RE: Imunoloski faktori i VTO (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Želimo novog člana



Poruka


dzzu -> RE: Imunoloski faktori i VTO (26.5.2013 12:11:59)

Devojke, trebao bi mi vaš savet jer ste u ovoj temi mnogo iskusnije od mene. Šta tačno da uradim od analiza jer do sad nikada nisam ostajala u drugom stanju (imala i jednu vto u aprilu ali, kao što neki znaju sa druge teme, nakon et napipala čvorić u dojci pa operacija- hvala bogu sve ok, ništa maligno ali je taj stres učinio svoje i na žalost, prokrvarila i dr smatraju da bi vto inače uspela- imala dosta fol. kvalitetne jć i oplodile se i Ivf i Icsi metodom a primila oko 34 ampula što menopura što puregona) pa bih volela da odradim neke analize koje bi mi možda pomogle da pronađem uzrok zašto normalnim tj prirodnim putem ne dolazi do oplodnje. Radila i Hsg i histeroskopiju i inseminacijei kao sve ok a od [sm=duda.gif] ni naznake. Zato vas i pitam za savet šta tačno od analiza da uradim, jer koliko vidim neke utiču na pobačaj, neke na zatrudnjivanje,, Inače radili samo ASA i on je ok (9.9 ;9.6 i 2.5 rezultati a ref vr <60.0). Unapred hvala na odgovoru. Poz......




Štetica -> RE: Imunoloski faktori i VTO (26.5.2013 20:05:01)

Dzzu zao mi je sto si prosla kroz sve to. Ako vam je dijagnoza idiopatski sterilitet u principu ces tesko saznati uzrok. Trombofilije uglavnom neuticu na zatrudnjivanje vec kasnije u drugom i trecem tromesecju. Ako hoces da radis analize na svoju ruku,da bi bila mirna,imas na predhodnoj strani sta su meni dr dali da uradim i eventualno jos PAI1 i D-dimer. Najbolje bi bilo da posetis hematologa pa da te on uputi sta sve treba,ovo sto smo Dunja,ja i ostale devojke radile su neke osnovne analize od kojih svi dr pocinju ispitivanje.




Štetica -> RE: Imunoloski faktori i VTO (26.5.2013 20:07:01)

Dunja reci mi molim te,jesi li pila kontracepciju pre postupka vto?




dunja RR -> RE: Imunoloski faktori i VTO (26.5.2013 20:15:57)


Jesam Štetice, pila sam mikroginon. Što?




17 joka -> RE: Imunoloski faktori i VTO (26.5.2013 20:34:12)

ja sam pila i Ciklo proginovu i Mikroginon

Stetice koja ce sema biti kod tebe, dug ili kratki ?




daca77 -> RE: Imunoloski faktori i VTO (26.5.2013 20:45:31)

Drage, da li neka zna nesto vise o ANA-antinuklearna antitela? Ref.vrednost je <1,5 a moja su 2,4.




Štetica -> RE: Imunoloski faktori i VTO (26.5.2013 21:14:25)

Daco neznam nista o tome,javice se vec neka od devojaka koja to zna.
Dunja pitala sam te zato sto imas MTHFR hemozigot mutaciju,a u nekim studijama pisevda su kontracepcivi kod hemozigot kontraproduktivni.
Joko najverovatnije kratak program.




17 joka -> RE: Imunoloski faktori i VTO (26.5.2013 21:18:22)

kad kreces mila? Srecnoooooo[sm=bravo.gif]




dunja RR -> RE: Imunoloski faktori i VTO (26.5.2013 21:58:35)

IZVORNA PORUKA: Štetica

Dunja pitala sam te zato sto imas MTHFR hemozigot mutaciju,a u nekim studijama pisevda su kontracepcivi kod hemozigot kontraproduktivni.



Kod mene moraju kontraceptivi zbog endometrioze. A VTO mi je uspela (došlo je do trudnoće), postoji sumnja na Bihted ovum, ali on nema veze sa trombofilijama (pokrivena sam najboljom terapijom što mi Miljić reče), razlozi su ili zaostala viroza ili nekvalitetna jajna ćelija/spermatozoid (kod mene najverovatnije ovo prvo).




Štetica -> RE: Imunoloski faktori i VTO (26.5.2013 23:01:53)

Jasno mi je da BO nema veze sa trombofilijama i da u 99% se nezna zbog cega je doslo do njega,pa to pripisuju genetivi los spermatozoid/jajna celija. Prosla sam kroz to pre 2 godine,i sve nade polagala u izvestaj patologa da ce se otkriti problem,ali jednostavno sam dobila odgovor prirodna selekcija.
Tesko mi je kad citam kroz sta sve prolazis,tako da samo mogu da se molim bogu da ti da snage da sve izguras.
P.S. A i da znas da se nadam velikom cudu u utorak,da ipak cujes srculence.




dunja RR -> RE: Imunoloski faktori i VTO (26.5.2013 23:06:56)

Hvala ti mila [sm=smiley31.gif]

Ja koliko sam iščitala nikada nikome patolozi ništa pametno nisu rekli u vezi BO, s''toga se ni ne nadam nekom odgovoru. Najviše me čudi što su mi u prethodne dve VTO hvalili jajne ćelije (različiti doktori), a mm sa 45 godina ima odličan spermogram, nikada nije bilo problema sa njim.

Jel si ti imala BO iz prirodne trudnoće? Kako si pregrmela u glavi to? Ja jedva izdržavam, slomilo me ..




Štetica -> RE: Imunoloski faktori i VTO (26.5.2013 23:19:35)

Iz prirodne trudnoce. Prvi dani su bili strahovito teski,mene su drzali do 10+3 sa nekom nadom a onda kiretaza sa dg. missed ab. A iskrena da budem kad procitam ili cujem da se tako nesto desilo nekoj zeni,prozivljavam to ponovo,mislim da nikada necu moci to u potpunosti da prebolim. Zato se i molim da nam gospod svima da snage za sve sto nas ceka.




dunja RR -> RE: Imunoloski faktori i VTO (26.5.2013 23:31:18)


Štetice, baš tako ..

Koliko je tebi godina?




dunja RR -> RE: Imunoloski faktori i VTO (26.5.2013 23:33:28)


IZVORNA PORUKA: Štetica

mene su drzali do 10+3 sa nekom nadom

I mene to čekanje ubija, a nemam nade ni malo. Ja ne znam da li oni zaistaju imaju nade, i viđali su slučajeve koji na kraju završe trudnoćom? Zašto nas ostavljaju da čekamo .. Nije mi jasno .. a nastavljam sa terapijom po njihovom uputstvu ..




ANDJEELA -> RE: Imunoloski faktori i VTO (26.5.2013 23:36:15)

stetice[sm=smiley31.gif] nadam se da me nisi zaboravila,ja pamtim svaku tvoju porukicu! Ja sam takodje pacijent dr Miljica,bila sam u martu jer imam MTHFR heterozigotnu mutaciju,ali verujte da sam ja to i zaboravila,lepo mi dr objasnio da to sto ja imam ima 35% ljudi na svetu(heterozigot je samo jedna kapija gena) i da to nema veze za zatrudnjivanjem,prepisao mi folnu 3*1,beviplex 2*1,da pijem mesec dana i ohb 12 samo 1 kom. Lepo meni pre Miljica nasa draga Maslacak sve objasnila da to nije strasno isto kao sto je i on rekao. Bas i ja jedva cekam da cujem sta ce placljivoj sutra reci. Dunja mislim na tebe danima[sm=smiley31.gif] Pozdrav za ostale..




Štetica -> RE: Imunoloski faktori i VTO (26.5.2013 23:45:18)

Dunja 30god,missed bio sa 28. Pa neznam sta oni cekaju,te rano je te manja trudnoca od ocekivane,zavaljena materica i kad kazu dodji za sedam dana kao da su mi rekli za sedam godina,samo su mi produzavali agoniju.
Andjela znam da nema veze sa zatrudnjivanjem vec me interesovalo ono za hemozigot i kontracepciju. A ja cu tek sutra uzeti rezultate pa cu vam javiti kakvi su.




Anoniman -> RE: Imunoloski faktori i VTO (27.5.2013 12:15:02)

A sta je po vama gore Mthfr ili PAI-1[sm=zmeden.gif]




dunja RR -> RE: Imunoloski faktori i VTO (27.5.2013 12:21:16)

.
IZVORNA PORUKA: Cece1

A sta je po vama gore Mthfr ili PAI-1[sm=zmeden.gif]


Pa ja imam oba ;) Uglavnom se i za MTHFR i za PAI preporučuje ista ili slična terapija, a nijedan ni dugi ne vezuju dokazano za pobačaje. Zato nas sve pokrivaju nekom terapijom za svaki slučaj.




dunja RR -> RE: Imunoloski faktori i VTO (27.5.2013 12:26:32)


Cece, htedoh još da ti dodam, koju god da imamo mutaciju sa terapijom smo pokrivene. Ako ne daj Bože dođe do pobačaja, nije razlog ta mutacija već neki drugi problem, eto tako je i kod mene i kod tebe, bile smo pokrivene terapijom ali opet je krenulo po zlu. Ali veruj da razlog nisu mutacije ..




Anoniman -> RE: Imunoloski faktori i VTO (27.5.2013 12:42:37)

Znam draga,meni u ph nalazu u prevodu pise klasicni spontani..

Kako se ti drzis[sm=smiley13.gif]

Znam kako ti je jer i kod mene je to sve svjeze,ali sam sada jaca nego ikada[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




dunja RR -> RE: Imunoloski faktori i VTO (27.5.2013 12:45:36)


Malo sam bolje, ali znam da moram da izađem iz ove bezvoljnosti u koju sam upala. Ma sutra da prođe taj UZ, neka već jednom reše šta će sa mnom, pa da uplatim more u julu a do tada se malo dovedem u red u svakom smislu. Oporavim se na moru, pa u avgustu da uradim briseve i šta još treba, i spremam se za FET za septembar, u novu borbu!

[sm=smiley31.gif]




Anoniman -> RE: Imunoloski faktori i VTO (27.5.2013 12:59:40)

Izvini sto te gnjavim a da li si imala spontani do sada prirodnom trud.[sm=zmeden.gif]




*Maki* -> RE: Imunoloski faktori i VTO (27.5.2013 13:26:47)

Dunja, genetske mutacije ne sprecavaju trudnoću ali mogu da budu problem pri odrzavanju iste i izazovu spontane pobacaje,potvrdila su mi dva doktora. Citala sam opet komentare zena i upravo je to isto misljenje i tog Dr Miljića. Naravno da ne znaci da ce svaka zena sa mutacijom da ima taj problem,ali upravo se zato daje terapija heparina da se ne bi rizikovalo.

Evo i jednog manjeg strucnog clanka o tome,mada ima puno toga da se nadje na net-u http://www.umlje.dzaba.com/shopping_page.html

[sm=smiley31.gif]




dunja RR -> RE: Imunoloski faktori i VTO (27.5.2013 13:39:51)


IZVORNA PORUKA: Cece1

Izvini sto te gnjavim a da li si imala spontani do sada prirodnom trud.[sm=zmeden.gif]


Nisam draga, ali ti ja nisam merilo jer nemam jajovode.




dunja RR -> RE: Imunoloski faktori i VTO (27.5.2013 13:44:22)


IZVORNA PORUKA: *Maki*

Dunja, genetske mutacije ne sprecavaju trudnoću ali mogu da budu problem pri odrzavanju iste i izazovu spontane pobacaje,potvrdila su mi dva doktora.


Ne znam draga, meni i Milošević i Miljić rekoše da se trombofilije koje ja imam (MTHFR i PAI) na smatraju uzrokom bilo koje vrste pobašaja do 12. nedelje. Baš sam ih ispitala obojicu. Rekli su da ima mutacija koje su ozbiljnije ali mene kažu to ne treba da zanima, jer ih nemam, pa mi ni ne rekoše koje su to.

Ali svakako nas pokrivaju terapijom jer sigurno sve to nije 100% što se tiče njihovih stavova.

A Miljć mi je rekao da sam sa terapijom pokrivena i zaštićena bolje od bilo koje žene koja nema ni jednu jedinu mutaciju.

E sada, nakon ovoga što mi se desilo, videću šta će mi reći na kontroli za neki 20-ak dana. Javljam vam ..




Stranica: <<   < Prethodna stranica  37 38 [39] 40 41   Sledeća stranica >   >>