Bubuljice na licu bebe (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


Danijela90 -> Bubuljice na licu bebe (13.3.2017 15:28:36)

Mame,treba mi pomoc. Da li se neka susrela sa bubuljicama na licu bebe? Moja beba ima mesec i po dana,pojavile su se pre mozda nedelju dana. Sad su malo i hrapave na dodir,grube. Primetila sam i na glavi na potiljku da ima.. drugarici je pedijatar rekao da ne to normalno,da im se cisti koza. Da nista ne dira,posto i njena beba ima.




Danijela90 -> RE: Bubuljice na licu bebe (13.3.2017 15:32:58)

Ne znam da li je mozda neka alergija,beba je iskljucivo dojena pa joj mozda smeta nesto sto ja jedem pa ona to unosi preko mog mleka? Ili joj je mozda vrucina..




Mariya -> RE: Bubuljice na licu bebe (14.3.2017 20:27:34)

Moja deca su ih imala, svo troje, i meni je dr. rekla da im se čisti koža. Ali može biti i osip od vrućine, zavisi kako bubiljice izgledaju.




Danijela90 -> RE: Bubuljice na licu bebe (14.3.2017 20:35:54)

Rekla nam dr.da je to normalno,fizioloski.. da mazem sebamed kremu dva puta dnevno. Seboreja.. Hvala na odgovoru ;-)




Mariya -> RE: Bubuljice na licu bebe (14.3.2017 20:55:31)

a meni je rekla da ne mažem ništa[sm=smiley1.gif]




MishMash -> RE: Bubuljice na licu bebe (15.3.2017 8:54:03)

Nama je dr rekla nikako krema, već da posle kupanja nakapamo Acidi Borici na tufer i nežno prebrišemo. Koliko doktora, toliko i saveta izgleda[sm=smiley36.gif]




Danijela90 -> RE: Bubuljice na licu bebe (15.3.2017 11:04:41)

Pa da,svako ima svoje. Ja sam joj juce mazala,evo danas se vec ljuste onako. Nisam pametna :-)




Tatjana.87 -> RE: Bubuljice na licu bebe (29.8.2017 14:01:53)

I nama je pedijatar rekao da ne diramo da se beba tako cicsti od porodjaja.




krin 40 -> RE: Bubuljice na licu bebe (2.9.2017 12:16:45)

D je imao dve-tri sa mesec dana.Ja sam koristila seba-med i sve super.Sada ga mackam "onako"




dddaca -> RE: Bubuljice na licu bebe (2.9.2017 12:43:06)

I malena ih je imala, ali vremenom su se povukle. Mislim da sam mazala pantenolom




mama Jo -> RE: Bubuljice na licu bebe (19.11.2017 17:59:16)

Ako su prvi meseci zivota u pitanju onda i najverovatnije da jeste to ,,ciscenje"... moja J.je imala po nosicu onako bele tackice, i to se povuklo posle 3 meseca recimo a da nista nismo koristili...pedijatar nam je rekla da je upravo to ciscenje.
Ali svakako mozete otici i dermatologu, ako bas mislite da je ,,problematicno"...




MamaNecaVo -> RE: Bubuljice na licu bebe (20.11.2017 0:09:25)

Uglavnom su to bubuljicice u vezi ciscenja.
Povuku se same i nema potrebe da se tretiraju posebno od ostatka lica.




Srecko47E -> RE: Bubuljice na licu bebe (3.12.2017 1:26:45)

Bas tako.
Bebe se ciste.
Kod nekih to traje i mesecima




Dora89 -> RE: Bubuljice na licu bebe (6.3.2018 8:50:09)

U početku se čiste, to može da traje i par meseci i ništa ne treba preuzimati, a posle može biti zbog hrane, ili ako je blago higijenski zapušteno lice pipkalo bebu. [sm=hudicek1.gif] U svakom slučaju, nikakav problem, obična krema na to mesto je sasvim ok.




Filadendronka -> RE: Bubuljice na licu bebe (8.5.2019 22:07:19)

Je l’ se neko susreo sa novorodjenackim aknama? Bebini obrazi su od pre par dana puni crvenih bubuljica koje su uzasno hrapave na dodir. Tokom spavanja crvenilo se povlaci uvlavnom. Probala sam sa ciscenjem bornom kis, pa sam stavljala pantenol. Od jutros pantenol zamenila sa Sebamed kremom. Htela bih da se raspitam za vasa  konkretna iskustva i savete.




kamičak -> RE: Bubuljice na licu bebe (8.5.2019 22:29:47)

Pantenol je ok, a ako se siri crvenilo i Cortinat je opcija.




Filadendronka -> RE: Bubuljice na licu bebe (9.5.2019 9:59:56)

Pantenol uopste nema efekta, a KortinaT bih mogla da probam dok zavrsim sa probom ove Sebamed kremice. Sigurno je da se koza cisti, ali plasim de da ga ovo boli posto je bas hrapavo i crveno. 




Sanidej -> RE: Bubuljice na licu bebe (9.5.2019 13:16:15)

Ne stavljajte bornu kiselinu zbog iritacije, a pantenol krem je prikladan jer hidrira bebinu kozu. 




dunja RR -> RE: Bubuljice na licu bebe (9.5.2019 13:28:13)

Fili, naše bebe imaju iste probleme :) Imamo i tortikolis (blagi), juče saznali, pišem ti posle na drugoj temi.

Mi smo do skora imali užasne bubuljice, probaću da ti postavim sliku sa telefona. Sitne sitne crvene, jedna do druge, po celom licu i pojavile su se negde oko 1. meseca (možda i malko pre, ne sećam se tačno)i nekih 20-ak dana su non stop bile ne licu, eventualno se malo smire kada smo napolju i noću, ali su uvek bile prisutne. Nisam znala da li je od znoja, suva koža, bljckanje ... Pre 14 dana sam otišla kod dermatologa zbog sebe, imam rozaceu koja je posle porođaja buknula, i usput sam doktorki pokazala sliku bebe. Ona reče da je to u dermatologiji seboreični dermatitis, u principu ništa strašno, hoće od pretopljavanja, znoja, suva koža. Htela da mi da uzorke Bepantena da krenem sa njim (rekla je da su za tu svrhu dobre kreme sa cinkom), ali ja u tom trenutku spomenuh da kući imam od La rosche Cicablast, dobila sam tu kremu nekom prilikom, pre par meseci, i stajala mi krema na polici. Kaže ona super je krema, krenite sa njom. Posle 2 (DVA) dana mazanja (jednom dnevno) bubuljice su nestale, skrooz, i koža vše nije hrapava već nežna.. Neisam mogla da verujem. Sada mažem jedno dnevno.


IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Je l’ se neko susreo sa novorodjenackim aknama? Bebini obrazi su od pre par dana puni crvenih bubuljica koje su uzasno hrapave na dodir. Tokom spavanja crvenilo se povlaci uvlavnom. Probala sam sa ciscenjem bornom kis, pa sam stavljala pantenol. Od jutros pantenol zamenila sa Sebamed kremom. Htela bih da se raspitam za vasa  konkretna iskustva i savete.





dunja RR -> RE: Bubuljice na licu bebe (9.5.2019 13:32:21)

E da, dan pre mog odlaska dermatologu, bila sam na nekom događaju na kom je bilo priče o koži beba, i pokažem ja klijentu sliku bebe, on kaže, ček da odmah prosledim svom prijatelju, inače je u pitanju poznati dermatolog. I on reče prema slici da je atopijski dermatitis, i da mažem bebi afloderm (to je kortiko koliko mi se čini). Ali eto, nisam mazala to, jer je Cicaplast sredio problem za 2 dana.




dunja RR -> RE: Bubuljice na licu bebe (9.5.2019 13:34:16)

Evo kako je bilo, bubuljica do bubuljice, i hrapavo

 [img]https://www.ringeraja.rs/lokalni/Slike/forum/images/1980368-8282.jpg[/img]




dunja RR -> RE: Bubuljice na licu bebe (9.5.2019 13:39:58)


Nemam neku skorasnju sliku iz blizine, ova je od jutros, ne znam koliko se vidi, ali sad joj je lice nezno i cisto, posle 2 mazanja smo se resili bubuljica (ovo na čelu je rodin ugriz, nisu bubuljice). S obzirom da moja buca ima 6kg i veseli podvaljak, ispod njega zna da se pojavi koja bubuljica od znoja, ali namažem larosche i sredi se.

I grublje umivam ili ocistim sa blaznicom jednom dnevno, to je sve.



[img]https://www.ringeraja.rs/lokalni/Slike/forum/images/1980370-1074.jpg[/img]




Ana RR -> RE: Bubuljice na licu bebe (9.5.2019 13:43:50)

Jaooooo Suzi [sm=smiley27.gif][sm=smiley27.gif] pa ona je medić medeni [sm=zz_wub.gif]




Sanidej -> RE: Bubuljice na licu bebe (9.5.2019 13:45:22)

Da li ove fotografije gledaju nadlezni u La roche, pa nema bolje reklame za Cicablast :))) 




Sanjica26 RR -> RE: Bubuljice na licu bebe (9.5.2019 13:46:13)

[sm=smiley27.gif] Medenkica.




Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>