RE: Imunoloski faktori i VTO (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Želimo novog člana



Poruka


Štetica -> RE: Imunoloski faktori i VTO (24.5.2013 14:18:05)

Jutros dala krv za analize,uzeli mi 5 epruveta krvi a radim sledece analize: APTT,PTT,ANTITROMBIN3,Protein C,Protein S,Lupus antikagulans,MTHFR,Antinuklearna antitela,antifosfolipidna antitela,Antikardiolipinska antitela,antimikrozomalna antitela.
Da li jos nesto treba nemam pojma,videcu kad stignu rezultati,a to ce biti ponedeljak-utorak,jedino se Protein C i S cekaju 10-15dana.




plačljiva -> RE: Imunoloski faktori i VTO (24.5.2013 15:43:29)

Drage moje uradila sam analize i stigoše rezultati:
HETEROZIGOTNA mutacija MTHFR I 4G/5G genotip pai
Faktor II i Faktor V Leiden su ok [sm=zmeden.gif]
Da li neka imala ovakve mutacije i šta je dobijala od terapije?




dunja RR -> RE: Imunoloski faktori i VTO (24.5.2013 15:48:01)


Plačljiva ja imam MTHFR ali homozigot, i imam pai1, heterozigot, mutaciju na 4g (5g mi je ok).

Ja primam heparin, fraxiparin 2500 dva puta dnevno, od aspiracije. Mislim da bi ti trebala od transfera, ali proveri sa hematologom. Moguće i aspirin kod tebe.




plačljiva -> RE: Imunoloski faktori i VTO (24.5.2013 15:52:35)

Ok hvala ti Dunja puno,ja imam zakazano u ponedeljak kod hematologa...Daj Bože da se konačno pronašao uzrok mog steriliteta (idiopatskog-godinama...)[sm=smiley1.gif]Radujem se novoj VTO
Dunja [sm=smiley31.gif]




Jole84 -> RE: Imunoloski faktori i VTO (24.5.2013 15:56:25)

Plačljiva [sm=smiley31.gif][sm=bravo.gif]




daca77 -> RE: Imunoloski faktori i VTO (24.5.2013 17:05:32)

Placljiva, [sm=smiley31.gif]
Ja sutra idem za Bg da odradim ove genetske analize trombofilije...




plačljiva -> RE: Imunoloski faktori i VTO (24.5.2013 17:29:56)

Extra Daco77,gde ih radiš?Eto dragi moji posle 5 punih godina ispitivanja,i opuštanja po morima i planinama [sm=smiley29.gif],i posle pitanja što nisam trudna???nađoh da imam trombofiliju [sm=zmeden.gif]...A malo je falilo da odem i kod psihijatra jer su pojedini "dobri ginekolozi" tvrdili da je moj stresan posao uzrok steriliteta...Hvala drugaricama sa RR pa nađoh problem [sm=bravo.gif]




daca77 -> RE: Imunoloski faktori i VTO (24.5.2013 17:33:52)

Placljiva sada ti zelim jednu lepu[sm=duda.gif][sm=bravo.gif]
Ja idem u BG, Biomedica.




dunja RR -> RE: Imunoloski faktori i VTO (24.5.2013 17:36:01)

Plačljiva, meni je Miljić rekao da ne mora da znači da je to uzrok steriliteta, tj. izrazio se da je teoretski moguće, ali ne i sigurno. Čak satra da trimbofilije nisu uticale na neuspeh prve VTO (biohemijska). Videću šta će mi reći za drugu, a verujem isto, jer eto, sada sam bila pokrivena terapijom pa opet nije dobro. Tako da njegova teorija ima smisla na mom slučaju.

A dr.Milošević na kliničkom mi je rekao da to polje, posebno MTHFR i PAI, nije istraženo u vezi sa sterilitetom, te da nam terapiju daju preventivno.





plačljiva -> RE: Imunoloski faktori i VTO (24.5.2013 17:50:21)

Jedva čekam ponedeljak da vidim šta će mi Miljić reći...[sm=smiley1.gif] Moguće je da je sklonost ka trombofilijama bila uzrok moje biohemijske trudnoće...Verujem da jeste...Strah me je da uzmem nešto na svoju ruku,čekam ponedeljak...[sm=smiley1.gif]




dunja RR -> RE: Imunoloski faktori i VTO (24.5.2013 17:53:00)


Ne znam, kažem ti da je meni rekao da najverovatnije nije, da je teoretski moguće ..

Ono pto sam ja čačkala na netu, trombofilije mogu da budu uzrok kada bebi stane srce u nekom trenutku.

A dr. Milošević (koji je Miljićev sledbenik) mi je rekao i ovo da MTHFR i Pai nisu uzroci steriliteta i spontanih bilo koje vrste do 12. nedelje trudnoće.




dunja RR -> RE: Imunoloski faktori i VTO (24.5.2013 17:56:38)

I javni šta ti je Miljić rekao, baš me zanima da li nam priča različite stvari za iste pare [sm=smiley36.gif](ili bar približno iste, zavisi na koju kliniku ideš kod njega - u Jevremovoj su Miljićeve konsultacije 6.500 a kod Ivanovića 5.000)




dzzu -> RE: Imunoloski faktori i VTO (24.5.2013 18:43:31)

Štetice draga, reci mi, molim te, sve analize, pretpostavljam da si radila privatno, koliko su te koštale i da li si ih samo ti radila ili i tvoj partner? Unapred ti hvala na odgovoru. Pozzzz




Bebana17 -> RE: Imunoloski faktori i VTO (24.5.2013 19:04:44)

Štetice, Faktor II i faktor V možeš na uput da odradiš na VMA. Ja sam tamo radila.
Jedino što nigde u Bg ne ide na uput, što mora privatno je PAI i MTHFR, barem sam ja tako. Ako negde ima i ove dve besplatno, neka kaže.
Dobila sam rezultate od MTHFR i PAI, to mi je uredu, a ovo što sam radila na uput ću videti tek kad odem na kontrolu kod hematologa.

Vidim da nas ima još preko 35 ovde, ne dajte se ženice, jače smo mi od ovoga :)




Štetica -> RE: Imunoloski faktori i VTO (24.5.2013 22:50:33)

Dzzu radila sam u Konzilijumu i sve je izaslo 18000+910din za DHEAS. Samo sam ja radila,nema potrebe i partner to da radi.
Bebana ja uput za VMA iz Valjeva nema sanse da dobijem,imala sam uput za institut za transfuziju ali oni naravno nemaju reagense i neznaju kada ce imati,a u julu bi trebalo da bude Vto.




Dani.kv -> RE: Imunoloski faktori i VTO (24.5.2013 23:05:04)

Da se pridruzim temi. Kod nas u KV je analiza svih urodjenih i stecenih trombofilija oko 32000. Nema cimanja i uputa, sve na jednom mestu stize za 15 dana. Cekam da sve ovo prodje pa cu da radim. I nesto mi je spominjala da muski rade vezano za Y hromozome ako sam lepo razumela. Muka mi je da na svaki grc u materici jurim da proverim ves




Anoniman -> RE: Imunoloski faktori i VTO (25.5.2013 8:38:49)

Dunja da li znas koja privatna lab.u BG radi ukupan PAi u krvi...Znaci ne PAI 1 vec ukupan PAI...Ima u zavodu za tran.ali meni je problem uputnica.

Kako si ti[sm=smiley31.gif]




Štetica -> RE: Imunoloski faktori i VTO (25.5.2013 9:32:37)

Cecana od privatnih labaratorija DNK centar i Labaratorija Beograd,pokusaj njih da kontaktiras.A na institutu bi trebalo da moze da se plati tj. sa izvestajem dr i bez uputa,ali proveri da li moze tako i da li imaju reagense da ti to urade. I jos se raspitaj na VMA na odeljenju za nuklearnu medicinu,.




Štetica -> RE: Imunoloski faktori i VTO (25.5.2013 9:44:27)

Cecana sad sam gledala cenovnik od Konzilijum labaratorije i imaju neku stavku PAI gen-genetsko ispitivanje,e sad da li je samo PAI1 ili ukupan PAI nazovi ih i raspitaj se,njihov br je 011 2430 804,subotom rade od do 18h




Anoniman -> RE: Imunoloski faktori i VTO (25.5.2013 10:20:45)

Hvala...Lab.Beograd radi samo PAI 1...Ja mislim da ovaj UKUPAN PAI niko neradi [sm=zmeden.gif]




dunja RR -> RE: Imunoloski faktori i VTO (25.5.2013 11:21:51)

IZVORNA PORUKA: Cece1

Dunja da li znas koja privatna lab.u BG radi ukupan PAi u krvi...Znaci ne PAI 1 vec ukupan PAI...Ima u zavodu za tran.ali meni je problem uputnica.

Kako si ti[sm=smiley31.gif]


Cece dušo, izgleda da sam pogrešila, i ja sam radila samo Pai1, ali 4g i 5g. Sada više ni ne znam šta je to ukupan PAI.

Nisam dobro, borim se sa mislima, ali svakim danom je bolje. Samo da se završi agonija pa da se vratim normalnom životu. Jer ovo je više tortura za psihu, stomak raste a znam da nije dobra trudnoća, užas.




Anoniman -> RE: Imunoloski faktori i VTO (25.5.2013 12:38:05)

Dunjice draga,kada radis UZV...Sta ti kaze doca [sm=smiley27.gif]




dunja RR -> RE: Imunoloski faktori i VTO (25.5.2013 12:38:49)


U utorak.
[sm=smiley31.gif]




*Maki* -> RE: Imunoloski faktori i VTO (25.5.2013 14:54:37)

Dunja,PAI-1 mutacija se ne dovodi u vezu sa pobacajima,dok ostale genetske mutacije da,a narocito povecane vrednosti trombofilija- d-dimmer i lupus antikoagulans. Zato se kod ostalih mutacija uvodi heprain cak i pronison i aspirin kao terapija. Meni su tako objasnili a i citala sam neke naucne clanke o tome.





dunja RR -> RE: Imunoloski faktori i VTO (25.5.2013 15:45:35)


Maki upravo tako su i rekli tj. doktori su meni rekli da se ni MTHFR ne dovodi u vezu sa pobačajima, kao na PAI (a te dve mutacije ja imam). D dimer nisam radila, rekli su da još ne treba, lupus mi je mislim ok.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sledeća stranica >   >>