RE: Razgovori mama 04/19 [chat] (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Razgovori roditelja



Poruka


Rosita -> RE: Razgovori mama 04/19 [chat] (2.4.2019 2:51:29)

Naravno, najstrašnije zapušen a nema šta da se izvuče, T šiba, držimo ga i tako.





Misha i Ljisha -> RE: Razgovori mama 04/19 [chat] (2.4.2019 6:31:17)

Dobro jutro. P dva puta samo kakio u toku noci. Ja ne znam kako da vam opisem tu stolicu. Sve stolice imaju sadrzaja jer on jedee. Evo pecem mu jabuku. Tako da to nije vodeno vec nesvareno. Protrci samo kod njega. Krisom jedemo da se debeli ne bi grebao jos od nas. Pij3 uredno. On dobro izgleda. Nije klonuo. Nos mu isto curi. 


Inac3 evo mm ima temp (neka mi je Bog u ppmoci) 😂
Rosi bas ga muci. Pobegni bre sa njim dole u Srbiju malo u  planinu. Kad ozdravi. Mali plabinskog vazduha.  Nadam se da tvok N bar vise nema temp.
Ljubim vas odoh




Milena18 -> RE: Razgovori mama 04/19 [chat] (2.4.2019 7:38:13)

Dobro jutro!

Ljišo, super što ste bolje! Je l'' nema više krvave sluzi?
Rosita, kako ste od jutros?
Kod nas standardno, M u vrtiću, ja stigla na posao. Loše sam noćas spavala, valja nekako izdržati osam sati ovde. Odoh po kafu.




Misha i Ljisha -> RE: Razgovori mama 04/19 [chat] (2.4.2019 7:40:58)

Milena ima sluzi. Evo od kad je ustao vec sam.mu dva puta prala guzicu. Dadoh enterofuril i malo.kasnije cu prolife. Nadam se da sad bar sat vremena nec3 kakiti. Micko.moj.mali. raspolozen je evo perka kao zube





bubulence -> RE: Razgovori mama 04/19 [chat] (2.4.2019 7:55:38)

Ljiso, Masa i ja smo bile u bolnici (samo 3 dana) zbog proliva sa sluzi i krvi, i tamo su nam rekli da enterofuril odmah izbacimo i da ga vise nikada ne dajem deci... I od trenutka kada smo ga izbacili stolice su se smirile, samo je bila jos 2 dana na infuziji jer je skroz malaksala (preko 20 stolica dnevno je imala i uz to i povracala). 




jess021 -> RE: Razgovori mama 04/19 [chat] (2.4.2019 7:56:39)

Jutro mame! Ja dovezla auto na servis pa cekam da otvore. 

Ljiso, Rosi javljajte kakvo je stanje. Ljiso, neka pije sto vise tecnosti, ako tako cesto ima proliv.
Maraj, ja sam obe krstila za prvi rodjendan. Nekako mi to ide jedno uz drugo.
Mama Jo, ne pricaj mi o haosu. Ne znam kad cu neko prolecno spremanje da uradim, verovatno na jesen.




Maraj -> RE: Razgovori mama 04/19 [chat] (2.4.2019 8:20:02)

Jutro
Ja uspavljujem S. I ona poblesavila. Milion puta se budi nocu. Nesto je muci. Valjda zubi
Jess ja cu je krstiti sigirno za prvi. Al.ne znam dal da slavimo i u igraonici. Tak nastavak me "muci" [sm=smiley36.gif]
Ljiso ampula ide na prazan zeludac. Daj mu ujutru prolife
Rosi zao mi je sto se i vi mucite




mama Jo -> RE: Razgovori mama 04/19 [chat] (2.4.2019 8:36:47)

Jutro.
Rosi, Ljisho mislimo na vas i samo da sto pre prodje, drzimo fige.




Misha i Ljisha -> RE: Razgovori mama 04/19 [chat] (2.4.2019 9:20:05)

Dobro jutro. Jao Maraj sinoc si mi trebala napisati [sm=smiley36.gif] ne dadoh mu jos.

Bubi nama je dr preporucila enterofuril. Juce popodne mu dadoh prvi put i danas ujutru. Evo opet je kakio i sad spava. Nemam pojma sta se vise desava sa njegovim stomacicem. Ali stvarno ako ne bude bolje mozda je i bolje da idemo u bolnicu s tim sto mi je bezveze nit je malaksao ni klonuo i jede i pije i veseo je ali nesto se zbiva.

Pomisljala sam cak danas da ga drzim ceo dan u gacicama [sm=smiley36.gif] i svakih pola sata na nosu. Majke mi. Guza mu se ojela najstrasnije iako nije uopste ni 5 min usran ja ga odmah perem pod tusem, guzu lepo istusiram. (mada stisne jadan guzicu jedva ga operem)

Mm spava. I P spava. Ja pijem kaficu iskreno da dodjem k sebi. D je u vrticu




bubulence -> RE: Razgovori mama 04/19 [chat] (2.4.2019 9:26:19)

Ljiso, videces, u decijoj bolnici je enterofuril zabranjen.  Ovde je sada zabranjen i kod pedijatra... 





Ana RR -> RE: Razgovori mama 04/19 [chat] (2.4.2019 9:32:35)

Ja sam jednom, pre dve, tri godine, tražila u privatnoj apoteci enterofuril i nisu mi dali. Kažu da može samo uz odobrenje lekara. Nisam ga na kraju nikad ni kupila, uvek dajem smectu.




Misha i Ljisha -> RE: Razgovori mama 04/19 [chat] (2.4.2019 9:33:49)


IZVORNA PORUKA: bubulence

Ljiso, videces, u decijoj bolnici je enterofuril zabranjen.  Ovde je sada zabranjen i kod pedijatra... 



Bubi nadam se da necu videti hehe...Uzdam se u poboljsanje. Juce je izgurao sat vremena bez kakenja a nadam se da cemo danas bar dva sata izgurati bez kakanja.
Inace citala sam uputstvo tog enterofurila i nemam pojma i dalje sta je taj lek i kako funkcionise.




bubulence -> RE: Razgovori mama 04/19 [chat] (2.4.2019 9:34:19)

Dok sam radila u lilly, tamo farmaceut nije hteo da izdaje enterofuril ni uz recept, uvek su nagovarali da se uzme neka zamena





bubulence -> RE: Razgovori mama 04/19 [chat] (2.4.2019 9:36:30)

Ljiso zapravo i ja se nadam da necete videti sta je zabranjeno u decijoj bolnici 😊. Ali bih se svakako posavetovala sa jos nekim oko tih lekova... Mozda da pozoves halo bebu... 





vonavoj -> RE: Razgovori mama 04/19 [chat] (2.4.2019 10:00:52)

Rosi,pisala sam ti nocas i nestao post!Drzi se,bas vas poteralo. Ko ce ga cuvati kad pocnes da radis? Zamisli njega u vrticu..Ljisho,kasnis sa prolife ampulom..odmah si trebala.Isla sam da upisem M u vrtic,i odmAh pitanje,majka sto tako rano u vrtic?! Pa zato sto nema ko da ga cuva?!




medamisko -> RE: Razgovori mama 04/19 [chat] (2.4.2019 10:03:12)

Ja ne znam zasto se cude, takvo je vreme gde niko ne tolerise izostajanje, a pospesuju natalitet.




Ana RR -> RE: Razgovori mama 04/19 [chat] (2.4.2019 10:04:07)

Što volim ta pitanja, Von. Eto došlo mi da ga dam u vrtić a ja da sedim i pijem kafu na miru. Mislim...

Mene grlo ubija, noćas me probudio bol. Ne mogu da gutam.




jess021 -> RE: Razgovori mama 04/19 [chat] (2.4.2019 10:11:51)

Ljiso, ako nije malaksao i pospan, mislim da nema potrebe da ga vodis. Ne znam da li znas, ako bude potrebno, kod Nikolica mozes privatno primiti infuziju. Jest da platis ali ne strepis da ce pokupiti jos nesto. 


Rosita, kako ste?




bubulence -> RE: Razgovori mama 04/19 [chat] (2.4.2019 10:18:43)



IZVORNA PORUKA: jess021

Ljiso, ako nije malaksao i pospan, mislim da nema potrebe da ga vodis. Ne znam da li znas, ako bude potrebno, kod Nikolica mozes privatno primiti infuziju. Jest da platis ali ne strepis da ce pokupiti jos nesto. 


Rosita, kako ste?



Jeste, svaka preporuka za Nikolica




vocicana -> RE: Razgovori mama 04/19 [chat] (2.4.2019 10:28:49)

Dobro jutro. Ja sam odvela dete u vrtic, od jutros takav stress imam, necu ni da pricam.
Enterofuryl ima I antibiotsko I probiotsko delovanje, Bosnalijek ga ja msm proizvodi, ovde se moze kupiti bez problema, ne razumem nitog soma u Lillyju kako nije hteo da proda? Strasno kakvi kreteni rade na raznim mestima.
Jedva cekam da se dan zavrsi, kada mi ovako pocne, bolje da se obesim.




IvanaSK RR -> RE: Razgovori mama 04/19 [chat] (2.4.2019 10:39:30)

Dobar dan.Von,samo ti njega upiši u vrtic,pusti sta pricaju.Ljiso,Rosi,kako ste?Pari,vi?




pari -> RE: Razgovori mama 04/19 [chat] (2.4.2019 10:43:16)

Ljisho,Rosi, nadam se da ce cam danas biti bolje!
Mene nesto u toku noci uhvatio nos i grebe grlo...da li su opet sinusi ili je samo prehlada...nemam pojma...
Mama mi sutra konacno izlazi iz bolnice, posle 3 nedelje. Ima neke promene na debelom crevu,ali nije nista strasno...imace neke lekove...
Ja danas saljem papire u ambasadu za vizu...




vonavoj -> RE: Razgovori mama 04/19 [chat] (2.4.2019 10:51:37)

Voci,ko te dira?Ja sam davala J enterofuril,kad je imala.proliv 10 dana..ok,ima logike da ne treba deci dati sa prvim prolivom, virus,otrovi treba da izadju,ali kad vise nema sta da izlazi..to je iszo kao za odrasle loperamid,ja mislim.Pari,tako brzo daju vizu,posto hocete uakoro da putujete?




Maraj -> RE: Razgovori mama 04/19 [chat] (2.4.2019 10:56:24)

Ma i ja sam L davala enterofuril. Sta su sad smislili ....ne doruckuje mi dete enterofuril al dam mu kad treba. Do sad je ja mislim u 2 navrata pio enterofuril. Da je toliko stetan zabranili bi ga




Maraj -> RE: Razgovori mama 04/19 [chat] (2.4.2019 10:58:02)

Ljiso ni ja nisam znala za prolife. Guglala sam uputstvo na netu jer nisam znala da otvorim bocicu [sm=smiley36.gif] i tu procitah da ide ujutru na nastinu




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>