nešto o ovom genetskom poremećaju....Ako ima nekoga ko ima dete ili nekoga u blizini sa ovim sindromom,dobro bi mi došla bilo koja vrsta saveta i iskustva.Do sada nisam imala prilike da se sa tim sindromom sretnem a imaću u grupi takvo dete.Pregledala sam na netu sve što sam mogla naći[sm=smiley13.gif]




Andrea AS -> RE: Angelmanov sindrom (4.3.2017 21:30:16)

Ja sam mama devojcice sa Angekmanovim sindromom, bice mi drago ako mogu da pomognem




Skockica -> RE: Angelmanov sindrom (4.3.2017 21:35:54)

Ja prvi put cujem za to. Mozete li malo detaljnije, koje su karakteristike takve dece?




Andrea AS -> RE: Angelmanov sindrom (4.3.2017 21:39:14)

Angelmanovim sindromom izvinite na gresku




Andrea AS -> RE: Angelmanov sindrom (4.3.2017 21:44:21)

To je neuroloski sindrom i vezan je za 15 hromozomom. Zovu ih deca andjeli zbog cestog ksrakteristicnog smeha, vole da se maze jako su umiljati ali i hiperaktivni,ne govore imaju epilepsiju itd. Predivni su




vocicana -> RE: Angelmanov sindrom (4.3.2017 22:20:19)

Oh boze mili. Ljubim vas hrabre mame, pisite, bas bi volela da cujem o toj mutaciji. Nije tako cesta ali sa veoma specificnim simptomima i pratiocima. Da li svako dete sa Angelkmanom ima epilepsiju? Pisite mame.




vikiveki -> RE: Angelmanov sindrom (28.3.2017 21:25:43)

Ja sam odavno postavila ovu temu ...mislila sam da je niko nije zapazio,a sada vidim da ima neko.Mene to zanima jer u mojoj grupi dece u vrtiću imam dečaka sa takvim sindromom,i drago mi je da mogu reći da je za skoro godinu boravka ostvario veliki napredak...kada je u septembru došao u grupu mi,vaspitači,kao i stručni saradnici,uglavnom nismo znali sa čime se susrećemo,videli smo samo snimke na netu.Andrea kolika je tvoja devojčica i da li je nekad išla u vrtić?




Stranica: [1]