RE: Položaj posteljice (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


krin 40 -> RE: Položaj posteljice (26.9.2017 11:36:55)

Ja mislim da to znači "na prednjem zidu nisko usadjena posteljica"..Javiće se još neka mama.




suzi kju -> RE: Položaj posteljice (26.9.2017 11:44:04)

Tako je,to je nisko usađena posteljica, vremenom,kako trudnoća odmiče, postoji verovatnoća da će se podići.
Ali svakako to nije placenta previa.
Možeš pitati lekara za savet oko mirovanja .




Maraj -> RE: Položaj posteljice (25.1.2018 19:39:37)

Sada sam 14.nedelja.
Na uz dr mi rekla da mi je posteljica na prednjem zidu . Sta to znaci? U prosloj trudnoci mi jebila normalno usadjena.




lesica -> RE: Položaj posteljice (25.1.2018 22:07:12)

Maraj, prednji ili zadnji zid, potpuno je normalno i jedno i drugo.

Bitno da nije nisko tj preko grlića iliti placenta previa.

Meni je u prvoj trudnoći bila na prednjem zidu, u drugoj na zadnjem. Ništa vredno pomena spram toga.





madre -> RE: Položaj posteljice (25.1.2018 23:09:54)

Maraj, i meni je sada na prednjem zidu...




isidora88 -> RE: Položaj posteljice (25.1.2018 23:16:57)

Meni je u ovoj trudnoci od pocetka posteljica prednji zid, medjutim na pregledu pre neki dan na izvestaju pise posteljica na zadnjem zidu. Sad ne znam da li je dr pogresio u kucanju ili je moguce da se placenta pomera[sm=zmeden.gif]




Maraj -> RE: Položaj posteljice (26.1.2018 6:55:22)

Aha. E pa hvala vam puno na objasnjenju.
Dr me zbunila. Pricale smo o amniocentezi tj da l bi je ja radila... i u jednom trenutku ona kaze, kako je meni placenta na prednjem zidu i da bi ona nekako trebalo da se "zaobidje" kada igla ulazi (na amniocentezi)
Tako mi je nesto rekla, da sam ja skapirala da nije ok sto je na prednjem zidu [sm=smiley29.gif]




pari -> RE: Položaj posteljice (26.1.2018 7:21:47)

Ja sam u 22.nedelji,pre neki dan kad sam bila kod dr mi je rečeno da mi je posteljica i dalje nisko...mislili smo da će se podići...dijagnoza mi je placenta praevia marginalis...rečeno mi je da se odmaram što više,ali ne strogo mirovanje...nisam imala do sad krvarenja ili kontrakcije...
Ko još ima iskustva sa ovim? Da li postoji šansa da se podigne? Da li je uvek kad ovakve dijagnoze carski rez preporučen?
Inače,druga trudnoća mi je...u prvoj nisam imala ovaj problem




Srecko47E -> RE: Položaj posteljice (22.2.2018 0:17:08)

Isto kao kod mene u trudnoci.
Porodjaj je protekao u najboljem redu-prirodno.




pari -> RE: Položaj posteljice (22.2.2018 6:51:37)

Hvala! Sad mi je lakše




Srecko47E -> RE: Položaj posteljice (22.2.2018 10:11:56)

Srecno i zelim vam uspesan i sto laksi porodjaj.




mama Jo -> RE: Položaj posteljice (22.2.2018 10:16:58)

Meni je u 19.nedelji receno da je nisko i da se namesta do 26.nedelje te da mirujem...tada sam i bolovanje otvorila, bilo je sve ok na sledecoj kontroli




pari -> RE: Položaj posteljice (22.2.2018 10:18:50)

Ja ne mirujem baš mnogo,ali ne radim,trudim se u toku dana da se odmaram par sati...I ja se nadam da će mi reći na sledećoj kontroli da ae podigla [sm=smiley1.gif]




Srecko47E -> RE: Položaj posteljice (22.2.2018 10:21:21)

Pari draga,moras mirovati dokle god ti ne kazu da je sve u redu.




pari -> RE: Položaj posteljice (22.2.2018 10:22:20)

Trudim se ali imam dete pa oko njega moram...




Fenix86 -> RE: Položaj posteljice (15.4.2018 10:32:49)

Zdravo zene...ja bas gledam gdje je koja posteljica,dr mi je napisao placenta posterior..da li ko zna sta je to?je li to na zadnjem zidu?kazu ako je posteljica na desnoj str musko je,ako je na lijevoj zensko je..po nekom naucniky koji je istrazivao trudnice.ja upirno gledam sliku ali ne umijem da nadjem dje je.kad odem kod dr ja sve zaboravim da pitam,posebno kad odem sa muzem njega toliko ihvati nervoza da ja zaboravim posle;)muskarci bi samo da rade,a na ans zene sve da nosimo😡




vonavoj -> RE: Položaj posteljice (15.4.2018 12:59:37)

Mislim da nema veze da li je sa leve ili desne strane..meni je na zadnjem zidu sa leve.i musko je[sm=bravo.gif]




Fenix86 -> RE: Položaj posteljice (15.4.2018 20:57:04)

Cao svima.ja sam negdje pisala,ali ne vidim nigdje moju poruku..vjerujete li da polozaj posteljice odredjuje pol?kazu ako je na lijevoj str zensko ako je na desnoj musko..ja na proslom ultr.nisam umjela da pitam dr to jest nisam znala,ali vidim da ki je napisala da mi je placenta posterior..sta to znaci??




vonavoj -> RE: Položaj posteljice (15.4.2018 21:08:41)

Komentar ti je iznad mog..




Maslacak15 -> RE: Položaj posteljice (15.4.2018 21:26:45)

Meni Su Bas decaci bili sa posteljicom na prednjem zidu a devojcica posterior. Nema to veze a ja pocinjem da mislim da teras segu sa Nama...




vonavoj -> RE: Položaj posteljice (15.4.2018 21:41:37)

I ja[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




lesli -> RE: Položaj posteljice (15.4.2018 21:45:32)


IZVORNA PORUKA: vonavoj

I ja[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]


+1

Pogotovo sto je otvorila posebnu temu za tu teoriju, mi joj odgovorile nesto, a ona opet pita istu stvar u drugoj temi




dunja RR -> RE: Položaj posteljice (28.9.2018 19:19:12)

Maslačkonjo, lakše mi je posle tvog posta, i kod meneje je posteljica nisko, možda me zato i bolucka poslednjih dana, i osećan pritisak sve više
+ kombinacija sa opstipacijom ..

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Zdravo little one[sm=smiley36.gif]
Ja sam imala posteljicu a prednjem zidu koja je u 22 nedelji jos uvek bila vrlo blizu grllica. Nesto kao kod tebe, samo koji cm udaljena ako ne i manje! . Receno mi je da je to sve normalno, i da se posteljica pomera tokom trudnoce i tako je i bilo. Vazno je da je sam grlic slobodan. Mislim da je samo prava placenta previa, znaci kada placenta prekriva grlic problem. Ako si zatvorena i nemas kontrakcija, sto je kod mene redovno proveravano u sklopu pregleda svakih cetiri nedelje, kasnije na tri pa na dve, vaginalnim ultrazvukom, manuelno, tokografijom ( za kontrakcije) onda nema nikakvog razloga da se niceg pribojavas. Ja sam radila do 10. og novembra do navrsene punih 34. nedelje. I sasvim se normalno ponasala, i pesacila kuci svakodnevno pola sata od posla. Na poslu sam mahom sedela jer mi ionako nije bilo dozvoljeno da radim u labu zbog bezbednosnih razloga ali sam provodila ceo dan tamo. Ja nikad nisam imala krvarenja, ali pritisaka u donjem stomaku i osecaja istezanja bogami jesam ali su mi rekli to je normalno i navikla sam se. Samo uzivaj [sm=smiley36.gif] i slusaj svoje telo....Treba biti oprezan ali ako se super osecas ne vidim razlog da se zakujes za krevet. Puno puno te pozdravljam.





dunja RR -> RE: Položaj posteljice (29.9.2018 23:08:51)

Ovako meni piše, juče rađen UZ, 17. nedelja:

Posteljica na zadnjem zidu, donjim polom dopire skoro do unutrašnjeg ušća.
Grlić dužine 3,14cm, zatvoren.




vonavoj -> RE: Položaj posteljice (29.9.2018 23:13:43)

Ne pise koliko je od grlica..ali podicice se. Ima jos vremena. Bitan je grlic.Ne dizi tesko,ne usisavaj..bar sam se ja trudila..




Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>