Skola u prirodi (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Od đačića do đaka



Poruka


Anck Su Nmaun -> Skola u prirodi (17.10.2017 8:26:03)

Nisam nasla temu ako postoji...zakljucajte.

Kad ste vasu decu pustili da idu sami na 5-6 dana sa skolom?
Mi smo imali sad ponudu, za April. Mm misli da je jos mala za to. Pogotovo sto se ne znaju dovoljno a i uciteljica je rekla da ih slabo kontrolise [sm=zmeden.gif] tj. da jos nemaju paznju.
Meni jako zao jer je zelela da ide.
Ja sam npr. isla tek u 8 razredu ali tada je bila drugacija situacija...ona ludnica u zemlji.




isidora88 -> RE: Skola u prirodi (18.10.2017 15:43:50)

Nebpostoje vise skole u prirodi, sad su samo ekskurzije. Kad dam ja isla u skolu I mali smo skolu u prirodi 7 dana, to je podrazumevalo neku planinh gde sno pre podne imali casove kao u skoli, a popodne slobodno vreme za igru i setnje i obilaske. Bas imamo roditeljski u petak i zanima mr sta ce biti tema, nesto su nam spominjali uiforme i garant ce biti prica o ekskurziji. Ja nesto nisam da ide, jos nr zna ni kako mu se svi drugari zovu, na neki izlet da, ali na duze ne. U vrticu je isao na 5 dana na planinu i super im je bilo. U drugon razredu sam vec za da ide na duze ukoliko je neka normalna cena.




Sanjica26 RR -> RE: Skola u prirodi (18.10.2017 16:23:09)

Pa, to mu dodje kao rekreativna od 5 do sest dana. Mi ako bydemo isli najverovatnije nece ici. Jos mi je mala za to. Na ekskurziju cemo da idemo.




Anck Su Nmaun -> RE: Skola u prirodi (18.10.2017 20:05:59)

Ma znam da nije skola u prorodi [sm=smiley36.gif] al oni to kao porede.
Al bas me interesuje kad ste decu prvi put pustili. Meni prvi rasred nesto rano...ne znam.




Sanjica26 RR -> RE: Skola u prirodi (18.10.2017 20:10:24)

Ja ti ne mogu reci jer smo u istom sosu[sm=smiley36.gif]




IvanaSK RR -> RE: Skola u prirodi (19.10.2017 7:37:42)

Mi nemamo skolu u prirodi. Imamo ekskurzije. Sin je isao na kraju prvog razreda.
Anck, kako to uciteljica slabo kontrolise decu???




Mala Elena -> RE: Skola u prirodi (19.10.2017 7:49:24)

Moja sestricina je isla krajem prvog razreda. Ja.moju ne bih smela da pustim, bar mislim.
Isi, koliko je imao god kad su u vrticu to organizovali?




IvanaSK RR -> RE: Skola u prirodi (19.10.2017 7:52:54)

ME, zasto ne bi smela da je pustiš?Moj sin je isao sa vrticem na sedam dana na Zlatibor sa tri godine (ili četiri , zaboravih tacno).




Mala Elena -> RE: Skola u prirodi (19.10.2017 7:57:47)

E. je tek od septembra sisla u vrtic, mladju grupu. Ne znam hoce li biti tako nesto organizovano...
Pa ne znam, brinula bih previse...da li bi bila poslusna, da slucajno ne izleti, da se ne zagubi ...[sm=smiley36.gif] luda sam verovatno ali sta cu.




gagana83 -> RE: Skola u prirodi (19.10.2017 7:59:27)

IZVORNA PORUKA: isidora88

Nebpostoje vise skole u prirodi, sad su samo ekskurzije. Kad dam ja isla u skolu I mali smo skolu u prirodi 7 dana, to je podrazumevalo neku planinh gde sno pre podne imali casove kao u skoli, a popodne slobodno vreme za igru i set_nje i obilaske.


To sto je nekad bila skola u prirodi, sada zovu rekreativna nastava. Takodje imaju casove, ali ne sve. Zapravo uce tamo, a da li su to regularni casovi, pojma nemam.

Una ide u ponedeljak na 7 dana, tj. 6 noci na Kopaonik. Sad je drugi razred. Prosle godine nisu isli, nije imalo dovoljno prijavljene dece. Ja sam mislila i prosle godine da je posaljem, ali mi je ipak na kraju nekako laknulo kad sam cula da se ne ide [sm=smiley1.gif]. Sad je vec puno zrelija i nije mi problem. Imam poverenja u uciteljicu i verujem da ce brinuti o njima koliko moze.
A ko za inat od ponedeljka lose vreme, na Kopaoniku ce max temperatura biti tek koji stepen u plusu. A do kraja ove nedelje vreme idealno.




Anck Su Nmaun -> RE: Skola u prirodi (19.10.2017 8:02:15)

IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Mi nemamo skolu u prirodi. Imamo ekskurzije. Sin je isao na kraju prvog razreda.
Anck, kako to uciteljica slabo kontrolise decu???

Pa iovo bi bilo u Aprilu. Sta znam ja sam se dvoumila al mm odlucan.

Pa ima dosta dece da su valjda mnogo nestasni, imali smo bas roditeljski o rome. Drugim recima da malo roditelji povedu racuna jer su raspusteni. [sm=zmeden.gif]
Oni u celodnevnoj provode dosta vremena i napolju nije samo ucionica pa tu valjda imaju problem. Kako bi onda tek na ekskurziju?
Ne poznajemo se svi dovoljno, da je npr. U pitanju ekipa iz vrtica ne bih razmisljala.
S T nemam neki problem ona je stvarno zrela za svoje godine i poslusna, ali opet deca su to.




isidora88 -> RE: Skola u prirodi (19.10.2017 8:04:41)

Nama je uciteljica rekla da da nema vise nastavr van skole. Postojr ekskurzije i ako roditelji izlglasaju ona ce ih rado voditi, ali samo za vreme skolskog raspusta. Kaze da je takvo pravilo i da vise nema ni skole u prirodi ni rekreativne. M je kao predskolac isao na 5 dana.




IvanaSK RR -> RE: Skola u prirodi (19.10.2017 8:05:25)

Gagana, sin je isao pocetkom februara na Zlatibor. Tada je i ovde bio veliki haos, minus, mnogooo snega, a tek tako...
ME, u tom ranom periodu je, po meni, najbitnije da imas poverenja u vaspitacicu. Sin je dosao, ja ga terala u krevet, a on kaze "e pa, ja sada idem na ZLatiboL" [sm=smiley36.gif]
Kod nas u skolama su organizovani Super raspusti, ide se leti. Tamo imaju svaki dan akcije i zanimacije. Od bazena, zip line-a, booble fudbala do gadjana vazdusnim puskama,skolice engleskog, saha...




IvanaSK RR -> RE: Skola u prirodi (19.10.2017 8:07:36)


IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Mi nemamo skolu u prirodi. Imamo ekskurzije. Sin je isao na kraju prvog razreda.
Anck, kako to uciteljica slabo kontrolise decu???

Pa iovo bi bilo u Aprilu. Sta znam ja sam se dvoumila al mm odlucan.

Pa ima dosta dece da su valjda mnogo nestasni, imali smo bas roditeljski o rome. Drugim recima da malo roditelji povedu racuna jer su raspusteni. [sm=zmeden.gif]
Oni u celodnevnoj provode dosta vremena i napolju nije samo ucionica pa tu valjda imaju problem. Kako bi onda tek na ekskurziju?
Ne poznajemo se svi dovoljno, da je npr. U pitanju ekipa iz vrtica ne bih razmisljala.
S T nemam neki problem ona je stvarno zrela za svoje godine i poslusna, ali opet deca su to.

Bez ljutnje, ali pravi ucitelj treba da kontrolise i nestasniju decu. Ako u prvom razredu je haos, kako ce biti kasnije.




Mala Elena -> RE: Skola u prirodi (19.10.2017 8:12:36)

Znam da mora da se ima poverenje, i u dete i u vodica.
Anck, ako ona ne moze da ih kontrolise, nemoj ni da je saljes.




Anck Su Nmaun -> RE: Skola u prirodi (19.10.2017 8:52:54)

Nemam sta da se ljutim, i meni je to bilo malo cudno. Kao da hoce da mi odradimo posao za njih. Bar sam ja to tako shvatila.




IvanaSK RR -> RE: Skola u prirodi (19.10.2017 9:05:56)

Sva deca u prvom razredu su "raspustena", nestasna... Pa, zaboga, ta deca do juče su po ceo dan bili u akciji, sad treba da sede mirni 45 min. Normalno da ce na odmoru da "polude".
Naravno da treba i roditelji da pricaju sa decom, ali i ucitelj.
Odoh van teme[sm=smiley36.gif]
Ja sam mislila da pricas o casovima u prirodi, dvorištu... Kad sam videla naziv teme. Prethodna Stefanova uciteljica je to cesto praktikovala kad je lepo vreme. Svako moze da ponese neko cebence, i neki sokic, grickalicu da svi zajedno jedu na kraju casa. Sin je bio oduševljen tim casovima.




Dragica Draga -> RE: Skola u prirodi (19.10.2017 13:28:19)

To su super casovi napolju, posebno iz onih nekih predmeta kada se uci nesto sto napolju moze da se vidi, pa se uci po principu ociglesnoati.

A.sta mislite o visednevnim skolama u prirosi? Kada to pocinje uopste, od kog razreda?




Stranica: [1]