RE: Nacionalna služba za zapošljavanje (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finansijske dileme roditeljstva



Poruka


marince1 -> RE: Nacionalna služba za zapošljavanje (24.10.2012 19:46:16)

Pricali smo o 3 meseca jer je to bila konkretna situacija




Anck Su Nmaun -> RE: Nacionalna služba za zapošljavanje (25.10.2012 9:29:43)

Da nikako da pitam kad u mesecu uplacuju tu novcanu naknadu, ja sam primila samo jednom ,pola meseca i to sam kasnije otisla , bila sam pre neki dan vidim nema....pa da ne idem 100 puta?




Anck Su Nmaun -> RE: Nacionalna služba za zapošljavanje (15.11.2012 15:36:30)

Inace uzela sam bolovanje bas juce i produzila novcanu naknadu za jos mesec dana. [sm=bravo.gif]




sarti -> RE: Nacionalna služba za zapošljavanje (15.11.2012 15:42:54)

Bila je cini mi se proslog cetvrtka. Nisam znala da postoji ova tema, meni je pravo na nadoknadu isteklo 03.11.[sm=smiley6.gif]. Nisam znala da moze da se uzme bolovanje.[sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Nacionalna služba za zapošljavanje (15.11.2012 15:48:53)

Kad u mesecu su obicno uplate?




sarti -> RE: Nacionalna služba za zapošljavanje (15.11.2012 16:05:42)

Od kada ja primam bilo je oko 02.-03. u mesecu, pa 4.-5. u mesecu i sada je zadnja bila 08.11.Proveri na sajtu NSZ oni dan unapred objave da ce biti isplata.




dijana1* -> RE: Nacionalna služba za zapošljavanje (11.4.2013 18:26:57)

Da li neko zna sta mi je potrebno od dokumentacije da bih se prijavila na Biro i da izvadim zdravstvenu knjizicu ?




caca81 -> RE: Nacionalna služba za zapošljavanje (11.4.2013 21:49:03)

Ako ti je muž zaposlen onda moraš preko njega, a ako ne, onda se najbolje raspitaj u Republičkom fondu za zdravstveno osiguranje na tvojoj opštini.
A koliko znam ovo su potrebna dokumenta:
Radna knjižicu, kao i fotokopija prve dve strane
Lična karta (original na uvid)
Fotokopija odjave sa prethodnog osiguranja
Prijava na zdravstveno osiguranje




dijana1* -> RE: Nacionalna služba za zapošljavanje (12.4.2013 9:06:21)

Prvi put se prijavljujem na biro. Mm nikada nije bio prijavljen niti se vodi da radi negde tako da na njega ne racunam.
Ima li neko jos neku informaciju?




nela79 -> RE: Nacionalna služba za zapošljavanje (12.4.2013 9:11:39)

Kad sam imala onaj slucaj sa ovjerom knjizica prije par dana, isla sam i do biroa. Tad mi je zena rekla da preko biroa mogu biti osigurani samo korisnici novcane naknade.
Znas kako je bilo receno da djeca i trudnice moraju imati osiguranje ali to ovdje izgleda nista ne znaci.




lesica -> RE: Nacionalna služba za zapošljavanje (12.4.2013 9:15:53)

Najbolje je da se raspitaš u RFZO-u šta ti treba, mislim da u tvojoj situaciji osiguranje i knjižica ide preko njih, a da će ti trebati potvrda o trudnoći od lekara iz doma zdravlja. I verovatno još nešto od dokumenata, a šta zaista ne znam.




dijana1* -> RE: Nacionalna služba za zapošljavanje (12.4.2013 9:18:26)

Cek sada nista ne razumem, a sta cu kada se porodim kada vise ne budem trudnica. Ja sam u BL na birou i imam zdravstvenu knjizicu koju mogu da koristim u BG samo za ne daj Boze kada je neka teska bolest u pitanju a u BL je normalno koritim za sve.





dijana1* -> RE: Nacionalna služba za zapošljavanje (12.4.2013 9:19:58)

Nazvacu ja njih posle pa cu pitati, ako mi treba neki papir iz BL da ga ponesem dok sam ovde.




lesica -> RE: Nacionalna služba za zapošljavanje (12.4.2013 9:26:42)

Suma susmarum, ovde je luda kuća i 99% zaposlenih pojma nema šta ti treba. Uglavnom, nabavi ti potvrde da si trudnica, sa sve predvidjenim terminom porodjaja za svaki slučaj, i zovi ih obavezno.




dijana1* -> RE: Nacionalna služba za zapošljavanje (12.4.2013 9:29:55)

To mi jedino i ostaje. Nadam se da ce objasniti preko tel.




lesica -> RE: Nacionalna služba za zapošljavanje (12.4.2013 9:33:31)

Pročitaj ovaj članak KLIK




dijana1* -> RE: Nacionalna služba za zapošljavanje (12.4.2013 9:38:12)

Nasla sam nesto pa cu stavaiti ovde. Mozda ce posle nekome znaciti.
Dokumentacija potrebna za prijavljivanje

Posto sam ja prijavljena na Zvezdari sada cu ih samo pozvati da vidim da li ce prihvatiti moju diplomu posto sam zavrsila Visu skolu u Prijedoru.




nela79 -> RE: Nacionalna služba za zapošljavanje (12.4.2013 10:54:54)


IZVORNA PORUKA: dijana1 RR

Cek sada nista ne razumem, a sta cu kada se porodim kada vise ne budem trudnica. Ja sam u BL na birou i imam zdravstvenu knjizicu koju mogu da koristim u BG samo za ne daj Boze kada je neka teska bolest u pitanju a u BL je normalno koritim za sve.




Kade smo vec kod radne knjizice ja sam svoju radnu knjizicu iz Teslica morala da proglasim nevazecom da bi se ovdje prijavila na Biro i da dobijem ovdje radnu knjizicu.




nela79 -> RE: Nacionalna služba za zapošljavanje (12.4.2013 10:58:09)


IZVORNA PORUKA: dijana1 RR

Nasla sam nesto pa cu stavaiti ovde. Mozda ce posle nekome znaciti.
Dokumentacija potrebna za prijavljivanje

Posto sam ja prijavljena na Zvezdari sada cu ih samo pozvati da vidim da li ce prihvatiti moju diplomu posto sam zavrsila Visu skolu u Prijedoru.


To nije problem, meni su upisali u radnu knjizicu diplomu faksa iz Banja Luke. Zavrsila sam ga kad sam se preselila u Bg, ali sam staru radnu knjizicu morala da proglasim nevazecom da bi mi izdali ovu za Srbiju




maksmin -> RE: Nacionalna služba za zapošljavanje (12.4.2013 11:57:26)

Dijana, meni su vec nekoliko puta rekli u birou da nije potrebna radna knjizica da bih uzela, ili overila zdravstvenu, to vise nema veze jedno s drugim. Posto vidim da si na Zvezdari, najbolje ti je da odes u direktno u zdravstveno i pitas sta ti treba, a to ti je malo nize od filijale biroa, ul. Radoslava Grujica, preko puta MUP Vracar. Misli da je od dokumenta potrebna odjava sa prethodnog zdravstvenog, popunjen M obrazac za prijavu, i kopija lk, ako ti je muz zaposlen osiguranje ide obavezno preko njega (i verovatno treba jos neki dokument), a ako nije mislim da je ovo sve.
I da, kao je potreban i izvod plata svih ukucana prijavjenih na tvojoj adresi, pa ako je slucaj da se na toj adresi vodi neko ko je zaposlen, i mrzi te da trazis njemu taj papir slobodno reci da zivite sami, ne proveravaju to. Nadam se da sam pomogla.




Anck Su Nmaun -> RE: Nacionalna služba za zapošljavanje (14.11.2013 8:01:27)

Mene skinuli 6 meseci za kaznu za ne redovno javljanje [sm=hudicek1.gif] mada proslo je vec 3 mesc. Ionako nemamm neke koristi od njih [sm=smiley5.gif]




adulence -> RE: Nacionalna služba za zapošljavanje (14.11.2013 8:31:45)

Da ti bar nadju posao pa da im se i javljas...




Didy -> RE: Nacionalna služba za zapošljavanje (14.11.2013 11:59:26)


IZVORNA PORUKA: adulence

Da ti bar nadju posao pa da im se i javljas...


Mene zvali pre nekog vremena, trebao im nastavnik engleskog za neki kurs. Nije stalno zaposlenje, ali tri meseca posla opet dobro dođe kad nema ništa drugo.
Baš sam se bila iznenadila, mislila sam da se to ne može desiti da te oni zovu za posao.




nata11 -> RE: Nacionalna služba za zapošljavanje (14.11.2013 13:26:42)

Didy i ja iskreno da ti kazem nikad ne bih pomislila da su oni ikada ikom nasli poso.[sm=smiley13.gif]




vonavoj -> RE: Nacionalna služba za zapošljavanje (14.11.2013 13:41:29)

meni su nasli,i evo me..pocela sam kao pripravnik,i sad sam sef racunovodstva![sm=bravo.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>