Maslinovo ulje (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuvajmo zajedno



Poruka


Anck Su Nmaun -> Maslinovo ulje (13.7.2017 16:32:05)

Gde kupujete i kako znate da je pravo?
Sad sam se u Grckoj mislila i mislila.. da li uzeti u limenci ili od jedne zenice koja pravi privatno. Na nagovor mm sam uzela od nje.
Ali sad nesto nisam sigurna...[sm=zmeden.gif]




milicicak -> RE: Maslinovo ulje (14.7.2017 7:53:59)

U Grckoj se trudim da uvek uzmem domace i svaki put sam bila zadovoljna. A kako da znas da je dobro... meni su rekli da je jedan od nacina da progutas kasicicu ulja i ako ti ne izazove nagon za povracanjem onda je pravo [sm=smiley1.gif] nikad nisam probala, to moja mama tako testira. Ona domace maslinovo ulje moze da pije :)




Anck Su Nmaun -> RE: Maslinovo ulje (14.7.2017 8:01:58)

Uhhh ..kakvo testiranje [sm=smiley36.gif]
Citala sam na netu da treba malcice da se zgusne u frizideru. Ja stavila moje...nista. Stavila kupovno iz markera ..nista [sm=smiley13.gif]




Rosita -> RE: Maslinovo ulje (14.7.2017 9:16:01)

Ja bih mogla da progutam kasicicu bilo kakvog, ne bi mi se povracalo [sm=smiley36.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Maslinovo ulje (14.7.2017 9:49:52)

Pa i ja zato mi simpaticno 😂
Inace sad kad sam.kupovala zena mi je dala da probam. Onako fino mi je bilo. A posle citam da prirodno (ne mesano) mora biti gorko i jako.
Tako da sve mislim da sam kupila mesavinu. Al sta sad...

Zato pitam da li je kupovina iz limenke sigurnija?




milicicak -> RE: Maslinovo ulje (14.7.2017 10:08:42)

Ja bih se ispovracala odmah [sm=smiley36.gif]
Ne treba domace maslinovo ulje da bude gorko i jako.
Iz limenke je kao bilo koje drugo industrijsko, dobijes ono sto pise na deklaraciji :)




degu -> RE: Maslinovo ulje (14.7.2017 10:33:15)

Ja sam nabavljala domace sa Hilandara, sad nabavljam domace iz Dalmacije, divnog je ukusa. Jedan od trikova je da se navodno stegne u frizideru ako nije mesano. Ova domaca se stegnu skroz, Monini isto tako al ono je meni gorko, u trudnoci da nisam podnosila. To vec zavisi od sorte masline valjda. Probala sam i Olitalia, ono je istp lepog ukusa ali se u frizideru stezalo pola-pola, znaci mesano je.




emicaa -> RE: Maslinovo ulje (14.7.2017 17:11:27)

eto,sad mi dodje da odem probati nase maslinovo ulje.Imam jednu flasicu sa Kipra i jednu iz spanije.Ovo sa Kipra je dosta tamnije nego ovo drugo ili ono sto kupim ovde u marketu.




Anck Su Nmaun -> RE: Maslinovo ulje (14.7.2017 20:49:51)

Citala sam po netu da treba da bude intensivnog i mirisa i ukusa, da ne sme biti bez mirisa i ukusa.
A sto se boje tice kao trebalo bi biti zelenije mada kao zavisi kad se beru i koja je vrsta u pitanju tako da to nije merodavno




emicaa -> RE: Maslinovo ulje (14.7.2017 21:14:16)

Koliko dugo treba biti u frizideru da se vidi razlika?




dddaca -> RE: Maslinovo ulje (14.7.2017 21:53:51)

Ja prvi put cujem to za frizider. Bas cu da probam sa ovim sto imam. A posle, da li se drzi i dalje u frizideru ili moze na sobnoj temperaturi?




degu -> RE: Maslinovo ulje (14.7.2017 22:32:56)

Emice dovoljno je jedna noc da bude u frizideru, posle se normalno drzi na sobnoj temperaturi. Nemam pojma gde sam to citala. Bas cu proceprkati




Anck Su Nmaun -> RE: Maslinovo ulje (14.7.2017 22:42:10)

IZVORNA PORUKA: emicaa RR

Koliko dugo treba biti u frizideru da se vidi razlika?

24h koliko dam ja procitala.
A za dalje treba da.bude na mracnom mestu ( zbog toga se i prodaju u limenkama) , ne mnogo toplom.




degu -> RE: Maslinovo ulje (14.7.2017 22:43:59)

Evo preduhitrila me Anck, sad sam htela to da napisem [sm=smiley1.gif]




choopa choops -> RE: Maslinovo ulje (14.7.2017 23:00:04)

Ja kad bi popila maslinovo ulje, ne bih prestala da povraćam tri dana. Ne da ga ne volim, nego ga mrzim [sm=smiley36.gif] Inače mi uvijek dobijamo domaće ulje (naše domaće bokeško), mora da miriše jako i gusto je baš. Uglavnom svako bacim nakon što mi odleži jedno godinu dvije u nekoj zabiti u vitrini. Jedino ako ga iskoristim da napravim kantarionovo, ovako ode mast u propast, bukvalno.




dddaca -> RE: Maslinovo ulje (14.7.2017 23:06:18)

Bas steta choopo. I ja sam do skoro imala averziju prema njemu, a onda prosle godine na moru se navukla. Svako vece su sluzili neku salatu sa maslinovim uljem i ja malo po malo i nastavila tako i kuci.




Anck Su Nmaun -> RE: Maslinovo ulje (14.7.2017 23:07:39)

A choopooo nemoj mi to raditi. Ja ga nisam volela kao devojka a sad za sve ali sve ga koristim i za jelo i mackanje i lepotu i sta god mi padne na pamet. Uvek mi malo [sm=jezicek.gif]




choopa choops -> RE: Maslinovo ulje (15.7.2017 0:02:29)

hahahah ma ja tesko da cu da promijenim misljenje [sm=smiley36.gif] Kako mrzim kad mi naprave salatu pa ubace maslinovo ulje [sm=smiley11.gif] Moji prijatelji svi znaju da ne volim, pa mi uvijek spreme porciju sa obicnim kad je neko slavlje ili slično [sm=smiley36.gif]
A MM obozava i maslinovo i masline, ali jede samo kad je kod mame, kod mene se toga nece najesti ni napiti [sm=smiley36.gif]

A sto se tice "originalnosti"...ne znam, mislim da skoro svi koji prodaju ulje ga razblazuju. Mislim da im se ne isplati prodat onako čisto. Šta znam, možda i nisam u pravu.




medamisko -> RE: Maslinovo ulje (19.7.2017 9:26:07)

Mi bas volimo maslinovo ulje. Salate samo sa maslinovim uljem. Muž ga nabavlja preko nekog lika.




dddaca -> RE: Maslinovo ulje (19.7.2017 16:36:19)

Ha, ha, ja citam preko nekog linka i jos se cudim sto nisi postavila link da vidim sta to uzimate [sm=smiley36.gif]




degu -> RE: Maslinovo ulje (19.7.2017 17:40:50)

Ja sam sad ostala zbunjena friziderskim testom. Moje domace se stezalo u frizideru, a sad isto ulje, od istog coveka se ne steze. Ne znam sta da mislim, istog je ukusa kao ono sto se steglo. Citam nekima se monini nije steglo, meni jeste.
Sutra ce mi stici neko grcko domace, pa ce se stegnuti. Ne znam da li oksidacijom ili zbog losih uslova cuvanja moze da se ne stegne.ono olitalia mi se jasno izdvojio taj nestegnuti deo. Ovde se sve samo malo sgusnulo. Ne znam ima li svrhe u zamrzivacu ili se sva ulja u zamrzivacu svakako zalede [sm=zmeden.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Maslinovo ulje (19.7.2017 17:41:01)

Choopo pa stavljaj u salatu ovo razblazeno , to se ni ne oseti.
Jedne godine ja se odusevljavala salatama po grckoj , kad cice mm pa to je maslinovo. I evo vec 3 god. Sigurno samo njega koristim.




Anck Su Nmaun -> RE: Maslinovo ulje (19.7.2017 17:45:26)

Degu frizider je sasvim dovoljan. Pa izgleda da je ovaj put mesano. Ne znam.




emicaa -> RE: Maslinovo ulje (20.7.2017 7:37:41)

mi vec godinama koristimo maslinovo u ishrani.Neke stvari jos uvijek spremam sa obicnim ali rijetko bas.
Ono sto sam htjela staviti u frizider sam potrosila prije eksperimenta [sm=smiley36.gif]




dddaca -> RE: Maslinovo ulje (20.7.2017 14:45:42)

Htedoh da eksperimentisem i ja, ali sam odustala. Valjda je pravo, kupljeno u Grckoj, exrtra virgin, bitno je da nam se dopada. Necu da se razocaram i da se nerviram posle ako ispadne da nije dobro




Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>