RE: Promene na grliću materice (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Želimo novog člana



Poruka


dunja RR -> RE: Promene na grliću materice (9.5.2011 15:58:38)


Devojke hvala vam.!

JEJAAA izvini, malopre ne poželeh dobrodošlicu; elem - dobrodošla [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image]

znači uklanjanje ranice radio talasima ne boli a laserom ipak boli, to mi prestoji, uffff [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]

a može li se i sa laserom raditi uz anesteziju?




moja ciklama -> RE: Promene na grliću materice (9.5.2011 16:01:01)

jejaaa, dobrodošla..hvala na informacijama!

milenatea, odličan ti je avatar!




milenatea -> RE: Promene na grliću materice (9.5.2011 16:08:31)

dunja, verovatno da moze, ja sam trazila anesteziju dr mi je rekao da ne boli jer je grlic kao nesto mrtvo tkivo, mozda se nisam lepo izrazila, ali mi je tako rekao. pitaj za anesteziju, i rekao mi je da je laser precizniji za grlic, tako da ti ja preporucujem laser. popricaj sa doktorom ja tada nisam znala za ovaj site i isla sam po preporuci kod kazu strucnjaka za grlic i eto to je on meni sve rekao. ne plasi se ne boli toliko, vecinu njih nije bolelo, ali moj prag za bol je veoma nizak i mene jeste bolelo, ne znam sa kojim bolom da ti uporedim... i trazi im u svakom slucaju anesteziju, odn. anelgeziju, jer sam ja posle nocima sanjala kako se dimim dole

ciklamice, hvala, uskoro cemo ti i ja oblaciti nase devojcice, a mozda budu i decaci [sm=bravo.gif]




JEJAAA -> RE: Promene na grliću materice (9.5.2011 16:56:18)

Devojke hvala.Najbolje je sesti i posavetovati se sa doktorom, ipak ono to znaju.Mene sada glava ne boli, zbog problema oko steriliteta idem cesto na preglede i vise im nista ne upada u oci ( mislim na kondilome i mozaik) kod mene kad krene ono krene nizbrdo.Ali imunitet nam je najbitniji , ja sam posle tih intervencija bas vodila racuna, ekomer sam dugo pila.Veliki pozdrav




BrankaMrvica -> RE: Promene na grliću materice (9.5.2011 18:19:05)

Meni je doktorka pre god dana isto rekla da imam ranicu na grliću koja je prokrvarila kada mi je uzimala bris.Kasnije na kada sam radila pregled i UZ ništa nije bilo,prošlo je samo od sebe.Uopšte mi nije jasno ništa,ali bitno da sada ništa nemam.[sm=smiley1.gif]




milenatea -> RE: Promene na grliću materice (9.5.2011 19:58:26)

promene na grlicu materice se jedino mogu dijagnostikovati kolposkpom. najvaznije je da nemas nista, a ako nisi radila kolposkopiju, radi obavezno[sm=smiley31.gif]




BrankaMrvica -> RE: Promene na grliću materice (9.5.2011 21:10:15)

Nisam ništa radila niti mi je iko preporučio,mislim od lekara da to treba da radim.




milenatea -> RE: Promene na grliću materice (9.5.2011 21:18:19)

obavezno jednom godisnje, svaka zena mora raditi kolposkopiju, ako je sve u redu,ako nije ne daj Boze, cesce. za UZ sam sigurna da ne moze otkriti ni ranice ni mozaik niti bilo sta sto je na grlicu. trazi sama od doktorke da ti se odradi kolposkopija i papa test[sm=smiley1.gif][sm=rozica.gif]




milenatea -> RE: Promene na grliću materice (25.5.2011 14:54:22)

Ne znam vise gde sam pisala sta ali napisacu ovde:

Papa II, vs III, ne boji se oziljak od operacije 99%.
kontrola za 6 meseci[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Verus -> RE: Promene na grliću materice (25.5.2011 14:58:48)

dunja, meni su radili LEEP, laserom, i dobila sam lokalnu anesteziju u grlic.  Posle je bolelo kao gadni grcevi tokom M.  Bez plivanja, sexa, tampona i bilo cega vaginalno mesec dana. Kasnije je bilo sve ok.
IZVORNA PORUKA: dunja RR


Devojke hvala vam.!

JEJAAA izvini, malopre ne poželeh dobrodošlicu; elem - dobrodošla [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image]

znači uklanjanje ranice radio talasima ne boli a laserom ipak boli, to mi prestoji, uffff [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]

a može li se i sa laserom raditi uz anesteziju?





moja ciklama -> RE: Promene na grliću materice (25.5.2011 16:10:12)


IZVORNA PORUKA: milenatea

Ne znam vise gde sam pisala sta ali napisacu ovde:

Papa II, vs III, ne boji se oziljak od operacije 99%.
kontrola za 6 meseci[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]


[sm=bravo.gif] za papu!
Molim te uradi bris na ureaplazmu, mikroplazmu i hlemidiju!
Kada sam imala ureu, Vs mi je bio III grupa!




milenatea -> RE: Promene na grliću materice (25.5.2011 16:16:40)

meni je konstantno III vs. imala sam hlamidiju septembra prosle god pila sam hemomicin i dovicin.

malo da se odmorim od lekara pa cu uraditi, za mesec dana, malo da disem samo ako imam ne daj Boze, resice se to [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]

dao mi je da se ispiram nekim sumecim tabletama multigyn, ustvari koliko sam ukapirala prskam necim unutra i da mi je da kupim neke vaginalete Neopenatran forte, valjda sam dobro procitala, ali to sve kad prodje [sm=hudicek1.gif] sinoc je stigla




Zikica -> RE: Promene na grliću materice (30.9.2014 18:42:31)

Zelela bih da Vas zamolim za misljenje, citala sam dosta na forumu i raznim sajtovima o ranici na grlicu materice, ali moji siptomi mi nisu jasni. Pre nekoliko meseci mi je ginekolog rekao da imam ranicu i da nije nista opasno, da to ima skoro svaka druga devojka, sto je mene jako zacudilo jer nisam nikada do tada cula o tome. Uradili su mi papa test i kolposkopiju i rekli da je sve u redu , da nema nista. Malo me je zacudilo kako su mi rekli da imam pa posle par mesec da nemam nista, a onda nakon mesec dana posle kolposkopije i urednih nalaza , pojavilo mi se krvarenje nakon odnosa i bolan odnos. Da li moze za mesec dana da se pojavi ili pogorsa stanje na grlicu mterice? imam pregled za 2 dana , i jako sam nestrpljiva da sto pre saznam sta mi je sada.




jess021 -> RE: Promene na grliću materice (30.9.2014 21:21:28)

Zikice, tacno je da ranicu u nekom periodu ima svaka druga zena, a posto su ti papa i kolposkopija bili uredni, mislim da nema razloga za brigu, pogotovo sto si to radila pre samo mesec dana. Ne znam odakle moze biti to krvarenje, mozda je od ranice, nekog polipa...videces na pregledu.
Ponavljam, mislim da nemas razloga za brigu.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]