RE: Pričajmo o hrani... (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuvajmo zajedno



Poruka


mama Jo -> RE: Pričajmo o hrani... (23.3.2019 13:47:39)

E kad videh ovu temu setih se necega sto vec duze vreme zelim da vas pitam. Da li koristite neku zamenu za secer, i sta koristite?




Sanidej -> RE: Pričajmo o hrani... (23.3.2019 13:52:49)

Sad je stevia popularna, ja sam licno najdalje dobacila do zutog secera umesto belog..




bubulence -> RE: Pričajmo o hrani... (23.3.2019 14:01:23)



IZVORNA PORUKA: mama Jo

E kad videh ovu temu set_ih se necega sto vec duze vreme zelim da vas pitam. Da li koristite neku zamenu za secer, i sta koristite?



Zavisi za cega.. Dok sam bila na hrono ishrani koristila sam steviu. Za kolace nekad uzmem smedji secer, nekad stavim med... Mada jos uvek dosta koristimo i beli secer u ishrani... 




pari -> RE: Pričajmo o hrani... (23.3.2019 14:19:21)

Na kraju su svi seceri manje vise isti...treba umereno...ja stavljam nekad kokosov, nekad smedji, nekad med ali sve je to ipak secer. Stevija je verovatno drugacija...ali nisam skroz usla u tematiku




jess021 -> RE: Pričajmo o hrani... (23.3.2019 14:46:01)

Mama Jo, prema meni secer je najmanji problem. Ja se vise, kod gotovih proizvoda, plasim aditiva, konzervanasa i sl.





Ana RR -> RE: Pričajmo o hrani... (25.3.2019 21:22:38)


IZVORNA PORUKA: Ana RR

IZVORNA PORUKA: pari

Ana, napisi mi recept za tortilje pliz u temi


Pari, ja to uglavnom sve bez recepta pravim ali recimo po ovom možeš ovom receptu. Neke punim kao u receptu a neke punim posle.


Pari, ovo je super ideja i za neka druženja klik i klik




bubulence -> RE: Pričajmo o hrani... (25.3.2019 21:38:01)



IZVORNA PORUKA: jess021

Mama Jo, prema meni secer je najmanji problem. Ja se vise, kod gotovih proizvoda, plasim aditiva, konzervanasa i sl.




Apsolutno se slazem




Sanidej -> RE: Pričajmo o hrani... (25.3.2019 23:06:26)

Moja dobra drugarica je dr veterine, kad krene prica o mesu..hehe dobro da nemamo 2 glave do sada :)




pari -> RE: Pričajmo o hrani... (26.3.2019 15:48:36)



IZVORNA PORUKA: Ana RR


IZVORNA PORUKA: Ana RR

IZVORNA PORUKA: pari

Ana, napisi mi recept za tortilje pliz u temi


Pari, ja to uglavnom sve bez recepta pravim ali recimo po ovom možeš ovom receptu. Neke punim kao u receptu a neke punim posle.


Pari, ovo je super ideja i za neka druženja klik i klik


Ana, hvala!
Pitanjce jedno...zamrznute kore za gibanicu,koliko ranije treba da se izvade iz zamrzivaca?




Ana RR -> RE: Pričajmo o hrani... (26.3.2019 16:23:21)

Hm, nemam pojma. Poslednji put sam smrznute kore koristila u Kanadi... možda dva sata..?




Maraj -> RE: Pričajmo o hrani... (26.3.2019 16:28:43)

Ana [sm=bravo.gif] super su recepti . I ja sam ih memorisala [sm=smiley1.gif]
Jesi pravila ove tortilje. Imam ovaj toster. Mogla bi da probam ovaj recept. Kako se rolaju? Jel ok?

Sto se kora tice, ja bi vece pre izvadila , pa u frizider do jutra bi se otopile.
A i ovako da ih izvadis sto kaze ana ne verujem da im treba mnogo. Tanke su




Ana RR -> RE: Pričajmo o hrani... (26.3.2019 16:42:50)

Maraj, pravila sam ali nisam pekla te velike u tosteru jer nemam toliko veliki (toster [sm=smiley36.gif]). Pekla sam u gril tiganju ali sigurno su još bolje u tosteru.




Rosita -> RE: Pričajmo o hrani... (27.3.2019 13:50:33)

E ovako. Kad oćete da nešto sami napravite a nemate kade pa morate danima to da radite... Susam salata, salate sa majonezom i koječime, koliko max pre mogu da se naprave? Ukrasite odmah ili na dan služenja? Drugo, torta koja se ukrašava čokoladnom glazurom i dodacima, može li ukrašavanje naknadno, dan posle recimo?





Ana RR -> RE: Pričajmo o hrani... (27.3.2019 13:57:13)

Rosi, salate pravim uveče za sutradan. Ne volim da stoje duže. Tortu možeš naknadno ukrasiti ali ako je prelivaš čokoladnom glazurom prvo ostavi malo tortu van frižidera da ti se čokolada ne bi stegla odmah čim je preliješ. Doduše, zavisi i kakvu glazuru praviš, naravno.




Rosita -> RE: Pričajmo o hrani... (27.3.2019 13:59:36)

Onu što si me ti naučila ☺





Ana RR -> RE: Pričajmo o hrani... (27.3.2019 14:10:54)

Hahaha ;) onda izvadiš tortu čisto da ne bude ledena i dalje radiš normalno ;)




nata11 -> RE: Pričajmo o hrani... (27.3.2019 14:12:58)

Ja susam salatu pravim dan ranije.


Tortu isto. Jedan dan pravim a drugi filujem. 




veselicaa -> RE: Pričajmo o hrani... (27.3.2019 14:16:30)

Ja salate i slane torte pravim dan ranije.Tortu jedan dan kore,drugi dan fil i ukrasavanje.




Rosita -> RE: Pričajmo o hrani... (27.3.2019 14:25:26)




👍




vocicana -> RE: Pričajmo o hrani... (27.3.2019 14:27:36)

A ja pa nista, samo radim sve istog dana, jedino ako imam i previse obaveza onda rasporedim. Ali torta volim da odstoji, da slegne, tako da dan ili dva pre secenja napravim.




milicicak -> RE: Pričajmo o hrani... (27.3.2019 17:10:09)



IZVORNA PORUKA: veselica RR

Ja salate i slane torte pravim dan ranije.Tortu jedan dan kore,drugi dan fil i ukrasavanje.




Ovako i ja.




Rosita -> RE: Pričajmo o hrani... (27.3.2019 18:01:04)

Hoće li kore tako da se isuše?





Ana RR -> RE: Pričajmo o hrani... (27.3.2019 18:15:08)

Rosi, uviješ ih u foliju da se ne suše.




Sanidej -> RE: Pričajmo o hrani... (27.3.2019 19:52:28)

Torte su mi bile najbolje kada sam ih pravila 2 dana pre sluzenja. Dekoraciju slagom ili coko glazurom odradim na dan secenja, doduse ujutru za uvece.




mila83 -> RE: Pričajmo o hrani... (27.3.2019 20:06:32)

Sto se tice torti,pravim tako kao i vecina. jedan dan kore,fil,ali ih ne spajam, to radim drugi dan i to vece ukrasavam ili eventualno ujutro za dan kada mi treba.Tako i slanise,ako su neki kremasti, rolati...a kiflice,grickalice, to taj dan, da bude sveze.Salate / zavisi od sastojaka, da li mogu dugo da stoje ili ne,ali generalno,sve je lepse ako stoji bar nekoliko sati, da se sjedine ukusi.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  50 51 [52] 53 54   Sledeća stranica >   >>