rodjeno mnogo pre termina (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca sa posebnim potrebama



Poruka


slatkiš -> rodjeno mnogo pre termina (15.12.2009 23:37:14)

moja beba je rodjena u 28oj nedalji.bila je to blizanačka trudnoća i do tad je bilo sve ok. po rodjenju su imali ceebralno krvarenje.mali je predao meč osmog dana,mala je nastavila borbu do sad. ima ugradjen av shant i lošu motoriku,još nije jasno koliko vidi i definitivno kasni u razvoju. ima već 18meseci i samo sedam kg.ptoblem i sa povraćanjem(slinice koje nikako da prodju) mislim da nije jedina sa takvim problemom a meni već ponestaje ideja kako bih joj pomogao da izvuče maksimum iz podeljenih karata.molim savet




Anoniman -> RE: rodjeno mnogo pre termina (15.12.2009 23:43:22)

Da li imate ikakvu mogucnost da konsultujete doktore koji nisu iz Srbije, tj da odete negde u inostranstvo na preglede i konsultacije?




Anoniman -> RE: rodjeno mnogo pre termina (15.12.2009 23:48:44)

joooj srce malo....[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]  slažem se sa Neđom, imate li ikakve šanse za neko mišljenje ili tretman van zemlje...?
ako smem da pitam, usled čega je došlo do prevremenog porođaja?




Anoniman -> RE: rodjeno mnogo pre termina (15.12.2009 23:52:26)

I da, nisam to pitala bezveze, ili zato sto mislim da mi nemamo dobrih lekara. Nijedan lekar ne zna sve.Iz nekog drugog, ali nista manje strasnog iskustva, znam da mnogi lekari u nasoj zemlji nece da priznaju da nesto jednostavno ne znaju kako da lece, i nastavljaju sa nekim metodama lecenja koje su...bez komentara. Postoje strucne bolnice u inostranstvu, i drzava bi trebala da pokrije velik deo troskova za to.




slatkiš -> RE: rodjeno mnogo pre termina (15.12.2009 23:54:49)

sem srpskih doktora nismo konsultovali nikog drugog.po nekad su i oni sami čini mi se nedostupni˙(skoro nezainteresovani) 




slatkiš -> RE: rodjeno mnogo pre termina (15.12.2009 23:56:30)

valjda interhospitaln infekcija kojoj neznaju poreklo




Anoniman -> RE: rodjeno mnogo pre termina (15.12.2009 23:57:41)

Nasi lekari nisu toliko nezainteresovani koliko time pokusavaju da sakriju svoju nemoc i neznanje u odredjenim situacijama. Ja imam ovakav stav jer sa bratovim detetom jos uvek prolazimo pakao, velikim delom zbog neznanja lekara, tacnije, jer nisu hteli da priznaju da ne znaju o cemu se radi, da jesu, mozda bi on sad vec bio zdrav.
Moj savet, od srca, probajte da nadjete nekog lekara koji nije odavde. Nekog ko se ne boji da kaze da ne zna sta da radi, ali zna gde da vas uputi.




Anoniman -> RE: rodjeno mnogo pre termina (15.12.2009 23:59:15)

pitam, jer je neka (naravno, ne zna se koja...[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]) od infekcija i kod mene izazvala prevremeni porođaj u 31. nedelji a do tada je bilo sve u savršenom redu....ne smem ni da zamislim ( ponovo) kroz šta ste prošli... jer znam.... tu nemoć....






slatkiš -> RE: rodjeno mnogo pre termina (16.12.2009 0:05:06)

samo kad bi znao gde, kome,na koji način na rukama bi je odneo...




Anoniman -> RE: rodjeno mnogo pre termina (16.12.2009 0:07:01)

Da li ste probali da kontaktirate nekog iz ministarstva zdravlja, ili da vas uputi vas pedijatar koga da pitate, oni znaju gde se nalaze specijalizovane klinike?




slatkiš -> RE: rodjeno mnogo pre termina (16.12.2009 0:09:36)

nemoć...bol... vreme stoji a ti bi sve dao samo za još jedan sat... ma nema predaje moramo dalje,kako je čupava i mila ona mene nosi ne ja nju




Anoniman -> RE: rodjeno mnogo pre termina (16.12.2009 0:12:04)

Nema nikad predaje, to je jasno. I ne smete da odustanete, ni po koju cenu.Raspitajte se, kod vaseg pedijatra, kako mozete da odvedete dete u inostranstvo. Detetu mog brata je klinika u italiji mozda spasla zivot. Ako nije, sigurno ga je produzila.I znas da su ucinili sve sto su mogli, i da su dali svoj maksimum.
Iz kog si grada? 




slatkiš -> RE: rodjeno mnogo pre termina (16.12.2009 0:12:39)

naši pedijatri prebacuju na bg, oni nazad nama pa u krug.nemamo pravo ni na banju koviljaču jer nema odgovarajuće dg za birokrate




Anoniman -> RE: rodjeno mnogo pre termina (16.12.2009 0:13:02)

IZVORNA PORUKA: slatkiš

nemoć...bol... vreme stoji a ti bi sve dao samo za još jedan sat... ma nema predaje moramo dalje,kako je čupava i mila ona mene nosi ne ja nju



srce me boli, veruj mi dok čitam ovo.... da je moja devojčica preživela danas bi verovatno imala neke tegobe jer je infekcija uzela maha... znam da te nisam utešila ovim rečima ali ja bih dala sve da sam je makar videla ... kakva god bila - bila je moja!
bori se za svoje dete draga, čupaj, je*** , grebi... traži mišljenja različitih doktora, ja se osećam bedno jer ne umem da ti pomognem... ima li neke dijagnoze za njeno trenutno stanje ?




slatkiš -> RE: rodjeno mnogo pre termina (16.12.2009 0:13:30)

smederevo




Anoniman -> RE: rodjeno mnogo pre termina (16.12.2009 0:15:13)

IZVORNA PORUKA: slatkiš

naši pedijatri prebacuju na bg, oni nazad nama pa u krug.nemamo pravo ni na banju koviljaču jer nema odgovarajuće dg za birokrate


Nadjite PRIVATNOG pedijatra koji ce vas uputiti na klinike u inostranstvu.
To sad sve ruzno zvuci, da tako pricam o lekarima u drzavnim ustanovama, na kraju krajeva ja svoje dete vodim kod njih, ali da ima neki ozbiljniji problem ne bih casa casila, odmah bih ga odvela kod privatnika. Para vrti gde burgija nece, nazalost.




slatkiš -> RE: rodjeno mnogo pre termina (16.12.2009 0:20:29)

opeisala je hidrocefalus  u tiršovoj, u sokobanjskoj nam govore o mikrocefaliji tamo i radimo vežbice,a u imd nam u vezi očiju kažu da može da se popravi vid ali je postupak dugotrajan.jedva čekam da mogu da budem siguran da nas vidi i prepoznaje




Anoniman -> RE: rodjeno mnogo pre termina (16.12.2009 0:21:38)

Mnogo mi je zao sto vam se to dogodilo...Jako teska prica...Sunce malo!
moram i ja da se slozim sa svim devojkama:

- ako nemate kontakte, cimajte i zovite ministarstvo, neke ljude dobre volje koji pomazu, lupam Ruzicu Djindjic, Vlade Divac...Trazite pomoc u smislu da vam neko pomogne da nadjete lek gde god da ga ima...
Jeste to strasno/...taj publicitet i sve ali STA FALI? vredi! Pokusajte!
Pisite pisma nekim bitnim ljudima...neko da se odazove na bilo koji nacin.

Skoro sam cula pricu da je Dragan Bjelogrlic u saradnji sa nekim hrvatskim pevacem spasio neku hrvatsku devojcicu a sasvim slucajno je cuo za to.

Zelim vam sve najbolje i uspesnu borbu!!!
I ne odustajte nikad, mada to ne moram da vam govorim.


Koliko sam shvatila ti si tata?
PO ovom delu iz prvog posta: "mislim da nije jedina sa takvim problemom a meni već ponestaje ideja kako bih joj pomogao da izvuče maksimum iz podeljenih karata.molim savet




Anoniman -> RE: rodjeno mnogo pre termina (16.12.2009 0:29:22)

Infekcija polodove vode?[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Ja sam imala u 27. nedelji gadan napad na bubrege(ima tema napad na bubrege), zamalo se nisam porodila. Sve urinarne infekcije dovedu do jos komplikovanijih... Tako se jedna cura porodila kada sam se i ja porodjala... u 31.nedelji je rodila, imala je infekciju polodve vode... ne znam sta se desilo sa njom.... jer je bila turistkinja iz Beograda... beba se rodila ziva, ali su je hitno prevezli za Podgoricu.
Pa Kaliopi, zar tebi nisu radili neke analize?

IZVORNA PORUKA: kaliopi

pitam, jer je neka (naravno, ne zna se koja...[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image] ) od infekcija i kod mene izazvala prevremeni porođaj u 31. nedelji a do tada je bilo sve u savršenom redu....ne smem ni da zamislim ( ponovo) kroz šta ste prošli... jer znam.... tu nemoć....







Anoniman -> RE: rodjeno mnogo pre termina (16.12.2009 0:32:58)

IZVORNA PORUKA: Diabla

Infekcija polodove vode?[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Ja sam imala u 27. nedelji gadan napad na bubrege(ima tema napad na bubrege), zamalo se nisam porodila. Sve urinarne infekcije dovedu do jos komplikovanijih... Tako se jedna cura porodila kada sam se i ja porodjala... u 31.nedelji je rodila, imala je infekciju polodve vode... ne znam sta se desilo sa njom.... jer je bila turistkinja iz Beograda... beba se rodila ziva, ali su je hitno prevezli za Podgoricu.
Pa Kaliopi, zar tebi nisu radili neke analize?

IZVORNA PORUKA: kaliopi

pitam, jer je neka (naravno, ne zna se koja...[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image] ) od infekcija i kod mene izazvala prevremeni porođaj u 31. nedelji a do tada je bilo sve u savršenom redu....ne smem ni da zamislim ( ponovo) kroz šta ste prošli... jer znam.... tu nemoć....







draga pisala sam u temi Virusne infekcije.... rađene su analize... ali ne dovoljno često i ne dovoljno stručno... ne znam... teško mi je i da se vraćam na to, jer sam i previše tužne i previše besna... prepustila sam se pogrešnoj osobi...




Anoniman -> RE: rodjeno mnogo pre termina (16.12.2009 0:37:32)

Bas mi je zao kaliopi sto ti se to desilo...

Joj, sad sam se uplasila, iskreno da vam kazem...

Slatkis nam je tu?





slatkiš -> RE: rodjeno mnogo pre termina (16.12.2009 0:45:43)

tu sam ali moram da vas pozdravim i poželim laku noć.hvala vam svima,bar sam se malo izduvao [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/duda.gif[/image]




nakins -> RE: rodjeno mnogo pre termina (16.12.2009 0:50:36)

Uf kako ne mogu da citam tuzne price o blizancima... ja sam izgubila brata blizanca na porodjaju i verujte mi da se osecam, od kad znam za sebe, da mi fali deo mene. Slatkisu, jako mi je zao zbog svega [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley19.gif[/image].
Laku noc i makar pokusaj da mislis da ce sve biti u redu, ne daj se!




Anoniman -> RE: rodjeno mnogo pre termina (16.12.2009 0:56:02)

IZVORNA PORUKA: slatkiš

tu sam ali moram da vas pozdravim i poželim laku noć.hvala vam svima,bar sam se malo izduvao [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/duda.gif[/image]


laku noć .. i poljubi i zagrli čvrsto svog slatkiša![image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image]




JULIE -> RE: rodjeno mnogo pre termina (16.12.2009 1:00:38)

Najdraze moje...Najmanje sto zelim pvom pricom jeste da vas uplasim ili izbedacim,vec da dam malo podrske slatkisu i svima u slicnoj situaciji...Elem moja baka je veoma mlada,zivela je u gradu sa suprugom ali tada prilicno skromno.Oboje su bili rh neg.Tada nije postojao rogam,pa se guralo kako je moralo.Pre prve trudnoce imala je 3spontana,da bi posle duuuzeg vremena ostala trudna.Rodila je sina u 5mes koji je ziveo 4dana.Kada se posle par god ohrabrila da bude mama u tome joj je i uspelo i rodila prelepu cerku.Ziveli su 5 godina u beskonacnoj sreci dok moja teta nije dobila boginje koje nije prezivela...Sve je ovo nestvarno ali u potpunosti istinito.Onda su se dogovorili da pokusaju jos jednom,ako im ne uspe,znaci da bog tako zeli.ZAtrudnela je i u 7mes rodila mog tatu.Moj deda frajer je odlucio da je napusti i potrazi srecu u inostanstvu.Babice su pri porodjaju tesko ostetile ruku mom tati,baku su upucivali preko da to sredi ali kako je bila sama i bez para nije uspela...Sama ga je odgajila i najbitnije OSTALA NORMALNA I PRIBRANA.Znam kako vam je i ja se jos jednom izvinjavam ako sam vas uznemirila pricom,samo zelim da vam posaljem poruku da morate biti jaki i spremni na sve,zivot je kocka na kojoj cesto previse ulozimo a ne dobijemo nista...




Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>