RE: Položaj posteljice (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


vocicana -> RE: Položaj posteljice (4.3.2016 7:23:09)

Moja posteljica je na prednjem zidu. Ne razumem kako je cas prednji cas zadnji zid. [sm=zmeden.gif]




IvanaSK RR -> RE: Položaj posteljice (4.3.2016 10:25:06)

Hahaha, dobro dosla u klub :)




Sandricak -> RE: Položaj posteljice (11.6.2016 12:56:53)

moja je na prednjem zidu od pocetka, pila utrogestan jer je bila bas kod usca ali sad se pomerila od njega, ali i dalje prednjaci...




MilenaJV -> RE: Položaj posteljice (3.2.2017 17:45:09)

Sada sam 20 nedelja trudnoce,treca trudnoca.Prve dve su bile uredne sa prirodnim porodjajem.Imam 36g.Tripl test je bio 1:62 u 14.4 nedelja pa je ponovljen sa 15,5 kada je bio 1:167 na Daunov s.(u GAK-u)i zakazana amnio.za 06.01.2017.U medjuvremenu na redovnom uz. je potvrdjena Placenta Previa a analize CV i VG bris je potvrdio Streptokoku grupeB.Inace imam jake bolove(uglavnom nocu)Pijem Palitrex na 6h/po 1;utrogestan 3x1;magnezijum od 300mg.U bolnici su mi rekli da pre 24 nedelje ne daju nista osim utrogestana;jedino ako ne krvarim(do sad nisam).Da li ima nekog sa slicnim iskustvom i sta dalje da ocekujem i kako da smanjim kontrakcije ;inace strogo mirujem!Samo do toaleta ali kontrakcije i dalje jake i velika nervoza sa nesanicom!




vocicana -> RE: Položaj posteljice (4.2.2017 9:07:18)

Placenta previa je veoma del;ikatno stanje zbog koga se trudnoca tretira kao visoko rizicna. Moj tije savat da sa mirovanjem nastavis, najstrozijim!!!! Nista osim Utrogestana i nema se za koriscenje, ab pijes da se zastitis, ta beba sa velikom verovatnocom na svet ce doci ranije, zbog tog polozaja posteljice. Tvoje je da mirujes, nista drugo ne mozes, a bebino da ceka mirno bar do 35-te nedelje. Bices porodjena carskim rezom, to da znas, samo izdrzi sto duze. Mozda bi mogla piti caj od virka, koji ce ti ojacati muskulaturu materi, po jednu solju caja dnevno, jer si davno iza prvog trimestra. Srecno i zelim ti sve najlepse. Javi nam se makar kada se porodis, mada ti ovde moze biti sjajno, druzenje i da ubijes vreme dok cekas u lezecem stavu svoje trece zlato.




choopa choops -> RE: Položaj posteljice (4.2.2017 13:18:32)

Ja sam imala jake kontrakcije i slab grlić, preležala sam cijelu treću trudnocu. (I prve dvije nisu bile sjajne, ali ova treća me je "dokrajčila" [sm=smiley36.gif]) Pila sam utrogestan, čak u jedmom periodu i 3x200mg, a Mg na svoju ruku. Na kraju su mi se pojačale kontrakcije oko 32 nedelje kad sam završila u bolnici na injekcijama Gyniprala. To je to od terapije. Ti imaš placenta previu i jasno ti je da moraš da miruješ, nem ašta. Brzo će i to proći, držim fige da što bezbolnije prođe [sm=smiley1.gif] E da i ja sam se u ovoj trudnoći napila antibiotika zbog urinarnih infekcija. Čitaj knjige, forum, a oko djece neka pomogne ko može, ti si sada zaduženo za to najmanje...Da li si na kraju odradila AC ili ne? [sm=zmeden.gif]




Bunnyca -> RE: Položaj posteljice (11.3.2017 19:03:19)

Placenta previa kao dijagnoza ne postavlja se pre 27 nedelje, upravo zbog toga sto postoji sansa, i nada da se ona do 32 nedelje sa rastom materice malo podigne.
Jako je bitno da doktor na svakom pregledu premeri koliko je posteljica nisko, koiko je udaljena od usca ili da li prekriva usce.
Meni je u 23. nedelji izmereno 24mm od usca, doktor je rekao da je prilicno nisko i da se nadamo da ce se do sledece kontrole u 28. nedelji podici inace je dijagnoza Placenta previa marginalis kod mene. Sam polozaj posteljice da li je na prednjem ili zadnjem zidu je potpuno nebitan, bitnije je dakle koliko je daleko od usca i gde je pupcanik.
Nadam se da ce se javiti neko ko je sa ovom dijagnozom izgurao do kraja[sm=smiley13.gif]




krin 40 -> RE: Položaj posteljice (13.3.2017 10:41:51)

Bunnyce.već sam pominjala u temi,moja prijateljica koja treba uskoro da se porodi(38 nedelja)nosi jakoo nisko.Od samog početka mnogo teži slučaj od tebe i sve je ok.Ne brini.Od kraja petog meseca ne može normalno da hoda,leži.Celu trudnoću prate bolovi i spavanje u polusedećem položaju.Ma užas.I eto..biće to sve ok




Zemunka85 -> RE: Položaj posteljice (14.3.2017 9:45:40)

Ja sam u prosloj trudnoci imala nisku postaljicu, ali msm da nije bila to previa marginalis, vrv za nijansu visa i meni je zavetovano mirovanej i smanjenje aktivnosti pod obavezno. To je bilo na ekspertskom UZ u 21 nedelji.
Ovaj put, na Dabl testu - na ledjiva, visoko. Videcmeo jos ....




tamara837 -> RE: Položaj posteljice (17.3.2017 21:05:59)

Kod mene je spreda i sad i na prosloj kontroli sad sam 22+5 pise na nalazu spreda do umu..sta god joj to bilo




Bunnyca -> RE: Položaj posteljice (17.3.2017 22:39:02)

Tamara, bice da je spreda do usca, da je tako napisala.Meni pise sa zadnje strane 24mm od usca




ZonaStaša -> RE: Položaj posteljice (17.3.2017 23:21:24)

Drage trudnjačice, tacno je i da posteljica odredjuje pol beke. (Barem kod mene) Sa leve strane-devojčica 👱
Kakvo je vase iskustvo?




branki* -> RE: Položaj posteljice (18.3.2017 7:59:29)

nije to tacno,nema veze.




krin 40 -> RE: Položaj posteljice (18.3.2017 8:50:00)

Položaj posteljice nema veze sa polom bebe[sm=smiley36.gif]




IvanaSK RR -> RE: Položaj posteljice (18.3.2017 15:45:39)

Ni kod mene to nije imalo nikakve veze.




ZonaStaša -> RE: Položaj posteljice (19.3.2017 0:03:57)

http://www.yumama.com/trudnoca/pregledi-u-trudnoci/14389-razmzijeva-metoda-koja-otkriva-pol-deteta-vec-na-prvom-ultrazvuk.html




MicinaMama -> RE: Položaj posteljice (19.3.2017 1:21:10)

Kod mene nikako nije tacno,sa 7 nedelja bila je na dasenoj strani gore i curica je.

I sada je placenta gore na unutrasnjoj strani.




mama Jo -> RE: Položaj posteljice (6.9.2017 22:31:30)

A kad je posteljica nazad?? Ima li to neko znacenje za porodjaj recimo?
Prva trudnoca posteljica visoko napred, a sada nazad...




krin 40 -> RE: Položaj posteljice (7.9.2017 8:37:31)

Nema




isidora88 -> RE: Položaj posteljice (7.9.2017 10:55:39)

Meni je na prednjem zidu visoko




mama Jo -> RE: Položaj posteljice (7.9.2017 13:34:16)

Prednji zid visoko - tako je i meni bilo u prvoj trudnici, a sada nazad visoko




krin 40 -> RE: Položaj posteljice (7.9.2017 13:35:33)

Meni sva tri puta zadnji zid visoko




mama Jo -> RE: Položaj posteljice (7.9.2017 23:11:15)

Prosto gde bebce nadje najbolji polozaj, tu se ugnjezdi kod svoje mamice ❤




krin 40 -> RE: Položaj posteljice (8.9.2017 8:45:19)

❤❤




Mimi87 -> RE: Položaj posteljice (26.9.2017 10:06:48)

Zdravo cure, u 18-oj sam nedelji, na zadnjem uz pregledu mi je ustanovljeno da mi je placenta na prednjem zidu, ali marginalno [sm=zmeden.gif]
Sta to znaci? Pitala sam istog trenutka dr, medj ostala sam uskracena za odgovor, da li je to placenta previa ili sta vec? Ne pise mi u dijagnozi previa, samo da je postavljena marginalno. Hvala unapred [sm=smiley1.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>