RE: Promene na grliću materice (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Želimo novog člana



Poruka


Nensi* -> RE: Promene na grliću materice (30.1.2011 23:59:10)

Ja sam krvarila na pregledu kad sam imala ranicu na grlicu materice,ali tu ranicu je dr videla i na obicnom pregledu...




sneza24 -> RE: Promene na grliću materice (31.1.2011 0:01:19)

Dr mi nije nista rekla da imam neku ranicu.
Ja sam je pitala sta cemo da radimo a ona rece da cekamo rezultate pa cemo videti.




Nensi* -> RE: Promene na grliću materice (31.1.2011 0:03:36)

Pa dobro,sacekaj rezultate pa ce ti reci sta dalje...Ne mora da bude nista strasno [sm=smiley31.gif].Mozda ti je samo pukao neki kapilar prilikom pregleda...




milenatea -> RE: Promene na grliću materice (6.5.2011 8:38:32)

ja sam sada dosla sa kolposkopije, grlic ne prima jod[sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]

posle 20tog cekam rezultate papa testa pa da vidimo sta dalje. (nadam se da nisam promasila temu)




moja ciklama -> RE: Promene na grliću materice (6.5.2011 8:59:00)


IZVORNA PORUKA: milenatea

ja sam sada dosla sa kolposkopije, grlic ne prima jod[sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]

posle 20tog cekam rezultate papa testa pa da vidimo sta dalje. (nadam se da nisam promasila temu)


kako ne prima JOD_?
ima još jedna tema..gde ja piskaram




milenatea -> RE: Promene na grliću materice (6.5.2011 9:09:08)

pa lepo, uvek kada mi rade kolposkopiju, premazu grlic tim rastvorom, jodom i ako ne prima jod znaci da tkivo nije zdravo. evo sa steskopa Premazivanjem grlića Lugolovim rastvorom (rastvor joda) zdravi delovi grlića prekriveni pločasto-slojevitim epitelom dobijaju tamnobraon boju, dok delovi grlića sa cilindričnim epitelom, displazičnim epitelom i maligno tkivo, koje ne sadrži glikogen, ostaju neobojeni (jod - negativni). Premazivanje grlića rastvorom joda naziva se Schillerova proba.

nemam ranicu, citala sam tamo sta ste pisale, meni jod ne prima od novembra 2009. pisala sam ovde http://www.ringeraja.rs/forum/m_225861/mpage_3/key_/tm.htm




moja ciklama -> RE: Promene na grliću materice (6.5.2011 9:12:16)

joj, izvini, nisam imala pojma.

Znam da mučiš muku sa grlićem, čitala sam. Ali nisam znala, to za jod.
i koji je sledeći korak?




milenatea -> RE: Promene na grliću materice (6.5.2011 9:24:59)

nista draga, sada cekam 20og idem po rezultate i kod dr u ordinaciji da vidimo sta dalje, nista mi malopre nije rekao, kaze hoce da saceka papa test pa onda da vidi sta dalje. zatrudnjivanje da zaboravim dok ne vidimo sta dalje. stvarno nemam snage vise, ako mi operisu opet grlic kako cu izneti trudnocu ako mi non stop kasape grlic[sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]doktoru slepo verujem jer je expert za grlic evo bas u ponedeljak ide u Lisabon na seminar.




moja ciklama -> RE: Promene na grliću materice (6.5.2011 9:32:39)

reci mi jel ti imas [sm=duda.gif]?
jel piješ nešto za imunitet, esi probala sa medom i čuvarkućom?
koje si godište?
jel krvariš nakon odnosa ili van[sm=hudicek1.gif]?
es pre godinu dana operisana?




milenatea -> RE: Promene na grliću materice (6.5.2011 9:36:45)

nemam [sm=duda.gif]

za imunitet pijem non stop nesto, sada pijem imunillflor... nisam to probala, jel` imas iskustva sa tim, kako se pravi?

84.
ne krvarim ni tokom ni nakon odnosa ni van menstruacije.
operisana sam 06.12.2009. hvala ti neizmerno sto pises sa mnom, stvarno vise ne znam sta cu.




moja ciklama -> RE: Promene na grliću materice (6.5.2011 9:50:55)

..ma koliko bilo teško ne nervirati se, moram da ti kažem da moramo da se ne nerviramo, previše!

Našla sam tvoje postove i videla da su ti radili Biopsiju, bio CIN1, i da su to rešili. Esu ti radili Konizaciju ili nešto srugo? Vidim da si zadovoljna svojim dr. ja bih na tvom mestu ipak nekako došla do Fronta ili Višegradske, čisto da čujem još jedno mišljenje.
ja sam 1983. nemam [sm=duda.gif].

Ja sam krvarila nakon odnosa, jedino tada sam u životu imala jak žut, kiselkast sekret, i to me je uplašilo, odmah otišla na videokolposkopiju, gde mi je Dr. video mozaik. Tog dana sam saznala i da imam Ureaplazmu, koju sam izlečila. I nako izlečenja uree, uradila Biopsiju, sada čekam rezultat.
Strah me je.
Ali mi znači kada vidim da su žene i posle svličnih situacija radjale. Pa, šta mi Bog da!

Med i čuvarkuća.
500 g meda,
300 g listova čuvarkuće.
Samleti listove čuvarkuće, pa dodati med. Promešati i ostaviti nekoliko dana da odstoji.
Konzumirati kašičicu smese na prazan stomak. Nakon toga ne jesti naredna dva sata.
Nisam probala, sve se kanim..da napravim.
Kažu da je odlično za grlić!




milenatea -> RE: Promene na grliću materice (6.5.2011 10:01:05)

Razumem te u potpunosti. Ja nisam iz Bg-a, zivim u Nisu, jedino da dodjem i da platim pregled kod nekog u Bg-u. imala sam i ja mozaik, verovatno si procitala. u potpunosti znam kako se osecas, i isto tako znam da iskustva i kad cujes i tudje price bude ti nekako "lakse".skinuli su mi to tkivo cin1 laserom, privatno, isto kod kazu velikom strucnjaka. ja sam imala hlamidiju i izlecila sam je jos oktobra. Relativno smo mlade i ti i ja[sm=smiley1.gif] i nadam se da ce nam Bog podariti [sm=duda.gif][sm=duda.gif].

Hajde onda da napravimo to sa cuvarkucom, imam je u dvoristu pa nista ne mozemo da izgubimo. pokusala sam i sa cajevima i melemima i sada bar nemam punktaciju koju sam imala pre 6 meseci. Ako nemas cuvar kucu mogu ti poslati[sm=rozica.gif]




moja ciklama -> RE: Promene na grliću materice (6.5.2011 10:44:39)

hvala..imam čuvarkuću, i prošli vikenda sam je zasadila i za stan, valjda će da se primi..i definitivno ću da mućkam ovo sa medom.

Znam da si iz Niša, mislim da ne moraš privatno, nego traži uput za BG za klinike. Mislim da moraju da ti daju! Barem probaj.

Meni je rezultat 25. maja.

Ma radovaćemo se i mi [sm=duda.gif], jednog dana.




milenatea -> RE: Promene na grliću materice (6.5.2011 11:00:36)

meni su rezultati 16. a 20. u 07.45h idem kod doktora. pitacu ga da mi da uput za bg, samo da se ne uvredi [sm=zmeden.gif]

Iz tvojih ustiju u Bozije usi za [sm=duda.gif][sm=duda.gif], bice i to. ja necu nista raditi jos na tom polju jer smo imali i bakterije pa za 4 dana idem da dam kontrolni bris. obavezno pisi kad uzmes rezultate. Drzim nam palceve. [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




milenatea -> RE: Promene na grliću materice (6.5.2011 11:01:25)

smuckacu i ja posle cuvarkucu i med. jel da cedim samo sok, nadjoh negde na netu ili da sameljem i sve skupa stavim u med




Ana RR -> RE: Promene na grliću materice (6.5.2011 11:04:14)

Probajte sa Mumio vaginaletama (ima i tema o tome). Ja sam imala neko crvenilo na grliću, baš je bilo onako jako krvavo, i sa tim vaginaletama sam izlečila (po preporuci moje dr).




milenatea -> RE: Promene na grliću materice (6.5.2011 11:29:22)

hvala, Ana. kad zavrsim sa Gynoflor-om videcu da kupim te, koliko su otprilike? ili da pitam i docu pre toga?




Ana RR -> RE: Promene na grliću materice (6.5.2011 11:33:17)

Bile su oko 1200 din, ima 14 kom u pakovanju. Njih možeš uvek koristiti jer su na biljnoj bazi (možeš na netu pronaći više o mumiu). Ja sam ih delila na dva ciklusa, kad mi prođe M koristim ih 7 dana, pa sledeći ciklus opet tako. Već posle prve kutije je ta upala skoro potpuno nestala. Uvek ih imam u frižideru i koristim kad se setim (sada ne zbog trudnoće). Moja dr ih baš preporučuje.




milenatea -> RE: Promene na grliću materice (6.5.2011 11:36:38)

hvala punooo[sm=smiley31.gif]. uzecu ih.




JEJAAA -> RE: Promene na grliću materice (9.5.2011 14:05:45)

Devojke, ja sam nova na forumu, ali sam htela da podelim iskustva u vezi promene na grlicu ili mozaika.Imala prvo kondilome, otklonjeni radio-talasima, pa mozaik koji je bio CIN1 tj. virusno, isto mi je skinut radio-talasima, jeste frka cekati izvestaj sa biopsije, ali je vredelo, koliko sam ja razumela doktorku, ako je papa u redu, nema potrebe za skidanjem , samo na 6 meseci kolposkopija, ali je mene to nerviralo jer imam problema sa sterilitetom i svi mi odmah primete crven grlic.Prezadovoljna, od tada nemam uopste sekret jer je to sve vreme curkalo .A grlic kao nov.Znam da se laserom mnogo tkivo povredi i da vise preporucuju talase, mene je kostalo oko 100e privatno.Veliki pozdrav i izvinite na dugackoj poruci.




milenatea -> RE: Promene na grliću materice (9.5.2011 15:31:16)

Dobro dosla[sm=smiley1.gif]
i meni je bilo kao i tebi samo sto su meni kondilome spoljne skidali radio talasima (nisam ih unutra imala) a tek posle par meseci se pojavio mozaik na grlicu i cin1 i to su mi laserom uklonili. dr mi je rekao da grlic ne dira radiotalasima.[sm=zmeden.gif]

ja mislim da je laser bolji, jer je i skuplji[sm=smiley36.gif], ne znam[sm=zmeden.gif].

na koliko ides na kontrolu sada? sve je ok?




dunja RR -> RE: Promene na grliću materice (9.5.2011 15:33:44)

Jeja i milenatea, kada ste uklanjale ranice, koliko se ostaje u bolnici, da li se odmah izlazi ili? kako se radi, sa anestezijom ili bez?




JEJAAA -> RE: Promene na grliću materice (9.5.2011 15:35:08)

[sm=smiley31.gif]Hvala na dobrodoslici!Radila sam prosle godine u ovo vreme.Sve se sredilo za mesec dana, prvi odnos je bio bolan, a posle sve ok.Sad je sve odlicno.




JEJAAA -> RE: Promene na grliću materice (9.5.2011 15:37:27)

Ja sam radila u privatnoj ordinaciji,odmah sam kuci otisla, ali sam morala da stavljam obloge od rivanola.Neko radi sa anestezijom, koja se naprska meni je radjeno bez.Jeste malo neprijatan osecaj, ali ne boli.




milenatea -> RE: Promene na grliću materice (9.5.2011 15:51:28)

dunja,i ja sam radila privatno oba puta, kondilome pod anelgezijom, spavala sam 10min, a uklanjane sa grlica laserom na zivo, bez ikakve anestezije, niti bilo kakvog prskanja, odmah sam otisla kuci,stavili mi gazu unutra natopljenu jodom, to sam drzala 12h, nisam krvarila, a samo uklanjanje me jeste bolelo, sestra jedna mi drzala glavu i jedva sam se suzdrzala da ne sutnem dr[sm=smiley36.gif]

jejaa blago tebi, neka tako i ostane, meni se grlic jos ne boji jodom god i po dana je proslo, cekam rezultate pa testa, pa cemo videti sta dalje




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>