RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat] (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> U očekivanju (deteta)



Poruka


Maraj -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat] (4.5.2018 21:25:08)

Ma ne ljiso [sm=smiley13.gif] bas je veliko za uraslu dlaku. Bas je u nivou koze. Bez sadrzaja. Al je kao crevo dugacko oko 3-4 cm
Istripovala sam se da nisu kondilomi al gledah slike na netu. Skroz drugacije oni izgledaju. Ovo je ucelo. Nije isprekidano




Misha i Ljisha -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat] (4.5.2018 21:27:49)

uslikaj da vidimo [sm=smiley36.gif] joj izvini malo se salim.Ne zameri.

Ako te ne prodje za dan dva od mazanja idi kod dr. Pogotovo jer ti smeta.




Maraj -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat] (4.5.2018 21:30:29)


IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

uslikaj da vidimo [sm=smiley36.gif]

Evo samo da uhvatim pravi ugao [sm=jezicek.gif]
Ne ozbiljno, bas se zabrinuh. Gde sad u trudnoci da mi ista iskace [sm=zz_confused.png]




Maslacak15 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat] (4.5.2018 21:31:21)

Idi Kod gin ranije... verovatno je bezazleno, Ali U poodmakloj trudnoci glupo je da Mi glumimo lekare. Uvek treba proveriti kad nisi sigurna, a ja ne vidim kako bilo ko od Nas moze tacno da zna sta je U pitanju. Ne kazem da bih te plasila nego iz predostroznosti




vonavoj -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat] (4.5.2018 21:56:38)

Ja danas pipam moju gdju..ju reko kolika je..kao da je jadna natecena😁😁ili je debela[sm=jezicek.gif]
Moguce je..od pritiska,gabarinta sam...a i setala sam danas.




Misha i Ljisha -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat] (4.5.2018 22:01:03)

Maraj ukucaj vaginal varicose veins i vidi da li izgleda tako kao vena.




Maraj -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat] (4.5.2018 22:13:30)

Pa ljiso ne deluje mi ovako. Otkud znam. Praticu ovih par dana. Kupicu sutra i flogocit da mazem.... pa ako se nesto pogorsa ici cu kod dr pre 14.
Ako ostane ovako , sacekacu taj 14.




vonavoj -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat] (4.5.2018 22:17:58)

Ako se nesto inficiralo, onda ce ti flogocid pomoci...pa prati.




milicicak -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat] (4.5.2018 22:25:08)

Maraj, ne razumem se ja u ovo uopste ali ne bih mazala nista na pamet nego otisla kod dr. Verovatno su prosirene vene al bolje da proveris ako ti vec smeta.
Lesli, ja primam progesteron na cetvrti dan




vonavoj -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat] (4.5.2018 23:00:40)

Pazi,ako suljevi mogu da se mazu flogocidom,a to su prosirene vene..ne vidim razlog da moze nesto da skodi[sm=smiley36.gif]
A svakako za prosirene vene se nista i ne maze.




Maraj -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat] (5.5.2018 8:21:37)

Jutro drage.
Kod nas radna akcija od jutros. Ugradjujemo klime danas. Pa pomeraj tepihe, pokrivaj namestaj. Valjda nece biti puno prasine....
Inace kod mene stanje dole , nepromenjeno od juce [sm=zz_spin.gif]




lesli -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat] (5.5.2018 8:49:38)

Maraj, idi kod lekara. Sad ti moras proceniti koliko ti to smeta, boli itd. i da li ces zbog toga ici ranije.
A ono sto sigurno mozes da uzmes je mlak caj od kamilice i da se ispiras dole. Skoditi nece sigurno :)

Ja cekam da mm ustane, pa da me odbaci da primim bocu.

Milicicak, ali su tebi dali utrogestan 2x? I meni se cini da bi mi bilo lakse da cesce primam depo, a ne da ustajem zbog utrogestana u pola noci :(
Madam moram priznati da malo “varam” sa tom dozom jer ga iglavnom popijem. Dok ja operem ruke, stavim, ponovo operem ruke...sa spavanjem je gotovo




milicicak -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat] (5.5.2018 9:04:24)

Lesli, pijenje utrogestana nema nikakvog smisla! Ne apsorboje se uopste kroz digestivni trakt a moze da steti! I utrogestan se ne aplikuje na tacno odredjenu satnicu, ne znam zasto ustajes u sred noci. Ja ga stavim ujutru kad se probudim, odlezim sat vremena pa ustanem i uvece pred spavanje.




lesli -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat] (5.5.2018 9:54:26)

Sad tek nista ne razumem. [sm=smiley36.gif]
Sto su su u uputstvu stavili da moze i oralna i vaginalna primena? [sm=zmeden.gif]
Razumela sam da moze i oralno, ali je efekat znatno slabiji nego kod vaginalne primene... Stavise pila sam ga jedno vreme, kada sam imala kandidu + klebiselu. I to je bila tek neka 10 nedelja...U to vreme su mi i depo sa 3. smanjili na 5. dan i nije bilo problema.

A odredjenu satnicu sam zadrzala jos nakon ET. Tada je doza bila 3x200 i trazili su da to bude 7-15-23. Sada posto je povecana doza na 4x200, prirodno mi je da ide na 6h. Naravno +/- 30min, pa ajde i neka bude 1h. Ali mi skroz nema smisla da naguram od jednom 800mg utrogestana. Ili da bude u intervalima koji se drasticno razlikuju, jer mi me deluje da organizam moze odjednom da apsorbuje i iskoristi toliko. Neka me neko ispravi ako gresim [sm=smiley1.gif]

Obaska sto bih se zacementirala dole da stavim sve odjednom [sm=smiley36.gif]




milicicak -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat] (5.5.2018 10:12:53)

Stavili su da moze oba ali je pokazano da je oralna jako stetna za jetru i skoro se uopste ne apsorbuje tako da maltene nema efetkta. Bolje je da preskocis nego da pijes. Maslacak bi ti navela i spisak referenci za ovo :)
Jeste logicno na 6 sati ako se uzima 4x dnevno ali ne mora striktno, stavis u 11 pa u 6-7 a ostalo rasporedis na jednake intervale izmedju. Ima devojaka koje su uzimale i 2x200mg 3 puta dnevno tako da moze i ta opcija dve odjednom. On se apsorbuhe dok se ne rastvori tableta i svakako je bolje da bude u nekim pribliznim intervalima ali nikad nisam cula da neko zahteva striktnu satnicu.
Moje dete otislo kod b&d, ceo dan sam sama, srecom kupila sam juce Bazaar da se zanimam.
I sad odmah da se ogradim, ja nisam lekar, ja sam biolog, sve sto pisem je ono sto sam procitala u relevantnim naucnim casopisima i iz licnog iskustva




lesli -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat] (5.5.2018 10:23:15)

Znam to za jetru i za asorpciju. Zato sam ga i stavljala kad god je moglo.

Medjutim, to u 23, pa u 6-7 mi ne znaci puno. Ne mogu se ja naspavati za tako kratko vreme [sm=smiley36.gif]
Zato sam resila da uglavnom pijem tu dozu u 5 (osim ako se do tada nisam razbudila), da bih mogla da nastavim da spavam. Ostace tako do sledece kontrole, pa ako mi ne smanji utrogestan, mogu je pitati da li mogu da satnicu malo ispomeram. Ili to sto rece, da stavljam 2x400, mada stvarno mislim da ce me to zacementirati skroz [sm=smiley36.gif]
I ovako kad stavljam, nekad napipam prethodnu "izduvanu" kapsulu...

Inace, super sto si sama. Taman da malo odmirujes [sm=bravo.gif]




Maraj -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat] (5.5.2018 11:45:46)

A jaoj les malo ti 7-8 sati da spavas! Uh kad se setim....uzivaj dok dete ne dodje. Tada ako vezes par sati u kontinuitetu bices super . Ja sam sad i navikla da ne spavam. Al kad se L rodio....kad se upucala nisam.
Sad ne spavam sto zbog L sto zbog trudnoce i vrucine [sm=smiley1.gif]




lesli -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat] (5.5.2018 12:06:41)

Haha, znam Maraj [sm=smiley36.gif]
Mada to i kod mene ne moze bas biti 7-8h ni u ludilu.
Ja ako ne legnem kad mi se spava (sinoc je to bilo oko 10) posle su mi oci na vrh glave, pa mi treba podosta da se uspavam. Tako sam sinoc stavila U oko pola 12, ali mi se nije spavalo do bar pola 1,1...
Mada jedva cekam i da ne spavam sa nekim dobrim razlogom! :) Utrogestan svakako ne spada u tu kategoriju.

Kako si ti jutros?

Ja primih bocu. U prvom momentu me je stomak popustio, pa onda pred zgradom zaboleo opet i to samo deo iznad pubicne kosti, da sam se jedva dovukla do stana. Presvukla se ne brzinu i legla. Sad je ok, ali osecam takav pritisak iza pubicne kosti i u predelu velikih usana, kao da ce sve da mi popuca dole [sm=smiley29.gif]




Ana RR -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat] (5.5.2018 12:58:50)

Lesli, neće te zacementirati, veruj mi [sm=smiley36.gif] ja sam stavljala po 2 tabletice 3x dnevno sve do 16.nedelje. Nakon toga se i ne koristi.
Iskreno, meni je bilo gadno da ih popijem jer sam ih od starta koristila vaginalno i sama pomisao da ih pijem mi je bila bljak.[sm=smiley36.gif]




Maraj -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat] (5.5.2018 13:24:35)

Hvala lesli, ok sam. Vjda sam se i malo smirila. Juce sam vise bila u soku....
L i ja smo kod mojih. Mm sa majstorima. Ugradjuje klime u stan. Joj .... nikad da se skucimo i da ne mora nista da se radi. Ovo sve sto se radi , sa velikom prasinom....muka me hvata....
Mi isprzili mlade krompirice i ispohovali belo. Sad sam naseckala sopsku. Pih....kako cu da se ozderem [sm=smiley36.gif] izvolte i vi [sm=smiley1.gif]




jess021 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat] (5.5.2018 13:33:04)


IZVORNA PORUKA: Maraj
Ja sam sad i navikla da ne spavam. Al kad se L rodio....kad se upucala nisam.
Sad ne spavam sto zbog L sto zbog trudnoce i vrucine [sm=smiley1.gif]

Maraj, aj sto si navikla da ne spavas, ali tek ces da se naviknes da ne spavas i da ceo dan budes na nogama [sm=smiley1.gif]




Maraj -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat] (5.5.2018 15:31:15)

Jess L ke toliko zahtevan da covek pored njega ne moze da sedne. Sva sreca moji su mi blizu pa me bar sad u trudnoci malo odmene
A i kad idem u dz po injekciju oni ga pricuvaju. Ne bi mogla s njim ni do dz sama. Ko zna gde bi zavrsili....




vonavoj -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat] (5.5.2018 22:07:52)

Gde ste trudnice?
Ko kaze da su trudnice u 9tom gabaritne i trome[sm=jezicek.gif], od 11 do 22 smo bili van kuce...presla sam 5.3km (samsung health merio)..prvo na buvljak,pa do aviva,pa do Bga do kume i onda Pionirski park i mekic..i sad smo legli..a deca bi jos..ako prezivim noc bez grceva bice super[sm=jezicek.gif]




MasnaMasnica -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat] (5.5.2018 23:29:51)

Von ahahs samo napred ali nesto se ne nadam da ces pre termina ako se ti tome nadas😁 ili me mozda iznenadis.😁🤣




pari -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat] (6.5.2018 6:18:32)

Vonavoj, svaka cast! U principu i ja sam prilicno pokretna iako me dosta zeza odlazenje u wc koje je bas cesto i pritisak u stomaku...
Mi juce ceo dan bili na izletu...etno selo blizu Zr...lepo je...ima igraliste za decu,neke zivotinje...
Maraj,kako si? Ja bih na tvom mestu otisla kod dr da ipak pogleda to sto imas




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>