RE: Nacionalna služba za zapošljavanje (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finansijske dileme roditeljstva



Poruka


nikiteki -> RE: Nacionalna služba za zapošljavanje (24.4.2016 9:06:53)

Mali mis zelim ti puno sreće.




eca89 -> RE: Nacionalna služba za zapošljavanje (24.4.2016 9:11:02)

Mišu, želim ti da dobiješ posao[sm=bravo.gif]!




IvanaSK RR -> RE: Nacionalna služba za zapošljavanje (24.4.2016 11:31:40)

Misu, srecno!




Ministarka -> RE: Nacionalna služba za zapošljavanje (25.4.2016 15:43:54)

Samo želim da podelim sa vama jedno moje iskustvo vezano za nalaženje posla: Posao uvek uspevam da nađem preko malo popularnih sajtova i/ili portala. Nacionalna služba za zapošljavanje i biro mi nikada ništa nisu dale, jer moje zanimalje i fakultetska diploma koju sam dobila u Srbiji, nisu na listi zanimanja u našoj zemlji. Pogledajte malo na društvenim mrežama, ukoliko na twitteru ukucate #posao u search-u, izaći će brdo poslova kojih nema na ostalim sajtovima. To isto važi za to da pratite LinkedIn postove. Ukoliko ste još u statusu studenata, i treba neki lagani posao dok ne prebregnete prvu adaptaciju na tržište rada posle trudnoće i porodjaja, ja bih preporučila omladinsku zadrugu http://ozeuropaptz.rs/poslovi/ jer nema veliku konkurenciju u radnicima, a ima veoma korektne i lagane poslove. Apsolutno imam užasan otpor prema NSZ i celoj državnoj priči. [sm=smiley35.gif][sm=zz_stomp.gif][sm=zz_timebomb.gif]




Valerie -> RE: Nacionalna služba za zapošljavanje (9.9.2016 21:17:17)

jel se neko skoro prijavljivao za naknadu sa biroa? konkretno me zanima sta je potrebno od papira. da li je potrebno ovo "Potvrda poslodavca ili više poslodavaca o zaradi/plati, odnosno naknadi zarade/naknadi plate, isplaćenoj u skladu sa zakonom u poslednjih 12 meseci koji prethode mesecu u kojem je prestao poslednji radni odnos, odnosno osiguranje ili podatak o osnovici na koju je obračunat doprinos, ako u traženom periodu zarada nije isplaćivana, ili je isplaćivana u nižem iznosu od te osnovice (Dokaz se može dostaviti skeniran i u elektronskoj formi);"
ili samo radna knjizica, dokument o prestanku radnog odnosa i sl?




mali_mis -> RE: Nacionalna služba za zapošljavanje (20.10.2016 11:25:41)

Pitanjce: Nezaposleni se javljaju na biro na svaka tri meseca, koji mi je djavo ona tetka na salteru upisala da se javim za mesec dana, tj sad u novembru, kad bih trebala u januaru (ako na oktobar dodas 3 meseca)? [sm=zmeden.gif] Dosadno im je, pa me zaj****, ili je ona tetka "nova" pa ne zna kako to ide, ili su oni ludaci u vladi opet prckali i menjali nesto.
I da, od nsz ama bas nikakve koristi nisam imala, osim sto na svaka 3 meseca trosim 100 i neki dinar vise za kartu za bus. A zvali su me svega 3 puta, za Delfi kad sam isla i bola neke zice u neke rupice, to je kao test, pa me nisu zvali, namerno sam se trudila da budem smotana [sm=smiley36.gif] , za Lear to je isto sr.. kao Delfi, i za Novitet uz objasnjenje da necu biti prijavljena, nece mi uplacivati doprinose i plata ce mi kasniti o.O i tu sam onoj tetki rekla da nemam iskustva sa sivenjem.
I da, bila sam kaznjena 6 meseci, ali ne svojom vec njihovom greskom, jer sam u to vreme kad sam trebala da se prijavim bila u radnom odnosu, a oni me nisu skinuli kako su trebali vec mi lupili zabranu, pa kad sam isla da se prijavim onaj momak nije mogao da dodje sebi, valjda je u manjini onih koji tamo nesto stvarno rade.




IvanaSK RR -> RE: Nacionalna služba za zapošljavanje (20.10.2016 13:17:58)

Ja se nisam prijavila tamo, mislim, od novembra [sm=smiley36.gif]
Nemam pojma zašto mora za mesec dana [sm=zmeden.gif]




mali_mis -> RE: Nacionalna služba za zapošljavanje (25.2.2017 11:31:12)

Vidim nisam pisala kako se NSZ i ja "volimo" [sm=hudicek1.gif]
Onda kad mi je teta na salteru upisala u kartonce da se javim za mesec dana.
Odem, pa sa jednog saltera na drugi, bila guzva naravno, i cika na salteru mi kaze da sam kaznjena, i posalje me kod savetnice. Srecom bila je tamo, i nije bilo nikog kod nje. Zena ostala u cudu. Onaj bolid od tete sto mi je upisala javljanje za mesec dana umesto 3 meseca, me nije zavela u sistem, tako da su me oni automatski otkantali i pukli mi zabranu, iako sam se javila na vreme [sm=zz_timebomb.gif] I savetnica mi sve lepo sredi. Srecom pa je zena normalna.




mati -> RE: Nacionalna služba za zapošljavanje (25.2.2017 12:25:03)

Misu, bitno da si resila. Nije bas moralo na tezi nacin, ali... Ko zna zasto je to dobro...[sm=smiley13.gif]




mama Jo -> RE: Nacionalna služba za zapošljavanje (21.6.2018 14:29:26)

Ja sam jedna od milion sto joj je nsz nasla posao.... stvarno neverovatno [sm=smiley36.gif]




Ana RR -> RE: Nacionalna služba za zapošljavanje (21.6.2018 17:23:06)

Ti i moj muž [sm=smiley36.gif] njemu čak dva puta [sm=smiley1.gif] a treći put kada su ga zvali odbio je jer je posao bio u firmi van BG.




mama Jo -> RE: Nacionalna služba za zapošljavanje (21.6.2018 17:24:52)

[sm=smiley36.gif]
Eto, veruj da je on drugi covek za koga cujem...
A nadam se da ce mi opet naci ☺




Sanjica26 RR -> RE: Nacionalna služba za zapošljavanje (21.6.2018 17:28:11)

Poznajem nekoliko koji su se zaposlili preko službe za zapošljavanje. Jedna prijateljica sada radi u srednjoj školi.




mama Jo -> RE: Nacionalna služba za zapošljavanje (21.6.2018 17:31:03)

Eto, ima nas 😊
A, na losem su glasu... eto, neopravdano [sm=smiley36.gif]




Sanjica26 RR -> RE: Nacionalna služba za zapošljavanje (21.6.2018 17:32:09)

Moju drugaricu stalno zovu, ali ona ih uvek odbije jer nema ko da je cuva dete.




MimaKos -> RE: Nacionalna služba za zapošljavanje (21.6.2018 17:58:23)

Kod nas ima alinsamo preko agencije, sto je gore nego robovlasnickinsistem, od normalnoh poslova nista...




IvanaSK RR -> RE: Nacionalna služba za zapošljavanje (21.6.2018 18:05:51)

Mene su zvali dva puta. Prvi put sam ih odbila jer sam nameravala da zatrudnim, drugi put mi bio početak trudnoce.




mama Jo -> RE: Nacionalna služba za zapošljavanje (21.6.2018 19:26:56)

Nadam se da su vam ponudili ono sto bi, inace, prihvatili. Posto znam i ja da zovu mnoge za svasta...

Ali, stvarno imaju mnogo dobre obuke dokvalifikacije i prekvalifikacije. Preko njih mozete da odradite brojne kurseve jezika/zanata.... naravno bez placanja.




Ana RR -> RE: Nacionalna služba za zapošljavanje (21.6.2018 19:35:51)

Mm su zvali za posao u struci. Prvi put je bio super posao, drugi put onako a treći put je delovalo ok ali je bilo u Inđiji.




mama Jo -> RE: Nacionalna služba za zapošljavanje (21.6.2018 20:30:32)

Meni su, isto, nasli u struci, i to dva meseca posto sam se prijavila.
Hehehe, ja sam u Indjiji [sm=smiley36.gif] ali vama je to daleko dovoljno.

Ali, znam kad se prijavljes da se popuni neki upitnik da li zelis da te zovu samo za struku ili i sire, ako uzmes ovu drugu opciju onda te zovu bukvalno za sve, za neke sezonske, fizicke poslove cak...




Ana RR -> RE: Nacionalna služba za zapošljavanje (21.6.2018 20:44:43)

Ma da, daleko. Ne isplati se sem da je plata ogromna a nije sigurno [sm=smiley36.gif]




MimaKos -> RE: Nacionalna služba za zapošljavanje (21.6.2018 23:33:10)

Ne znam koji ste stepen strucne spreme, ali za nas sa fakultetom preko biroa ne postoji sansa za zaposlenje u struci, mozda, ali veliko mozda, za elektronce i masince, ostalo nema sanse. I mm i ja smo pokusavali, iz razlicih smo struka ali nemoguce je.




mama Jo -> RE: Nacionalna služba za zapošljavanje (22.6.2018 14:49:45)

Zavrsene Master studije. Nasli mi posao.




Maraj -> RE: Nacionalna služba za zapošljavanje (22.6.2018 15:03:27)

E i ovo da cujem.... bas sam htela da napisem da ne znam sta je njihov posao osim da im se nezaposleni javljaju na 3 meseca.
Al ajd sad vidim i da rade nesto




mama Jo -> RE: Nacionalna služba za zapošljavanje (22.6.2018 15:06:51)

Kada sam se prijavljivala nema ko mi nije rekao da se ne nadam nista od njih. A posle 2 meseca me zvali. To nije bio posao na neodredjeno, ali opet je bio u struci.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>