RE: Imunoloski faktori i VTO (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Želimo novog člana



Poruka


*Maki* -> RE: Imunoloski faktori i VTO (22.2.2013 20:14:05)

Da,ali te analize sam uradila samo jednom i bile su ono malčice iznad granica.Mislim da nemas potrebe da se plasis,mozda da jos jednom uradis te analize jer i te vrednosti krvi znaju da variraju,ko zna sta sve utice na to,najbolje ce ti objasniti hematolog.A ti nemoj da brines,sve ce se to resiti.Jedino sto sam ja koristila od avgusta meseca kad sam saznala za povecane vrednosti je aspirin svaki drugi dan i nista drugo. kiss i sretno draga moja




Maslacak15 -> RE: Imunoloski faktori i VTO (22.2.2013 20:28:33)

Maki pa ti si trudna?????[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] To mi je promaklo. Cestitam ti draga to su divne vesti[sm=sloncek.gif]




*Maki* -> RE: Imunoloski faktori i VTO (22.2.2013 21:15:11)

Ja se posle mesec dana danas malo oslobodila,podigla iz kreveta i prisla kompu da vam javim [sm=smiley1.gif] Hvala zlato,ljubim te




mina@ -> RE: Imunoloski faktori i VTO (27.2.2013 18:18:51)

Devojke,

pocela sam sa analizama koje su potrebne za komisiju za VTO. Posto neke radim privatno, mislila sam da na svoju ruku odradim i neke koje nikad nisam radila:
- anti fosfolopidna antit.
- anti nuklearna antit.
- lupus antikoagulans.

da li je za pocetak to dovoljno ili bi ste mi vi preporucile nesto drugo. samo da napomenem da sam pozitivna na antispermat. antit.





zmajče -> RE: Imunoloski faktori i VTO (28.2.2013 10:19:56)

mina@ draga i ja to treba da odradim pa sam nešto čačkala i po drugim forumima i evo spiska za imunologiju,
Autoimuna antitela:
Antikardiolipidska antitela igg i igm,
Antifosfolipidna igg i igm,
Antibeta2 glikoproteinska antitela igg i igm,
ANA(Antinuklearna antitela),
Antitireoglobulin,
Antitireopreroksidaza,
Anti mikrozomalna i imuni kompleksi
Sve ovo moze da se uradi na KCS na uput opšteg lekara ne zakazuje se ništa šifra:N97 ZA VTO,
a moze i privatno u nekim labaratorijama 1.298,00 din je jedna mislim u konzilijumu.
Što se tiče urođenih trombofilija:PII,MTHFR,FAKTOR V Leiden,PAI-1 mora privatno mada ću ja pokušati na vma pošto na institutu za transfuziju nemaju reagense zvala juče,privatno oko 14.000,00 din
Stečene trombofilije kao i koagulacioni status može isto na institutu na uput ali se zakazuje na mesec dana unapred-nemaju reagense trenutno.
Vma ima reagense ali mora sve da je ispisano na uputu detaljno ,ne zakazuje se u labaratoriji.
Stečene i koag.status: Faktor VIII,D-dimer,Lupus antikoagulans,protrombinsko vreme,vreme koagulacije,protein C,protein S,APTT,br.Trombocita,fibrinogen,Euglobulinska fibrinoliza,DRVVTR,AT,APCR(NAPOMENA NISAM BAŠ SIGURNA DA SAM SVE NABROJALA ZA STEČENE)
Neka neko dopuni ako zna šta treba još
Karitipi za oba partnera se vade na institutu za majku i dete na zakazivanje i na uput




mina@ -> RE: Imunoloski faktori i VTO (28.2.2013 15:03:49)

zmajce draga ja nisam iz Bgd, a ovde sve radim privatno, tako da bih krenula od nekih osnovnih, pa posle ako mi nesto nije kako treba tada bih verovatno dobila uput za Bgd. ovo sto sam napisala to vidim da sve devojke od toga pocinju... nisam pametna.
inace, imam ASA.




zmajče -> RE: Imunoloski faktori i VTO (1.3.2013 7:37:22)

mina@ ASA nema veze sa ovim,ovo ti je sve što treba odraditi i to je osnovno ako hoćeš kompletnu sliku za imunologiju trombofilije i karitipe..Raspitaj se gde mozeš u svom gradu odraditi jer jako je skupo ako budeš sve radila privatno.
Jel imaš neku terapiju za ASA a suprug?




daca77 -> RE: Imunoloski faktori i VTO (1.3.2013 7:53:48)

Zmajce, ja nisam kardiolipinska antitela, jer nisu imali reagense...beta 2 glikoproteinska su u redu, kao i Lupus.




zmajče -> RE: Imunoloski faktori i VTO (1.3.2013 13:29:52)

daca77 bravo draga[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]
uradi privatno da ne čekaš ali treba i to koliko sam skontala




zmajče -> RE: Imunoloski faktori i VTO (15.3.2013 20:09:33)

Bila sam na VMA juče uradila sam stečene i urođene trombofilije,koagulacioni status i nešto od imunologije ne sve ne znam zbog čega dr.smatra da mi nije potrebno detaljnije cu ispisati kad stignu rezulatati inače se samo placa MTHFR I PAI po 5000 za ovaj drugi nisu imali reagense pa sam uradila privatno u konzilijumu rez.za 2-3 nedelje i kontrola kod doktora.




zmajče -> RE: Imunoloski faktori i VTO (22.3.2013 13:14:08)

Nisu stigli još rezultati sa VMA ali stigli iz konzilijuma na mail za PAI
Nalaz: U analiziranom uzorku nađen je 4G/5G genotip koji dovodi do povećane ekspresije PAI genaodnosno povećanih nivoa plazminogen aktivator inhibitora-1
Može li neko da mi pojasni mada i sama pretpostavljam da je u pitanju sklonost ka dubokim venskim trombozama.
Jel neko ima istu mutaciju kao ja i kakvu je terapiju dobio pred postupak vto od hematologa




daca77 -> RE: Imunoloski faktori i VTO (27.3.2013 16:53:40)

Jao...drage moje, kako su me jutros iznervirali na hematologiji[sm=lev.gif]
Otisla tamo, posle 3 nedelje cekanja-zakazuje se pregled, u nadi da mi dr procita rezultate od pre mesec dana, a ono, malo sam se zeznula. Dr, nakon 2h cekanja, pogleda rezultate radjene takodje u KC, samo u Zavodu za transfuziji, susedna zgrada i kaze mi da se moraju ponoviti analize kod njih i to iste one za koje imam rezultate. Naravno, ti rezultati ce biti gotovi za jedno mesec i koji dan.
Poludela skroz...samo sam je pitala, a posto ne priznaje rezultate drugih klinika u okviru istog KC, da li je sigurna da ce pak njene rezultate priznati klinika u Bg? Samo me je mrko pogledala[sm=smiley1.gif]...
Blagi uzas...od ovog niskog KC mi je stvarno muka...toliko bezobrazluka i neznanja na jednom mestu tesko je naci u citavoj Srbiji.
Pa zar ona misli da ja tako opusteno do penzije radim test na trombofiliju?!
Zaista sam ostala bez teksta...[sm=zmeden.gif]




*Maki* -> RE: Imunoloski faktori i VTO (27.3.2013 18:02:02)

Daco,nemam reči. Cekaj, znaci imaju posebno laboratoriju na hematologiji,posebno u zavodu za transfuziju??? Ja samo znam da je moja snajka nosila rezultate cak iz drugog grada neke je radila i na ginekologiji u Nišu, sa ginekologije znam sigurno da salju uzorke u zavod za transfuziju ali nisam znala da to rade na odelenju za hematologiju [sm=smiley13.gif]Stvarno mi nije jasno zasto maltretiraju tako ljude,izgleda da je ustala na levu nogu.

Zmajce ako se secas ja sam ti pisala o tome u temi o beby aspirinu cini mi se. U zavisnosti od ostalih rezultata trombofilija i eto misljenje svakog doktora se razlikuje,moze da ti se savetuje i heparin-fraksiparin posle et-a i aspirin,kardiopirin. Uglavnom je ta dodatna terapija,ali najbolje da se o tome razgovara i sa hematologom i sa ginekologom koji radi vto.




daca77 -> RE: Imunoloski faktori i VTO (27.3.2013 18:43:16)

*Maki*, ne znam sta je u pitanju, stvarno...ali, da me sa novim rezultatima tako otkaci i da ponavlja jedno te isto, stvarno nema smisla. Tek za mesec dana cu znati da li mi je potrebna neka terapija.




*Maki* -> RE: Imunoloski faktori i VTO (27.3.2013 18:50:08)

Nema reči, nemoj da se sekiraš Daco,bitno je da rezultati budu dobri,drzim fige




zmajče -> RE: Imunoloski faktori i VTO (28.3.2013 12:12:08)

Maki draga moja stigli mi još neki rez sa VMA i MTHFR heterozigot znači oba i PAI isto uzas
Ostalo je ok teško meni




*Maki* -> RE: Imunoloski faktori i VTO (28.3.2013 17:34:53)

Nemoj da se bojis! Nikako!! Dobro je sto si to otkrila dušo! Samo ce ti biti uvedena terapija dodatna kao sto sam ti vec pisala. Samo nemoj da panicis,bitno je da porazgovaras sa hematologom. Pa evo ja imam PAI-1 mutaciju i ta mutacija ne znaci da ne mozes da zatrudnis!Vec samo govori da imamo neke predispozicije za neka obolenja i dobro je da to znamo sada.

A sta je sa trombofilijama,jesu li ti rezultati dobri?




zmajče -> RE: Imunoloski faktori i VTO (28.3.2013 20:16:39)

Joooj draga moja Maki ti bi mene utešila i da piše ko zna šta hvala ti na tome
Nisam dobila sve tek drugog aprila ću podići rezultate, stigle imunološke analize i to je u redu
ko zna šta sve otkrijem




*Maki* -> RE: Imunoloski faktori i VTO (28.3.2013 20:26:01)

Ne sekiraj se nista, ja to posmatram kao korak blize ka ostvarenju trudnoce, to ces draga da otkrijes [sm=smiley1.gif] Videces,sve ce biti u redu!




zmajče -> RE: Imunoloski faktori i VTO (29.3.2013 19:58:00)

Maki divna si grlim te jako najače[sm=smiley31.gif]




zuzana80 -> RE: Imunoloski faktori i VTO (1.4.2013 21:35:58)

Pozdrav drage moje!Molim za malu pomoc,da li neka od vas zna gde se rade analize vezane za trombofiliju i imunologiju u N.Sadu,da li ima i neka privatna labaratorija?




Suncepravde -> RE: Imunoloski faktori i VTO (3.4.2013 13:21:25)

Cao svima!
Dobila sam rezultate za PAI-1 gen, pise da imam PAI 4g/5g heterozigot
Da li to znaci da imam predispozicije za duboke venske tromboze i da to ometa tj izaziva rane spontane?
Da li se i PAI leci aspirinom i heparinom?

Pozdrav




*Maki* -> RE: Imunoloski faktori i VTO (3.4.2013 15:32:50)


IZVORNA PORUKA: Suncepravde

Cao svima!
Dobila sam rezultate za PAI-1 gen, pise da imam PAI 4g/5g heterozigot
Da li to znaci da imam predispozicije za duboke venske tromboze i da to ometa tj izaziva rane spontane?
Da li se i PAI leci aspirinom i heparinom?

Pozdrav


Ćao sunce, imamo istu mutaciju,pisala sam o tome malo,meni su rekli da to ne utice na zatrudnjavanje i pobacaje ali da imam sklonosti ka dubokim venskim trombozama,i da bi trebala moja terpaija i posle vto i sada u trdnoci i nakon trudnoce da bude aspirin-odnosno pijem kardiopirin samo. Trombofilije tj. povecane vrednosti trombofilija uticu na tok trudnoce,koliko znam narocito D-dimmer i lupus antikoagulans i tada se ukljucuje i heparin. Ali najbolje je da se posavetujes sa hematologom. U svakom slucaju mozes da zatrudnis samo ce ti biti preporucena neka dodatna terapija.




Suncepravde -> RE: Imunoloski faktori i VTO (4.4.2013 9:58:41)

Maki hvala na odgovoru, svakako mi sledi poseta hematologu nakon sto obavim i imunoloske pretrage koje su mi zadali na klinici. Ostali testovi za trombofilije su ok (La, D-Dimer i MTFHR, faktor V i faktor II) i nemam mutacije osim na PAI-1.

Pozdrav!




*Maki* -> RE: Imunoloski faktori i VTO (4.4.2013 12:10:31)

Sunce,odlično je sto su trombofilije u redu,nemoj previse da brines,nista to nije strasno dobro je zapravo sto smo otkrile na vreme i vodile malo vise racuna o tome. Zelim ti srecu draga i javi sta su ti rekli [sm=smiley1.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>