RE: Imunoloski faktori i VTO (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Želimo novog člana



Poruka


zmajče -> RE: Imunoloski faktori i VTO (5.4.2013 10:00:34)

Sunce kreni sa aspirinom 100 mnoge devojke su u ciklusu kada su ga pile ostale trudne, srećno draga
meni je hematolog sa VMA rekao da se javim Dr.Elezoviću na KCS on je baš stručan za ove naše probleme




*Maki* -> RE: Imunoloski faktori i VTO (5.4.2013 12:17:12)

Zmajce javi sta su ti rekli odnosno preporučili,pls[sm=smiley1.gif]




plačljiva -> RE: Imunoloski faktori i VTO (22.4.2013 10:30:33)

DRAGE MOJE krenula sam da se bavim detaljno mojim sterilitetom i prvom neuspešnom VTO...Danas sam bila kod hematologa i on mi je dao da uradim sledeće analize:PT,Ptt,KCT,LA,PCG,Ps,Pc,APCR,AT i imunološke ANA,AclA,anti TPO,anti TG At i privatno da uradim F V Leiden,F MTFHR.Treba li još nešto???O gospode Bože šta sve neću još da ispitujem...[sm=zmeden.gif]




dunja RR -> RE: Imunoloski faktori i VTO (22.4.2013 10:54:20)


Draga, i ja sam sve to isto radila. Kod kog hematologa si išla?




Anoniman -> RE: Imunoloski faktori i VTO (22.4.2013 11:10:17)

Cure da li je koja od vas bila pod terapijom Clexan i imala spontani..Da li znate kolika vrijednost APTT treba biti uvećana pod terapijom?




plačljiva -> RE: Imunoloski faktori i VTO (22.4.2013 11:38:22)

Išla sam kod dr Predraga Miljića na KCS...Imam kontrolu 27 maja opet na KCS da vidi rezultate...[sm=smiley1.gif] Dunja kako si mi ti?Kod kog si hematologa ti išla i uzimaš li neku terapiju?




dunja RR -> RE: Imunoloski faktori i VTO (22.4.2013 11:48:43)

Nisam išla kod hematologa, ali moraću verovatno.

Otkrili su mi tri mutacije, između ostalih i MTHFR. Tu mi je dr. Jelena - internista kod Ivanovića prepisala heparin dva puta dnevno. Aspirin je rekla da ne smem uzimati.
Ali planiram da odem kod hematologa.
Kako se zakazuje kod Miljića, i da li se dugo čeka?
Da li ti je posvetio pažnju iako si išla državno? Znam da privatno radi u Jevremovoj, naplaćuje čini mi se 6.000 pregled.




Anoniman -> RE: Imunoloski faktori i VTO (22.4.2013 11:51:20)

Dunja izvini nisam u toku,ti si trudna kada si na hrparinu dva puta dnevno!




mine -> RE: Imunoloski faktori i VTO (22.4.2013 11:58:21)

Cee zasto mislis ovo? Ima neko pravilo- 2x dnevno =trudnoca ili?..ne kontam
IZVORNA PORUKA: Cece1

Dunja izvini nisam u toku,ti si trudna kada si na hrparinu dva puta dnevno!





Anoniman -> RE: Imunoloski faktori i VTO (22.4.2013 12:18:45)

Pa ja mislim da clexan ili već šta trebamo primati od početka ciklusa,a ne kada se trudnoća potvrdi.Ja sam ga počela primati od 23 dana ciklusa (prirodni) i opet imala spontani..Mislim da se krv mora razrijediti već prije začeća..Ovo je da pametan čovjek poludi[sm=smiley19.gif]




nina26 -> RE: Imunoloski faktori i VTO (22.4.2013 12:31:05)

Cece, i ja sam primala Clexan pre ET i celu trudnocu....

da li si radila trombofilije i imunologiju,bas je retkost spontani pod terapijom[sm=zmeden.gif]

zao mi je[sm=smiley31.gif]




Anoniman -> RE: Imunoloski faktori i VTO (22.4.2013 12:36:13)

Ja sam clexan počela primati od pozitivne bete (prirodni pokušaj)mislim da sam zakasnila.
Da li si ti vadila vrijednosti APTT?
Trombofilije jesam,a imuno.tek sada.Jesam neke Anti tpo i tpg i uredni su.




dunja RR -> RE: Imunoloski faktori i VTO (22.4.2013 12:38:10)


IZVORNA PORUKA: Cece1

Pa ja mislim da clexan ili već šta trebamo primati od početka ciklusa,a ne kada se trudnoća potvrdi.Ja sam ga počela primati od 23 dana ciklusa (prirodni) i opet imala spontani..Mislim da se krv mora razrijediti već prije začeća..Ovo je da pametan čovjek poludi[sm=smiley19.gif]


svakako pre trudnoće početi




Anoniman -> RE: Imunoloski faktori i VTO (22.4.2013 12:40:45)

Dunja hvala.To znači da se ja već sada moram bockati [sm=zmeden.gif]




mine -> RE: Imunoloski faktori i VTO (22.4.2013 12:44:17)

Jesi radila dimer?
IZVORNA PORUKA: Cece1

Dunja hvala.To znači da se ja već sada moram bockati [sm=zmeden.gif]





dunja RR -> RE: Imunoloski faktori i VTO (22.4.2013 12:46:59)


IZVORNA PORUKA: Cece1

Dunja hvala.To znači da se ja već sada moram bockati [sm=zmeden.gif]


Nemoj napamet. Moraš kod hematologa da ti prepiše terapiju, tj. možda si već i bila.




Anoniman -> RE: Imunoloski faktori i VTO (22.4.2013 12:47:14)

Ne nisam,ovdje kod mene više forsiraju APTT.
Ja sva sretna prije ove trudnoće znam da moram biti na clexanu i to je to.Međutim opet spon.




mine -> RE: Imunoloski faktori i VTO (22.4.2013 12:50:50)

Ja bi isla kod hematologa...aptt mi i nije neka analiza..dokaz ili kako hoces da nazoves
IZVORNA PORUKA: Cece1

Ne nisam,ovdje kod mene više forsiraju APTT.
Ja sva sretna prije ove trudnoće znam da moram biti na clexanu i to je to.Međutim opet spon.





Anoniman -> RE: Imunoloski faktori i VTO (22.4.2013 12:59:44)

Pa hematolog mi je i uveo clexan i vodio ovu trudnoću...




mine -> RE: Imunoloski faktori i VTO (22.4.2013 13:08:34)

Ako je to uradio samo na osnovu aptt ja bih ga menjala. Povecan ili smanjen aptt je trenutno stanje i da das krv na analizu 3 puta tokom meseca imaces 3 razliite vrednosti, ne bas drasticne...on upucuje na moguci problem ali ne i na to koji je problem
Pogledaj sta devojke rade pre VTO pa bar taj dimer odradi...on je cak i neka osnovna analiza pre vto...nije ni skupa analiza puno...
Kod nas ako nemas 10 spontanih niko se ne posvecuje dovoljno...priroda...
cece....bice to ok...bar napravite zajedno plan...popricaj opet sa hematologom , mozda je i ok ja sam lupila sad kao menjala bih ga...pitaj ga za neke dodatne analize...iako sam misljenja da pored aptt koji nije ok trebalo uraditi odmah druge analize...
IZVORNA PORUKA: Cece1

Pa hematolog mi je i uveo clexan i vodio ovu trudnoću...





Anoniman -> RE: Imunoloski faktori i VTO (22.4.2013 13:24:24)

Hvala draga.
Ja sam do sada odradila sa hematologom dosta tih analiza,u petak idem sa njom da popričam šta dalje..
Meni je prof.Elezović savjetovao samo clexan u slučaju trudn.nikako prije.I isto da pratim ApTT jednom mjesečno..
Ako ima još koja od vas da je primala clexan neka piše[sm=smiley31.gif]za sve cure.




daca77 -> RE: Imunoloski faktori i VTO (22.4.2013 21:25:44)

Uzela rezultate ponovljenog testa na trombofiliju, sve je ok, sem LAC koji je na gornjoj granici. Hematolog kaze da to nista ne znaci, da se menja i rekla da isti ponovim tek jula meseca. Po njoj potrebno je uraditi one genetske analize i tek onda dati zakljucak.




nina26 -> RE: Imunoloski faktori i VTO (22.4.2013 22:15:45)

Daci, je l' si radila i stecene i urodjene trombofilije?




Anoniman -> RE: Imunoloski faktori i VTO (23.4.2013 8:25:19)

Daco genetiku odradi prije Vto,da ti kasnije nebude problem...




daca77 -> RE: Imunoloski faktori i VTO (23.4.2013 16:55:48)

Nina, Cece treba da uradim urodjene trombofilije.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sledeća stranica >   >>