Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat] (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> U očekivanju (deteta)



Poruka


wivern -> Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat] (1.11.2016 1:09:54)

Drage nase trudnice, nastavljamo razgovor ovde [sm=smiley1.gif]

Napravili smo male izmene i odlučili da spojimo trudničke teme i da otvorimo jednu u kojoj će se okupljati sve naše trudnice.

Uživajte i družite se!

Vašu trudnoću možete pratiti na Ringeraji na sledeće načine:

-U kalendaru trudnoće Klik
-Putem mail-a (pročitajte više) Klik
Pročitajte i zanimljive članke o trudnoći:

-Rast ploda po nedeljama Klik
-Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći Klik
-Tumaćenje ultrazvučnih nalaza uOpste uslove koriscenja foruma trudnoći Klik

Za trudnice pred porođajem imamo:

-Spisak porodilišta u Srbiji Klik

Nakon porođaja vidimo se u temi Spisak RR mama
Ne zaboravite da konkretna pitanja o zatrudnjivanju, trudnoći, bebama, deci, porodici itd. postavljamo u za to otvorene teme.

U vezi toga preporučujemo da pročitate


Ako ta pravila budu kršena,chat teme ćemo zatvarati .

Pročitajte i Ringerajin vodič za korišćenje foruma Klik


Spisak trudnica koje su u trecem tromesecju :


11-18.11.2016. jess021
04.01.2017. degu


Javite se moderatorima ili administratoru putem privatne poruke kada ima nekih promena oko termina, da redovno ažuriramo spisak .


[img]http://www4.slikomat.com/13/1101/615-ggg.jpg[/img]




degu -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat] (1.11.2016 1:12:03)

Da se upišem u novembar [sm=bravo.gif]
Jess broji baš, baš sitno [sm=bravo.gif]




zumbulcic -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat] (1.11.2016 10:15:45)

Jutrooo trudnjace, neka nam je sretan svima novi mjesec. Zelim ugodne trudnoce i lagane porode.

Da podnesem izvjestaj s jucerasnjeg uz, pa ovako moj mali eskim je pravo vrcakava i napredna beba. Nece da se slika, tamam kad uhvatimo pozu on nam okrene guzu [sm=smiley36.gif] Dr je prognozirala duzinu 30mm a on 46mm. Ja sam sva u nebesima, ne mogu da vjerujem da sam ovo docekala nakon 8 godina, ako vjerujete sva patnja i borba je zamazana ovom sadasnjom srecom.
E da, cijeli uz sam snimala na mob [sm=smiley1.gif] i svako malo ga pregledam.
Naredna kontrola za dabl test i uz je 17.11. pa ce i mm biti prisutan.




Mariya -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat] (1.11.2016 12:31:51)

Dan [sm=nosecka.gif]
Stigao novembar.
Mi u kući, devojčice se igraju, ja da završim ručak, mm da servisira centralno grejanje pa ćemo napolje u šetnju.
Boli me grlo, osećam da ću se razboleti. Opet. Da mi je da mogu da roknem 2-3 fervexa i spavam , sutra bih bila kao nova. Ovako, uz "prirodne lekove" ću opet biti bolesna barem 10ak dana. A u nedelju slavim rođendan. Sutra naručujem tortu a ne znam koju, sve mi se jede[sm=smiley36.gif]
Zumbule, super [sm=bravo.gif]




MicinaMama -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat] (1.11.2016 15:55:01)

Dobar dan [sm=nosecka.gif]

Hvala Degu za link![sm=smiley27.gif]

Mene je sinoc glava rasturila i tako sve do danas.Spavala sam sa krompirom na glavi,popila sam samo 500mg paracetamola.Nisam htela vise i ovako cesto pijem i paracetamol i spasfon( isto sto i nas buskopan).

Zalutala mi Dunja malopre u marketu premrla sam od straha,kad ide i ona iza rafe i place.Trazile smo je i ja i Milica.Sva sreca pa se obe snalaze u tom marketu jer smo svaki dan tamo.pffff. Stomak me zaboleo evo upravo sam ponovo popila spasfon da izbegnem kontrakcije.





Animsaj9 -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat] (1.11.2016 15:59:13)

jess tebi se bas priblizilo , brojis sitno [sm=bravo.gif]




AnaAna1 -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat] (1.11.2016 19:41:27)

Zumbulcicu, prvo sam pogledala kakvi su smajliji u tvom postu pa sam onda citala, nisam mogla da izdrzim [sm=smiley36.gif] bravo za naprednog bebca [sm=bravo.gif] bice sve to super, samo odmarkaj sad i brzo ce da prodje vreme do double testa :)
jao ne podsecaj me za snimanje toliko mi je krivo sto nisam snimala kad je bio double test kako je skakao i pravio kolutove, sve se nadam sada na sledecem UZ da ce opet da bude zivahan da ga snimamo :) ja sve pisem u muskom rodu a jos uvek ne znam sta je [sm=smiley36.gif] da li je podsvest ili ne, videcemo uskoro [sm=smiley1.gif]




MicinaMama -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat] (1.11.2016 19:49:57)

Kazu mame koje nose decake su nekako smorene i kukaju samo hehehe[sm=smiley36.gif].Je li istina to?




AnaAna1 -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat] (1.11.2016 21:46:14)

Ja mislim da sve kukamo pa razbijamo, bez obzira na pol bebe [sm=smiley36.gif] kad kazem kukanje mislim na ono kad se zalimo na sve zivo :) ali bas nas briga, imamo izgovore koliko hoces [sm=smiley36.gif] sto pa da ne, kad nas stalno muce neke brige vezane za trudnocu [sm=smiley36.gif] sveee je to normalno :)




Animsaj9 -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat] (1.11.2016 22:06:59)

Sto kaze Ana stalno nas muce pitanja i problemi ooo da li je sve ok...
nema to veze da li je decak ili devojcica.
Ja dok sam bila trudna trudila sam se da ne kukam puno al nekad je tto jace od tebe




MicinaMama -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat] (1.11.2016 22:13:31)

Ja znam da sam u prve dve trudnoce bila super raspolozena...jesam imala probleme i jadikovala ali nikad se nisam osecala smoreno i pospano.Inace imam dve curice...e sada neznam kako je sa decacima[sm=smiley36.gif].

Tako mi rekose.

Ja sada nemam predstavu sta nosim u opste niti prizeljkujem nesto vise nesto manje.Srecna cu biti sto god da jeste samo da rodim zivo i zdravo.

Sa dunjom(mladjom)sam bila 100% ubedjena da je decak,cak sam i nasla ovde temu gde sam pisala o predosecanju za decaka hahahahah...Bila mi totalno drugacija trudnoca ali eto moj decak ispade devojcica [sm=smiley36.gif] .Mamino oko zlatno najdraze.




wish7 -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat] (1.11.2016 22:35:36)

Pridružujem se lepim novembarskim željama. Ja polovinom novembra ulazim u zadnje tromesečje ako Bog da i prilično sam uzbuđena.
Naravno i kod mene prisutna želja da sve bude u najboljem redu do kraja.Naravno isto želim i ostalim trudnicama




MicinaMama -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat] (1.11.2016 22:37:31)

Wish,bice sve u redu.Sretno u trecem [sm=bravo.gif]




Mariya -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat] (1.11.2016 22:41:27)

Veče [sm=nosecka.gif]
Ja uspavala H, od 8 pa do sada je vrištala,pokazuje na uvo i viče bum,bo (boli) vidim da ćemo sutra kod lekara [sm=smiley13.gif] temperaturu nema ali dala sam joj brufen da joj ublaži bolove. Srce moje malo,mrzim kad je bolesna.
A mm i ja se od prehlade lečimo pravim domaćim lekom-kuvanim vinom! Skuvala sam ga ekstra,pa izvolite [sm=smiley1.gif]
Meni je druga trudnoća bila jako teška, a nosila sam devojčicu,sad nosim dečaka i trudnoća mi je mnogo lakša od druge. I bila sam ubeđena da je devojčica, kad ono...
A da kukam mogla bih stalno ali se suzdržavam [sm=smiley36.gif]




mamica 91 -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat] (1.11.2016 22:53:53)

Da se upisemo i u novembar, moj omiljeni mesec..

Deca spavaju, Unu boleo zubic, jos se prevrce po krevetu, dala sam joj sirup, mm otisao na pivo sa komsijom posle posla, cekam da dodje, pa cemo na spavanjac,glava me zeza ceo dan.

Kod mene se deca prepiru U hoce sestricu naravno, a V hoce "dećata" [sm=smiley36.gif].






MicinaMama -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat] (1.11.2016 23:07:16)

Ma prvo da vidim sta ce sutra reci UZ,kako i da li napreduje trudnoca.Verujete li mi da nemam vremena od straha ni da prizeljkujem pol.Molim Boga samo da je dobro.

Znam da je tek embrion jos to nije beba ali opet moje je i bilo bi mi zao da ne bude dobro.

Ja sam presrecna sa ove moje dve curice,vec zamisljam trecu kakva bi bila i kako bih joj dala ime Anastasija hehehe...

Ja stvarno mnogo volim devojcice,valjda navikla uz njih.




Animsaj9 -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat] (1.11.2016 23:19:01)

brzo bi se navikla i na decaka




degu -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat] (1.11.2016 23:22:10)

I ja volim devojčice, još uvek imam ime za devojčicu [sm=smiley36.gif] sa ovim muškim muku mučimo [sm=smiley36.gif]
Ja sam u prvoj trudnoći bila nemoguća, plakala sam stalno, svađala se sa mm,snajku nisam mogla da smislim [sm=smiley36.gif] a inače mi je drugarica praktično, ma bila sam užasna. Ali to verovatno više ima veze sa mojim strahom za bebu,nego sa polom.
Da dečica brzo ozdrave, ništa nema gore nego kad njih nešto boli [sm=smiley13.gif]




MicinaMama -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat] (1.11.2016 23:29:42)

Animsaj,pa sigurno.
Degu, i ja sam plakala i bas bila previse osetljiv emocionalno u prvoj trudnoci ali sto ti kazes bilo je komplikacija i otisla sam od svojih daleko.Tesko mi je bilo bez moje mame.[sm=smiley13.gif]

Inace smo vezane mnogo

U drugoj so 5-og meseca kao da nisam bila trudna.Imala sam jutarnje mucnine i bila sam osetljiva na mirise.Do duse kao u prvoj samo nisam povracala.

A sad sve kontra,imam nocnu mucninu.Ujutru me jako dojke zabole kada ustajem.Kao da ih neko kida.

A ostalo nista specijalo.Malo vise imam odbojnosti prema hrani,neznam zasto ali bas biram.




degu -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat] (1.11.2016 23:35:38)

Mislim da smo u prvoj trudnoći bile isuviše dokone iimale smo vremena da se kreveljimo [sm=smiley36.gif]
Sad me moje dete toliko okupira da nemam kad da mislim o glupostima, bar ne previše [sm=smiley36.gif]




Mariya -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat] (1.11.2016 23:36:42)

I ja volim devojčice i ne mogu da verujem da ću imati dečaka, još se nisam navikla. I naravno da imam i ime za devočicu[sm=smiley36.gif] Ako joj do februara otpadne piša[sm=smiley36.gif]
A oko muških imena se i dalje ne slažemo[sm=smiley13.gif]
U prvoj trudnoći sam i ja bila nepodnošljiva! Nervozna,besna, planula bih za čas i na najmanju glupost,stalno sam nešto zakerala, svađala se. A u ovoj sam tako cool [sm=smiley1.gif]
Degu,isto. Da nemam stomak,ne bih se ni set__ila da sam trudna,zaokupirana sam ovim mojim đavolicama.




degu -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat] (1.11.2016 23:41:25)

E Marija taman sam mislila da smo se dogovorili i on mi juče kaže opet da mu se nešto ne sviđa, a najgore što nema predlog ni jedan, kaže pregledao je sva imena 36000 puta i ništa mu se ne sviđa [sm=smiley36.gif]




MicinaMama -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat] (1.11.2016 23:42:02)

Mariya,hahahahahah...sta kazes ako joj ne otpadne pisa [sm=smiley36.gif].

Normalno decake uoce vec sa 3mj trudnoce na UZ,barem ovde.Meni su govorili da ne mogu da vide pa misle da je zensko i bile su oba puta cire.

Imamo i mi ime,po slavi ako bude decak.




AnaAna1 -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat] (2.11.2016 7:00:14)

I meni je svejedno, neka je zivo i zdravo samo, ali bih volela da imam i decaka i devojcicu, a posto je ovo prva beba volela bih da bude decko da bude stariji bata [sm=smiley36.gif] ili ako sad bude devojcica da sledeci bude decko... ali ko nas pita [sm=smiley36.gif]
verovatno cu za 2 nedelje da znam mada ne smem da poverujem, cula sam da ovaj moj dr u Domu Zdravlja ume da omasi pol cak i u kasnijoj trudnoci... moja drugarica je vec u 3.mesecu znala da je musko jer je isla privatno, a on joj u 6.mesecu kaze "devojcica", ona da padne u nesvest, vec sve spremili za decaka, i onda on pozove kolegu da zajedno pogledaju i naravno decak [sm=smiley36.gif]
Kupila sam juce kakao u zdravoj hrani, i to ne mleveni, nego cela zrnca, kazu da je dobar za imunitet. I kupila sam jaja od prepelice, ali ne mogu da ih pijem ziva kao sto treba stvarno, strah me od salmonele i ostalih gluposti, nego ja juce isprzih na oko 6 komada, pa valjda se ne izgube bas sva svojstva termickom obradom... kazu da su prepuna vitamina i gvozdja...




MicinaMama -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat] (2.11.2016 9:01:14)

Anaana,treba da ih skuvas i ubacis u salatu npr.Lepo je,zdravije,nije masno...
Ziva nesmes nikako da pijes,niti sta drugo polu sirovo i sirovo.Uostalom znas i sama.

Ja danas imam UZ u 16h...evo vec me trema hvata.Bice sta bude,ne mogu ja tu nista da promenim.




Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>