Pohađanje nastave od kuće (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Od đačića do đaka



Poruka


Ivanka 75 -> Pohađanje nastave od kuće (17.3.2020 13:25:29)

Da nas nekoliko ne bi zatrpavali ostale teme školom u doba korone... 😊 





branki* -> RE: Pohađanje nastave od kuće (17.3.2020 13:37:33)

IvanKa. ..divna tema,haha. 

Inace ,ja sam odavno mišljenja da treba nastava da bude od kuće, tehnologija je napredovala,i manje više dostupna.




princezica1 -> RE: Pohađanje nastave od kuće (17.3.2020 13:47:19)

Ja sam predlozila otvaranje posebne teme, ali sam mislila da to rade moderatori foruma. Branki tehnicki moze, ali tu izostaje interakcija medju decom sto je jednako vazno kao i nastava.




bubulence -> RE: Pohađanje nastave od kuće (17.3.2020 14:00:45)



IZVORNA PORUKA: branki*

IvanKa. ..divna tema,haha. 

Inace ,ja sam odavno mišljenja da treba nastava da bude od kuće, tehnologija je napredovala,i manje više dostupna.


U ovoj situaciji je to savrsena ideja, u suprotnom nikako nisam za obrazovanje od kuce. Nasa uciteljica nije zadovoljna onim sto je prikazano na tv. Verovatno ce drzati nasoj deci casove od ponedeljka preko skajpa




vonavoj -> RE: Pohađanje nastave od kuće (17.3.2020 14:03:56)

I mene je zvala T uciteljica..kaze ovo je uopsteno gradivo,od septembra..

Oni su dobili zadatak da svakodnevno salju sta deca treba da rade.domaci..i onda mi njoj da vracamo..Kaze da za svakog ucenika ima folder.belezi sta su roditelji slali.luda kuca..




branki* -> RE: Pohađanje nastave od kuće (17.3.2020 14:42:40)

Interakcija medju decom je bitna kod mladjeg uzrasta. A, i u okviru grupa naravno da postoji Interakcija, ali bez svih gluposti koje nosi nastava u skoli, klasicna.Za strani jezik jos nema casova, pa ne mogu da kazem nista. Sto se tice mog odeljenja i moje grupe, mi smo jos vise povezani nego sto smo bili, odmah diskutujemo, hvalimo, kritikujemo, analiziramo...bas smo bliski i u timskom duhu. 




princezica1 -> RE: Pohađanje nastave od kuće (17.3.2020 14:43:16)

U redu je da se snimi poneki cas kao dodatak uz tv nastavu. Slanje domaceg putem Vibera isto moze. Ne treba preterivati sad i utrkivati se ko ce vise uposliti djake.




branki* -> RE: Pohađanje nastave od kuće (17.3.2020 15:13:20)

Naravno da ne. Ja ne planiram da iz stranog jezika saljem bilo sta do kraja nedelje. Posle hocu. Sve je novo i njima i nama. Video zapis koji cu poslati i vezbanja koja cu slikati da urade i da mi posalju svoja zapažanja.Licno, mogla se i zatvoriti i zaključiti skolska godina, nista nenadoknadivo, ako je tolika vec frka oko virusa... Mislim.. Ko ce biti gluplji ili pametniji... Radne navike... I sl... Ali, ako vec postoje ovi casovi, ok.. Neka. I mi da nesto smislimo i lepo. 




Sanjica26 RR -> RE: Pohađanje nastave od kuće (17.3.2020 15:16:02)



IZVORNA PORUKA: bubulence



IZVORNA PORUKA: branki*

IvanKa. ..divna tema,haha. 

Inace ,ja sam odavno mišljenja da treba nastava da bude od kuće, tehnologija je napredovala,i manje više dostupna.


U ovoj situaciji je to savrsena ideja, u suprotnom nikako nisam za obrazovanje od kuce. Nasa uciteljica nije zadovoljna onim sto je prikazano na tv. Verovatno ce drzati nasoj deci casove od ponedeljka preko skajpa



Ni meni se ne sviđa da u buducnosti budu ovakvi casovi. Ni mom detetu se to ne sviđa. Za ovakvu situaciju jako je pristojno za jako kratko vreme.




branki* -> RE: Pohađanje nastave od kuće (17.3.2020 15:21:14)

Ok deca.... Oni svi vole svoje uciteljice... Ali, sta se uciteljicama ne svidja ovde, bas me zanima. Cekam, kazem, strani jezik. Da vidim kako ce. Mada, i tu ima toliko nacina. Ja sam cak ranije razmisljala... Ne treba mi udžbenik. Ucicemo preko tekstova pesama koje volimo. Zamislicemo da smo na letovanju u stranojh zemlji. Trebaju mi samo deca koja zele da komuniciraju i saradjuju. 




Ivanka 75 -> RE: Pohađanje nastave od kuće (17.3.2020 16:16:02)

Meni je ovo sasvim ok za jednog trećaka. Doći će oni i do onoga sto nisu radili.


Uciteljica poslala gomilu domaceg. Nek rade. 




vonavoj -> RE: Pohađanje nastave od kuće (17.3.2020 16:30:16)

I moja je sve uradila..

A od sledece nedelje ce preko google online classroom. Samo jos ds se uciteljica snadje,bas je uplasena..zena pred penzijom..




Ivanka 75 -> RE: Pohađanje nastave od kuće (17.3.2020 16:32:17)

Nama salje viberom pa da prepisuju u sveske.

Ova strana cirilicom ona latinicom 😂




princezica1 -> RE: Pohađanje nastave od kuće (17.3.2020 16:47:32)

Uciteljicama skidam kapu za ljubav i trud oko dece. Viber grupa pisti stalno ali preguracemo.




Ivanka 75 -> RE: Pohađanje nastave od kuće (17.3.2020 17:07:21)



Milan Kalinić
Oplakah!!! 




princezica1 -> RE: Pohađanje nastave od kuće (17.3.2020 17:19:53)

Milana na rts3 od sutra!




flamingos -> RE: Pohađanje nastave od kuće (17.3.2020 21:03:14)

Tako je Ivanka.Polako,doćiće i do novih lekcija.Za strani jezik oglasio nam se nastavnik,oformio sa decom viber grupu i jednom nedeljno zadavaće im šta da uče,kako i da deca slikaju i na svakoj stranici napišu svoje ime i prezime i pošalju mu putem vibera.Za sad je to što znamo l engleskom jeziku.Šta nam je tu nam je,može da nam se sviđa ili ne,ali moramo da se prilagođavamo situaciji❤





flamingos -> RE: Pohađanje nastave od kuće (17.3.2020 21:05:42)

Joj Ivanka,i ja👍





princezica1 -> RE: Pohađanje nastave od kuće (17.3.2020 21:25:12)

Moramo da prijavljujemo uciteljici svakog dana da li nam je dete bolesno iako fizicki ne ide u skolu.




flamingos -> RE: Pohađanje nastave od kuće (17.3.2020 21:50:04)

Princezice,čula sam za to,mada,nije nam ništa još rekla naša učiteljica.





Ivanka 75 -> RE: Pohađanje nastave od kuće (17.3.2020 21:52:05)

Nama je rekla. 





princezica1 -> RE: Pohađanje nastave od kuće (17.3.2020 22:02:11)

To je zahtev ministarstva prosvete i trebalo bi da vazi za sve.




Tiziana -> RE: Pohađanje nastave od kuće (17.3.2020 22:13:17)

Deca su navikla na interakciju sa nastavnicima, drugom decom, i ovo na rts-u im je prilicno cudno i suvoparno. . Moja cerka je pitala Sta ona vice bravo, kome, kad samo klikce? Na kraju mi je reklaa mama izvini, moram da ti priznam, bilo je malo dosadno.



Sin je srpski odslusao, matis mu je u trecem sekundu bio dosadan. To su radili na pocetku godine, prezvakali vec sto puta. On je prosle ned bio na okruznom iz matisa,ootisao cak i malo ispred nast. programa. 
Ali svaka cas_t, potrudilui su se. Ja svakako mislim da nece funkvionisati na duge staze bar sto se moje dece tice. Mozda samo kao pomocna, odnosno bonus edukacija. Kod sina imamo uciteljicu koja daje uvek puno preko nastavnog programa i dosta toga teazi da se zna. 
E sad treba uvezbati ovaj home schooling i home office i pomiriti ta dva a da svi ostanemo normalni. 




flamingos -> RE: Pohađanje nastave od kuće (17.3.2020 22:30:27)

Naravno,princezice.Rećiće i nama.Toliko obaveštenja šalje,da ni njima nije lako.Ali,moramo svi da se prilagođavamo novonastaloj situaciji.Doduše,pitala je decu da li su svi zdravi.Verovatno iz tog razloga što mora da upiše.Sad ona komunicira sa decom preko viber grupe,a sa nama,roditeljima,preko druge viber grupe.Super je naša učiteljica❤





princezica1 -> RE: Pohađanje nastave od kuće (17.3.2020 23:07:06)

Tiziana naravno da se mora raditi sa decom i mimo tv nastave. Prilagodice se oni brzo.




Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>