RE: Da li deci davati šampinjone? (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Ishrana dece



Poruka


New Mom -> RE: Da li deci davati šampinjone? (13.4.2011 23:07:14)

Taman da dignemo temu.

IZVORNA PORUKA: marija32

Znaci smeju pecurke[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]


IZVORNA PORUKA: New Mom

Meni je dr rekao da šampinjoni smeju posle 9.og meseca i ponekad joj malo negde dodam.




IZVORNA PORUKA: IVA 11

I ja sam isto tako kao i NM za sampinjone! 





New Mom -> RE: Da li deci davati šampinjone? (13.4.2011 23:08:26)

Neko je tu već napisao da ima kuvar u kome stoji da mogu šampinjoni od 9.meseci, tako i kod mene stoji.




marija32 -> RE: Da li deci davati šampinjone? (13.4.2011 23:10:27)

Ja ipak necu do godinu dana[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Anoniman -> RE: Da li deci davati šampinjone? (13.4.2011 23:10:36)

Eto, pre 5 godina kada sam Luki uvodila hranu, rečeno je da ne smeju pre 7me godine!? Naravno, to sam saznala kada sam mu već uveliko davala.
Ako vam dete kuburi sa kandidom, batalite šampinjone!




Anoniman -> RE: Da li deci davati šampinjone? (13.4.2011 23:13:37)

Ne znam, ja ne bih nikako davala pre godine, al dobro, nisam nešto pratila nove trendove u medicini (povraća mi se više od stalnih izmena), do sledećeg deteta će se sve promeniti još sto puta pa neću džabe da opterećujem mozak[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




bebablue -> RE: Da li deci davati šampinjone? (13.4.2011 23:13:52)

Ja citam evo, pise u nasem Vodicu posle godinu dana.
Meni licno su sampinjoni bas teski i bas me nadimaju.




lesica -> RE: Da li deci davati šampinjone? (13.4.2011 23:24:33)

Generalno,smeju oni posle 9. meseca da klopaju pecurke ali ne preterivati,vise da im se ponekad dodaju vise kao dodatak corbici nego kao samostalno jelo iz prostog razloga sto su jaaaako bogate mineralima,izmedju ostalog sadrze pa recimo visok procenat mikroelemenata a to je bas veliko opterecenje za deciji organizam. Ja sam Lenki svega dvaput dala sampinjone,prvi put greskom ne znajuci da ih ima u corbici koju je sveki skuvala za Badnji dan,a drugi put skoro kada sam ja spremala corbicu sa sampinjonima,i mislim da cu zaista izbegavati neko cesto davanje iako ja baaaas volim pecurke.




Anoniman -> RE: Da li deci davati šampinjone? (14.4.2011 10:37:51)

Videla sam da prave kašice sa gljivama za uzrast od 6 meseci(???), ali ja sam uvela šampinjone tek oko prve godine,i to kao neki dodatak u pilavu, ili u piti sa piletinom i sl.




Anoniman -> RE: Da li deci davati šampinjone? (14.4.2011 10:46:54)

I nama je pedijatar rekao da ne dajemo do prve godine, tako da neću davati. Mada mislim da mu od malo pečuraka povremeno ništa ne bi bilo, ali ću ipak poslušati dr. 




Olga75 -> RE: Da li deci davati šampinjone? (14.4.2011 10:51:57)

ja sam prvo dala meso iz rizota koji je bio sa gljivama i tako pra puta a same sampinjone sam dala tek sa 15 - 16 meseci i to samo par kolutica
sad porucka i ivesnice i bukovace ali ona je dve i po godine




minavb -> RE: Da li deci davati šampinjone? (14.4.2011 10:55:03)

Sampinjone i ja tesko varim, necu sigurno Vanji da ih dam. Ne vidim cemu zurba.




goda -> RE: Da li deci davati šampinjone? (11.6.2011 23:48:27)

Mi jedemo šampinjone vec od godinice i mogu reci da joj se jako dopadaju sve mljacka. Ne dajem joj cesto i nikad nisu samo šampinjoni uvek ima nešto još a šampinjoni us mali deo celine. Mislim da je jela 3 puta do sada.




Anoniman -> RE: Da li deci davati šampinjone? (6.9.2012 22:14:15)

Nevena ih obožava. Probala ih je prvi put kad smo mi jeli a ona kidisala na svaki zalogaj i baš ih voli, jela ih je 3 ili 4 puta do sad i uvek sa uživanejm. Trudiću se da ne dajem često.




Anoniman -> RE: Da li deci davati šampinjone? (7.9.2012 9:19:19)

Mihajlo jede šampinjone u sosu ili kad pravimo pitu sa belim mesom i gljivama, čak i čorbicu pojede, ali to je stvarno retko-možda svaki drugi/treći mesec




bojana92 -> RE: Da li deci davati šampinjone? (9.12.2015 2:37:40)

Danilo ih jede od kad je napunio 1,5 godina,i bas voli da ih jede.:)




m2m2 -> RE: Da li deci davati šampinjone? (9.12.2015 7:16:11)

iako dete ima 3,5 godine, jos uvek mu nisam davala. Zasto, neznam [sm=zmeden.gif]




Ivanka 75 -> RE: Da li deci davati šampinjone? (9.12.2015 8:58:36)

Ja sam prestala Ivi da dajem sampinjone kad sam shvatila da joj smetaju. Druge pecurke joj ne smetaju (boli je stomak od sampinjona).
Ja pravim krem corbu od pecuraka, kad mm ode u pecurke, i Iva je voli.




isidora88 -> RE: Da li deci davati šampinjone? (9.12.2015 10:36:55)

mateja ih voli na pici, corbicu ili kad napravim sampinjone kao prilog, onako samo izdinstane na luku.




branki* -> RE: Da li deci davati šampinjone? (7.11.2016 14:59:35)

ja dajem,moji vole,tj boka voli,izdinstam ih sa lukom i tako jede.




Sanjica26 RR -> RE: Da li deci davati šampinjone? (7.11.2016 15:51:36)

Ja retko kad dajem, jer sam citala kako se tretiraju.




branki* -> RE: Da li deci davati šampinjone? (7.11.2016 15:58:15)

ja nisam citala.kako,sanjice?




Anck Su Nmaun -> RE: Da li deci davati šampinjone? (7.11.2016 17:57:56)

I mene interesuje??
Iance moji ih ne vole..nikako, vade je iz pice, sklanjaju iz hrane kako god da ih spremim [sm=smiley13.gif]




Mariya -> RE: Da li deci davati šampinjone? (7.11.2016 18:13:11)

Moj kolega se bavio uzgojem šampinjona i on mi je rekao da je on tad prestao da ih jede. Da dobro razmislim pre nego što ih kupim jer su čisti otrov[sm=zmeden.gif]Kaže da se sve mora tretirati jakim pesticidima, i prostorija,i micelije i kompost jer su šampinjoni veoma osetljivi pa ako hoćeš da imaš neki profit moraš tako. Ali kaže da bukovače recimo ne tretiraju i da ih slobodno jedem. Uprkos tome ja volim šampinjone. L ih ne voli,uvela sam joj sa godinu dana i tada ih je jela,ali otkad ona bira šta će da jede, više ih ne voli. H isto ne voli.




Sanjica26 RR -> RE: Da li deci davati šampinjone? (7.11.2016 18:32:21)

Evo upravo je tako sto je kaze Maryia. Bukovaca je jako zdrava, ali moj zeludac je jako tesko podnosi. Ne znam zasto.[sm=zmeden.gif]




branki* -> RE: Da li deci davati šampinjone? (7.11.2016 20:23:17)

Onda cemo se preorijentisati na bukovacu[sm=smiley1.gif]volimo i nju isto.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>