RE: Nedostatak vitamina D kod dece (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


serpica -> RE: Nedostatak vitamina D kod dece (12.7.2017 13:13:13)

sad smo dosli iz bolnice,rezultati imnoglobulina nisu dobri,dr kaze da je to i ocekivala,kao sto se i sumnjalo urodjeni deficit imuniteta,ona nema urodjena antitela koja bi je branila od infekcije,upala i ostalih bolesti. Njen organizam je sad otvoren za slobodne radikale,bice podlozna svemu i svacemu. Vestacki,tj lekovima i vitaminima mozemo donekle da odzavamo taj balans,tj da donekle sprecimo da se razboli,ali generalno nista vise od toga. Narednih 5 god bice presudno za njeno dalje zdravstveno stanje,znaci da je cuvam sto vise mogu,kaze dr da bi sa polaskom u skolu uz adekvatnu terapiju mogli da dovedemo imunitet na neki nivo odbrane,ali to treba izdrzati.
Dalje... da nema svrhe da se setam sa odeljenja na odeljenje,tipa,nefrologija,pulomologija,kozno jer sve sto joj se bude desavalo je samo zbog tog deficita i nema razloga leciti nesto cemu je uzrok mnogo dublje. U prevodu,bilo kakva infekcija da se sanira u sto blazem obliku,da ne posecujem ostale specijaliste jer je razlog svemu urodjeni poremcaj imuniteta i da to naglasim ako bude bilo potrebe.
Sledece, sto se vakcina tice to je mac sa dve ostrice,ako ne primi vakcine bice veooma rizicno ako oboli od bolesti protiv kojih je vakcina,s druge strane ona nema anittela da bi se izborila s vakcinom pa i to moze da izazove komplikacije.
Mnogo se lose osecam jer ovo je previse informacija za moj vec otupljeni mozak..
21.jula stizu rezultati aspiratora ( cevcicu su joj gurali uu nosic i izvlacili nesto ) i opet vadili krv,do tad da uradimo urin i urinokulturu i test intolerancije na hranu..
I dalje se vodimo u dnevnoj bolnici pa kad budem uzela otpusnu listu pisacu vam tacno sve diganoze.
Takodje postoji mogucnost pojave neke autoimune bolesti [sm=smiley13.gif]




Sanjica26 RR -> RE: Nedostatak vitamina D kod dece (12.7.2017 13:27:29)

Serpi mnogo mi je mnogo zao. [sm=smiley13.gif]Samo mogu jedan zagrljaj da ti posaljem.




emicaa -> RE: Nedostatak vitamina D kod dece (12.7.2017 13:38:42)

Serpi zao mi je,mrvica mala.Ne znam sta drugo da ti kazem




Ana RR -> RE: Nedostatak vitamina D kod dece (12.7.2017 13:52:55)

Šerpi draga... ne znam šta da kažem...

Da li si razmišljala da se povežeš sa nekim stranim klinikama, možda imaju više iskustva..?




serpica -> RE: Nedostatak vitamina D kod dece (12.7.2017 14:15:20)

Hvala vam drugarice na podrsci....
Anci nisam nikog kontaktirala van Nisa,ova nasa dr vazi za izuzetnog strucnjaka pa joj verujem,videcu kako se budu odvijale stvari,pa cu na kraju da dodjem i u Bg,to je najvise sto mogu da ucinim,za inostrane klinike nazalost nemam
sredstava [sm=smiley13.gif] ali zlunetrebalo snasla bih se vec ako do toga dodje..




dddaca -> RE: Nedostatak vitamina D kod dece (12.7.2017 14:24:27)

Ne znam ni ja sta pametno da napisem. Stvarno mi je zao sto joj se ovo desava. Znam da finansije mogu da predstavljaju problem, ali sredstva ce se naci, nemoj da te to sputava. Vidi sta sve moze da pomogne detetu, a ako ima nade i u inostranstvu, pristupi nekom humanitarnom fondu, pomoci cemo i mi nekako.




eca89 -> RE: Nedostatak vitamina D kod dece (12.7.2017 14:33:21)

Šerpi draga, strašno mi je žao. Ali, znam da si ti jedna lavica, sve ćete pregurati, biće ona dobro, mora biti.[sm=smiley31.gif][sm=smiley27.gif]




mali_mis -> RE: Nedostatak vitamina D kod dece (12.7.2017 14:42:30)

Serpi [sm=smiley31.gif]
Drzi se, ti si zena zmaj [sm=smiley27.gif]




IvanaSK RR -> RE: Nedostatak vitamina D kod dece (12.7.2017 16:38:23)

Serpice, ljubim vas do neba! Jako mi je zao sto je takva situacija, ali se nadam da ce vremenom ici na bolje.




veselicaa -> RE: Nedostatak vitamina D kod dece (12.7.2017 17:46:04)

Serpice draga,mnogo mi je zao.Samo ti saljem zagrljaj i maloj lepotici poljubac,ako bilo sta treba i mi mozemo da pomognemo,tu smo.Mislimo na vas :*




choopa choops -> RE: Nedostatak vitamina D kod dece (12.7.2017 19:30:02)

Au bre bas mi je zao [sm=smiley13.gif] Nadam se da ce ipak sve izaći na dobro, tj da ce biti bolje s vremenom. Sto se tice vakcina, ja joj isto ne bih dala, mislim da trend nevakcinisanja polako jenjava, i da ce sto vise roditelja vakcinisati svoju djecu, kako bi se smanjio rizik za takve kao sto je Manja.

Bice sve dobro grlimo vas [sm=smiley31.gif]




degu -> RE: Nedostatak vitamina D kod dece (12.7.2017 22:44:43)

Joj serpi ne mogu da verujem. Ali koje je resenje, hoce li uspeti s godinama da izgradi imunitet? Koliko se secam ona je i sisala, za nju bi produzeno dojenje bilo idealno. S njom je od pocetka tvoje trudnoce bilo cupavo, rizicno, ali ste vas dve uvek sve savladale.sigurna sam da cete i sada [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




bubulence -> RE: Nedostatak vitamina D kod dece (12.7.2017 23:30:54)

Serpi, draga moja, znam da ce biti sve u redu. Znam.
Da li ste radili mozda test netolerancije na hrranu?
Pitam te jer ne znam da li sam ovde pisala ili tebi privatno da smo mi imali problema (Masa) sa rastom i napredovanjem. Dr su to povezivali sa manjkom vitamina D. Da ne duzim, od kako smo otkrili alergije i iz upotrebe izbacili namirnice koje nam smetaju, moja Masnica se preporodila. Prohodala tek sa 19,5 meseci ali je sada brza od aviona, dete koje je za 5 meseci pilo antibiotik 9x sada nije pila mesecima, propricala je... Eto, kod nje je sve bilo povezano sa alergijama.
Nadam se da ce i kod vas sve biti u najboljem redu, grlim vas puuunoooo




Sanjalicaaa -> RE: Nedostatak vitamina D kod dece (13.7.2017 12:11:10)

Serpice, baš mi je žao štoo prolazite kroz to.
Verujem da će biti sve ok [sm=smiley31.gif]




serpica -> RE: Nedostatak vitamina D kod dece (13.7.2017 23:57:13)

Drugarice moje drage hvala vam na svemu...
Degu ona je sisala 19 meseci mozda je upravo to spasilo da se i ranije razboli,tacno je,da od pocetka trudnoce je s njom bilo cupavo,ali eto mali borac je to,nadam se da ce vremenom biti sve bolje,samo sto sada kad znam gde je problem
cimam se za svaku sitnicu...
Bubi preporucen nam je test intolerancije na hranu uradicu to vrlo brzo,jer mi je receno da i alergije mogu dodatno da uniste imunitet...
Chupa za vakcine ni sama ne znam.. plasim se i da ne primi i da primi,u vrtic sigurno nece ali ko zna sta sve stariji mogu doneti...
Ljubimo vas sve Manja i ja.. i hvala vam do neba sto ste tu [sm=smiley27.gif]
[sm=smiley31.gif]




Sanjica26 RR -> RE: Nedostatak vitamina D kod dece (14.7.2017 0:10:16)

[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




serpica -> RE: Nedostatak vitamina D kod dece (25.7.2017 22:16:36)

Drrugarice nisam stigla ranije da javim..
Danas sam trebala da podignem otpusnu listu ali nije gotova bice do kraja nedelje pa cu vam preneti tacnu dijagnozu.
U medjuvremenu Manji su pronasli aspiratom Pneumokok u sinusnim kanalima,preporuka da odmah primi vakcnu protiv pneumokoka ali u njenom slucaju to ide teze jer je skroz neizvesno kako ce ona podneti tu i bilo koju vakcinu.
S druge strane bakterija moze da ode bilo gde pa je i to dodatni rizik. Ona je ok nema nikakve simptome i nadam se da ce tako da ostane bar dok se ne vratimo s mora kad cu ozbiljno da popricam sa dr kako i sta dalje.




veselicaa -> RE: Nedostatak vitamina D kod dece (25.7.2017 22:18:53)

Uh bre draga sad i ta briga[sm=smiley13.gif] Bice sve ok,nacicete najbolje resenje za Manju,sada uzivajte na moru i to joj mnogo znaci <3




serpica -> RE: Nedostatak vitamina D kod dece (25.7.2017 22:23:41)

Ja sam spremna tj trudim se da sve sto je sndje prihvatim koliko mogu i da se izborim sa problemom,to je bilo i za ocekivati,to i ko zna sta jos u narednom periodu,moram da budem spremna na sve,sto je do mene trudim se,citam,pitam
i nadam se da se ne razboli... uzimamo terapiju i to je to.. mozda bude cestih problema a mozda i ne to ne mogu da znam...




veselicaa -> RE: Nedostatak vitamina D kod dece (25.7.2017 22:26:19)

Draga verujem da ces ti da se izboris sa svime sto vas snadje,jaka si ti zene,Manja je u dobrim rukama <3




Anck Su Nmaun -> RE: Nedostatak vitamina D kod dece (25.7.2017 22:34:08)

O srce malo, bas mi zao sto se toliko problema nakacilo na malenu [sm=smiley13.gif]




dunja RR -> RE: Nedostatak vitamina D kod dece (25.7.2017 22:40:41)

Šerpi, ljubi tvoju malenu hrabricu i borca [sm=smiley27.gif]

Sada iščitah sve, o draga, veliki zagrljaj od mene [sm=smiley31.gif][sm=smiley27.gif]




serpica -> RE: Nedostatak vitamina D kod dece (25.7.2017 23:26:13)

Hvala vam drugarice [sm=smiley31.gif]




IvanaSK RR -> RE: Nedostatak vitamina D kod dece (26.7.2017 7:46:13)

Prijace joj i more, pa ce biti bolje. Ako treba bilo kakva pomoc, tu smo




dddaca -> RE: Nedostatak vitamina D kod dece (26.7.2017 23:28:29)

Da serpice, racunaj na nas ako bilo kako mozemo da pomognemo [sm=smiley31.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>