RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat] (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> U očekivanju (deteta)



Poruka


MasnaMasnica -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat] (1.4.2018 10:04:51)

Trudnicice sada cu i ja da vam podelim po glas.
Rosi super si prosla.[sm=bravo.gif]
Madre ja jos cekam trudnicko za oktobar.
Ja sam samo prvi put imala epiz. Drug i i treci ne ,i zaista kao da se nisi ni poradjala sve odmah mozes😁 sedenje i prvi podoj uzivanje.




Misha i Ljisha -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat] (1.4.2018 10:08:20)

Maraj upadaju upadaju. Meni je to bilo strasno kad smo se doselili. Dodje komsija ili komsinica udju znaci UDJU u dvoriste i na prozor ti kucnu i jave se. Ja u pidzami pijem kafu dugo ako ne vodim.D u vrtic. I onda se tako pogubim nit da li da nudim kaficom ni da ne nudim. Nit mi se pije jutarnja kafa sa babama nit sa komsijama ovde. Dodje komsija upadne u sred rucka ja da vas vidim malo. I tako sedi dok rucamo. Ja opet kao ajd da ponudim i rucak ne ne ja samo da vas vidim.pa tacno mi glupo da jedem dok je tu. Cudni su meni ovde ljudi,da ne kazem bosanci. (zivimo u Krajiskoj ulici mozete misliti).

Onda sam mm rekla da prestane da se ponasa kao da me doveo u "metropolu" jer sam sa Medjunarodnog puta dosla u Krajisku[sm=smiley36.gif]. A on stalno ovde imas sve, sve je blizu, skola najbolja u Vojvodini, vrtic na 5 min peske, prodavnice,bioskop, pozoriste, muzicka skola,svi sportovi (osim klizanja naravnk ali imaju hokej na travi), kao Bog zna kako veliko mesto a ljudi seljacine. Izvinjavam se svim seljacima. Hocu reci nekulturni su za moj pojam kulture. Puno se psuje ovde i tako ne mari bas za tudji prostor. No sad sam vec oguglala. Ako su oni takvi ne.mora da znaci da mi moramo biti.

Idem.i ja da glasam za vas.

Nama danas svekrvi Uskrs. Idemo kod nje na rucak.

A ujedno i da vam svima kazem Srecan Uskrs ako slavite. Boga danas zvala u crkvu na cveti ali nismo D i ja otisle.




IvanaSK RR -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat] (1.4.2018 10:27:35)

Hvala, Ljiso, mi Krajisnici smo poznati po tome sto smo seljacine[sm=smiley1.gif]




Ana RR -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat] (1.4.2018 10:36:03)

I mi bosanci [sm=smiley36.gif]




veselicaa -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat] (1.4.2018 10:51:40)

Trudnicice ljubim vas sve :*
Ljiso ako ljudi zele da se druze sa komsijama ne znaci da su nekulturni,a i nije lepo da za sav narod kazes da su ovakvi ili onakvi [sm=smiley1.gif]




jess021 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat] (1.4.2018 13:03:38)


IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Hvala, Ljiso, mi Krajisnici smo poznati po tome sto smo seljacine[sm=smiley1.gif]

Slazem se [sm=smiley36.gif]




Sanjica26 RR -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat] (1.4.2018 14:33:28)

To su krupne reci Ljiso. Pa, i za nas iz Metohije svasta pricaju. Nemojmo generalizovati. Svako mesto ima svoju lepotu. Ljudi su razliciti i razlicito reaguju na radost, tugu. Meni te tvoje komsije deluju jako srdacno bez obzira sto tako ulaze u kucu. Njihov mentalitet je takav i po tome se ne meri covek. [sm=smiley1.gif] Ali to ne znaci da su seljacine.
Malo odosmo u off. Sad cu sebe da pecnem. Idemo u neku adekvatnu temu.[sm=smiley1.gif]




madre -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat] (1.4.2018 14:57:11)

Fajt, fajt[sm=smiley36.gif] cetiri moderatora na jednog "obicnog" [sm=smiley36.gif]
Ja spavala mali, nocas nisam! muz i deca nisu tu, pa se bas odmaram, ni ručak nisam spremila. A sad sam i ja gladna...




mama Jo -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat] (1.4.2018 15:03:40)

[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif] Madre [sm=jezicek.gif]

Ja sam odrasla na selu, slican slucaj je i tamo... komsije dodju mad zele, nema tu prethodnog najavljivanja, dodju jer im treba nesto, dodju na jednu ,,s'nogu", dodju...
A sada kad zivim u stanu, u zgradi, prepoznala bih jedino ljude sto zive pored nas - mislim 😊
Znam jos par njih iz vidjenja, kad prodjemo jedno pored drugog ni ne jave se ☹
Ne znam ni sama sta je bolje.

Juce smo bili u selu na slavi, mama postavlja stol i shvati da joj fale 3 noza... skoknula je preko kod komsince po nozeve; ja ovde ne znam da li bih imala od koga da pozajmim...





Maraj -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat] (1.4.2018 15:13:23)


IZVORNA PORUKA: madre

Fajt, fajt[sm=smiley36.gif] cetiri moderatora na jednog "obicnog" [sm=smiley36.gif]



[sm=smiley36.gif] i ja da se nasmejem
Pa nije ljisa nista lose mislila. Muka joj od ljudi sto joj upadaju u kucu nenajavljeni. Sad sto je slucajnost da su ti ljudi iz istih krajeva vi napadoste ljisu.
I mm je bosanac, sto znaci i moja deca pa se nisam uvredila
Lepo kaze mm seljak je covek sa sela a seljacina je karakterna osobina[sm=smiley32.gif]

I jos nesto da kazem , nemoj da se zamerate nama trudnicama, ima čmičak da vam izadje [sm=smiley2.gif]




Maslacak15 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat] (1.4.2018 15:15:11)

Sad ja da odem U Off. Bogami Madre kad pogledam na spisak, ti se U tisini opasno priblizila celu[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]....ljisi se vidi da ima visak vremena, Puno se bavi komsija, Jos jedan znak da je spremna za porodjaj.[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif].




vocicana -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat] (1.4.2018 15:17:58)

Jeste Maraj, cmicak ce da izadje, sram ih bilo.[sm=smiley36.gif]




madre -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat] (1.4.2018 15:17:59)

Približila se[sm=bravo.gif] kako si ti, maslacak, kako rana, dojke, ragade, dojenje, organizacija[sm=smiley36.gif]
SAD kad vam ljisa objasni kratko na dve strane sta je ona mislila ima da vam se pusi[sm=smiley36.gif]




vocicana -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat] (1.4.2018 15:18:31)


IZVORNA PORUKA: madre

Približila se[sm=bravo.gif] kako si ti, maslacak, kako rana, dojke, ragade, dojenje, organizacija[sm=smiley36.gif]
SAD kad vam ljisa objasni kratko na dve strane sta je ona mislila ima da vam se pusi[sm=smiley36.gif]

[sm=smiley36.gif]




IvanaSK RR -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat] (1.4.2018 15:26:30)

Pa evo, ja sam se oset_ila prozvanom. Generalisanje ljudi po tome odakle su je jako ruzno. Slobodna sam za cmicak, a i za referat od dve strane koji svejedno nece promeniti vec napisan post.
Inace, vredjanje ljudi po tome odakle su je zabranjeno na forumu. Procitajte jos jednom pravila foruma.




Misha i Ljisha -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat] (1.4.2018 15:35:29)

Hahah jao pa srdacni su kako nisu. Mislim to je to jedna s nogu. Da vas vidim i ostalo. Al sto psuju vala psuju da to stvarno prevazilazi svaku meru. Bespotrebno ubacuju psovke da ne moz recenicu shvatiti od silnih psovki[sm=smiley36.gif]
A kad kazem seljacine ne mislim.na one urbane gradske pacove (ajd sad nova tura ljudi da se uvredi[sm=smiley36.gif]) vec mislim onako prosti ljudi. Prostodusni. Ne zli. Daleko bilo. Pa pre ce ti bosanac pomoci nego neki lala. Bosanci kucu sagrade za dan za komsije[sm=smiley36.gif] (inace mama mi bosanka i cela strana njene familije heheh). Al da je ulica zasluzila ime Krajiska pa to sigurno jeste i po odabiru muzike i po ponasanju i po psovkama. Hocu reci doziveh kulturoloski sok[sm=jezicek.gif]

Ja i dalje tvrdim "komsija pa Bog". Ko mi je pomogao kad mm nije tu a akumulator se ispraznio? Pa prvi komsija. Nego prosto to upadanje i zagledanje u prozor. Meni to nije blisko i stvarno to smatram nekulturom[sm=smiley36.gif]

Verujem da nijedna od vas to ne radi i ne bi joj bilo prijatno da zivite u takvlm okruzenju gde kad vam stigne novi namestaj odmah svi dolaze u inspekcije i procenu ahhaah... I td itd.
Mi proslavili kod babe uz gozbu Uskrs. D mi nesto smrcka. Ona se uvek na raspustu razboli. Bezveze. Valjda ce proci za koji dan.

Kaze svekrva ju kako ce u Morahalom 16tog aprila a ja treba da se porodim ahhah...rekoh ne znam stvarno kako cu se bez vas poroditi. Rekoh stisnucu koji dan da izguram vise hahah pa smo se svi smejali. Mm voli mamu da zafrkava.

Slusala sam danas emisiju gde kaze veterinar da je ova godia ekstremna da su u jednlm danu imali preko 100 pasa sa krpeljima. Tako da ove godine.moramo izgleda decu zagledati kao blesavi. Blaga zima nisu umrla gamad. A najgore je sto ih ima dosta zarazenih krpelja. Joj sto ih ne volim.

Eh da a propo komsija [sm=smiley36.gif] bila nam baka Juliska od preko puta donela D jaje ofarbano i cokoladica. Pa smo baka Julisku zezali da cemo se njenim.jajetom pobediti nasu baka Tereziju. Iheheh...


Jel objasnih na dve strane???

Stvarno. Nisam ja nista lose mislila. Ispade tako. Ja se salim da sam se uklopila, cak vozim.i golfa haha... Nemojte se zene.moje ljutiti ja bas nikog ne mrzim niti na prvu loptu cenim ljude po nacionalnosti ili veri. Da ne pricam sad ko su mi sve dobri prijatelji i koje su nacionalnosti ili ubedjenja ja sam to i napisala sve gore navedeno jer je ovo okruzenje bas "stereotipsko"[sm=smiley36.gif] po tim nekim standardima




madre -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat] (1.4.2018 15:53:29)

Nije lose, ljiso, nije lose[sm=smiley36.gif] mada umes ti to i bolje[sm=jezicek.gif] uvek se bre pitam kako ti cesce ne ističe sesija[sm=smiley36.gif] sad ocekujemo navalu moderatora,ovih "odsutnih" [sm=jezicek.gif] grdice me za smajlije!




vonavoj -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat] (1.4.2018 15:55:29)

Ahhhaa..gde ste otisle!
Ali da ima istine ima,ja jako volim te ljude,oni zele da pomognu uvek i ne shvataju kad smetaju..[sm=jezicek.gif]moja sestra u Zadru(Islam Grcki-blizu Zadra)..ima taj.problem..nema tamo privatnosti..svi bi da zabadaju nos u tudju kucu, dobronamerno..a ona nije navikla..ili to da joj dodju nepozvani..ali to su ljudi koji su uvek spremni za pomoc.a kod nas ti bre komsija zavidan...eh.lako je njima..ja zivim u naselju gde su sve kuce..izmenili se stanari ni ne znamo ko nam zivi u ulici..




Misha i Ljisha -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat] (1.4.2018 16:04:46)

Ajoj jos me zafrkavas madre..nisam stvarno nista zlo mislila. Eto sveki nije bosanka pa mi gviri kroz prozor. I to me zivcira. Zato sam isla.u soping. A zakljucavam sad jer necu da se desi da dojim bebu ili ne dao Bog se setkam u spavacici bez brusa i da mi tako upadaju. Meni to ajd da kazem trenutno ne smeta al kad se porodim vala znam da ce mi smetati. Jos kad se setim kako mi je bilo sa D. Pa sva sreca sto sam bila na salasu Bogu iza nogu da me nilo ne vidi[sm=smiley36.gif].




lesica -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat] (2.4.2018 15:30:22)

Tema je ponovo otključana!

Sa napomenom da će i narednog puta da se zaključa, ali na duži period, ukoliko se nastavi sa kršenjem pravila portala i foruma i pored svih konstantnih opomena od strane moderatora da se ista ispoštuju.

O poslednjoj raspravi ne bih, mislim da je razjašnjeno, ali svakako morate imati na umu da povedete računa o tome na koji način nešto pišete jer isto može biti protumačeno drugačije od onoga kako vi doživljavate.

Za podsećanje:


PRAVILA KORIŠĆENJA PORTALA

PRAVILA KORIŠĆENJA FORUMA




vonavoj -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat] (2.4.2018 15:59:57)

[sm=zz_bounce.gif][sm=zz_dance.gif]




Misha i Ljisha -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat] (2.4.2018 21:10:24)

Mame ocajna sam. Dolazim sa UZ beba 2500. Znaci za dve nedelje nista nije dobila od 32. Nedelje svega 300 grama..bpd ispod proseka.i to citav cm. Ujutru idem opet kod dr. Ocajna sam




vonavoj -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat] (2.4.2018 21:11:59)

Cekaj bre Ljisha..otkud sad to? Jel ti je pritisak ok,jesi li ga kontrolisala? Sta kaze dr sta moze biti razlog?




Misha i Ljisha -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat] (2.4.2018 21:17:29)

[sm=smiley19.gif]pritisak ok. U ovoj trudnoci pritisak stalno ok i stalno sam ga kontrolisala.

Plodove vode ima.dovoljnl
Vidi se na nekim mestima kalcifikacija posteljice. Beba mala. Obim glave mali. Znaci od 32ge nedelje je vrlo malo napredovao. Radila UZ sa 36 nedelja i evo danas.




Sanjica26 RR -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat] (2.4.2018 21:21:44)

Joj Ljiso, nemoj odmah da tugujes. [sm=smiley31.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>