Korindjanje (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Venčanje, krštenje, godišnjice …



Poruka


Anck Su Nmaun -> Korindjanje (4.1.2018 13:19:19)

Blizi nam se badnje vece! Jeste isli kao deca da korindjate?
Vodite li vasu decu sad?
Kako se maskirate i koje pesmice pevate?




Ana RR -> RE: Korindjanje (4.1.2018 13:39:00)

Ja sam morala da izguglam šta znači korinđanje [sm=smiley36.gif]




Sanjica26 RR -> RE: Korindjanje (4.1.2018 14:11:49)

To se praktikuje u Vojvodini. Mi na ovom podrucju nemamo taj obicaj. Bas je zanimljivo.




MamaNecaVo -> RE: Korindjanje (4.1.2018 14:56:10)

Mi idemo kod kumova u Srem,kod njih su vertepi uobicajni i bez njih nema Badnje veceri.Samo mnogo kasno idu oa ih obicno ne docekamo.
Obicno deca idu po kucama ali kako ih to ne zanima,ovde su mahom stariji ljudi.




choopa choops -> RE: Korindjanje (4.1.2018 14:57:50)

Mi to ne radimo. Za Badnje veče idemo kod babe, strine, baba strine i svih bližih srodnika prezimenjaka, muškarci unose badnjake, žene posiaju pršenicom i pijemo vino iz iste flaše, okadimo i to je to. Jedan Badnjak ostavljamo pored šporeta i ujutru ga polaznik loži. Odemo do crkve uveče. [sm=smiley1.gif]




Maraj -> RE: Korindjanje (4.1.2018 17:12:11)

Ja prvi put cujem za ovaj izraz [sm=smiley1.gif]




emicaa -> RE: Korindjanje (4.1.2018 17:25:56)

ni ja nikad nisam cula za ovo.Ni za ovaj obicaj a ni za rijec 😊




vocicana -> RE: Korindjanje (4.1.2018 17:31:46)

Dobro vece, korindjanje...Nikada cula. Vrv je lepo za decicu.




Anck Su Nmaun -> RE: Korindjanje (4.1.2018 17:37:50)

O boze ne mogu da verujem da niste cule za ovo [sm=smiley13.gif][sm=zmeden.gif]
Mi kao deca nismo znali za ovaj obicaj , kasnije sam cula da drugi deo grada jeste i bas mi je zao sto sam kasno uopste saznala za taj obicaj.
Umesto da nam deca korindjaju ona idu u poklade i slave tudje praznike [sm=smiley13.gif]

Mi smo isli par puta sa komsijama i one su odusevljene. Planiramo u subotu al ovaj put kod mojih idemo pa cee biti jako zanimljivo [sm=bravo.gif]




vocicana -> RE: Korindjanje (4.1.2018 17:41:28)

[sm=bravo.gif] tako i treba




Maraj -> RE: Korindjanje (4.1.2018 17:45:54)

Anck, pa sta se radi. Mi idemo kod mojih za badnje vece. Mama sprema posnu hranu. Lomimo cesnicu za badnje vece. Sta se radi za to korindjanje




Anck Su Nmaun -> RE: Korindjanje (4.1.2018 17:50:14)

Imamo temu Badnje vece
Korindjanje je samo za decicu.
Obicno se deca maskiraju i idu od vrata do vrata pevaju bozicne pesmice , u vezi Badnje veceri i Bozica. I ljudi ih caste slatkisima, vocem...sta god.
Mi obidjemo prijatelje, rodbinu , komsije. Par kuca i puna kesa slatkisa [sm=jezicek.gif]




Sanjica26 RR -> RE: Korindjanje (4.1.2018 18:07:04)


IZVORNA PORUKA: Maraj

Anck, pa sta se radi. Mi idemo kod mojih za badnje vece. Mama sprema posnu hranu. Lomimo cesnicu za badnje vece. Sta se radi za to korindjanje

Maraj, vidis kod nas se cesnica jede ujutru za dorucak. Sto sela, sto obicaja.




Maraj -> RE: Korindjanje (4.1.2018 18:27:13)

Sanjice, jeste. Dosta ljudi lomi cesnicu za Bozic. Mi za badnje vece. Moji su sa juga Srbije. Tamo se cesnica lomi za badnje vece a mm je iz Bosne. Njegovi lome za Bozic [sm=smiley1.gif]

Anck,pa bas lepo. Ja ne znam za taj obicaj. Mogu misliti kako se deca obraduju. To je znaci kao americka noc vestica.
Opet kazemmoji su sa juga, ja sam rodjena i odrasla u bg-u, prvi put cujem za taj obicaj,a i moji




MamaNecaVo -> RE: Korindjanje (4.1.2018 18:42:23)

Mi recimo oduvek cesnicu lomimo za Bozicni dorucak.

Ubaci sliku bas da vidite kako se maskiraju i kako to sve izgleda.




Anck Su Nmaun -> RE: Korindjanje (4.1.2018 20:03:29)

Pa na isti fazon kao poklade ako si gledala u filmovima [sm=jezicek.gif]
Slikacu ih 😉




MamaNecaVo -> RE: Korindjanje (4.1.2018 20:31:29)

Anck u kom si ti delu Vojvodine?
Ako nije tajna naravno.
Bas lepo sto se drze obicaja u vezi dece,ovde deca nikad nisu isla vec oduvek matori.
Naravno,sve se svodi na novac.




Sanjica26 RR -> RE: Korindjanje (4.1.2018 20:41:06)

IZVORNA PORUKA: Maraj

Sanjice, jeste. Dosta ljudi lomi cesnicu za Bozic. Mi za badnje vece. Moji su sa juga Srbije. Tamo se cesnica lomi za badnje vece a mm je iz Bosne. Njegovi lome za Bozic [sm=smiley1.gif]

Anck,pa bas lepo. Ja ne znam za taj obicaj. Mogu misliti kako se deca obraduju. To je znaci kao americka noc vestica.
Opet kazemmoji su sa juga, ja sam rodjena i odrasla u bg-u, prvi put cujem za taj obicaj,a i moji

Moji su sa juga Srbije, iz Metohije. Isto tako uvece se lomi cesnica. Od kako su gore kako oni kazu promenili su. Odosmo u off. Npr na Kosovu se farbaju jaja na Veliku Subotu, a ovde na Veliki petak ili u cetvrtak.




Anck Su Nmaun -> RE: Korindjanje (4.1.2018 21:24:57)


IZVORNA PORUKA: NevenaAleksejmom

Anck u kom si ti delu Vojvodine?
Ako nije tajna naravno.
Bas lepo sto se drze obicaja u vezi dece,ovde deca nikad nisu isla vec oduvek matori.
Naravno,sve se svodi na novac.

Novi Sad ali ceo severni deo ide da korindja koliko vidim na FB kad prijatelji postavljaju slike.




degu -> RE: Korindjanje (4.1.2018 21:55:53)

Anck ja sam isla u korindjanje naravno [sm=smiley36.gif] obozavala sam, sad nesto ne praktikujemo, ipak zivimo medju katolicima,ali mislim da je jos prilicno zastupljeno u st.Vrbasu. Bas je bilo lepo, mi smo u coporu isli, pevalu, najvise bi nas castio popa :)




Maraj -> RE: Korindjanje (4.1.2018 22:13:22)

Degu [sm=bravo.gif] onda za tog popu. Da cujem jednom da i oni "dreše kesu"




degu -> RE: Korindjanje (4.1.2018 22:19:57)

Joj taj je bio divan, za njega smo imali posebne pesme, bas o Isusovom rodjenju, lepe uspomene imam na korindjanje [sm=smiley1.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Korindjanje (4.1.2018 22:20:21)

Eh Deguuu pa znala sam ja ko ce znati o cemu ja pricam [sm=jezicek.gif]
U mom kraju dok sam ja bila dete nije bilo, blizu centra, al mm je tamo stari Vr. I tamo se uvek islo. Mada i u Vinogradima smo imali decicu koja su nam dolazila.
Po NS nisam.nesto videla mnogo njih da ide. Nas su komsije zarazile [sm=jezicek.gif]




MamaNecaVo -> RE: Korindjanje (4.1.2018 23:04:22)

Da mi je da vidim decicu kako pevaju![sm=bravo.gif]




degu -> RE: Korindjanje (4.1.2018 23:06:10)

Neka su, jako lep obicaj i dozivljaj za decu 😊




Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>