RE: Razgovori mama 09/18 [ chat] (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Razgovori roditelja



Poruka


vocicana -> RE: Razgovori mama 09/18 [ chat] (2.9.2018 10:55:59)

10,5 ml




Misha i Ljisha -> RE: Razgovori mama 09/18 [ chat] (2.9.2018 11:01:26)


IZVORNA PORUKA: Rosita

Zene, koliko nurofena sme na oko 21 kg?


Rosi ide pola od tezine ako je onaj od 100mg ako je od 200 (ako postoji i takav znam da brufen ima i od 200mg sirup znaci duplo jaci) onda ide cetvrtina kilaze




IvanaSK RR -> RE: Razgovori mama 09/18 [ chat] (2.9.2018 12:54:14)

Da, isto kao Brufen.
Sta se radi, zene?
Mi prosetali do Jumba, da pogledamo gluposti za skolu. Pernice mi se ne isplate, to cu preko Ali expresa 😂😂 kupili olovke, bojice i flomastere.
Maca me je juce urnisala, nije htela da spava preko dana, pa je uvece oko sedam zaspala sedeci i odspavala nekih 45 min. Zurka do ponoci, a mi ne znamo gde se nalazimo.




Sanjica26 RR -> RE: Razgovori mama 09/18 [ chat] (2.9.2018 13:11:36)

Софи је боље. Сад баш искашљава. Мада, у принципу није ни кашљала. Ја спремам планове за школу[sm=smiley29.gif] Сва сам се спетљала, јер је нека нова табела. Вруће ми је баш.




Rosita -> RE: Razgovori mama 09/18 [ chat] (2.9.2018 14:48:33)

Deca zaspase, oci me peku i glava boli, tri noci sam jako slabo spavala. Mali malopre dopuzao do neke kutije sa lego uputstvima i istresao nekako, u zadnji čas spasismo, stariji mu ne bi oprostio cepanje. On je življi, mada je pojeo 3-4 plazmice i bananu samo... Ali dobro, samo da ne povraca vise.




IvanaSK RR -> RE: Razgovori mama 09/18 [ chat] (2.9.2018 14:55:31)

Rosita, jel mozes i ti sada da legnes sa njima malo?




Rosita -> RE: Razgovori mama 09/18 [ chat] (2.9.2018 14:57:28)

Sad cu malo, samo supu da završim. To je sve za danas.




Misha i Ljisha -> RE: Razgovori mama 09/18 [ chat] (2.9.2018 15:02:13)

Lezi Rosi. Zasluzila si. Evo ja lezim pored P. Danas je jako malo spavao. I onda sam vec siznula opet uzela maramu i bosala ga u njoj zaspao je za 3 min. Ni ne znam sto se nekad patim sto odmah ne uzmem maramu i u setnju s njim. Kao racunam vrucina je pa da ga ne grejem. Valjda ce malo i zahladiti. Pa cu ako njsta drugo ja setati a on da mi bude u narucju.izvukla ga iz marame i evo dzonja. Ja leskarum pored. Mm pece rostilj.kasno je dodao iz Bg pa malo kasnimo s ruckom. Gladna sam kao cuk nit sam jela nit sam popila lekovi. Mali me zeza nestoodjutros vise no inace




IvanaSK RR -> RE: Razgovori mama 09/18 [ chat] (2.9.2018 16:03:51)

Ljiso, popi li lekove?
E mi dobismo razrednu koja predaje engleski jezik. Al sam matora, koliko mi dete[sm=smiley36.gif]




vonavoj -> RE: Razgovori mama 09/18 [ chat] (2.9.2018 19:35:56)

Gde ste mame? Mi malo na sportskom,devojke skupljaju kestenje,M se igra sw suskavom knjigom...Izvadila sam sedmicu,pa dosli po ab i rapidol,ispod bila cista..Snasla sam se za odvozenje dece,tj.T ce sutra sestra voziti,ona radi u skoli gde T ide..ali nema uvek prvi cas. Ali kad ide prepodne moj tata ce je voditi,on svakako na posao krece tad,samo je odveze do kapije. A sztra cu J ja,pre nego sto oni odu,a tata ce pricuvati M...tako cemo se kombinivati,da ne vodim i M..samo kad idem po njih popodne. A i mm ce voditi J pre nego sto krene na posao.kad ne ide mnogo rano. Mada planiram da T ide sama kada krene popodne..ima nekih 8min do skole..zna put,pazljiva je. 




Sanjica26 RR -> RE: Razgovori mama 09/18 [ chat] (2.9.2018 19:54:29)

Dobro vece.
Od sutra krece igranka bez kraja. [sm=smiley36.gif]
Zelim svim prvacima srecan polazak u prvi razred. I ostalim djacima uspesan pocetak.[sm=smiley31.gif]

Deca gledaju tv. Sad ce uskoro vecera, inhalacija i laku noc.




Maslacak15 -> RE: Razgovori mama 09/18 [ chat] (2.9.2018 20:01:26)

Dobro vece. Evo i ja da pozelim svim skolarcima, a narocito prvacima srecan pocetak[sm=bravo.gif]. Ko radi u skolici, dobre zivce [sm=smiley36.gif]. I da se svi dobro provedete. Mi smo poceli pre nedelju dana. F je bio jako uzbudjen ali svidja mu se skroz. Sad imam i njegovu skolu na tapetu popodnevnom. Istina blizu je ali i to se adira. Tako da ja i A prvo njega dovedemo oko tri pola cetiri, pa onda svi zajedno idemo po S i kuci smo tek oko pola sest. Ali sta je tu je.

Gladna sam sad cu da navalim na pastu.




Sanjica26 RR -> RE: Razgovori mama 09/18 [ chat] (2.9.2018 20:06:00)

Njam, njam pasta. I ja je obozavam.  Sita sam. Necu nista da jedem.  Bila sam na nekom rodjendanu,  pa sam lepo jela. 




Misha i Ljisha -> RE: Razgovori mama 09/18 [ chat] (2.9.2018 21:44:55)

Dobro vece.
Rosita kako nam je deran? Jel jos uvek slomljen?
Sanjice kako ste vi? Jel bolje od inhalacija?

Mi smo se danas nosali u marami i nosali i nosali. Neka nije plakao. Malo se druzili. Pekli rostilj. Deca se bukvalno izdivljala da sam da potopila u kadu i rekla ribaj noge. Mila majko nekad mi dodje smrkom da je perem pre ulaska u kucu. Najnovina fora je ici bos po vocnjaku koji tata jako lepo odrzava nigde travke isfrezirano,mekana zemlja sitna. Bosi su bili danas. Slog me strefio. Isli su i u kukuruze da beru,gledali kombajn koji nam je skidao soju danas. Oprali smo bazen. I P je bilo ekstra zanimljivo da je jako malo spavao. Kad ga unesem u kucu krene da se dernja hoce napolje. Napolju nece u kolicima jer ne vidi sve sto bi hteo i ja onda sta cu vec u maramu. Celi boziji dan.
Sutra vodimo seku. Moj predskolac. Sad cu da joj zapakujem ranac. Stavim vodu. Papirne maramice kad ide u wc.
E da Jess. Da znas ako idu sami u wc najcesce se ne obrisu. A moja cim se ne obrise odmah joj bude crvena vulva. Tako da sam je naucila da prvo ode do ormarica uzme papirne maramice pa onda ide u wc.
Sad cu da vidim kakvo je vreme da vidim u cemu cu je sutra poslati u vrtic.
Ja kreten ponovila D i sebw. I operem na kratak program od 30 min i nesto je pustilo boju. Eno sve je plavo. Ceo dan su bile potopljene stvari ali nije se izvuklo iako imam iz dm-a neku hemiju.kreten.

Odoh da pozavrsavam sta imam.




Sanjica26 RR -> RE: Razgovori mama 09/18 [ chat] (2.9.2018 21:58:14)

Mnogo je bolje Ljiso od inhalacije.  Sutra imamo kontrolu.  Sutra ujutru treba da spremim T i da joj spremim dorucak.  Mm ce da je vodi na priredbu. Idem malo ranije.  Valjda zbog generalne.  Posle da dodjr po S,  da ja mogu u moju skolu na priredbu.  Gledam sad film Veliko plavetnilo.  Nikad nisam.  Svi spavaju.  U 11 da budim mm za lek. 




Sanjica26 RR -> RE: Razgovori mama 09/18 [ chat] (2.9.2018 21:59:02)

I vama srecan pocetak predskolskog. 




Misha i Ljisha -> RE: Razgovori mama 09/18 [ chat] (2.9.2018 22:27:55)

Hvala Sanjice.
Bas svima sutra uzbudljiv dan.
Ivana ja cuh da su sve englezare opasne razredne[sm=smiley36.gif] urbana legenda hahah...
Sutra ujutru valja rano ustati napraviti dorucak za veliki spremiti i malog i otpratiti seku. Ne znam samo kad cu po nju. On mi najduzu dremku spava u podne. Nekad odvali i 3 sata tad. Danas nije. Danas je jedva sastavio pola sata i to je to. Videcu kako cu se organizovati. Supu cu sutra i pire. Malo mesa iz supe malo mesa od danasnjeg rostilja i eto rucka. Spremanje kuce je meni i batketu na tapeti.

D se nece dugo sad druziti sa ovim gore. Za ovih nedelju dana sto su se druzili unistili su joj dve ogrlice, rekete za bagminton,novog ljigavca joj bacilo u zemlju i tako ga zamesilo, unistili joj ono cudo za ceskanje ledja,i jos tako neke bas njoj drage igracke. Vrhunac je jutros bio kad sam ja rasirila prostirku iz kupatila na strik i oni su poceli da bacaju zemlju na to pa je D branila cistu prostirku "svojim zivotom" i oni je na kraju ogrebali spaklom (kojom su valjda kopali zemlju). Kad su shvatilo da su je bas ogrebali otrcali su unutra a ona je ostala napolju placuci i dovikivajuci me da je jako boli. Ustvari ju je pekla ta ogrebotina. Divusi. Kaze jako su zli nece se vise nikad druziti sa njima. O rekoh Hvala Dragom Bogu. Bas je kivna. I super. Krecu treninzi krece predskolsko. Nece ni biti vremena da ih vidja. Jupiii... Al da su divlji bas su divlji. Strasno. E da i jednu lopticu su joj prebacili na komsijin krov. Negde se zaglavila i nije pala. Sad kad komsi zacepi oluk. Moram reci coveku da obrati paznju. Ma haos su klinci. Mami odgovara da su napolju da joj ne divljaju po kuci i niko ih ne pazi. Izlaze na ulicu idu tamo vamo. Lome. Ma... Sad ce biti malo mirnog perioda. Zeljna sam tisine. A i P jadnicak. Jako je tesko spavati kad ti se neko non stop dere pod prozorom i nesto lupa.




Sanjica26 RR -> RE: Razgovori mama 09/18 [ chat] (2.9.2018 22:34:31)

Ljiso, kaze mm malo pre aman vise. Dojadili su.  Samo pominju skolu  :D
Jao,  ti vasi susedi su prava cudovista. Da,  da svima ce sutra biti uzbudljiv dan.




IvanaSK RR -> RE: Razgovori mama 09/18 [ chat] (2.9.2018 22:42:14)

Ljiso, ova jeste stroga, ali im je i namenski ona.. Nije mnogo mlada i strozija je, al kazu da je ovako super... Nama treba takva ;)
A za tu decu, bacaj petarde cim izadju napolje ili ih plasi necim 😂




gagana83 -> RE: Razgovori mama 09/18 [ chat] (2.9.2018 22:44:25)

Hello zene!
Skolu mi ne spominjite. Kad pomislim, zeludac mi se okrene. Ova moja se toliko opustila na raspustu, skitala gotovo ceo raspust, sto sa nama, sto sa babom i dedom da ja ne znam kako ce se vratiti u kolosek. I sreca pa im je uciteljica dala domaci, da imaju bilo kakvu obavezu.
Nego, ja sam promenila tastaturu na telefonu, slucajno. Ima ona opcija za drugu vrstu tastature[sm=zmeden.gif] I sad ne znam kako da iskljucim auto correct, a ni Kako da vratim staru tastaturu [sm=smiley29.gif]




IvanaSK RR -> RE: Razgovori mama 09/18 [ chat] (2.9.2018 22:48:04)

Gagana, to u podesavanjima ima da se namesti. Podešavanja o tastaturi.




Ana RR -> RE: Razgovori mama 09/18 [ chat] (2.9.2018 22:57:59)

Gago, ne znam koji telefon imaš ali kod mene na Samsungu, dok si u poruci, uđeš u Settings i tu namestiš tastaturu.




gagana83 -> RE: Razgovori mama 09/18 [ chat] (2.9.2018 23:04:36)

Ana, kako mi se promenila tastatura, nemam nikakvu opciju kad udjem u poruke. Ili ne vidim?

[img]https://i.imgur.com/JIkwIcn.jpg[/img]

Sad cu da pogledam u podesavanjima.




gagana83 -> RE: Razgovori mama 09/18 [ chat] (2.9.2018 23:10:36)

Nasla u podesavanjima [sm=bravo.gif] Konacno! Uopste mi nije palo napamet, jer sam je slucajno promenila dok sam pisala poruke, pa mi je bilo logicno da je tu i vratim.




Ana RR -> RE: Razgovori mama 09/18 [ chat] (2.9.2018 23:24:25)

Super [sm=bravo.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>