RE: Pričajmo o hrani... (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuvajmo zajedno



Poruka


Sanjica26 RR -> RE: Pričajmo o hrani... (31.3.2020 10:02:21)



IZVORNA PORUKA: jess021

Branki, vole i moji kačamak, przenice, pravim i to. Pastetu, virsle, salame... Nece. Samo nekad slaninu. 





Jess i dobro sto ne vole te prerađevine. Moje najvise vole slaninu i cvarke. 😀 Virsle ne kupujemo. 




flamingos -> RE: Pričajmo o hrani... (31.3.2020 10:21:51)

Sve u umerenim količinama,bez preterivanja i kvalitetno-za nju.Ni slatkiši nisu zdravi,pa ih deca jedu,a i mi odrasli😁Deci se menja ukus.Evo Anđela-mleko nije volela nikako-sad ga i pije sa neskvikom,jede sa mlevenom plazmom,sa čoko kuglicama.Ne mogu povreće i meso,čorbe,supe itd. da imaju za sva tri obroka.Voće se podrazumeva-e to je zdravo i to voli.Svi mi znamo šta je zdravo,ali deca,ko deca.Bogu hvala zdrava je.





vonavoj -> RE: Pričajmo o hrani... (31.3.2020 10:23:41)

Moji vole virsle,ali i cvarke...slaninu nemam gde ds kupim dobru..a i cvarci su papreni,2300din je kg..oni koje hoce da jedu..

Nema,sledece godine klanje i da imamo nase cvarke i slaninu..to moj tata sve zna da radi,sad kad ode u penziju imace vise vremena.




flamingos -> RE: Pričajmo o hrani... (31.3.2020 10:27:48)

Ako Von,moraju i viršle ponekad da pojedu.Čvarci,pravi domaći,neće ih biti.Kad se set_im te miline u selu.Mmmmm,da preživimo ovo i odosmo u selo,u naš raj.Smederevac moj kad založim,pa vruća pogača uz domaće čvarke-kud ćeš bolje.Dobro,može i sir,e i to dete voli❤





Sanjica26 RR -> RE: Pričajmo o hrani... (31.3.2020 10:34:40)

Mislim da ce mnogi posle da se vrate u sela. Bas kazem juce muzu da smo trebali bolje da kupimo kucu na selu.Von, skupi su cvarci. Ali bolje da jedu nesto sto je kvalitetno. 




vocicana -> RE: Pričajmo o hrani... (31.3.2020 10:54:07)

Hrana, hrana.
Danas spremam pohovanu piletinu sa susamom, krompirice cu u rerni, salata. Kupila sam kuvanu cveklu, pasce jedna dobra sa dosta belog luka.
Moje dete jede sve, bukvalno, kada je zdrav, jede lepo, voli cajnicu i dobro suvo meso, cvarke rastura.

Sutra kada izadejm iz trece smene, uzimam da spremim musaku, moram sve za po dva dana. Muz mi je sporan, on je sveden na 4 namirnice, treba mu i kolicina neka da bi se najeo, a ovako sao se okrecemo u krug.




Ana RR -> RE: Pričajmo o hrani... (31.3.2020 10:58:39)

I meni je više muka od doručka i večere... Marko je nekad obožavao palentu, sada ne voli. Suhomesnato, paštete, viršle, to ne jede. Od skoro je počeo samo biber blok onako sa pavlakom i hlebom, pa ga kupim ponekad. Inače ništa drugo. Vrtim jaja na sto načina, proja, mekike...




vocicana -> RE: Pričajmo o hrani... (31.3.2020 11:01:14)

I proju sam juce ujutru pravila, jeo je, stavila sam suvo meso, kis krastavcice, kackavalj, jeo nesto, mrljavio, ali pojeo na kraju tri i popio solju jogurta.




flamingos -> RE: Pričajmo o hrani... (31.3.2020 12:06:47)

Sanjice,ništa lepše od selai.Mi smo od septembra do kraja školske godine u gradu j nakon toga smo čitavo leto na selu.Opustela su nam sela,otišli u inostranstvo,stari ostali i malo onih koji nisu u inostranstvu.





nata11 -> RE: Pričajmo o hrani... (31.3.2020 13:21:56)

Pa kad je toliko lepo sto se ne preselite 😀😀 Ajde bre molim te. 
Na selu je lepse ali u gradu je lakse. Selo volim samo vikendom. 


Da se razumemo mislim bas na selo, selo. Ne na ova urbana sela gde imas 45 dragstora, 3 apoteke, taxi i dvoriste od 2 ara. 




IvanaSK RR -> RE: Pričajmo o hrani... (31.3.2020 13:36:44)

Ja se slažem sa natom. Ja prva volim selo,ali definitivno ne bih mogla tamo trenutno da zivim. Kad odem u peMziju onda moze.😀




Sanjica26 RR -> RE: Pričajmo o hrani... (31.3.2020 13:49:51)



IZVORNA PORUKA: nata11

Pa kad je toliko lepo sto se ne preselite 😀😀 Ajde bre molim te. 
Na selu je lepse ali u gradu je lakse. Selo volim samo vikendom. 


Da se razumemo mislim bas na selo, selo. Ne na ova urbana sela gde imas 45 dragstora, 3 apoteke, taxi i dvoriste od 2 ara. 



Nato, ja prva nisam pomislila na bas selo, selo. 😀Selo u koje radim je bas po mojoj meri. 




flamingos -> RE: Pričajmo o hrani... (31.3.2020 13:52:03)

Nato,imamo svojih razloga zašto smo u gradu.Kao prvo-grejanje,ovde je toplifikacija i milina,u selu da ti ne pričam kako je kada se loži.Zatim škola,dete nam ovde ide u školu,trenira,što bi se maltretirala i putovala na treninge(a ima mogućnost da živi u gradu)a obzirom na problem sa putovanjem...U selu za 4 razreda i predškolsko samo 4 deteta,nema sa kime ni da se druži,ispisah.Tako da-leti smo na selu,a ostatak vremena u gradu.Uostalom,u gradu smo već skoro pa 14 godina.E sad,draga moja Nato,ne bih baš o svemu...





flamingos -> RE: Pričajmo o hrani... (31.3.2020 13:52:51)

Ha,ha,Ivsna,nećeš ni tad😁





flamingos -> RE: Pričajmo o hrani... (31.3.2020 13:57:42)

Sanjice,ako nije tajna,u kom selu radiš?





nata11 -> RE: Pričajmo o hrani... (31.3.2020 13:59:30)

Pa o tome pricamo Fil. Sama si navela. U selo cu kada budemo imali Svedski standard. Da imam dobar auto, top puteve i uredjen sistem.


Moj tata zivi na selu. 17 km od grada. Nedao bog da ti pripadne tesko. 




flamingos -> RE: Pričajmo o hrani... (31.3.2020 14:05:05)

Tako je Nato.I to zaboravih-naše selo je 20 km udaljeno od grada,ali je na nezgodnom mestu,putevi loši,i najmanji sneg pravi haos.Prema tome-letnji raspust u selu,ostatak u gradu,i svi srećni i zadovoljni.Iskreno,dugo vremena mi je trebalo da se naviknem na grad.I selo,kao i grad ima svoje prednosti.Ma da smo samo živi i zdravi.





princezica1 -> RE: Pričajmo o hrani... (31.3.2020 14:59:32)

Pricajmo o seoskim prehrambenim proizvodima, pustite zivot na selu [sm=smiley36.gif]




pari -> RE: Pričajmo o hrani... (31.3.2020 21:03:01)

Šta pravite sve od mlevenog mesa osim ćufti i bolonjeza?





Ana RR -> RE: Pričajmo o hrani... (31.3.2020 21:07:55)

Pari, ja sam juče pravila zapečenu boraniju sa mlevenim mesom, poput musake. Pravim burgere, chili con carne, musaku sa krompirom ili tikvicama, itd. Sad više ne mogu svega ni da se setim.




IvanaSK RR -> RE: Pričajmo o hrani... (31.3.2020 21:08:55)

Musaku sa kromprom,musaku sa makaronama,lazanje,pljeskavice,cevape..




pari -> RE: Pričajmo o hrani... (31.3.2020 21:11:49)

Lazanje...mmm...mogla bih da probam...imate neki lagani recept? Napravila bih malu količinu





IvanaSK RR -> RE: Pričajmo o hrani... (31.3.2020 21:36:19)

Pari,ja sam svoj recept lazanja stavljala u C recepte. Jeste sa pola kg mesa,al ti prepolovis kolicinu..




branki* -> RE: Pričajmo o hrani... (1.4.2020 8:43:02)

Sarme. I punjene paprike.Pravim i argentinski cevap, to sam od ane rr uzela recept. Sa kuvanim krompirom i mesom pravis cevape. I te razne vrste musaka. 




Sanjalicaaa -> RE: Pričajmo o hrani... (1.4.2020 18:05:40)

Sarme, sarmice, lazanje, fasirane snicle, musaku od tikvica, punjene tikvice, punjne paprike.





Stranica: <<   < Prethodna stranica  60 61 [62] 63 64   Sledeća stranica >   >>