RE: Imunoloski faktori i VTO (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Želimo novog člana



Poruka


Lota -> RE: Imunoloski faktori i VTO (23.11.2012 9:16:38)

danas sam uzela rezultate sa imunologije, sve sto sam radila je u granicama normale (IgA, IgG, IgM, C3, C4 i RF), ANA - antinuklearna antitela su negativna. Pretpostavljam da je to dobro?




Anoniman -> RE: Imunoloski faktori i VTO (23.11.2012 9:57:20)

Lota šta dalje planira tvoj hematolog?Da li si radila PAI-1




Lota -> RE: Imunoloski faktori i VTO (23.11.2012 10:29:34)

Nisam Cece radila PAI-1. Hematolog mi je rekao da vise nema razloga da se vidjamo, posto je sve u redu, ali mi je rekao da postoje jos neke dodatne analize koje se rade samo na institutu za molekularnu genetiku. Momak treba da uradi spermokulturu, urinokulturu, uretru i jos neku analizu sledece nedelje, pa cu sa svim rezultatima kod ginekologa da vidim sta dalje.
Ti bese 26-og ides kod doktora? Obavezno javi sta ti je rekao




Anoniman -> RE: Imunoloski faktori i VTO (23.11.2012 10:34:02)

Da draga 26[sm=smiley1.gif].Uh kada je moj dragi radio bris uretre uvijek se sjetim njegove face[sm=jezicek.gif] kako je bio pocrvenio.Naravno što se mora nije teško




Lota -> RE: Imunoloski faktori i VTO (23.11.2012 11:49:32)

Uff... nisam znala, a ja mu bas pricala pre neki dan kako je to nista [sm=smiley4.gif]... ali, kao sto ti kazes... kad se mora... [sm=smiley1.gif]




Anoniman -> RE: Imunoloski faktori i VTO (23.11.2012 12:15:38)

Bolje što nezna,i mi nismo znali dok nije uradio..Idi ti sa njim,jedan momak se srušio u nesvjest..Znaš kakvi su naši muškarci,nedaj Bože da boli[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Lota -> RE: Imunoloski faktori i VTO (23.11.2012 13:04:19)

e jesu kilavi [sm=jezicek.gif]. Dobro je sto si mi rekla, vidim da mi nesto danima vrda, verovatno se raspitao, a ja ga danima kritikujem sto odlaze, jer to nije nista, tako mi je rekla doktorka [sm=smiley1.gif].




Anoniman -> RE: Imunoloski faktori i VTO (23.11.2012 15:41:14)

Mi nismo ništa znali,i bolje...Malo će ga i poslije boliti dan dva kada ide u WC.Naravno ti ga mazi i pazi naše mekušce[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Lota -> RE: Imunoloski faktori i VTO (26.11.2012 10:58:37)

Cece, mazicu ga i pazicu, nego ako ga bude bolelo vise od dva dana, bojim se da cemo omasiti ovulaciju [sm=zmeden2.gif]. Kako bude. Drzim ti palceve danas i javljaj obavezno kako je bilo kod doktora [sm=smiley31.gif]




Anoniman -> RE: Imunoloski faktori i VTO (26.11.2012 13:37:36)

Hoće hoću lota...Samo ti njega mazi i pazi sve će to proći[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Lota -> RE: Imunoloski faktori i VTO (27.11.2012 13:06:14)

Hocu, hocu [sm=smiley1.gif]. Deo analiza je odradio jutros, a ostatak ce sutra.
Cece, kako je proslo kod dr? [sm=smiley31.gif]




Anoniman -> RE: Imunoloski faktori i VTO (27.11.2012 15:17:18)

Lota,misliš kod velikog stručnjaka[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]Trebam još neku analizu uraditi,i kada ostanem trudna početi sa terapijom,heparin,pratiti Dimere i tako[sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif]
Kako ti je dragi[sm=zmeden.gif]




Lota -> RE: Imunoloski faktori i VTO (28.11.2012 10:33:31)

Cece, da li ti je veliki strucnjak [sm=smiley1.gif] rekao da pijes aspirin dok ne zatrudnis?
Dragi je, valjda dobro [sm=smiley1.gif]... nije hteo da idem sa njim, kaze nije mali [sm=smiley1.gif]. Juce je radio spermokulturu i urinokulturu, a jutros bris uretre i jos neki bris... Kaze da je bolelo, ali nije se mnogo zalio i sad je ok... sad cekamo rezultate za 5,6 dana, pa onda idemo dalje.
Cece, jesi li ti bese samo jedanput imala biohemijsku trudnocu ili si imala jos neki spontani?




Anoniman -> RE: Imunoloski faktori i VTO (28.11.2012 14:09:14)

Lota draga,imala sam prvo spontani,pa onda biohemisku...A aspirin nije spomenuo što me i malo začudilo...kakva su tvoja iskustva sa njim??
Sada malo mazi dragog,a nalazi će daj Bože biti ok[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Lota -> RE: Imunoloski faktori i VTO (28.11.2012 15:24:13)

Nemam nikakvih iskustava sa njim... jos uvek [sm=smiley1.gif]
Hvala Cece za podrsku [sm=smiley1.gif] i ja navijam za tebe da bude treca sreca [sm=bravo.gif]




ksenija81 -> RE: Imunoloski faktori i VTO (2.12.2012 8:07:51)

Zavrsila sam konacno sa svim analizama Imunologije i trombofilija sto je bilo na racun drzave[sm=smiley1.gif]

Od imunologije je sve negativno (antikardiolipinska, antinuklearna, beta 2 glikoprotein)
Lupus antikoagulans je negativan, takodje u redu su markeri trombofilije, protein C, protein S i nesto je jos bilo ali sve je u redu.
Predlozena je da se uradi neka analiza 2021a ili tako nesto, a to se samo radi na sudskoj medoicini u Novom Sadu i u BG negde.
Ne znam da li ima potrebe da ceprkam dalje ili je ovo dovoljno?




17 joka -> RE: Imunoloski faktori i VTO (2.12.2012 8:31:28)

[sm=bravo.gif] za dobre rezultate

od koga si dobila sve upute i ja trebam raditi i ici kod dr. pa ako mozes da mi kazes kod kojih dr. si isla i ko ti je davao upute




ksenija81 -> RE: Imunoloski faktori i VTO (2.12.2012 8:44:27)

Pa ovako [sm=smiley1.gif]
Komlikovano je jako ako hoces sve drzavno, ja sam npr sad zavrsila a krenula sam u septembru sa uputima i vadjenjem krvi.
Moras da se raspitas gde se to radi u Cacku i koja je procedura.
Imunologiju i markere trobmofilije sam radila u KCV (poliklinika) a kariotip u decjoj bolnici.
Posto sam imam neuspelu VTO, trazila sam u betaniji(znaci nisu oni predlozili, ja sam trazila) papir za dodatne analize koji je dr morao da potpise i pecatira da bu drugi dr uopste uzimali u obzir ove analize.
Prvo sam odradila kariotip, koji se zakaze u genetskom savetovalistu, dalje, zakazala sam kod hematologa koja me je uputila dalje na vadenje krvi(koje sam cekala 2 meseca), a imunologiju sam po uputu imunolga uradila odmah.
Ako te jos nesto zanima slobodno pitaj.




17 joka -> RE: Imunoloski faktori i VTO (2.12.2012 9:28:08)

Hvala draga, pokušaću i ja da vidim da uzmem upute




mina@ -> RE: Imunoloski faktori i VTO (5.12.2012 14:07:30)

Devojke, preporucite mi dobrog imunologa koji bi mi bez mog insistiranja dao da radim sve analize koje su potrebne, znaci da zna covek svoj poso a ne da mu ja sugerisem sta bi bilo dobro....




Lota -> RE: Imunoloski faktori i VTO (6.12.2012 15:55:03)

ksenija 81, i ja sam isla na iste analize na koje si ti isla i svi su rezultati dobri. Juce sam otisla kod ginekologa sa rezultatima, dala mi je da pijem preventivno aspirin 100 i folnu kiselinu. Iz nekog razloga insistira na tome da kad ostanem trudna prvo trciim kod hematologa... ja se s druge strane nerviram sto tvrdi nesto za sta nema nikakvog pokrica. Misli da hormone ne treba da proveravam, jer su mi uredni ciklusi. Napisala mi je uput za Institut za molekularnu genetku i genetski inzenjering, da tamo odradim dodatne analize. Sledece nedelje cu otici kod jos jednog ginekologa po savet... u medjuvremenu pijem aspirin i folnu kiselinu i zeljno iscekujem [sm=rozacrtici.gif]




ksenija81 -> RE: Imunoloski faktori i VTO (7.12.2012 7:50:47)

Jedino sta cemo jos uraditi su mikrodelecije Y hromozoma(mm) i duboke venske tromboze(ja).
Ako to bude sve ok, onda se upustamo u drugi pokusaj, ali cu gledati da "NATERAM" nekog endokrinologa da mi prepise neku blagu terapiju za stitnu ili prolaktin posto su oba nesto cudna, a to niko ne smatra problemom! Ali svakako necu da rizikujem da sledeci pokusaj bude promasaj[sm=smiley1.gif]




erato -> RE: Imunoloski faktori i VTO (14.12.2012 7:17:50)

Ima li neka devojka koja je primala fraxiparin u toku VTO, od početka stimulacije, a da je uspela da dobije injekcije preko zdravstvenos osiguranja?




Anoniman -> RE: Imunoloski faktori i VTO (14.12.2012 9:36:18)

nisam bau u toku,meni je Elezović rekao od kada saznam da sam trudna počinjem sa fraxi.50ml po TT




Suncepravde -> RE: Imunoloski faktori i VTO (20.12.2012 16:01:00)

Pozdrav svima! Evo i mene na ovoj temi silom prilika posle 2 miss.abb. Doktorka me je uputila da radim parametre koagulacije, TORCH i testiranje na mycopl. ureapl. i hlamidiju. Ova zadnja 3 testa su mi negativna.
Sto se tice analize na TORCH, vidi se da sam imala skorasnju infekciju CMV, verovatno u vreme kada sam zatrudnela (CMV IgG povecani, a IgM sada negativan). Toxo sam IgG i IgM negativna, ostalo je u redu.
Od parametara koagulacije aPTT je nize od donje granice, a vreme krvarenja produzeno. D-Dimer i lupus antikoagulans su ok. Da li neko ima iskustva sa ovim, i sta jos treba da uradim od analiza?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>