RE: Položaj posteljice (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


zwezica _ -> RE: Položaj posteljice (29.7.2014 19:39:31)

Pozdrav, ja sam u 27 nedelji, prosle nedelje sam posle podizanja starije cerke malo prokrvarila, sto sam primetila nakon mokrenja, pa sam otisla odmah na pregled i ustanovljena je placenta previa. Dr je rekao jos i da je postavljena bocno, pa me zanima da li neka od vas zna nesto vise o tome?
Nisam imala do sada problema, sada mirujem kad god mogu i pijem utrogestan pored vitamina.
Da li ova dijagnoza utice na razvoj bebe, i koliko je rizicna ako mirujem i izbegavam naprezanja? Hvala unapred.




superm -> RE: Položaj posteljice (30.7.2014 12:50:16)

To je bila moja dijagnoza sa prvim detetom, ali ja sam bila uveliko u 9. mesecu. Uradili su mi odmah carski I sve je bilo ok. Jednoj mojoj prijateljici se to desilo u 24. nedelji. Mirovala je sve do porodjaja I bilo je sve ok. Slusaj doktora I srecno!




zwezica _ -> RE: Položaj posteljice (1.8.2014 16:36:19)

Odmaram koliko mogu, izbegavam bilo kakvo naprezanje i zamor. Do sada nisam ni znala da mi je ta dijagnoza, radila sam sve po kuci kao i obicno, i sa starijim detetom, pa se nadam da sada posto pazim nece biti problema... [sm=smiley13.gif]




superm -> RE: Položaj posteljice (1.8.2014 16:55:04)

Bice dobro




makic90 -> RE: Položaj posteljice (12.2.2015 11:48:48)

Dobar dan drage trudnice! [sm=bravo.gif]
Usla sam skoro u peti mesec, aktivno osecam bebu vec 15-ak dana, a juce smo saznali da je devojcica [sm=smiley1.gif] Mada bilo nam je u sustini svejedno, s obzirom na to da ja imam 25, muz 30 godina i da nam je prvo dete [sm=smiley1.gif]
Nego, imam jedno pitanje, juce na kontroli mi je doktorica rekla da mi je posteljica na prednjem zidu i da ako se ne povuce cu morati na carski da se poradjam... Pa me zanima da li neka od vas ima iskustva sa ovim i kad je normalno da se posteljica povuce na zadnji zid???
Hvala vam puno unapred i puno srece u ostatku trudnoce! [sm=nosecka.gif]




Valerie -> RE: Položaj posteljice (7.3.2015 0:38:23)

da li to sto mi je posteljica na prednjem zidu povecava rizik od urastanja u oziljak od prethodnog CR? (perkreta/akreta) [sm=zmeden.gif]




serpica -> RE: Položaj posteljice (7.3.2015 6:54:38)

Valeri i ja sam to isto pitala,ne brini imas jedan CR iza sebe i mala je verovatnoca da uraste posteljica u oziljak. Ako ovo vidi Maslacak strucnje ce da ti objasni..meni je sad posteljica na zadnjem zidu pa mi kaze dr "jedno zlo manje" ali ja sam imala predhodna 3 CR pa je i oziljak veci a samim tim i rizik od urastanja. Cak i da uraste ne predstavlja prolem po trudnocu jedino rizik na porodjaju.




Valerie -> RE: Položaj posteljice (7.3.2015 10:38:27)

hvala serpi, i meni ima smisla da je bolje da je na zadnjem, kad je na prednjem oziljak. ipak, valjda ce jos dosta da se pomera...




branki* -> RE: Položaj posteljice (7.3.2015 11:54:04)

VALERIE,MENI JE U OBE TRUDNOCE POSTELJICA BILA na prednjem zidu,a bio je carski rez oba puta,nisam imala problema oko urastanja,a koja je ver da se to desi,ne znam.




Valerie -> RE: Položaj posteljice (7.3.2015 14:16:05)

hvala branki, to je dobra vest [sm=smiley1.gif] definitivno sada jeste preko oziljka, nadam se da ce se malo odmaci i da nece urastati. ja sam osudjena na borbu sa posteljicom, i prosli put i sada. [sm=smiley13.gif] ali ajde, kaze, pa resicemo i ako uraste. uhh bezveze, valjda nece.




serpica -> RE: Položaj posteljice (7.3.2015 14:19:59)

Nece ne brini,podicic se beba na gore ima jos vremena,kazem ti i ako ne daj boze uraste ne smeta trudnoci pratice to dr na uz,sve ce biti ok...maslacak mi je to strucno objasnila ali da ne lupam sad bezveze,sa brojem cr-a raste i verovatnoca urstanja posteljice,kod tebe je stvarno minimalni procenat.




Animsaj9 -> RE: Položaj posteljice (2.10.2015 13:02:25)

Trenutno sam u 27 nedelji trudnoće . Na prethodnom uz dr mi je rekla samo da je plod nisko i da nosim pojas. Juce sam bila na Uz i rekla mi je da je posteljica nize tj 27mm od usca grlica. Onda je vaginalnom sondom merila duzinu grlica kaze dpbar je 40mm skroz zatvoren i tom sondo je onda merila kaze posteljica 10mm od grlica. Kaze da postoji mogućnost da se podigne do kraja kako beba budr rasla. Kakvo je vase iskustvo




janabons -> RE: Položaj posteljice (2.10.2015 13:25:59)

Cesto je slucaj da se moze podici kako beba raste, ali pojas nosi obavezno[sm=smiley1.gif]




Animsaj9 -> RE: Položaj posteljice (2.10.2015 13:43:53)

pa valjda ce i ja se nadam ![sm=smiley1.gif]




MAMAMAJ -> RE: Položaj posteljice (2.10.2015 20:20:02)

Animsaj, meni je na prošlom uz-u posteljica bila na 25mm od ušća i dr mi je rekla da nam do 8.og meseca to nije tema razgovora, jer će fo tada beba ubrzano da raste, i samim tim povlači posteljicu.
Biće to sve ok, draga. [sm=smiley1.gif]




AleksandraSlaven -> RE: Položaj posteljice (7.10.2015 17:08:47)

Zna li neko nesto o ovome ja sam bila kod ginekologa druga mi je trudnoca i kaze da mi je posteljica sa desne strane znaci ni napred ni nazad i sam je rekao da je to cudno ali da se desava u prvoj trudnoci mi je bila na zadnjem zidu a sada ovo prvi put cujem ima li neko takvo iskustvo? Hvaala




Animsaj9 -> RE: Položaj posteljice (8.10.2015 17:54:17)

Aleksandara mislim da to nema veze, bitno da nije preko grlica.




muzicarka -> RE: Položaj posteljice (9.10.2015 12:31:43)

Za AC je vazno gde je posteljica, zapravo, veci je rizik ako je na prednjem zidu, tako mi je dr. rekao.... Ja sam u 17 nedelji i dr. mi nije merio koliko mm je posteljica od grlica....Da li to treba da se meri a meni nisu? Doduse ni u prvoj trudnoci mi nikada nisu merili niti sondom niti bilo cim?!!




Animsaj9 -> RE: Položaj posteljice (9.10.2015 15:58:29)

Verovatno je na uz video da je ok i da nije nisko. Mada je 17nd prerano da se govori o konačnom polozaju posteljice.




muzicarka -> RE: Položaj posteljice (9.10.2015 17:29:55)

Sigurno si u pravu....




Animsaj9 -> RE: Položaj posteljice (30.10.2015 18:06:53)

Bili smo danas na uz.... 32nd trudnoce posteljica se podigla, sad je delom na fundusu i zadnjem zidu! [sm=bravo.gif]




muzicarka -> RE: Položaj posteljice (1.11.2015 16:19:56)

E super [sm=bravo.gif]




Animsaj9 -> RE: Položaj posteljice (1.11.2015 16:40:57)

Da[sm=bravo.gif]




muzicarka -> RE: Položaj posteljice (5.12.2015 10:31:24)

Sada sam 25.ta nedelja trudnoce i na uz , pre 2 dana, dr. mi je rekao da mi je posteljica nisko i na zadnjem zidu, 5mm od usca.... Vidim iz postova da nikome nije tako blizu, bas sam zabrinuta.... Na sledeci uz mi je rekao da dodjem sa punom besikom posto ne moze bas dobro da vidi....Nije mi rekao ni da lezim, ni da mirujem, nista...




Animsaj9 -> RE: Položaj posteljice (5.12.2015 11:45:43)

Podiće se ona kako beba raste i meni je bila na 10mm, a sad skroz na fundusu. Nemoj dizati nista tesko, pripazi se malo, kad legnes noge u vis, jastuk pod guzu, i u slučaju da primetis krv javi se dr.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>